Fórum RP/PvE/PvP serveru Legenda


  Srdce z ledu

  Eynor Astrae
  Eynor Astrae

  Posts : 240
  Join date : 08. 11. 14
  Location : Elrendar Keep

  Srdce z ledu Empty Srdce z ledu

  Příspěvek pro Eynor Astrae za Tue Oct 13, 2015 6:36 pm

  Srdce z ledu F3N1nRRzVRDrmVuwz9u_6wuOD75sxsO45STVe5cERAi4mQamzLmGDVaZqvhp9MOpvDK24iHfXZZ1fvOzkejY69cKGz8uZXvHF-0qTv8B5AvvQckWlP9Iy0_dd4lZqTlYjanBZkfizKVI3hKU09yHW7NPMNM22HCEFMT8fp04EBqnaKxGWWuzA9tS5nwUrtBe_AtMpfD7AdMXDOi0plCrnnJIdjS-JXq8mM5SWHb2T2LuyOYV5ljxKV3d1LDWESNff8uAz7R84G8JKtPJ3yndQ8ipH5DYCpIWb2ZC-NOgzNxfb1x8JNNQm-twgTkfIvppX6Fg5FYn2REZUXKTs_7BMAqE8CfiP7CbwGGf0zPo283yX05uE20m5IWDElel_f-8MqttcqfejgOZrKQ8OO39yKgTn-tJ55Q3S-IsW1X7GcxinYOWXTWLFZ_cwmmWKcs7HCOA60I4dxODOwJVrpstG0zsH5dEFrGLo4Dy8FEU2XaaIGSKienLaUHVmHgcjXl-t3VvrRL17csQt0rsoEupfaYSfh39crAh1tnM1vm3rn8L=w800-h500-no


  Srdce z ledu je série povídek zachycujících minulost mé RP postavy Isiel Silversun-Snowdawn, která hrála v Elrendar Keep téměř dva roky učitele magie a nakonec zemřela při jedné z vojenských výprav.
  Prostě vysvětlení... lze přeskočit :
  Isiel začínala v Elrendar jako písař, posléze pracovala jako řadový mág, než se vyšvihla sama na pozici učitele. Také strávila jistou část své služby proměněna v kočku, z nedobrovolného zakletí ji zachránil mladý Faelin Darksun.

  Isiel měla to štěstí, že si v posádce našla nové přátele - i pár soků. Měla pověst nepřístupné, přísné, striktní a rezervované kryomancerky z dalaranské školy, vždy dodržovala disciplínu a zásady Kirin Tor a nade vše nenáviděla nemrtvé (Opuštěné nevyjímaje), svůj odpor ovšem dokázala tajit, jako mnoho dalších osobních záležitostí a hlubokých citů. Na pohled se tedy všem zdála jako panenka z ledu či dáma ze srdcem z ledu.
  Většina tajemství z jejího života vyšla najevo až po její smrti.

  Povídky se točí kolem jejího života a minulosti od dětství v Dalaranu, také kolem jejích starších sester (Hira Snowdawn, kterou znáte jako učitele létání z Krasus Landing, spolu s jejím dračím jestřábem Cloudwingem a Narasi Snowdawn, velitelka Silver Covenant v Argent Tournament a posléze i jedna ze stálých pobočnic Vereesy Windrunner na MoP - Isle of Thunder), jejího milého Theraldise Silversun (který je pravým elfím magistrem do poslední kapky krve... a víc zatím neprozradím) a jejího mladšího bratra, Vael'thase Snowdawn-Skywrath (který je i nadále aktivně hranou postavou jiného hráče).

  V povídkách narazíte na postavy známé z lore, snad popsané tak, aby to nikoho neurazilo, stejně tak ale na postavy hráčů, které jsem za Isiel poznala později (tedy jakýsi druh tribute historii jejich postav, pokud se mohla zkřížit s tou její) - některé kapitoly jsou věnovány právě jim (Faelin, Falanthir, Vael'thas, Orkelt, Avelion...)

