Fórum RP/PvE/PvP serveru Legenda


  Šerohvozd (Duskwood)

  Share
  avatar
  AngelusCzD

  Posts : 17
  Join date : 18. 11. 14
  Location : Střední Čechy

  Šerohvozd (Duskwood)

  Příspěvek pro AngelusCzD za Wed Aug 26, 2015 8:49 pm

  Šerohvozd (Duskwood)

  Šerohvozd se nachází v jižní části centra království, přímo na jih od Elwynnských lesů. Technicky se jedná o území, které je součástí aliance a pod ochranou Stormwindu, ale jeho značná vzdálenost od všech pevností a jeho blízkost k neklidným jižním a východním oblastem, jej předurčuje k tomu být nebezpečným místem. Vzhledem k událostem kolem mocného artefaktu, kosy samotné Elune, se z dříve krásných prosvětlených lesů, podobných těm Elwynnským, stalo to, čím je Šerohvozd nyní. Země, kterou pokrývají pokřivené stromy, obývají ji odporní nemrtví a worgeni. To vše v ponuré atmosféře a věčnou mlhou, jenž visí nad lesem. Ogři, kteří přišli z Deadwindského průsmyku už jen završili míru potíží, se kterými se mají lidé v Šerohvozdu potýkat. Zdejší obyvatelé jsou vzdorní a zarputilí. Lpí na svém hospodářství, i když je jejich protivníkem smrt. Na každém rohu číhají nebezpeční tvorové od worgenů přes neklidné mrtvé až po členy bratrstva Defias. Milice Šerohvozdu, známá jako Noční hlídka, hlídá cesty a brání Darkshire proti všemu, co přijde ze tmy. bratrstva Defilas. Milice Šerohvozdu známá jako Noční hlídka, hlídá, dopraví cesty a chrání Darkshire.
  avatar
  Carpio

  Posts : 250
  Join date : 04. 11. 14
  Location : západní Čechy

  Re: Šerohvozd (Duskwood)

  Příspěvek pro Carpio za Wed Sep 02, 2015 4:20 pm

  Dlouho ležící kroniku někdo ofoukl a shodil z ní půlmetrový nános zdechlých pavouků. Bude to chtít přidat zápisy o tom, co se mělo stát a nestalo. Je třeba očistit plesnivé okraje pergamenu a namíchat množství barev i inkoustu pro vypsání všeho, co se přihodilo od doby, kdy má Šerohvozd opět cíl i vedení. Zapsat vše, co za dva roky pohltil čas, aniž by o tom kde byla zmínka.

  Kronikář sevřel v ruce stoh zápisů a začal se jimi probírat. Popis honby za draky i bitev na území severních marek... to vše přijde do dodatku kroniky, neboť jde pouze o vzpomínky na budoucnost, a i ty mohou být někdy k užitku. Zabrání opakování starých chyb a podnítí vytvoření nových. Ale opravy a vázání dodatku? To až večer, kdy na to bude klid. Nyní je třeba psát o tom, co se děje - a že toho není málo. Hradby, lov, tahanice se Stormwindem. Odkud jen začít?  Naposledy upravil Carpio dne Thu Sep 17, 2015 12:29 pm, celkově upraveno 1 krát
  avatar
  Carpio

  Posts : 250
  Join date : 04. 11. 14
  Location : západní Čechy

  Re: Šerohvozd (Duskwood)

  Příspěvek pro Carpio za Wed Sep 02, 2015 5:00 pm

  Zapsáno druhého dne měsíce Racka

  Znovu je mi umožněno psát události a historii města Darkshire. Vězte tedy, že okolní kraj se začal zmáhat a lidé dokazují, že i tak zlá kletba, jako padla na Šerohvozd, nemusí být nekonečná. V několika prvních dnech, které by se nedaly nazvat začátkem, ani koncem - snad ani ne začátkem konce, jako spíše koncem začátku, proběhlo plánování všeho, co je potřeba stihnout do příchodu zimy. Lord naznačil směle zvolené cíle. Soběstačnost, neboť nechce být odkázán na pomoc Stormwindu. Soběstačnost v obraně, stavbě i obchodu. Byly navrženy plány na opevnění města, znovuvyzbrojení hlídky a obnovení alespoň minimální produkce farem.


  Město pomalu ale jistě ožívá. Hostinec má téměř neustále plno. Probíhají obchůzky, na kterých se označují stromy vhodné k pokácení a využití na stavbu palisády, která má obkroužit město. V palisádě budou ponechány tři průchody. Východní, jižní a západní. Hlídkám tak bude umožněn delší oddech mezi službami. Služby budou kratší a posádka bude moci lépe odpočívat. Vojáci budou v permanentní pohotovosti, aby docházelo k co nejmenším ztrátám na životech a majetku. Plánují se i pravidelné pochůzky.


  Navržena je i malá kaple, postačující potřebám města, vybudování stájí, řádného cvičiště pro Hlídku a oprava severní věže. V neposlední řadě dojde i k pokusu o nápravu stavu okolních farem, jak z hlediska budov, tak i produkce. Napravit situaci by měl nákup hospodářských zvířat ze západních plání a Elwynnu. Ovšem, až po obehnání města palisádou.


  Naposledy upravil Carpio dne Thu Sep 17, 2015 12:30 pm, celkově upraveno 2 krát
  avatar
  Carpio

  Posts : 250
  Join date : 04. 11. 14
  Location : západní Čechy

  Re: Šerohvozd (Duskwood)

  Příspěvek pro Carpio za Mon Sep 07, 2015 3:46 pm

  Zapsáno sedmého dne měsíce Racka

  Probíhají práce na opevnění města palisádou. Hotova je kompletní západní část. Pro potřeby stavby byli odkoupeni koně z pily v Elwynnském lese. Při troše štěstí a trpělivosti se postarší zvířata podaří uvést do provozuschopného stavu. Stavba probíhá v rámci možností dnem i nocí. Každý usazený kmen znamená posun. Nově přivedení koně se osvědčili dobře a do nedávno vybaveného lazaretu zamířili během stavby pouze dva zranění.


  Mimo příjemných událostí je třeba zaznamenat i ty nepříjemné. Jeho Eminence, arcibiskup Stormwindský, byl velice rozladěn nepříjemností a výtržnostmi, které způsobil Trey Lightforge ve slabší chvilce. Lord Angelus se následně vydal na cestu do katedrály, kde se snažil vše urovnat. Na pohled nevinná lapálie měla velké dopady na diplomatické vztahy s Exodarem a je možné, že za celou věc ponese následky právě Lord Angelus.


  Po návratu Lorda již zde na radnici čekala zpráva, že nedlouho po rozhovoru s arcibiskupem byl Trey Lightforge zatčen a obžalován z velezrady, což způsobilo pozdvižení a viditelnou nelibost. Z okna Lordovy kanceláře vyletěla po obdržení neblahého listu židle a  nebylo zbytí, podomek musel zaběhnout pro Lady Sinandu, aby uklidnila situaci. Všichni obyvatelé doufají ve vysvětlení a brzké setkání s nešťastníkem, který se prohřešil jen tím, že se podnapil, a mluvil ve špatnou chvíli a na špatném místě.


  Naposledy upravil Carpio dne Thu Sep 17, 2015 12:34 pm, celkově upraveno 7 krát
  avatar
  Carpio

  Posts : 250
  Join date : 04. 11. 14
  Location : západní Čechy

  Re: Šerohvozd (Duskwood)

  Příspěvek pro Carpio za Mon Sep 14, 2015 3:51 pm

  Zapsáno čtrnáctého dne měsíce Racka

  Smutnou událostí začíná tento zápis. Den po zápise předešlém došel na radnici spěšný list s prostým sdělením, že Trey Lightforge zvolil dobrovolnou smrt a snad v přechodném pominutí smyslů, se oběsil na mříži v cele. Tělo dovezl v podvečer zaměstnanec Správy Stormwindských věznic a kanalizací, následně bylo podrobeno řádné medicínské kontrole a identifikaci. Podle podrobné pitevní zprávy nebylo pochyb, že jde o Treyovy ostatky. I když sešel se světa vlastní rukou, byl pochován ve vší slušnosti do posvěceného hrobu.
  Snad neunesl veřejnou ostudu a pokles mínění o jeho osobě, kdož ví. Pokoj jeho duši a čest jeho památce. Ač bylo jeho poslední vystoupení v rozporu s dobrými mravy, město bude želet ztráty tohoto světlonoše. Lord následně ujistil obyvatele, že se zasadí o očištění jména Treye Lightforge, byť posmrtně.


  Nepříjemné události jako by neměly konce. V podvečer, padl na město oblak neznámé zapáchající látky, která následně s mocným zábleskem a rachotem vybuchla. Zraněni byli dva příslušníci hlídky. Naštěstí se jim, krom drobných popálenin, nic nestalo. Původ látky je neznámý, ale vzhledem k nekalým rejdům nemrtvých je možné, že útok přicházel právě z jejich strany. Se stavbou palisád by se mělo pospíšit. Uvažuje se i o magické ochraně města pomocí run.

  Se stavbou hrazení je nutno spěchat. Nemrtví si den zpět údajně měli dovolit vkročit do opuštěných budov v blízkosti již postavené palisády. O vyřešení potíže se postaralo několik členů hlídky s velitelem. Mělo být pobito několik pobudů a zcela jistě byla zachráněna neznámá elfka spolu s blíže neurčeným nákladem. Pravděpodobně obchodnice. Boj musel být tuhý, neboť v lazaretu byla hlášena pohotovost a pracovalo se tam do pozdních hodin. Lord se dalších několik dní pohyboval po městě s rukou na pásce a kovář měl mnoho práce se správkou zbrojí.  Jedinou kladnou věcí za poslední dny bylo to, že ve městské pokladně se jakýmsi podivným řízením osudu podařilo objevit dostatek financí na pokračování stavby palisád, která se zarazila mezi plánovanou západní a východní bránou. Je s podivem, že zmíněný obnos byl doručen tak brzy, v tak bytelné truhle a ve zlatě, špercích i mithrilu. Se současnými odvody a daněmi je malý zázrak, že účty nezejí prázdnotou.


