Fórum RP/PvE/PvP serveru Legenda


  Náboženství a víra

  Share
  avatar
  Blanch
  Admin

  Posts : 132
  Join date : 05. 09. 15
  Location : Quel´thalas

  Náboženství a víra

  Příspěvek pro Blanch za Mon Dec 07, 2015 10:39 pm


  Tohle je u krvavých elfů poměrně ošemetné téma. Protože náboženství jako takové u nich "neexistuje".

  Tak, jako noční elfové věří v Elune, která je opravdovou bohyní a je zdrojem světla svých věrných, věří v různé polobohy a slouží jim z vlastní vůle, zatímco využívají jejich darů a schopností, u Sin´dorei je Belore - Slunce - spíše pojem.
  Belore není bůh. Není to víra jako taková. Je to symbol. Přesvědčení. Odkaz na znovuzrození rasy, která kdysi bývala součástí noci a rozhodla se žít naprosto odlišně. Ve světle denního světla, pod Sluncem. Proto si také Urozený Dath´remar dal jméno Sunstrider, jako ten, který kráčí na slunci/ve dne.

  Belore je úcta v sebe samé.

  Kdysi v minulosti, před všemi událostmi, které tolik poznamenaly lid Vznešených elfů, byli elfové vyznavači Světla svatého. Po Třetí válce, pádu Silvermoonu a zničení Studny se většina těch, která přežila od Světla odklonila.

  V dobách vzniku řádu Krvavých rytířů se elfové naučili světlo vysávat z naaru a pozměnilo to naprosto jejich vnímání víry ve světlo. Necítili už hřejivou pomoc světla, necítili ten dobrý pocit a vše kladné, co ze Světla samotného vycházelo, to, co při tomto počínání cítili, byla zejména moc a síla. Pro elfy není důležité, odkud moc vzali, ale je důležité, k čemu ji využijí.

  Ostatní rasy, jako jsou například lidé, draenai, ale třeba i trpaslíci považují tak krvavé elfy za heretiky a znesvětitele, kteří ignorují staré učení světla a úctu k němu.

   Právě je Tue Dec 11, 2018 2:34 pm