  Protože si Isiel někteří oblíbili a psát ty povídky mne bavilo v nejtěžším období života, nabízím je i zde. Mimo jiné obsahují lore z Blood of the Highborne a knih, které RPerům blood elfů nemusí být zcela známé (novela vyšla 2014 jako součást Paragons)... takže se z nich dá nenásilným způsobem i poučit o tom, jak drasticky se elfí společnost a život v ní proměnil za posledních 7 let od pádu Quel'Thalas a Silvermoon... ať už z pohledu typického elfa ze Severu, či aliančního elfa, který vyrostl v Dalaranu.
  Berte ohled na to, že hlavní postavy jsou mágové a někteří i diplomaté - mají tedy větší přehled o dění ve světě, větší moc a události kolem ztráty Studny se jich dotkly jinak a více, než obyčejných hraničářů. Pokud vás povídky alespoň jednou dojmou či rozesmějí, splnily svůj účel.
  Uvedu zde jen první kapitolu (v této se zrovna mihne tehdejší arcimág Rommath) a na ostatní nechám odkaz na svůj blog na wiki, kde se mi publikuje i čte o trochu lépe.


  Eynor Sunhand-Astrae
  Kdysi téměř před stoletím, v Dalaranu...:
  "Myslíš, že pochopí, co to znamená?" Sathera nakrčila pihatý nosík a zadívala se na propracovanou záložku do knihy, kterou Isiel právě dozdobila posledním srdíčkem a králíčkem a vložila ji mezi stránky pojednávající o šokovém štítu, variantě na manový štít, kterou v Dalaranu dosud žádný lidský mág nedokázal překonat.
  Autor toho kouzla byl přeci, prostě a jednoduše, úúúúžasný...
  "Povídají, že umí číst myšlenky, nebo ne?" plavovláska s ledově modrýma očima zvedla pohled od knihy, zavřela ji a skryla do sloupku dalších připravených na stole. Pak se rozmyslela a dala ji ještě o dva svazky níž.
  "Jistě, určitě ho bude zajímat pubertální elfka, která během jeho přednášek okopává křesla nudou," Sathera zakroutila hlavou a její nazrzlé kadeře se rozlétly kolem jako svatozář.
  Isiel přejela rukou své pečlivě spletené vlasy a chvilku ji pozorovala.
  Sebekázeň. Sebekontrola. Disciplína. Píle. Řehole.
  Tisíce našprtaných magických formulí, které byly ničím ve chvíli, kdy její led neodolal Satheřinu ohni a přirozenému daru sesílat evokační kouzla.
  "To nebylo na jeho přednášce. Nudil mne Aethas Sunreaver. A Modera," řekla dotčeně a založila si ruce na prsou.
  "Tak Aethas je nudný? A Modera? Není to spíš tím, že ti na hlavní předmět určili tvou roztomilou starší sestřičku Hiru?" Sathera vyplázla jazyk, a pak přejela prstíky po hřbetech všech tlustých knih v sloupci.
  "Někteří to mají za protekci a pomlouvají tě," dodala a zkusila všechny knihy naráz zvednout. Sloupec byl tak vysoký, že za ním z malé Sathery nebylo vidět nic, jen dva narezlé culíky po stranách.
  Elfí děvče se rozesmálo a položilo knihy zpět na stůl.