  Naposledy upravil Carpio dne Thu Sep 17, 2015 12:38 pm, celkově upraveno 5 krát
  avatar
  Carpio

  Posts : 250
  Join date : 04. 11. 14
  Location : západní Čechy

  Re: Šerohvozd (Duskwood)

  Příspěvek pro Carpio za Tue Sep 15, 2015 2:38 pm

  Zapsáno patnáctého dne měsíce racka

  Stavba palisády se opět rozběhla, tentokrát již rychleji. Napomohla i přítomnost dvou bojovníků v barvách Stromgarde. Ze severních marek je přivedl neutěšený stav tamních držav i posádky, tedy další starost navíc - neboť správa Severních marek spadá pod Lady Latume. K posádce se přidal i jakýsi vandrovní, údajně se zaměřením na výbušniny, a nový adept na strážného spolu s trpasličí zlatnicí. Město taktéž získalo nového hrobníka, který se postará alespoň o ty nejbližší hřbitovy. I hostinec došel jistého zlepšení stavu - čas od času se v něm ukáže bardka s proklatě nabroušeným kordem - ta samá, co nedávno veřejně vyzvala Lorda Angeluse na duel.


  Bylo rozhodnuto, že během stavby palisády proběhne i stavba stáje a následně i oltáře, neboť obyvatelé zatoužili po možnosti modlitby na vysvěceném místě. Svatostánek ochotně nabídl objednat i dodat strýc slečny Elizabeth Martinezské, světlonoš na volné noze. O rekonstrukci zařízení věže se přihlásili i mágové, ovšem je dosti pravděpodobné, že se nestihne vše naráz. Stále probíhá kácení vybraných stromů a snadnější polovina hradeb bude brzy dokončena. Strážní mění systém hlídek. Prodlužující se palisáda jim usnadňuje práci.


  Začalo se aktivně jednat co se týče možnosti obrany města s pomocí magických run. Mág Alan Crisfallen navrhl od každého elementu něco. Ovšem, potřeboval k tomu esenci ohně, země, vzduchu a vody. Obranu proti temným silám zajistí společnou rukou Lady Sinanda a přítomní světlonoši - každý jak umí a každý po svém. Pro esence byli obratem vysláni poslové ve dvou skupinách. Slečna Elizabeth spolu s Berthallem a Alan si měl vzít k ruce Lucana, nejprve ho tedy musel najít. První dvojice vyrazila s přáním štěstí ještě ten den večer.


  Naposledy upravil Carpio dne Thu Sep 17, 2015 12:39 pm, celkově upraveno 2 krát
  avatar
  Carpio

  Posts : 250
  Join date : 04. 11. 14
  Location : západní Čechy

  Re: Šerohvozd (Duskwood)

  Příspěvek pro Carpio za Thu Sep 17, 2015 11:58 am

  Zapsáno sedmnáctého dne měsíce racka

  V městečku se rozmáhá nevhodné obtěžování žen jak z hlídky, tak náhodných cestujících. Kupříkladu dva týdny nazpět se dva nejmenovaní pánové pokoušeli o kontrolu dámského spodního prádla. Je s podivem, že na ně leze jaro, když začíná podzim. Nepříjemnou situaci byl nucen vyřešit Lord a poslal oba výtečníky kácet stromy s vysvětlením, že u dodávky dřeva mohou klidně myslet na dámské půvaby aniž by tropili ostudu. Nutno říci, že ještě před odchodem novopečení dřevorubci zachránili život strážnému, který sotva stačil nastoupit do služby a stihl jej jakýsi záchvat, projevující se náhlou slabostí, zhmožděnými břišními svaly a sliněním. Doufejme, že tato choroba není nakažlivá.


  Lord ohlásil, že je třeba vykonat cestu do jižního přístavu za účelem zásobování. Sklady i spíže se železnými zásobami se se stoupajícími počty posádky vyprázdnily rychleji, než se očekávalo. Dá se odhadnout, že tato dodávka bude poslední před velkým zimním nákupem. Taktéž se hledá kdokoliv se zkušenostmi s navracením kvality kletbou zkažené půdě. Uvažuje se o vyhledání nějakého druida. Léto valem uteklo a doba, za kterou by se dalo na polích vypěstovat cokoliv s rychlým růstem, se krátí. Bude na dlouho ladem ležící zemi vůbec něco růst? Místní si nedělají přílišné iluze, že se bude dařit něčemu jinému, než dýním a bodlákům.


  Z výpravy za esencemi ohně a země se navrátila dvojice Berthall - Elizabeth. Očouzení a unavení sice, ovšem úspěšní. Esence, podle hlášení pocházející z Lorda Bokka a Lorda Ohnislava, byly uloženy v bezpečí věže mágů a nyní se čeká jen na zbývající esence - tedy esenci vody a vzduchu, za kterými je nutno cestovat poměrně daleko. Město bude v nejbližší době chráněno i před temnotou. Každým dnem je očekáván příjezd potahu s rozebraným oltářem. Má být bytelný, jednoduchý a přece vzhledem povzbuzující. Ihned po jeho příjezdu bude rozhodnuto, kdo jej vysvětí. Pravděpodobné je, že se této pocty dostane světlonoši, který oltář daroval městu.
  avatar
  Carpio

  Posts : 250
  Join date : 04. 11. 14
  Location : západní Čechy

  Re: Šerohvozd (Duskwood)

  Příspěvek pro Carpio za Mon Sep 21, 2015 12:24 pm

  Zapsáno dvacátého dne měsíce racka

  Je tomu už dva týdny, co vyrazila karavana do Booty Bay, doveze vše, co je okamžitě potřebné, snad i něco ztenčujících se zásob pro hostinského. Muly byly opatřeny pevnými postroji a lany na upevnění soudků i vaků. Každá měla nést náklad, který by odpovídal váze dvou zbrojnošů. Skupinu vedl Lord osobně, neboť se jednalo o vyšší finanční částky. Cesty se účastnila i nedávno zachráněná elfská obchodnice. Trasa skrz Stranglethornskou džungli tam i zpět je časově odhadnuta na dva dny. Pokud ovšem nenastane průtrž mračen, nebo neplánované zdržení. V přístavu, kde kořalka teče proudem a trpasličí hospoda je proti tamním tavernám pokojík pro slečinky, se může stát leccos.


  Během Lordovy nepřítomnosti pokračovaly práce na palisádě a začala se vyměřovat stáj na pozemku vedle hostince. Taktéž se mnoho nařezaných prken přesunulo do radnice na vyztužení stropu. Klepání kladiv neustává ani nyní. Jisté úpravy probíhají na rozkaz Lady Latume i uvnitř budovy určené pro posádku. Náklady na to všechno zjevně nejsou z nejnižších, neboť došlo k politováníhodné události, kdy kolega účetní při pohledu na částky na posledních zakázkách vypil láhev inkoustu. Hovořil o tisícovkách zlatých, které Lady utratila v Dalaranu a za zakázkovou výrobu nábytku. Do městské pokladny byla následně převedena z goblinské banky částka o pěti cifrách. Od koho a proč byly tyto finance získány, účetní nehovořil.


  Karavana se navrátila obtěžkána větším nákladem, než bylo plánováno a o den později. Skupinu údajně zdrželo jakési jednání s obchodními partnery kartelu. Jednání muselo být velice tvrdé, neboť zbroje některých bojovníků vykazovaly známky boje a také šipek v toulcích znatelně ubylo. Nikdo z nich však více nevysvětlil. Po vyložení nákladu se započalo se stavbou vyměřené stáje. Několik obyvatel kopalo základy pro upevnění sloupků, jiní tahali dřevo a během jednoho odpoledne byla hrubá stavba hotova. Zbývalo než pokrýt střechu. Pro náklad slámy byla do západních zemí vyslána Ariana. Vyrazila na noc, ač by se na cestu skrz ztemnělý hvozd odvážil málokdo.


  Naposledy upravil Carpio dne Mon Sep 21, 2015 2:08 pm, celkově upraveno 6 krát
  avatar
  Carpio

  Posts : 250
  Join date : 04. 11. 14
  Location : západní Čechy

  Re: Šerohvozd (Duskwood)

  Příspěvek pro Carpio za Mon Sep 21, 2015 1:07 pm

  Zapsáno jednadvacátého dne měsíce racka

  Stáj je hotova. Zásilka slámy dorazila včas a v pořádku. Lví podíl na dokončení měl právě ten pyrotechnik, který se jakýmsi řízením osudu zdržel ve městě i po skončení odstřelů, týkajících se palisády. Po krovu lezl jako veverka (Gyramisté prominou) a pokryl střechu během několika málo hodin. Do nové stáje byli zavedeni jak koně, tak jedna kravka, kterou dovedla hlídka odkudsi ze severu, prý že zatoulaný kus. Při poctivém krmení a dobrém ustájení zvířata brzy naberou na síle i kráse. V plánu je zakoupení dalších kusů dobytka. Snad dvou, nebo i tří.


  Vše se otáčí k lepšímu. V lesích byli zaslechnuti říjící jeleni a hostinský pustil mladou krev do kuchyně. Rapidně se změnil jídelníček a zvýšila se návštěvnost i spokojenost hostů. Pokoje jsou téměř neustále plné. Vedle lazaretu byly opraveny ploty a proběhla příprava místa pro usazení oltáře. Odněkud byly sehnány sazenice planých růží, snad se u svatostánku chytnou. Druid pro rady, jak opečovávat temnotou ztýranou zemi stále ještě nebyl nalezen. Není divu, elfové mají svých starostí na Kalimdoru až dost. Na severozápadě města probíhá vyměřování dalších částí palisády.


