Legenda

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Fórum RP/PvE/PvP serveru Legenda


2 posters

    Úvod, pravidla, vysvětlivky, otázky a odpovědi

    Blanch
    Blanch
    Admin


    Posts : 133
    Join date : 05. 09. 15
    Location : Quel´thalas

    Úvod, pravidla, vysvětlivky, otázky a odpovědi Empty Úvod, pravidla, vysvětlivky, otázky a odpovědi

    Příspěvek pro Blanch Wed Nov 16, 2016 8:31 pm

    Úvod, pravidla, vysvětlivky, otázky a odpovědi 8zpgdg

    Vítám vás v kreativním koutku nejen hráčů, kteří příběhy svých postav rádi zvěčňují i "na papír" a kteří se rádi se světem podílí o osudy svých avatarů, ale i těch, kteří rádi čtou a nejen to.

    Dovolte mi, abych vám všem představila nový mini "event", soutěž, díky které si můžete vydělat pár marek navíc a díky které můžete ucelit příběhy vlastních postaviček nejen pro sebe, ale můžete jimi představit postavy ostatním hráčům i nehráčům, případně potencionálním zájemcům o role play.
    Pravidla jsou jednoduchá.
    Každý týden zadáme téma a vy na toto téma musíte zpracovat krátké drabble, které zachycuje okamžik vaší postavy.
    Než se vydáme dál mezi podmínky a obsah, pro neznalé, kteří se prvně setkávají s pojmem drabble, vysvětlím...

    DRABBLE.
    Je to krátký literární útvar o počtu slov, která jsou jasně zadaná. V našem případě se bude jednat o drabble o délce 100 slov. Ani o slovo méně, ani o slovo více. Přesně slovy sto.
    Je to dobrá metodika k procvičení psaní a tvůrčího ducha, a v nejednom člověku může vyvolat doposud nevídanou schopnost psát, nebo chuť vůbec něco stvořit.

    Vzhledem k tomu, že ne všichni jsou fanoušci delších textů a někteří mají problém s psaním delších textů, rozhodla jsem se, že tyto DRABBLE EVENTY se budou s pravidelností konat každý týden na zadané téma.
    Doba, po kterou budete mít možnost krátkou stoslůvku napsat, bude přesně týden a každý týden se bude zadávat nové téma.
    Každé drabble, se kterým se bude hráč účastnit, tak získá 1 RP marku. A vzhledem k tomu, že trvání bude mít tato akce do odvolání (tedy dokdy se nám bude chtít), můžete si touto cestou nastřádat hezkých pár RP marek, za které si můžete pořídit různé odměny.
    Stačí si udělat během týdne čas na napsání krátkého příběhu, momentu, myšlenky a marka je vaše.

    Pro každé nové téma bude vytvořeno nové vlákno, do nějž budete sami vkládat příběhy s obsahem a pokud možno, vyhněte se otázkám, tématům a obsahu mimo téma, půjde o vlákna pouze pro stoslůvky. Na dotazy bude sloužit vlákno jiné.
    A teď k samotnému "eventíku".

    Co je potřeba splnit?

    1. Musí se jednat o vaši postavu. Mohou v ní pochopitelně figurovat i postavy jiných hráčů, lore postav, nicméně hlavním "hrdinou" musí být vaše postava. Myšlenky musí vycházet z ní/něj, momenty musí patřit jí/jemu. Musí to být zkrátka o ní/něm.

    2. Útvar musí mít opravdu rovných 100 slov.

    3. Musíte stihnout termín odevzdání. Téma bude zadáno každý pátek. A do čtvrtečního večera/noci musíte drabble vložit na fórum. Nejpozději do 23:59.

    4. Pod své drabble do závorky napište, na kterou z postav budete chtít poslat rp marku.

    5. Drabble musí alespoň okrajově splňovat obsah zadání. Může se stát, že někdy dostanete pouhá slova, kterých musíte využít a někdy dostanete téma jako takové. Zadání se budou lišit, ale vše bude včas vysvětleno.

    6. Forma zpracování je na vás. Prozaická ich forma, er-forma, poezie o sto slovech, krátký fejeton, vzpomínka, popisek, popěvek, co se vám zlíbí.

    7. Můžete vložit jakýkoliv počet drabble k jednomu tématu, nicméně odměnou bude stále 1 marka.

    První téma bude zveřejněno 18. 11. 2016 v 17:00.


    Takže pisálkové, vzhůru ke tvořivosti.


    ----

    Pod tento článek můžete psát své dotazy a připomínky. Poprosím vás, abyste vlákna s drabblaty nezaspamili ničím jiným.


    Naposledy upravil Blanch dne Fri Nov 25, 2016 2:33 pm, celkově upraveno 2 krát
    Orkelt
    Orkelt


    Posts : 174
    Join date : 14. 11. 14
    Age : 25

    Úvod, pravidla, vysvětlivky, otázky a odpovědi Empty Re: Úvod, pravidla, vysvětlivky, otázky a odpovědi

    Příspěvek pro Orkelt Thu Nov 17, 2016 9:55 pm

    Já mám dotaz! Musím psát pokaždé o té samé postavě, nebo si můžu vybrat pokaždé jinou? Mám jich dva pytle, tak abych toho po pár týdnech nelitoval.
    Blanch
    Blanch
    Admin


    Posts : 133
    Join date : 05. 09. 15
    Location : Quel´thalas

    Úvod, pravidla, vysvětlivky, otázky a odpovědi Empty Re: Úvod, pravidla, vysvětlivky, otázky a odpovědi

    Příspěvek pro Blanch Thu Nov 17, 2016 10:05 pm

    Orkelt napsal:Já mám dotaz! Musím psát pokaždé o té samé postavě, nebo si můžu vybrat pokaždé jinou? Mám jich dva pytle, tak abych toho po pár týdnech nelitoval.

    To je dobrá otázka.
    Ne, pochopitelně si každý týden můžeš vybrat jinou postavu a můžeš si je obměnit dle libosti, nemusí to být stále o té samé.

    Sponsored content


    Úvod, pravidla, vysvětlivky, otázky a odpovědi Empty Re: Úvod, pravidla, vysvětlivky, otázky a odpovědi

    Příspěvek pro Sponsored content


      Právě je Fri Apr 26, 2024 12:37 pm