  Isiel se nesmála ani trochu, její výraz ztvrdl a oči se podobaly ledu z horských jezer.
  "Hira. Nikdy mi neodpustila, že jsem lepší v ledové magii. A v hodinách, které vede ona sama, ji nemohu ponížit, jinak by mi zařídila vyhazov z Citadely. Nemohu, u Sluneční Studny, ani to, co si tam může dovolit ten dvanáctiletý lidský zázrak!"
  "Máš na mysli Antonidase? Je moc milý! A jak se umí usmívat," Sathera vykoukla po jedné straně sloupce knih a zamrkala na Isiel.
  "Prý dostal za svou první semestrálku řád Nadprůměrné Bystrosti a vlastní místo v Sekci Pokročilého Výzkumu a Osvícení."
  "Jistě, i on je naší veledospělé Hiře trnem v oku. I přesto má v jejích hodinách alespoň právo klást otázky. Já se nesmím ani hlasitěji nadechnout. Protekce, jasně," Isiel zkřivila tvářičku, "já bych to nazvala šikana."
  "Hmm nebýt tak chvíli v Kirin Tor a moci ji srovnat tak, jak to dělala Magna Aegwynn, když jí někdo stál v cestě," Sathera si opřela lokty o kraj stolu a zabořila bradičku do dlaní. Její oči zasněně utekly k oknům na sever, kde se za hladinou Lordamere rozkládal Tirisfal.
  "No, Aegwynn určitě netrávila celé měsíce nad Aethasovou úpravou Antonidovy definice kontinua a převrácených možností cestování časem. Kdyby to tak bylo, Magna by těžko stihla všechno to ostatní," protáhla Isiel a povzdechla si, "cítit moc, jakou měla ona... čelit sama nejhorším nepřátelům, zažít to cestování a dobrodružství!" v zápalu fantazírování naznačila několik heroických postojů, ve kterých vídala starší mágy sesílat pyroblast.
  Sathera se u toho dusila smíchy.
  "Co je nudného na vyjmenování šedesáti sedmi rostlin využitelných v alchymistické transmutaci, inskripci a léčení... včetně jejich roztodivných účinků na živé organismy, nemluvě o možných kulinářských aplikacích mageroyal a jejího blahodárného vlivu na vrásky?" Sathera tak dokonale napodobila tón arcimágyně Modery, že se Isiel dala nahlas do smíchu také.
  Utichla ve chvíli, kdy jí došlo, že nejsou v místnosti samotné, a že to, co slyšela, byly zavírané dveře.


  Srdce z ledu ZfCgx6DMX_uNaBYKLXhpQm1pL_BNx1x5cIP59YYZ9imtb6WUQswAe7IPs1WgSAJIZSQSqr-5iSzc61TdnQL4Bj5hVlEBauYxLc6-zXIjeR23IGT6J4qvPETBFNguH-VumwuVlE1AL2v9pVfgS5Tqw7s-7Y3ZPoz5srKlJMdjV9axPd2NiZ7Z7czW3R1ipypS1OSKOKLLqFXdiumw8hDRbfjvv9ZGMp8b9b7VhElxaRhEIqtHWEO0uEuu5FyCUJqjkCJcXzmWPjMSaYOFI5vb86rds6PBRd0l0RjKty7UQB8PVZJKRze6vs8y6_BE1PuS9SWhxdt2Qh0ZxyCbdov1ZpZ2M8UJmSJ5pjndQ2xeqWYgiFnUDMkOzJO-5twM7hrCMoukm5brji6_yfr9fH8l2HPCKlK4pQNBt6oSw9E_5YpEULsFIxauL4FQXFw9u_SJgPjImOLAnIKdjJvdbLFAq41cD19WC55YgLnHz2znmDYynhTjdZiq93Az8F0i7e64k7mQ8LtG4HRPDyQm8l4uFHotCDvMOywFS-KdZjN4fZ3l=w547-h705-no

  Vychrtlý černovlasý elf s tváří napůl zakrytou vysokým rudozlatým límcem je obě sledoval zpod nakrčeného obočí. Černé vlasy měl přísně stažené dozadu a uhlazené, což mu jen dodávalo na vzhledu hada připraveného kdykoli uštknout. Isiel varovně pohlédla za záda vysmáté Sathery a zrzka se vylekaně otočila, přestala se řehtat a zvedla se od stolu.

  "Arcimágu Rommathe!" vyjekla a vysekla trochu nevyvážené pukrle, divže mu nepadla k nohám.
  "Kde jsou knihy a asistent pro prince Sunstridera?" odvětil elf nezaujatým chladným tónem.
  Isiel vystřelila jako kašpárek na pružince a popadla sloupek knih, který byl vyšší, než ona sama.
  Elf provrátil oči, sklonil se k ní a sebral z horní části sloupku právě tolik knih, aby dívenka viděla bezpečně na cestu. Pak jí otevřel volnou rukou dveře a kývl bradou. Jasné gesto, aby nadále nepokoušela jeho trpělivost.
  Sathera se kousla do rtu, když si všimla, že Isiel zůstala na vrchu hromádky právě kniha se srdíčkovou a králíčkovou záložkou.
  Plavovláska si sloupec knih přidržela bradičkou a s tvářemi zbarvenými do nachova prošla kolem Rommatha na chodbu krokem hodným královny... no a nebo hawkstridera brodícího se močálem plným krokodýlů.
  Sathera setrvala v předkloně, dokud se dveře studovny nezavřely, pak vydala cosi mezi oddechnutím, uchichtnutím a škytnutím a rychle přitiskla ouško ke klíčové dírce.

