Legenda

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Fórum RP/PvE/PvP serveru Legenda


    Věk Krvavých elfů

    Blanch
    Blanch
    Admin


    Posts : 133
    Join date : 05. 09. 15
    Location : Quel´thalas

    Věk Krvavých elfů Empty Věk Krvavých elfů

    Příspěvek pro Blanch Mon Dec 07, 2015 11:20 pm

    Někdo rád své postavy věkově přirovnává k lidem. Zde je pár poznámek k věku elfů. Podotýkám, že je to spíše má teorie a každý věk počítá tak nějak jinak.

    Věk Krvavých elfů Anasterian

    Předně je důležité si uvědomit, že mentalita a fyziologie lidí a krvavých elfů je úplně jinde.

    Na elfech jejích věk není znát. Jakmile dospějí, vypadají po zbytek života stále stejně(i když jsou "staří"). Teprve při blížícím se skonu jejich mládí a krása znenadání uvadne.

    Další věc je, že nejenže elfové dospívají později, přestože jejich fyziologie dávno naznačuje dospělost, ale také mají mnohem více času do dospělosti "zmoudřet". Mají daleko delší život a nikam nespěchají, věci si více promýšlejí, něco jako netrpělivost je jim cizí.

    Představte si, že by takový člověk žil na světě šedesát let a teprve v tomto věku by se stal dospělým. Jeho tělo by nezestárlo, pouze vyzrálo tak, jak to vypadá běžně u osmnáctiletých lidí, jak je známe. Kde by asi byla jeho mentalita? Rozhodně na jiné úrovni, než mentalita osmnáctiletého člověka.

    Pro tohle všechno se věkově elf a člověk nedá úplně srovnat. Proto se jejich srovnání bere spíše orientačně, na kolik asi vypadají a na kolik se ve své společnosti vnímají ve srovnání se společnosti lidí. Čili když člověk bude mít 18 a bude konečně brán společností za dospělého, jak fyzicky, tak mentálně, kolik bude mít elf za stejných podmínek?

    Viděla jsem na internetu už nejedno věkové srovnání, z lore to člověk zrovna dvakrát moc nevyčte, ačkoliv nějaké náznaky z knih tam jsou(z nichž také vycházím), nicméně inspirovala jsem se dvěma rp servery, které to vnímaly podobně jako já sama a co jsem tak zjistila, mnoho lidí to bere podobně. Jestli to vychází z nějakého daného základu určeného přímo Blizzardem, to se přiznám, že nevím. Ale možná je můj odhad úpllně mylný.


    Dříve na tom Vznešení elfové byli s věkem, dospíváním, stárnutím nastejno, ovšem po všech událostech, kterými si obě rasy elfů prošly, osobně hádám, že už mezi jejich dlouhověkostí a dospíváním budou malé rozdíly. Přeci jen fel, démonická magie, vysávání many, změna vzhledu a všechno, co je s tím spojené, musí mít vliv i na vývoj jedince.

    V tabulce, kterou vám sem vložím, nepočítám s nově obnovenou Studnou, která je pro elfy esenciální a díky ní se s velkou pravděpodobností zase mohou dožívat dlouhých staletí, tisíciletí, ne-li být podobně jako noční elfové ještě před časem nesmrtelní. Je to pouze domněnka nepodložená ze hry, ale podle toho, jak na elfy má Studna působit, není nemožná. Protože magie je jejich součástí, magie jim dává životodárnou sílu a věčnou krásu a mládí. Teď, když mají zase zdroj, to bude mít na ně jistý vliv.

    (V době, kdy měli elfové ještě svou starou Sluneční studnu, měl král Anasterian přes 3000 let a nezemřel přirozenou smrtí, přestože už byl považován za "starého".)

    Jdeme na to. K porovnání vám dám nejen věk lidí, ale také nočních elfů(u kterých je nutno podotknout, že nedávno přišli o svůj strom života, potažmo o nesmrtelnost), ačkoliv u těch je dost vágní určovat věková rozmezí vzhledem k jejich dlouhověkosti jako takové. Přiznám se, že tady střílím spíše od boku odhadem a půjčuji si léta odjinud s drobným přihlédnutím vlastního rozumu.


    Tabulku naleznete zde: Vekova tabulka

      Právě je Mon Apr 29, 2024 1:13 pm