  Darkshire poctila neobvyklá návštěva, údajně vynucená okolnostmi, avšak i tak vítaná. Do města dorazilo od průsmyku několik elfů "z druhé strany barikády". Ubytovali se v hostinci a byla jim poskytnuta pomoc pro jednoho raněného. Následující večer byli hosté více než platni, neboť došlo k útoku nemrtvých ve směru od stájí. Na oplátku za výpomoc s potřením nemrtvých Lord rozhodl, že se s elfy vypraví do Karazhanu, kde se měl údajně nacházet magický lék pro jednoho z nich. Vzal s sebou ještě slečnu Elizabeth a mága Alana, coby povolané osoby. Je podivné, že účast odmítla Lady Latume, která podobné bojové akce vždy absolvuje s chutí. Snad ji zmáhají mateřské povinnosti.
  avatar
  Carpio

  Posts : 250
  Join date : 04. 11. 14
  Location : západní Čechy

  Re: Šerohvozd (Duskwood)

  Příspěvek pro Carpio za Mon Sep 21, 2015 2:54 pm

  Zapsáno dvaadvacátého dne měsíce racka

  Skupina sestávající z dvou mágů a Lorda Angeluse se šťastně vrátila z výpravy do Karazhanu. Elfové prý nalezli lék a pomocí portálu se s mnohými díky přenesli do jejich pevnosti. O boji uvnitř Medivhovy věže se povídalo ještě dalších několik večerů, zvlášť o metodách boje, které užívali elfové - a nejvíce o přízraku z minulosti, který se ve věži usídlil jako doma. Všichni se také podivovali knihám, které odtamtud tři odvážlivci donesli. Týkaly se běžných záležitostí i magie a mnohé z nich najisto skončily v obsáhlých knihovnách patřících Lady Sinandě. Je dost možné, že se výprava pro naplnění knihovny na přání Lady zopakuje.


  Ve městě se za několik posledních dní objevili dva z lidu Draenei. Prvím byl jezdec s prýmkami, značícími kapitánskou hodnost. Strávil poměrně dlouhou dobu v nově vybavené kanceláři Lorda Angeluse a ihned po jednání opustil město. Lord uvedl, že se jednalo o diplomata z Exodaru. O tři dny později se na náměstí objevila příslušnice stejné rasy, ovšem její pobyt se ze strany jednoho ze strážných nesetkal s pochopením. Budu nyní citovat strážného, tak mne čtenáři omluv za nepřístojná slova, doslova označil udivenou mágyni za "vesmírnou kozu" a doporučil jí, aby vzkázala jejich uctívaným Naaru cestu "tam kam slunce nesvítí a nevešla by se tam ani myš" - a Darkshire tím nemyslel. Bude nezbytně nutné, aby si Lord srovnal své lidi, než napáchají další výrazné škody na reputaci města.


  Worgeni začínají být neklidní. Jejich vytí se ozývá i přes den a obyvatelé se modlí, aby byl tento stav pouze dočasný a worgenům se nezachtělo lidské krve. Posílit morálku najisto pomohlo sestavení oltáře, který vyhlíží jako ohromná kniha založena paladinským kladivem. Prostý a přece vzhledný oltář bude v blízké době doplněn  několika lavičkami. Brzy lze očekávat společnou modlitbu, která povzbudí místní. Do města worgeni zjevně přivedli další dva poutníky. Jeden se zdá být potulným mágem, snad poněkud zanedbaným, druhá poutnice vyhlíží jako kněžka. Ani jeden z nich, zdá se, nechtěl trávit noc mimo dům nebo hradby.
  avatar
  Carpio

  Posts : 250
  Join date : 04. 11. 14
  Location : západní Čechy

  Re: Šerohvozd (Duskwood)

  Příspěvek pro Carpio za Tue Sep 22, 2015 1:22 pm

  Zapsáno třiadvacátého dne měsíce racka

  Na pořádku dne jsou potěšující zprávy. U oltáře proběhla první modlitba za dostatek síly k obraně města a za klid pro živé i mrtvé. Hromadnou poklonu Světlu vedl Telarian Martinezský a uvedl tak slavnostně ve službu oltář, který daroval městu. Mimo jiné nabídl obyvatelům možnost se vyzpovídat, což bude pro duše místních jen přínosem. A nejen duše lidí budou živy. Zdá se, že i to málo péče, co se dalo zdejším polím, poněkud pomohlo. Na záhonu s dýněmi se silně zadařilo a hospodský plánuje dýňové koláče, zavařeninu, ba i dýňový alkohol. Jak může taková kořalka asi chutnat?

  Po opakujících se hlášeních o neklidných worgenech vyrazilo několik členů hlídky na zběžnou kontrolu kolem pelechů těchto nečistých a Světlem opomenutých zvířat. Vskutku, skupiny vlčích stvoření projevovaly neustálou aktivitu a zdálo se, že jsou snad něčím častěji vyrušováni. Po návratu byla celá věc vyřešena rychle, vlastně i díky poznámce, že do města došel potulný mág, který se zabývá výzkumem v oboru. Lord jej nechal předvést a celou věc za přítomnosti světlonoše a mága Alana i přísně vyšetřil s tím, že je povoleno pouze čerpání teoretických znalostí, nikoliv lezení do vlčí tlamy - a ještě dobrovolně. Zdá se, že ve městě bude třeba i šatlava.


  Naposledy upravil Carpio dne Mon Oct 05, 2015 10:02 am, celkově upraveno 1 krát
  avatar
  Carpio

  Posts : 250
  Join date : 04. 11. 14
  Location : západní Čechy

  Re: Šerohvozd (Duskwood)

  Příspěvek pro Carpio za Sat Sep 26, 2015 5:58 pm

  S dětma je kříž...
  (zapsáno šestadvacátého dne měsíce racka)


  V podvečer seděla v krčmě známá trojce: mág Alan, čerstvě povýšený velitel hlídek Berthall a lord Angelus, a bavili se o obraně města. Když tu do lokálu  vstoupil nějaký pohůnek, a hned se začal vyptávat kde je velitel.  Jakmile oběhl všechny přítomné, začal si prohlížet trojici sedící hned u baru. Onen poslíček se zeptal kde je velitel a Alan jej stihnul vyvést z míry otázkou jaký je týden, jestli sudý nebo lichý. Muž se zmateně díval po všech třech, Alan nezaváhal ani minutu a odpověděl mu na vyslovenou otázku. Pokud je lichý týden tak je velitel Angelus a Sinanda je matka na plný úvazek, a pokud sudý je velitelkou Sinanda a Angelus je zase matkou, prý proto nosí dlouhé vlasy svázané do culíku. Tím dokonale odzbrojil poslíčka, který si nejspíš celou cestu učil větu „Posílá mě starosta Lakeshire s dopisem“.


  Angelus viděl, jak muž dokonale zmaten. Poslíček onen list předal a byl rád, že se ho zbavil. V ten okamžik zapojil své dokonalé smysly a svůj žaludek. Zavítal proto do místní kuchyně. Jakmile se zavřely dveře, byl slyšet jen plesknutí ruky o sukně, následně gong vydaný pánvičkou na dutý předmět a pak žuchnutí jako když padne pytel mouky.  Ten večer už o poslíčka bylo postaráno. Skupina osedlala koně, i Alan. Ten nechal své kuře jménem KFC doma, bál se že ho použijí na výrobu slepičího vývaru. Za necelou půl hodinku jízdy byla skupina v Lakeshire a poslouchala co má starosta tak urgentního. To, co Angelus a jeho doprovod vyslechli, nebyly nijak dobré zprávy. Nejen že orkové útočí na vesnici, ale nyní začali unášet místní děti. Jeden ze dvou stopařů, kteří se vydali za Orky vypověděl, že je stopovali směrem k hořícím pláním. Ten druhý se rozhodl prozkoumat tamní hory, zda v nich nejsou unesené děti. Zatím se z průzkumu nevrátil.  Skupina z Noční hlídky se proto rozhodla vyrazit tím směrem. Cestou narazili na pár orků se kterými si hravě poradili. Zanedlouho stáli v malém údolí kde byla malá osada orků s jeskyní. Alan díky své magii zapálil jednu z chýší a tím se dostali nepozorovaně do jeskyně, tou se museli rychle probít a prozkoumat okolí. Na samém konci našli ukrytého stopaře, který jim rychle vypověděl, že zde děti orkové nevězní a že to mělo všechny, kdo se pokoušejí hledat, zmást. Na nic nečekali a vyběhli ven z jeskyně a rychle se proplížili kolem orků, kteří dohašovali oheň. Cestou nazpět už nenarazili na žádný odpor. Když dorazili do Lakeshire vše vypověděli starostovi. Ten nebyl ze zpráv, které mu donesli nijak nadšený. Angelus slíbil že nadále zůstane v Lakeshire a pomůže s hledáním dětí a přislíbil, že prohledají všechna známá místa, kde Orkové sídlí.
  (autor eventu i prvmí části textu: Angelus - díky za suplování, když je Kapr gumovej Smile )
  avatar
  Carpio

  Posts : 250
  Join date : 04. 11. 14
  Location : západní Čechy

  Re: Šerohvozd (Duskwood)

  Příspěvek pro Carpio za Sat Oct 03, 2015 8:54 am

  Kvakva...kvalitní problém
  (zapsáno druhého dne měsíce duší)