  Až ze vzdáleného konce chodby se až sem linul Rommathův cynický hlas.
  "Snowdawn. Měla byste se učit rozvážnosti u svých starších sester. Pochybuji, že Princ bude brát vážně jakýkoli vzkaz, dokud bude obsahovat srdíčka a králíčky."

  První kapitoly Srdce z ledu, týkající se období do otevření Temného Portálu:

  Kapitola 1 (z lore Rommath a Sathera, zmíněn mladý Antonidas)

  Kapitola 2 (Kael'thas Sunstrider, Sathera, zmíněn dospělý Antonidas)

  Kapitola 3 (z lore Grand Magistr Belo'vir Salonar, Velekněz Vandellor, pěstoun lady Liadrin, Theraldis)

  Kapitola 4 (magistr Dar'khan Drathir, kapitán Lor'Themar Theron, Koltira)


  Naposledy upravil Eynor dne Tue Oct 13, 2015 7:33 pm, celkově upraveno 1 krát
  Eynor Astrae
  Eynor Astrae

  Posts : 240
  Join date : 08. 11. 14
  Location : Elrendar Keep

  Srdce z ledu Empty Re: Srdce z ledu

  Příspěvek pro Eynor Astrae za Tue Oct 13, 2015 6:50 pm

  Srdce z ledu 95X3e158Utm5kolFm7N-cp0j6ZepbDtZA8BFp18orxqgxj628EIXTt41HqL80fevSFuL0pmQl5lvI_J7a1OUkD2BYflodbOTrwPn7A4dLDHeHrolxMgCyjvDkH7V8HfJjmrfGLl4IwesiMrs1wH72xOhM-PemISvq8rCLoIAYZe80iL139CWQquIyJVWV65GRQGXtpPZvWh8p97wfpILVh74MEv3cZD4PxlFowuM6vvD6G76F4mZsAeL865olr6VwT4RRCwH2c5imT3yHv9wT02Y8eKdW20s1mnW2BbLkL2WfCW-wtNaQxz6z3-T0TEUlQL6uFA6fXD3lmmF2I4sQBUvZjEWj1Oul3vch9a1pJBI58dEHMOoTvm6uljs4Qzq1POZTXgiEi_8CDBJ9Dt2Wvu5D8fU1Og7jt3Eyy3Mk0FoBYbDjVjTmjbvcZCY38UyzDo0ozRAmGpULy1b10YljnLkTFmvKtXrRiAyJaYjZmukronRwm_kgF7Knss9LYzOJJQaXFTpfzFVUTON5pgFtzAD_dtVgHY5Aku1yefbGmuf=w504-h705-no  Období od Druhé války po cca rok 8 po otevření Temného Portálu
  Kapitola 5 (Lordaeronská Aliance)

  Kapitola 6 (Oko Dalaranu)

  Kapitola 7 (Cloudwing, Vael'thas)

  Kapitola 8 (Sathera)

  Kapitola 9 (Antonidas, Krasus, Kael'thas)

  Kapitola 10 (Rozpad Lordaeronské Aliance a zničení Draenoru)
  Eynor Astrae
  Eynor Astrae

  Posts : 240
  Join date : 08. 11. 14
  Location : Elrendar Keep

  Srdce z ledu Empty Re: Srdce z ledu

  Příspěvek pro Eynor Astrae za Tue Oct 13, 2015 7:15 pm

  Srdce z ledu DuwOlUp3Fua78UO7-RxDSFaayw5CtqTY0Y4wJA4_02SBUqf5uOwP6SJNGLvD56d2399OltOFtT9WGOOjrYKjCv4gh1XkRgt2m2_pZImnJxSCYXSAS297Tb7w8dzkiHmHag-Liqsvg8WDym7oPpHMnZwfiOuWY_3V_2uqtU1ieoq7iDs-tRhZM4NIqqwit53jSQJbrCrC9Jx3iMuwZVcHWKyz7ojfjYR4mEnQFai-nnzsoySlyTR6LYfn6cfLxPFtTIjVDF0cy3HGFYDReorXfxOjG_EjObWwgcnR9QLKe4ehUESA_YUgU3iiHLYVp4kT0SJR_4dQCSvfhqY4oZOzO8oE1iHpVpIpHpoV5sQ3I2inmA5jqiRdFclzq-U5GgA910T3VcNa0FwxaxJkJcgOv5QzbVKtYxhGo3KsPXVdU_GDF9YADCzKQXWFdhBm5YgWZUPn8TOgXx1-BzGqLnP0PjoGeEFlfIYAD8ltvMChEqU5rWwayZeGhoc5jI-rX1EklX4Pgdop-AHvwggfwZdahsrLqyzX7TiyixBtEOW-q6-h=w591-h564-no


  Období od roku 18 po Temném Portálu po Pád Lordaeronu

  Kapitola 11 (Narasi Snowdawn)

  Kapitola 12

  Kapitola 13 (Krasus, Antonidas)

  Kapitola 14

  Kapitola 15 (Arugal, Ataeric, Darius Crowley, Arthas a kopa Tirisfalských NPC, která tak miluje Orkelt, také kopa NPC ze Stratholme a Scholomance, věnováno jemu a Eloyn, tedy té, kterou šikanoval Timmison... extrémně dlouhá kapitola na vlastní nebezpečí)

  Kapitola 16
  Eynor Astrae
  Eynor Astrae

  Posts : 240
  Join date : 08. 11. 14
  Location : Elrendar Keep

  Srdce z ledu Empty Re: Srdce z ledu

  Příspěvek pro Eynor Astrae za Tue Oct 13, 2015 10:53 pm

  Srdce z ledu NIDcbplr8bTZD3VDbtHWU242Tq3kYugezW7jA4ErrVbLFNwntktx6Ycyae3kwoSC-jEhJwKEqsi9SvrHxZrRXiF4ppr2AC8NDOYdR7LWyrtA10jAF-2lm-RcaBDv79bZ0ehVjmFgCUMvMSqPgZeqgDC06XrByP5rF-8A4WHo1sMzM0ua82dzoelGr1EjF6uoM4H9dAtxz1uzeaAzBEgt9podnr3JrXj116ee5bbY70WVKL9hNjDaISozeBSvS1EChZWJMbCl8p-0ygfatD71GvwFcoYuE1OIESBDzi7Yl_7upo_YByZmJtZSp7F3lQgQ1IBsU1CLN9qVOMre-tiPgcetIXcKWeAjp5OGZuCTBXZYbMrUNe_Y9Zwj9p3rDg-xb1nmuuvKpF8XQNnRIoYNCBgLqru-bZ9lkkBf_fnNjkxT2mWORgRICfNye1jy_PCn4AHv8mY1WLv7Pd2CeacQHNYcLRFJPhowqgh-leqImJ7XsHFgkDDfOzv-JthFzy5bzmQa3LLX2SxAArn02D5Lbr2_02uGQtQxpR5BJExoMRdT=w800-h467-no  Pád Quel'Thalas
  Samozřejmě včetně Arthase, velkokrále Anasteriana Sunstridera, Dar'khana Drathira a ostatních postav... psát o pádu Silvermoon z pohledu zrádce bylo hodně zajímavé.
  Ze všech tragédií značících konec éry Vznešených elfů, tou nejstrašlivější se mi ale stále zdá ztroskotání tří lodí v přístavu.