  Předchozí den potvrdil jedno pravidlo: neštvěte orčí mágy, případně černokněžníky. Nemuselo by se to vyplatit. Totiž, aby bylo vše uvedeno na pravou míru... po několika dnech mapování okolí pevnosti nad jezerem u Lakeshire bylo rozhodnuto, že proběhne útok a vyhoštění orků z jejich zatuchlých smradlavých pelechů jednou provždy. Sjela se výpomoc z dálky i z blízka - ba se ukázal i novopečený ženich Volcanos se svojí drahou Es (všichni gnomové v Šerohvozdu se hrůzou zavrtali pod zem), když si odskočili ze svatební cesty. Všechno klapalo jako na drátkách a Lord nakázal poslední průzkumnou cestu. Čtyři jezdci prý stačí...jen okouknou, zda se orkové nehemží, navrátí se a následně vyrazí všechny jednotky a rozcupují orčí stanoviště na hadry. Tak bylo rozhodnuto a učiněno. Vyrazil velitel se svým zástupcem, trpaslíkem Rognorem a pyrotechnikem, u kterého si zaboha nikdo nemohl vzpomenout, jak se jmenuje.
  Zbytek posádky si mezitím krátil čas pitím a probíráním trasy svatební cesty, potažmo Alanových budoucích potomků - a hlavně té ochotné (a slepé) ženské, která s ním do toho půjde. Výzkumné skupině se vedlo poněkud hůř. Dorazili na křižovatku na hranicích zemí a dali se doprava. Ujeli kousek - leda tak aby poprvé zahlédli věž pevnosti nad jezerem, když tu se něco vybatolilo z křoví. Ne, milé děti, nebyl to murlok ani potulný transvestita exhibující se při měsíčku. Z poza stromu vylezl ork. Než se skupina stačila rozkoukat, zařval onen magickou formuli...něco typu "čury mury kuří nožka, ať je z tebe --- (domyslete si sami)", a na zemi v mžiku poskakovaly tři jasně modré žáby. Proč ne čtyři? Snadná odpověď. Pyrotechnik zahnul kramle ihned, jak velitel změnil barvu a začal kvákat. Hnal se zpět do Šrohvozdu Jako střelený. Žáby nechal žábami a orka orkem.
  V hostinci mezitím utíkal čas v příjemné debatě, když tu se v místnosti objevil právě pyrotechnik. Vlasy mu stály jako psu, který čuchl do pilin, a blekotal překotně cosi o žábách a změně a kouzlech. Pak, zjevně přemožen nenadálým nervovým vypětím, omdlel, a byl odtažen stranou - tj. do stáje. Zbytek posádky, vědom si toho, že má průzkumná skupina nějaké potíže, sedal na koně a mířil směrem k zemi u jezera, aby bylo zachráněno co se ještě zachránit dá. Orčí zmetek byl v tu chvíli pochopitelně dobře schován v pevnosti a kolem místa incidentu poskakovaly tři vypasené namodralé žáby. Část skupiny odmítala uvěřit, že se pod studenou kůží a bradavicemi schovávají kolegové, ale nebylo zbytí. Žáby byly pochytány a nastrkány kam se dalo, aby neutekly. Jedna Alanovi pod klobouk, jiná Sinandě do výstřihu, další se nesla v ruce. Ještě že se nikdo nepozastavoval nad tím, která žába je která, neb výsledek by mohl být poměrně zajmavý.
  A co že se dělo dál? Nic menšího, než že se rozkacená skupina vrhla na most vedoucí k pevnosti, ork neork. Zelená pakáž byla na tuto možnost připravena a padl pokyn k odpálení mostu. Následoval úprk na všechny strany, rána...a jak se kouř poněkud rozptýlil, bylo jasné, že Volcanos ještě s jedním kolegou zůstali na straně, kde bylo víc zelených, zbytek na situaci kulil oči před mostem. Orkové se rozeřvali, vida v těch dvou snadnou kořist. Jenže Volcanos plivl do dlaní, popadl zbraň a ve dvou lidech zrychtovali první příval zelenáčů jako prase pytel šrotu. Co o to, takhle by to šlo, ale ne donekonečna. Věci napomohla Elizabeth a vytvořila na krátkou vzdálenost portál, kterým ustoupili Volcanos a Maksym, a pak další portál, kterým se všichni i se žábami dostali do věže mágů v Darkshire. Orkové mohli v téhle situaci dozajista počkat. Jen bylo třeba zjistit, která žába je která, a jak se sakra dosáhne jejich změny nazpět do lidské potažmo trpasličí podoby.
  Jo, lehko se řekne, ale hůř udělá. Žáby byly k nerozeznání a všechny přítomné ženy tvrdošíjně odmítaly jakoukoliv ze žab políbit, jak navrhoval Alan, který mezitím načerpal vědomosti z pohádkové knížky malého Nela. Žáby se hnaly tu za Volcanosem, tu za Alanem a v kouzelnické věži panovala naprostá anarchie ba by se dalo říci že i maglajs. Ve chvíli, kdy se žáby pověsily na paty Elizabeth, pronesl Alan málo moudrou větu naznačující, že pokud je jedna ze žab velitel, právě se dopouští nevěry. Nestačil myšlenku rozvést dále, neboť se přes stůl naklonila Sinanda a bez vysvětlování mlaskla nehorázná facka, jejíž následky byly na mágově obličeji vidět ještě další den ráno. Než se potrefený mág sesbíral z podlahy, pokusila se Elizabeth proměnit jednu ze žab na ovci. Nebečelo to, ale chlupaté to bylo. Místo jedné žáby se na podlaze mrvil králíček. "Tohle už se políbit dá," zhodnotila pokus Sinanda, čapla králíka za uši, probodla pohledem Alana a přitiskla rty na králičí nos. K údivu všech to zabralo a místo králíka Sinanda krákala uši veliteli hlídky.
  Všechno by bylo super, ale v nastalém zmatku se ztratily další dvě žáby - tedy Berthall s Rognorem. Kam tak ti žabáci mohli jít? Jak jinak než k vodě...byli nalezeni, jak se čvachtají v jezírku "U padlého bojovníka". Měli namále, neboť nad nimi začali kroužit supi...teda čáp. Po odehnání opeřence se Elizabeth odhodlala k činu. Pink - a zástupce velitele shodil žabí kůži. Zbývala otázka, co s Rognorem? Žádná trpaslice se v jeho dosahu nenacházela nejméně rok, pokud nelhal, a pivní sud mohl políbit leda on, nikoliv opačně. Tvor trpaslíkovi nejbližší byl pouze a jen jeho medvěd Hugo, ale riskovat v případě Rognora sežrání medvědem se opravdu nikomu nechtělo. Poslední žabák byl přenesen do kádě s lekníny, stojící u lazaretu a hrozilo, že zůstane v žabí podobě navěky, případně do doby, než se podaří opít nějakou trpasličí princeznu. Tento problém se nakonec vyřešil sám. Z poza hostince se vyvalil Hugo a vypil čtvrt kádě - i se žabákem. Pink...před kádí stál vyplesknutý trpaslík s vousem kompletně v medvědí tlamě. "Hugo, sakra! Pusť, ty smradlavá potvoro!" zařval z plna hrdla a zachraňoval co se dalo. Vous i trpaslík přežili bez úhony. Zbývalo než tento neuvěřitelný večer zapít a naplánovat výpravu na orky na jindy.
  (ooc: díky Angelovi za prvotní nápad se změnou na kostlivce, kterýžto myšlenkový pochod byl během jednoho odpoledne zrubán do tohoto miniaturního díla  Very Happy )


  Naposledy upravil Carpio dne Sat Mar 05, 2016 3:46 pm, celkově upraveno 2 krát
  avatar
  Carpio

  Posts : 250
  Join date : 04. 11. 14
  Location : západní Čechy

  Re: Šerohvozd (Duskwood)

  Příspěvek pro Carpio za Tue Oct 13, 2015 4:35 pm

  Veverky Elementi se mstí!
  (zapsáno devatenáctého dne měsíce duší)


  Začalo to nevinně, ostatně jako vždycky. Osazenstvo Šerohvozdu si válelo šunky na trámech připravených ke stavbě, a probíralo (jak taky jinak) nejnovější drby, z velké části se týkající Alanovy vyvolené elfky říznuté čímkoliv, čemu svítí oči. Zábava probíhala nerušeně až do chvíle, kdy se přítomným zavlnila země pod nohama. Všichni se po sobě podívali. Byl snad nově dovezený rum až příliš silný? Ne, v tomhle opravdu neměl prsty ani Hann, ani nikdo jiný z hostince. Země se totiž opět klepala jako řádně vyvedený sulc. Drb sem, drb tam. Hotová mořská nemoc. Ke všemu vyrazil z lesa na severní straně sloup dýmu a ohně naznačující, že problém, který se zjevil, je větší než malý.


  Po doběhnutí na místo bylo vidět, že slovo "průšvih" nebo "kaše" zdaleka nevystihuje problém. V prostřed hvozdu se otevřela země a na dně průrvy se převalovala, bublala a kypěla láva. Okolní stromy začínaly hořet a už tak mizerná tráva byla spálena v okruhu několika desítek kroků. Množství magmatických elementálů už jen tak kosmeticky dokreslovalo situaci. Prý že msta elementálního Lorda Bokka, který byl před časem z velké části proměněn na štěrk právě příslušníky zdejší domobrany. Skupina odvážlivců se začala pošťuchovat s menšími elementy, zatím co mágové hasili okolí, aby se zabránilo rozšíření ohně k městu. Ve chvíli, kdy byli menší elementi v podobě jemně mletého písku pro kočky navráceni do lávy, zjevil se v ohni i Lord Bokk osobně.


  Vzhledem k tomu, že se magmatický obluďák projevoval coby elekk v porcelánu, bylo nutno použít agresivnější styl vyjednávání. Po předchozích zkušenostech Berthalla a Elizabeth začali všichni útočit na "náramky", které měly údajně držet elementa pohromadě. Těžko tomu uvěřit, ale jiná šance nebyla, zvlášť když se Lord Bokk začal chovat jako Šílený Zizi (nejslavnější kanonýr trpasličí stojedenáctky - konkrétně ve hře koulení sudem) a mohutnými ranami posílal vše, co bylo kolem, buďto na zem, nebo po krátkém letu do říše snů. Naštěstí měli obránci relativně trefu a za dobu, co by se přesypala polovice písku v hodinách, Bokka udolali, a ten zmizel rozpuštěn v lávě. Láva byla zneškodněna a na místě zbyla jen pomalu tuhnoucí krusta.


  Řeklo by se: pohoda a klídek...až teda na tu ohnivou cestičku vedoucí kolem worgeních pelechů směrem k Darkshire. V okolí se rozlézal smrad, asi jako když dáte péct psa i s chlupama a zapomenete jej v troubě. Co že to bylo? Jasně! Druhá část elementálského dua - Lord Ohnislav - dělal pořádek v nejzavšivenějším worgením kutlochu v Jižních markách. A dělal jej s důkladností sobě vlastní. Co v záchvatu paniky neuteklo, bylo na popel. Horší byla skutečnost, že se po spatření pronásledovatelů valil směrem k Darkshire, které bylo již několikrát otestováno na nehořlavost - a nikdy ten test nedopadl dobře. Každý, kdo mohl začal do elementa rubat, hasit jej, střílet, prostě co se dalo.


  A zadařilo se. Palba na náramky pomohla i zde, jen s tím rozdílem, že elementál se nerozsypal, ale s mocným zařváním "RAGNAROS AKABAR!" explodoval. Co ta slova znamenala, nikdo nepochopil. Snad vyznání nějaké praštěné elementálské víry. V té chvíli, to bylo vlastně fuk. Ožehnutí hrdinové se potáceli, případně poponášeli ostatní směrem do města, potažmo do lazaretu. Alan šel po cestě coby primadona, aniž mu došlo, že má v róbě díru jak hrom a tou prosvítají trenky s podobiznou něčeho, co vypadalo jako chlápek ve stylizovaném černomodrém kostýmku pavouka. Felčarka hořekovala nad zničenými památečními šaty, zbylí, co mohli chodit, nesli Elizabeth v bezvědomí a potichu nadávajícího Berthalla, kterému oheň poněkud připekl nohy v plechových botách. V lazaretu budou mít opět napilno...
  (ooc: díky Tarvovi za návrh eventu - navržené efekty neměly chybu)


  Naposledy upravil Carpio dne Sat Mar 05, 2016 3:55 pm, celkově upraveno 2 krát
  avatar
  Carpio

  Posts : 250
  Join date : 04. 11. 14
  Location : západní Čechy

  Re: Šerohvozd (Duskwood)

  Příspěvek pro Carpio za Thu Nov 12, 2015 12:05 pm

  Jezdec
  (zapsáno dvanáctého dne měsíce Západu)


  Stará pravda říká: může - li se něco pokazit, pokazí se to. Za poslední dobu se na město snáší jedna katastrofa za druhou, ale od počátku... V tajemnou noc posledního dne měsíce Duší, kdy všichni duchové vychází ven a čarodějnice konají své nekalé rejdy, dorazil na ztemnělé náměstí jezdec, hledající něco, co mu bylo kdysi odebráno. Všechno by bylo normální, až do chvíle, kdy byste na jezdcově postavě začali hledat hlavu. Nějak ji prostě neměl, ale věděl, že ten, kdo mu ji vzal, se nachází někde kolem. Ve chvíli, kdy z hrobu povstal jezdec, svým způsobem ožila i jeho hlava - tedy helma, a vzít ji na sebe nebylo moudré.


  Do jezdce bezprostředně po jeho příjezdu nabourali členové hlídky a začal bengál, ve kterém se hlídka snažila zneškodnit bezhlavého i naopak, zatímco všichni dohromady lovili helmu po dláždění. Popravdě, dalo se jen děkovat Světlu, že byl jezdec bez hlavy, neboť s hlavou by patrně vymlátil celé město sám. Mimo nepřehlédutelných fyzických schopností projevil i talent pro černou magii. Bez skrupulí sebral slečně Elizabeth duši, ač byla v té chvíli již zadaná, a spáchal tak neodpustitelné společenské faux pas. Mimo to sesekal na jednu hromadu hlídku, velitele nevyjímaje. Přitom sám utrpěl jen málo vážných ran a popáleniny od Světla, které mu uštědřila felčarka.


  Po tom, co se jej podařilo vystrnadit, se začaly sčítat škody. Berthall byl (opět) Girkonem odveden na ošetřovnu s podezřením na otřes mozku, ovšem, jen do spodního patra. Nahoru si totiž felčarka s nečitelným výrazem v obličeji levitovala tělo slečny Elizabeth přehozené pláštěm. Za ní se posléze přesunula značná část hlídky, chtějíc zvědět něco o stavu nadějné kouzelnice. Dle posouzení medicíny byla zvenčí nepoškozena, ale uvnitř teoreticky mrtva, což nesl těžce právě Berthall. Po zafixování stavu byla slečna Eliz přesunuta na jedno z lůžek na pozorování a ostatní začali ihned pracovat na plánu, jak získat její duši nazpět.


  Pro výpravu daleko na sever byla přemluvena Lady - už proto, že Lord Angelus si od jezdce při boji vytrpěl své, a manipulace s dušemi neovládá. Spolu s ní a Berthallem se cesty účastnil ještě Alan, Lucan a Elizabethin strýc. Angelus se tedy na jeden večer zhostil role otce v domácnosti a zbytek vyrazil vydobýt duši. Cesta pomocí portálů netrvala dlouho, ale ten pobyt tam...Alan byl nucen na všechny uvalit iluzi, zpodobňující příslušníky Šarlatových fanatiků. Tedy na všechny, krom Sinandy, protože té by tu iluzi přes felový závan nikdo nevěřil. Souhlasila tedy s tím, že bude věrohodnější, když ji do zdí komplexu povedou naoko, coby vězně.


  Nápad byl přijat všemi hlasy a skupinka vykročila do jámy lvové. Šarlatoví sice jevili zájem, ale zůstali jen u nemístných poznámek na adresu "vězně". Ihned, jak byl nalezen hřbitov, Sinanda byla uvolněna z pout. Každá hrobka byla obrácena naruby takovým způsobem, že jezdci nezbývalo nic jiného, než se ukázat. Nyní sice nebral duše, ale používal noturgii, což mělo velmi špatný vliv na Alana a Berthalla. Oba dva se zhroutili s pocitem absolutního strachu a odcizení - naštěstí jim to nevydrželo déle než pár minut. Pomocí Světla, ohně i zbraní byl jezdec nakonec poražen a jeho duše svobodná. Coby poděkování navrátil duši Elizabeth do odpovědných rukou - pak puff...byl pryč.


  Rituál navrácení duše byl vykonán neprodleně po prozkoumání krystalu a připravení nezbytných věcí. Díky své neobvyklosti měl vysokou sledovanost. Elizabeth byla na lazaretním lůžku pomalována runami a obrazci od hlavy k patě. Přítomným bylo striktně zakázáno využívat Světlo a jakkoliv se míchat do celé věci, ať se bude dít cokoliv. Místností se nesla magická slova a ti, co seděli u ohně, jen drželi palce. Mezi krystalem v Sinandině dlani a tělem se ukázal sílící paprsek rudé barvy, který se tak, jak rituál postupoval, měnil až na zelenou a slábl. Aktérka i majitelka duše sice skončily na pokraji svých sil, ale prokazatelně živé. Berthall si mohl oddechnout a na zvláštní rozkaz opatřit těm dvěma koš kremrolí na zotavenou. Elizabeth byla zachráněna.

  (ooc: za parádní nápad i scénářovku díky Tarvovi, docela se s tim vyřádil Very Happy )


  Naposledy upravil Carpio dne Sat Mar 05, 2016 4:07 pm, celkově upraveno 1 krát
  avatar
  Carpio

  Posts : 250
  Join date : 04. 11. 14
  Location : západní Čechy

  Re: Šerohvozd (Duskwood)

  Příspěvek pro Carpio za Mon Nov 16, 2015 10:22 am

  Berňák nemá nikdo rád
  (zapsáno šestnáctého dne měsíce Západu)


  Jako by katastrof za poslední dobu nebyl dostatek, jednoho odpoledne se na náměstí Darkshire objevil napomádovaný frajer v brejličkách, páchnoucí silně inkoustem a uleželými pergameny. Hned s prvním dotazem, jímž se chtěl poinformovat "Kdo tady v té smradlavé díře dělá účetnictví", si moc přátel nenadělal. Ujal se jej Alan, kterýžto tak plnil rozkaz zdržet dotyčného, než se Lord Angelus vrátí z cest a věc odbaví - neb účetní knihy vedl osobně. Těžko říci, zda by bylo lepší arogantního kontrolora opít a ustájit v chlívku, nebo jej svěřit Alanovi. Obojí by přineslo morální otřes na srovnatelné úrovni. Alan se tedy odebral co nejdále od Lordovy pracovny a vzal ouřadu do věže. Co na tom, že se tam pár let neuklízelo a vrstva nepořádku dosahovala zhruba prvního patra. Vytáhl tlustý svazek, kam pravidelně zapisoval svá vánoční přání pro Santu Orka, a podal jej cifršpiónovi. Průšvih byl hotov s plnou parádou.


  Na Alanově seznamu vánočních přání totiž mimo některých relativně neškodných věcí, jako je samovařící kotlík a destilační kolona, figurovalo dvanáct belfských prostitutek (na každý měsíc jedna), bedny chechtavého koření a fel na kila. Kontrolor zesinal a nebyl po několik minut schopen slova. Pak začal řvát takovým způsobem, že to mágovi málem odfouklo klobouk. Alan zjevně teprve nyní zjišťoval, že je fel na seznamu zakázaných látek - teoreticky je i možné, že ze sebe dělal blbého, ale to se vzhledem k jeho obvyklé formě dalo jen těžko poznat. Ze slov, která šokovaný úředník ječel, se dalo seznat, že na celý tenhle bordel na kolečkách si úřady a katedrála pěkně posvítí, a že není možné, aby si město, které odvádí nejnižší daně ze všech, mohlo dovolovat ze své pokladny předražené kurtizány, o překupnictví felu nemluvě. I Alan už pochopil, že zadělal na pěkný průser, který bude těžké napravit.