  Kapitola 17

  Kapitola 18

  Kapitola 19

  Kapitola 20

  Kapitola 21

  Kapitola 22

  Kapitola 23

  Kapitola 24
  Eynor Astrae
  Eynor Astrae

  Posts : 240
  Join date : 08. 11. 14
  Location : Elrendar Keep

  Srdce z ledu Empty Re: Srdce z ledu

  Příspěvek pro Eynor Astrae za Wed Oct 14, 2015 3:46 pm

  Srdce z ledu Ug-LL7rs6plS0wYXekshkaVPaChLl37rcMeAbPorp24BkLn73dW30JYys8NniQRkTVIhDMbkTygS80YMwl1qIrAjSmmYdSA0fgqqIibzbMpoE9x6bG7r8b0fBW5EB-dR35XKbl-czyfqteC0CbB6MoQopBs3YHaT6p-_unklx9Dmv6Y9mX8eTqCfzpicLkw6SLzeBEuxFCvMqLQv0NBJaw0k0rMlQ6Fh8G3IpAK6JPVb0GIh6MAoTVWIWz5TLfOj9jB6OJ7QTHtkCI6veFafFBCqw2A2hXgjLGwFSs-uxGIZjWWp8dJM7OmpkL7MAjfvSdMoZHHH38jCkV4U92PwVwHereA4g28Jq7NMGuECgXiiAzi1NA9wDMaNgeQBH7qDNeyxoPPmGCyYFCyIP6dSWWLVIAtyw1apHtHM9yKRswQ8c6QjMfpbMt615CHQbtfrSC1sVRHm4qPk2zpAIr5m8gFE-6hBvrWhORKm5yU3DN92GrZbVB1azAAC43U0nEJ6hguvb3lNzbzQaHZ6zASEmLAsVAy1B7a6tZQQZbwJxAWX=w736-h526-no


  Princův návrat - období počátku reconquisty Quel'Thalas do odpálení Sluneční Studny (vyskytují se Jaina Proudmoore, Princ Kael'thas, extrémní Liadrin, Lor'themar Theron, Rommath, Halduron Brightwing, Aethas, Astalor, Solanar a Falon

  Kapitola 25

  Kapitola 26

  Kapitola 27

  Kapitola 28

  Kapitola 29 (věnováno Faelinu Darksun, tomu, který nemohl kouzlit po ztrátě Studny)
  Eynor Astrae
  Eynor Astrae

  Posts : 240
  Join date : 08. 11. 14
  Location : Elrendar Keep

  Srdce z ledu Empty Re: Srdce z ledu

  Příspěvek pro Eynor Astrae za Fri Oct 16, 2015 9:44 am

  Srdce z ledu 700?cb=20150922061225&path-prefix=cs  Od pádu Dalaranu po Bitvu na hoře Hyjal. Děje kapitol jsou nostalgicky inspirovány kampaněmi Warcraft 3.
  Vyskytují se: Arthas, Antonidas, Kel'Thuzad, Archimonde, instruktorka Malicia, Modera... a samozřejmě hrdinové Hyjalu: Thrall, Jaina, Malfurion, Tyrande.

  Kapitola 30

  Kapitola 31

  Kapitola 32 (Věnováno Corinu Nighstriderovi, hlučnému sousedovi s jablíčky...)