  (OOC doplnění, tohle by rozumnej člověk do kroniky nepsal: Po tom, co ouřada odjel, vypravil se za ním Alan i s Lucanem. Se štěstím se jim podařilo ukrást zprávu pro Stormwindskou katedrálu, ovšem předání informace nadřízeným z berňáku nezabránili. Nu, bude se nač těšit.)
  avatar
  AngelusCzD

  Posts : 17
  Join date : 18. 11. 14
  Location : Střední Čechy

  Re: Šerohvozd (Duskwood)

  Příspěvek pro AngelusCzD za Thu Nov 19, 2015 7:25 pm

  Dávné hledání

  V dobách kdy severním zemím vládl Teneras Menethil II., se narodil kapitánovi Kevhorn a jeho ženě, kouzelnici Janelle, jejich první syn. Rostl před očima a dělal jim jen radost. Po pěti letech přišel další syn, a do tří let se narodili ještě další dva.  Čas ubíhal a synové rostli. Z prvního se stal řadový voják, i když z něj otec chtěl mít rytíře světla. Coby dvacetiletý vyrazil na svoji první výpravu, dokonce pod vedením prince Arthase. Měli prozkoumat oblasti nakažené neznámou chorobou.

  Druhý syn rozvíjel svoji obratnost a šikovné prsty. Žádný zámek pro něj nebyl překážkou. Měl schopnost využit každý stín a pohybovat se natolik tiše že si jej nikdo nevšiml, Bylo to samozřejmostí tak jako používání dýk nebo krátkého meče. Nejmladší dva bratři nezůstávali za ostatními, vyjma věku, příliš pozadu.
  Za dva roky se vrátil princ Arthas, uvítán byl vpravdě královsky – ale radost netrvala dlouho. V den, kdy princ zavraždil svého otce, se bratři viděli naposled. První fanaticky následoval  Arthase. Zbývající  tři stáli před matkou, která byla otřesena z toho co učinil jejich prvorozený. Po Arthasově vzoru pozvedl meč proti svému otci.
  Janelle ze strachu že přijde i o ty ostatní, použila na syny kouzlo zapomnění, chránila je tak před jejich rozhodnutími i fanatismem nejstaršího. Správně odhadla, že by necvičení chlapci v touze pomstít otcovu smrt, mohli snadno udělat hloupost, a skončit jako Arthasovi poskoci. Odříkávala slova kouzla velice pečlivě, i když věděla, že je to naposledy co je vidí.
  Zapřeš otce, zapřeš máti.
  Tvoje bratry nesmíš znáti.
  Dokud není příběh znám,
  zůstanete každý sám.
   
  Každý sám se bude bít,
  jeden těžce, druhý snáž.
  Když však prsten není v ruce,
  svou rodinu nepoznáš.
   
  Ty, náš první, budeš proklet
  za zlo, co je v tobě.
  Bratrům budeš věčně sloužit,
  I když skončíš v hrobě.

   

  Druhorozený se vydal na cestu hned, ještě než si začal uvědomovat následky kouzla.  Po pár dnech už nevěděl, proč se vlastně vydal na cesty. Měsíce bezcílně bloudil světem, až se přidal k bandě lapků. Druhé dva, matka poslala s jedním kupcem do Stromwindu. Osud tomu chtěl, že se jejich cesty rozdělily. Obchodníka přepadli lupiči v elwynnských lesích těsně před cílem cesty. Jednoho našli strážní při hlídce poblíž vlčích pelechů. Byl odveden do stormwindského sirotčince. Poslední utekl a skončil u starších farmářů ve Westfallu, kteří ho přijali za svého.
  Matka synům nechala indicie, aby mohli v budoucnu spatřit a poznat jeden druhého, ony předměty však mohou najít jen a jen oni, nikdo jiný.
  Jeden prsten již má svého majitele. Odkazoval na trůnní sál kde se stala největší zrada. Další tři teprve čekají na nalezení.
  (Děkuji kapříkovi za úpravu textu a hledání dále bude pokračovat)
  avatar
  Carpio

  Posts : 250
  Join date : 04. 11. 14
  Location : západní Čechy

  Re: Šerohvozd (Duskwood)

  Příspěvek pro Carpio za Fri Nov 20, 2015 2:41 pm

  Bude to velká oběť...pro království i pro rodinu
  (zapsáno dvacátého dne měsíce Západu)


  Šerohvozd není pro slečinky. Vlastně, není ani pro nezkušené. Nu, a když do něj vkročí jednotka, která viděla pouze tréninkové nádvoří, a je zhýčkána relativním pohodlím Stormwindu, dá se čekat katastrofa. Taky že přišla. Stalo se nepředvídané, ale v mlhách hvozdu zřejmě zabloudila skupina vojáků, chránící kněze a úředníka Stormwindské správy. Ve zšeřelém lese se dovolali dříve nemrtvých, než strážců cest. A nemrtví zajatce neberou. Smutnou zprávu oznámil Lord ihned po nálezu místa masakru. Nalezená těla byla ihned spálena, aby nerozšířila řady nečistých přisluhovačů zla. Pokoj jejich duším.


  Mimo této otřesné zprávy jsou i události lepší a radostnější. Byla dovezena část zásob ze západních zemí. Kvalita potravin měsíc od měsíce stoupá a celkově by se dalo říci, že se opět blýská na lepší časy. Posíleno bylo i osazenstvo lazaretu. Elfka, která tolik vypomohla městu, se pomalu zacvičuje coby polní zdravotnice. Kéž by od lékárníka i felčarky převzala to nejlepší. I na určité starosti nad rámec se nachází čas. Lady Latume odcestovala na kontrolu severských zemí a její návrat se nedá očekávat dříve, než za týden. Odcestovala nalehko, ne jak se na takovou osobu patří, a vzala s sebou i syna, což je poměrně neobvyklé.


  Další záhadou se stalo něco, co vyprávěl nad pivem trpaslík všem ve výčepu. Právě po cestě pro zásoby narazili na hustou mlhu. Ne že by mlha byla něco neobvyklého, ale v ní zahlédli všichni tři, jak tam byli, na vlastní oči, ducha. "Ať tejden nepiju a zhoří mi vousy, esli to nebyl ten, co mi šéfoval naposled!" trval si na svém Rognor. Po několika tuplácích pak pustil na světlo i informaci "Že von se Galen nějáko prej vohlíží po svej bejvalej posádce. Po všech, co sloužili tam v dole. A že se snad setkáme všicí - a začne to vod důstojníků." Tato informace byla brána jako slova silně podpořená trpasličím ležákem, tak je nikdo ani nebral vážně, jenom Rognor. Zda měl snad nějaký bližší důvod k tomu, aby uvěřil, ví zatím jen on sám.
  Toto je oficiální zápis do kroniky. Jak to ale bylo doopravdy? Pro ty, co u toho nebyli, je zápis níže OOC info. Chraň vás sám lucifer se do toho rejpat.:

  Den se docela povedl. Lord ve společnosti Rognora a Berthalla vyzvedl na jedné ze západních farem zásoby, a nyní se v dobré náladě vraceli nazpět. Sice by podle slov westfallského hospodáře bylo třeba poněkud probrat "tu lupičskou chásku, co mu krade slepice", ale na to byl čas. Hlasitě se popichovali při dlouhé cestě lesem, těšili se na dobrou krmi a pití...a vůbec je nenapadlo, že by se zatím doma mohlo dít něco nekalého. Na tu možnost upozornil Girkon. Letěl jim naproti jako splašený, a že prý do města přitáhli vojáci Stormwindu, a za Angelovy nepřítomnosti řádí jak myš v hokynářství. Lord několikrát změnil barvu v obličeji, a pak vydal pokyn k rychlému přesunu nazpět do Darkshire, aby se zachránilo, co se zachránit dá.

  Stormwindská sebranka nejen že ohrozila obyvatele města, ale i správu, a to už bylo na pováženou. Nebylo by tak zlé, že s sebou měl nepříjemný kontrolor vojáky, jako že přitáhl i inkvizitora. Slovo dalo slovo a začal mazec. V úzké předsíni pokojů putyky se strhla lítá holomajzna, po které zůstala slušná várka (ale rozhodně né 40 ani víc, jak se dozvídam od těžce neinformovaných) mrtvých nebo raněných vojáků i obránců. Město bylo pod rouškou tmy kvapným tempem dokonale vyčištěno od zbytků vojska a s mrtvolami bylo naloženo maximálně hospodárně. Vlci i ghůlové si té noci dali bene a spousta červíků to mohla pořádně roztočit. Lord Angelus vše prozíravě ututlal, otřesenou Lady nechal odeslat na sever a jak se vše uklidnilo, tak okamžitě do lazaretu.

  Nevylezla odtamtud na krok, a ti nejbližší dobře věděli proč. Při obraně města a hlavně syna se Lady poněkud více rozkohoutila a průšvih na sebe nenechal dlouho čekat. Světlonoši měli pohotovost a Lord opět hlavu plnou starostí. Nastala nutnost jít žádat do Exodaru o radu, což nebylo po nedávných politických excesech nic extra příjemného, a vlastně ani bezpečného, neb se rada týkala démonologie. A Draenei, jak známo, nesnášejí démony až za hrob. S trochou diplomacie a uctivých proseb se podařilo uspět a nezbývalo nic jiného, než absolvování bojově-medicínského zákroku. Později došlo  na lámání rohů, ale o tom až jindy.


  Naposledy upravil Carpio dne Fri Feb 12, 2016 12:51 pm, celkově upraveno 2 krát
  avatar
  Carpio

  Posts : 250
  Join date : 04. 11. 14
  Location : západní Čechy

  Re: Šerohvozd (Duskwood)

  Příspěvek pro Carpio za Wed Jan 27, 2016 12:35 am

  Skalpel, prosím!
  (zapsáno sedmadvacátého dne měsíce Meče)


  Takhle nevinně začalo další dobrodružství obyvatel Šerohvozdu. Místní lékařka si postavila hlavu, že bude operovat nabroušenou lžící - z prostého důvodu: její poslední skalpel vzal za své při banálním krácení pera (na psaní). Žádný z místních kovářů, jak lidí, tak trpaslíků, nebyl schopen vytvořit tak malou a zároveň ostrou čepel, která se bude snadno udržovat a vydrží nehorázné věci. Se skřípěním zubů trpaslíci připustili, že na tohle budou "ušáci" patrně zručnější. Teď se jen vydat k elfům, ale kam? Felčarka se rozpomněla, na informaci o velkých zkušenostech v tomto oboru. Mají je prý elfové, obývající pevnost v Silithu. Jejich čepele jsou tak ostré, že protnou i silný chitinový krunýř všudypřítomných silithidů, aniž by se nějak zvlášť ztupily. "S takovým pak pitvat, to není práce, ale radost!" podpořila svoji argumentaci lékařka. A prý si klidně půjde osobně vybrat, pokud do té cesty i vybavení město investuje. Co jiného zbývalo, pokud se neměly záněty slepého střeva řešit kleštičkami na cukr a lobotomie příborákem? Prostě se vyrazilo. Alan promptně vytvořil portál do Theramore a skupina složená z pěti lidí a trpaslíka s medvědem se vydala na cestu na jedno z nejnehostinnějších míst na světě.


  Silithus rozhodně nebyl pro slečny, což se zjistilo už při jednání. Místní elfové byli k nově příchozím těžce nedůvěřiví, ale nakonec se nechali umluvit, že tedy poskytnou čepele zdarma, ovšem za předpokladu, že se vyšetří ztráta jednoho artefaktu - krystalu ochránce prvnosti - i několik posledních potíží. A s čím jiným, než se hmyzem a kultisty. I sešlo se do prvního broučího pelechu a jámy lvové vetřelcové v jednom. Polézavá a nechutně trvanlivá havěť ztěžovala už tak mizernou cestu. A neříkejte, že cesta není mizerná, když se brodíte ve slizu a sem tam vám pod nohou praskne šváb nebo klíště velikosti čivavy. Naši dobrodruhové se probili hromadami brouků a narazili na něco, co měl být patrně kultista. Ordinérní magor, blekotající o konci světa a disponující jistými nečistými silami, které nebyly nic moc. Poražen - či vlastně poražena - byla během chvíle a nedalo žádnou práci získat hledaný artefakt. Jen byl tedy poškozen, ale nedalo se svítit, prostě jej elfům donesou i tak. Skupinka se pomalu sunula ven z broučí díry a všichni, ba i trpaslík, se dušovali, že do něčeho takového aspoň týden nevlezou. Na půl cesty ven se tak nějak zahoupaly stěny i půda pod nohama, pak znovu a razantněji...řekněme, že přesun ven z jeskyně byl urychlen o 200%.


  Po obhlédnutí okolí všichni seznali, že neměli brát řev kultistky o konci světa na lehkou váhu. Proč? Z jedné vedlejší broučí peleše se s duněním vyvalilo něco, co velikostí odpovídalo bitevní lodi a s trochou nadsázky by onen tvor mohl šňupat rodinný domky, za předpokladu že by je dřív nerozebral na prvočinitele. Prostě ohromný brouk, kterého svět dlouho neviděl a hned tak zase neuvidí, neb musel růst pěkných pár tisíc let. Naši hrdinové na moment odhodili hrdinství a dali se na překotný útěk. Jediný, kdo se zachoval jako pravý hrdina (nebo magor?), byl kouzelník Alan, jenž brouka nejdřív nakrknul ohněm a pak si vylezl na jeden z výstupků průlezu do silithidího hnízda, přičemž nepřestal ostřelovat, ba se tu ohavu pokusil i zmenšit! Leč brouček se namíchl, drbnul hlavou do zvětralého oblouku, na kterém balancoval kouzelník, a ten se rozletěl jako by byl z cukru. Eliz s Angelusem se mezitím pokoušeli nějakým způsobem použít rozhašený artefakt a došli k závěru, že v okolí musí rychle najít stejný druh kamene, ze kterého je vytvořen. Ale rychle, než rozběsněný silithid nadělá z troufalého mága deset malých do školky.


  Nenadělal sice, ale nepředbíhejme. Zatím co Alan s trpaslíkem a medičkou utíkali před broukem - dokonce se jej opravdu povedlo o štipec zmenšit - novopečení geologové nalezli potřebný kus skály a s trochou štěstí aktivovali artefakt přímo na místě. Skála se počala hýbat a ukázalo se, že celý ten kus kamene je onen hledaný strážce. V rychlosti bylo vysvětleno oč jde a celá společnost mohla posléze sledovat opravdový boj titánů. Obr byl ve výhodě, protože byl pro hmyz nepoživatelný. V oblacích prachu a písku boj začal, a až když hodnou chvíli nebylo nic slyšet a zvířený mrak se usadil, dalo se čekat, že je konec. Z obřího silithida zbyla placka, z broučího hnízda oraniště, a kamenný obr? Poněkud otlučený, ale stále funkční. S nezbytným poděkováním za záchranu situace byl strážce usazen zpět na původní místo a deaktivován. Zašpinění a stále lehce šokovaní účastníci výpravy se odebrali zpět do pevnosti. Nahlášení všeho dění vzbudilo všeobecný údiv a vyneslo zásobu operačních čepelí na dvacet let dopředu. S pomocí mágů byl kousek za pevností otevřen portál a skupinka se i s vzácným nákladem vrátila domů do Darkshire. Přítomné dámy se mezi sebou chlubily několika předměty, které vypadaly jako drobné perličky - prý že je nalezly náhodou v písku. Nikdo tomu moc nevěnoval pozornost, ale právě ony "perly" měly být zdrojem dalších nečekaných potíží. Ale o tom zase jindy.

  (OOC: rolly opět epické, díky Tarvovi za nápad na pokračování.)


  Naposledy upravil Carpio dne Tue Feb 16, 2016 1:15 pm, celkově upraveno 4 krát
  avatar
  Carpio

  Posts : 250
  Join date : 04. 11. 14
  Location : západní Čechy

  Re: Šerohvozd (Duskwood)

  Příspěvek pro Carpio za Fri Feb 12, 2016 12:49 pm

  Kosmetika? Rohy pryč!
  (zapsáno dvanáctého dne měsíce Rozbřesku)  Nu ano, kosmetické zákroky jsou různé - od broušení kopýtek draeneikám, po drobnou operaci na zarostlém palci podkoního (spekuluje se o tom, co je příjemnější). Leč po jisté události, která zapříčinila rychlý odjezd Sinandy z města Darkshire do Alteraku, pak nazpět, a následné několikadenní uzavření na marodce, by si i ty nejlepší kosmetičky vylámaly zuby. Úkol byl jasný. Zbavit Lady okrasy, kterou už několik let nosí na čele, a zabránit tomu, aby tam cokoliv podobného narostlo znovu. Lady si dle svých slov na růžky docela zvykla, prý jsou velice praktické pro čtení v posteli, když se na jeden napíchne svíce. Byla však přehlasována felčary. Odstranění růžků napomůže jak jí osobně, tak i Lordovi, neb pro něj odpadne nutnost spát v helmici. Snadno se řekne, ale hůř se provádí. Co s tím? Ořezat? Upilovat? Useknout? Použít hoblík nebo brusný papír? A jak sakra zajistit, aby se Lady v budoucnu nerozzuřila do nepříčetnosti za použití felové magie? Nakonec se problém vyřešil takříkajíc sám. Po vnitřním užití požehnané oceli bez předchozího umrtvení (princip snad vymysleli goblini) se rohy začaly samy lehce kývat a jednoho dne byly prostě pryč. Tedy ne úplně. V Lordově pracovně se objevila nová trofej.

  avatar
  Carpio

  Posts : 250
  Join date : 04. 11. 14
  Location : západní Čechy

  Re: Šerohvozd (Duskwood)