  Kapitola 33
  Eynor Astrae
  Eynor Astrae

  Posts : 240
  Join date : 08. 11. 14
  Location : Elrendar Keep

  Srdce z ledu Empty Re: Srdce z ledu

  Příspěvek pro Eynor Astrae za Sun Oct 18, 2015 1:13 pm

  Srdce z ledu 2wI6XIzJ5ArpHy1NOjdLkLbkLNOOjFxVso2ZAghj4kn9ml6P9BvUUHdw9sVLjts4XqcJ8U9Bs8D4ucn803AHHKwptQDHu0Hxx6YJqx0bLsQnjz8oQVHVnNLIgowYRzho9WL4XcZ7WyV5z3JVz7fJysqIbaYMcAQY32oG0j0UFkSdukEXWSMFx8uqwz2E_Oyo0r_0JHaokeVstfZUNZ1-XLDI1hh8f3mhzuaRhgbxsoSXyicv6patGZmpNEkhCZunOKJ5S6wxctIw-_y0VW332psjaNyzRafTUgdvLeKpv7P1wGSJUBELdc8PHqlmg2sanrk5EzLfgw4JW7Nn1JOL-SRgZrkGuWX6vI9xP-JbayTZf3v8mawnuDg-s255pcWAVlVm3Cruq7t0tbhqTDByNWYEgfjM3HfYJXg0-um5WMdTIqQKm_RT_1TsKjQQ40qcXRw7csS3ag_ntQHf5_sfreNSOQZYuVqh2xSzd6GemyNf93-TM-ctYFO8qiKiEQWNn7IhAhvw2tUjDYEhLG96lxEz-0wC8dIPPV-URSUXMLfw=w548-h661-no  Pět kapitol věnovaných Troskám Aliance - aneb krátké a ne zcela šťastné spojenectví Krvavých elfů s maršálkem Garithosem.

  Děj zahrnuje i kapitoly z pohledu kaldorei, se kterými se Krvaví elfové setkali v Silverpine a v ruinách Dalaranu.
  PS: mé osobní srovnání thalassian a darnassian, tedy dvou dialektů elfštiny - když jsem hledala ekvivalent, nejblíže mne napadla Dívka v Modrém, která vystoupila ze středověkého obrazu a tak půvabně hovořila na Oldřicha Nového staročesky.
  A než řeknete, že se Darnass nepřestal vyvíjet a je to živý jazyk,nikoli historický: až do roku 21 zde byla nesmrtelná generace, která jistě neměla potřebu vyvíjet jazyk, pokud ho aktivně používá stále stejně tak, jak se ho naučila v mládí.
  U Krvavých elfů ovšem od dob vyhnání z Kalimdoru proběhlo generací několik. I proto jim (čistě dle mého odhadu) darnassian může znít, jako by z hrobu vstala Božka Němcová a šla si nakoupit do Tesca. Smile

  PS2: A ano, je tam kopa narážek na DOTu jestlipak je najdete.

  Vyskytují se: Maiev, Tyrande, Malfurion, Illidan, Kael'thas, Garithos, Vashj, Rommath, Aethas

  Kapitola 34

  Kapitola 35 (věnováno Vael'thasovi Snowdawn - Skywrath, který byl největší inspirací pro povídky i event)

  Kapitola 36 (věnováno Falanthiru Brightspear, který mne naučil mít rád lore Warcraft)

  Kapitola 37

  Kapitola 38
  Eynor Astrae
  Eynor Astrae

  Posts : 240
  Join date : 08. 11. 14
  Location : Elrendar Keep

  Srdce z ledu Empty Re: Srdce z ledu

  Příspěvek pro Eynor Astrae za Sat Nov 07, 2015 7:16 pm

  Srdce z ledu Wwm10


  Jen zbytek dávno sepsaných a přečtených kapitol, od dalšího příspěvku budou nové díly. Pokrývá spojenectví Krvavých elfů s Illidanem, dobytí Černé Citadely a vzápětí odeslání na osudnou misi do Northrendu. Teorie o použití poslední Illidanovi Vial of Eternity v hlubinách Black Temple je jen teorie, kterou oficiální lore zatím nikdy nepotvrdilo.

  Vyskytují se: Kael'thas, Illidan, Maiev, Vashj, Magtheridon, Lana'thel, Arthas, Anub'arak

  Kapitola 39 (věnováno Agimu, který mi poprvé vyprávěl příběh Warcraftu, a i když mne nedonutil nikdy hrát W1 ani W3, dotáhl mne k WoWku)

  Kapitola 40 (věnováno Kechimu za jeho tichou a stabilní podporu i v nejhorší době, jakou pamatuji)

  Kapitola 41 (věnováno Thanalovi/Vael'thasovi za kopu nápadů a chuti do roleplay)

  Kapitola 42 (věnováno těm, kteří mi letos tolik chybí)  Sponsored content

  Srdce z ledu Empty Re: Srdce z ledu

  Příspěvek pro Sponsored content


   Právě je Sat Jan 25, 2020 10:43 am