  Příspěvek pro Carpio za Tue Feb 16, 2016 1:50 pm

  Za druhým prstenem
  (zapsáno patnáctého dne měsíce Rozbřesku)  Bylo nebylo...začíná to jako pohádka, ale spíš to bylo připomenutí nejčernějších vzpomínek lidského druhu. Totiž, aby bylo vše uvedeno na pravou míru: Lord Angelus se rozhodl po nejstarším bratru najít i ty další. A nic příjemného se nedalo očekávat. Aurel byl mrtev a mimo občasných agresivnějších výlevů v boji měl i další mouchy. (I ty, co lítají a bzučí.) Jak jen mohli skončit ti ostatní? Zabiti v boji? Reanimováni? Nebo snad někde pokojně žijí? To by byla sama o sobě ta nejlepší varianta. Ale teď je najít. Aurel si nepamatoval nic, patrně se část jeho vzpomínek vypařila v okamžiku jeho smrti, a Angelus sám byl v době, kdy se dostal od rodičů, až příliš malý na to, aby si pamatoval více. "Sakra, kdyby tak mrtví mohli mluvit", zahromoval Lord nad pohárem medoviny. "Hned by to bylo snazší." Lámal by si s tím hlavu ještě dlouho, kdyby si opět nevzpomenul na staršího bratra a jeho nelehký návrat zpět do běžné společnosti. Ano, v minulosti existoval někdo, kdo dovedl přinutit myšlenky pracovat nesprávným směrem, a dávno zapomenuté chvíle nechal ožít. Ale setkat se s tím člověkem nechtěl. Jistě bude i jiná možnost. Tím spíš, že by se Aurel mohl opět obrátit proti vlastní krvi, jako se stalo naposledy. Lord ani nedopil pohár. Medovina mu zhořkla v ústech, když po marném namáhání hlavy došel k závěru, že nezbyde jiná možnost než najít Serpentii - a co hůř, přesvědčit tu arogantní a nevděčnou mrchu ke spolupráci, aniž by ji rozsekal na kusy.
  Pobavil se o nápadu s rodinou a reakce byly rozporuplné, Aurel kupodivu souhlasil, Sinanda se na věc tvářila skepticky. I přesto se vydal na cestu do Dalaranu a snad i dál, podle toho kde se Serpentie usadila. Aurel zmínil jen to, že se při poslední nepěkné srážce, která skončila bojem, nějak dohodli a Serpentie přislíbila, že zůstane na severu, ovšem o podmínkách dohody mlčel jako hrob. Angelus už se dále neptal. Dobře znal některé donucovací metody svého bratra, a z věty, začínající slovy, že "Serpentie slíbila..." mu nebylo příliš dobře. Už proto, že se sám přesvědčil o tom, že ta felem nasáklá potvora, co nyní hledá, nikdy nic neslibuje. Tedy s výjimkou chvíle, kdy byla zlikvidována její tělesná schránka a prokletý duch bloudil po pláních Kalimdoru. To slibovala i modré z nebe. Alespoň to tak řekl Trey, kterého v budoucnosti, jenž nemá nikdy nastat, donutila, aby jí opatřil tělo. Dokázala donutit světlonoše k chladnokrevné vraždě, což hovořilo samo za sebe. S takto neradostnými vyhlídkami začal Angelus prohledávat Dalaran. Použil heslo, že v hospodě se člověk dozví všechno, a brzy i slavil úspěch. Personál v ubytovacím zařízení u banky si za mírný finanční obnos velice rád postěžoval na nesnesitelnou osobu, která si najala jeden z lepších pokojů. To, že do Dalaranu přišla poškubaná jak vstupenka na koncert LVL80ETC, jen potvrdilo doměnku o tom, že s ní Aurel nejednal zrovna v plesových rukavičkách. Po pár dnech ale patrně nabrala dech - odněkud snad i zlato - neboť se začala zařizovat po svém, a tím začaly bolehlavy personálu, místního kadeřníka i krejčích.
  Lord by si raději nechal proštípnout ucho a oholit hlavu, ale nedalo se nic dělat. Předem napočítal ne do deseti, ale do dvaceti - a vydal se po schodech k apartmánům. Po cestě se srazil s naprosto deprimovanou pokojskou - prý že ubytované dámě nebyla recht barva povlečení. Žádala antracitově lesklou, ne matnou, k tomu milion připomínek...kdo to má vydržet? Angelus chápavě pokývl a zaklepal na okované dveře. "Pokojová služba" zakňoural, aby napodobil hlas pokojské. "Dále", ozval se tolik známý hlas. Lord vešel a nezbylo mu než uznat, že Serpentia si své přechodné doupě nechala zařídit vkusně. Zaklapl za sebou dveře. "Velmi dobré, až na ta prostěradla", rýpnul si, aby mu byla věnována pozornost. Oslovená nekromantka zvedla oči od knihy. Překvapení bylo dokonalé. "To jsou k nám hosti...očekávala jsem, že už nikoho z vás do smrti neuvidím. Tedy, do vaší smrti, pak bych vás byla navštívila osobně." Angelus měl co dělat, aby ji nepřetáhl mečem. Nadělala jeho lidem mnoho potíží. Věděla to, a zjevně si nevážila toho, že vyvázla se zdravou kůží. "Čemu vděčím za tu pochybnou radost z vaší přítomnosti?" otázala se pichlavě a kupodivu i odložila rozečtenou příručku pro alchymisty. "Potřebuji někoho s vašimi schopnostmi", odpověděl po pravdě. "Víte dobře, co hledám v troskách Lordaeronu." "Hledáte dávnou smrt, chcete vidět, co se stalo v trůnním sále, jinak byste nešel za mnou," podotkla Serpentia. "A také znáte cenu, kterou si určím." "Na takovou věc můžete zapomenout, dotyčný je mrtev," prohlásil Angelus. "Neunesl to, co jste mu udělala v Jaedenaru a po sérii excesů zvolil smrt ve vězení ve Stormwindu."
  Ano, to byla sice oficiální verze pro veřejnost, ale zde se nedalo jinak, než prostě trochu zalhat, aby uchránil Treye od potupného umučení démony. Vypadalo to, že i Serpentii taková zpráva přišla vhod. "Mizera. Věděl, co by bylo, kdyby se mi dostal znovu do rukou," konstatovala. "Časem si seženu jinou hračku." "Spokojíte se tedy se zlatem?" nadhodil Lord opatrně - a Serpentie se chytla. Světlonoš v řetězech, nebo hodně toho prokletého žlutého kovu, na nic jiného ji nikdy nikdo neutáhl. "Dobrá," promluvila po chvilce. "Pět tisíc zlatých." Angelovi se opět začala cukat ruka ve snaze lapnout meč a nadělat z té vyděračky deset malých do školky, ale ovládl se. "Souhlasím," kývl a přemýšlel, jak to sakra zahrne do nákladů. "Můžete se odebrat do Darkshire hned, nebo přicestujete později?" Jedno se Serpentii upřít nedalo, sbaleno měla za pár minut a svojí několikadenní nepřítomností udělá personálu hotelu velikou radost. Vzali to portálem do Stormwindu a pak dále na jih. Osazenstvo - i přestrojený Trey, který měl nakázáno se držet co nejdále - se tvářilo značně nedůvěřivě, a po letmém oznámení částky, která měla být Serpentii vyplacena, dokonce konsternovaně. Leč, nedalo se svítit a Lord i s ostatními se chystali na dalekou cestu na sever do srdce území nemrtvých. Na poslední chvíli se vyloženě neopatrně prozradil Trey a dalo mnoho práce uklidnit rozzuřenou Serpentii, které její oběť jen tak tak vyšla z drápů nezraněná. Leč smlouva byla již ujednána a i nekromantka pokládala za nečestné podmínky nedodržet. Koneckonců, zlato dostane a světlonoše může umučit i jindy.
  Portál donesl celou skupinu na nejvzdálenější možné místo: Ironforge. Dále už byla nutna cesta na gryfech, a to až na předsunuté stanoviště Argent dawn. Odtud bylo nutno jít kousek zpět k jezeru Lordamere a přeplavit se co možná nejtišeji k ruinám Lordaeronu. Nikdo nestál o to, aby byl načapán nemrtvými. Celá skupina, složená z Elizabeth, Girkona, Angela s jeho nemrtvým příbuzným, a Serpentie, se proplížila do trůnního sálu. Nyní muselo jít všechno ráz na ráz. Eliz pro jistotu vytvořila portál přímo do přístavu a snažila se jej udržet stabilní i přes to, co se dělo kolem ní. Nedávná událost se vtiskla do místa a nezmizela z něj. Přítomní lidé spatřili hrůznou scénu otcovraždy omentovanou pichlavými poznámkami Serpentie, která si nebrala servítky. Hlavně ohledně masakru, který se strhl po smrti krále Tenerase Menethila II. Aurel si ve své neživé podobě zblízka prohlédl to, co učinil ve službách Arthase, a bylo vidět, že to s ním docela zamávalo. Na jedné vraždě se podílet a další, dokonce na své rodině provést, to už chce něco víc, jak fanatický zápal pro věc. "A to rodičové vypadali, že tě docela rádi vidí, Aureli," rýpla si Serpentie. "Alespoň je vidět, že nejhorší smrt je z vyplašení." Pohledy, kterými ta slova mlčky oplatili oba přítomní bratři, nebyly zrovna vřelé. "Hmm, podívejte se na to," hovořila nekromantka dál, když Arthasovi přisluhovači pobíjeli vše živé, co se v trůnním sále nacházelo. "Světlonoši jsou v háji. " Trey byl bez sebe vzteky a sliboval za ty rouhačské řeči nekromantce pomstu do padesátého kolena, až jej ostatní napomínali, že nemá hlučet. Koneckonců, on jako svatý by byl těžce sežratelný, ale ostatní poměrně snadno. Nikdo kromě té rýpavé ženské nezůstal v klidu.
  Vražedná scéna trvala na vkus (téměř) každého až příliš dlouho. Konečně padnul poslední strážce i civil... zakrvácená koruna Tenerase Menethila II. se skutálela po podlaze a kapitán Kevhorn skončil stejně jako jeho vládce. Překvapený a zabit rukou svého nejstarsího syna. Zbývalo než vyčkat na chvíli, kdy se do potemnělé místnosti vkradla opatrně se rozhlížející žena, průsvitná a dávno mrtvá stejně jako ti ostatní. Poklekla před opuštěným trůnem a uložila do jeho podstavce věc, kvůli které zde byli ti živí. Opatřila místo matoucími zaříkáními a iluzorní magií. Ještě jednou se rozhlédla a kvapně odkráčela pryč. V tu chvíli vystartovala Serpentie. Ještě než začal celý obraz minulosti mizet, hmátla do podstavce a sevřela v dlani prsten. Přesněji řečeno: jeden ze čtyř, který měl napomoci zbytkům rodiny dát se dohromady. "Myslím, že mi dlužíte nějaké zlato", poznamenala a hodila šperk stále otřesenému Lordovi. "Kolik jste jí slíbil?" vybafl Trey, kterého po čtyřmístné odpovědi málem ranila mrtvice. Skupina se přemístila do přístavu v bažinách. Na víc beztak nebyly síly. Snad řízením osudu se k nim na loď dostal odsouzený zlodějíček, který se z vězení nedostal zrovna legální cestou. Za prokázané dobrodiní (a neprásknutí) slíbil pomoci s hledáním dalšího prstenu, který se měl podle dostupných indicií nacházet ve "městě vysokých věží". Angelus se zachmuřil. Další zkouška bude snad těžší, než tato. Čeká je Dalaran.


  Naposledy upravil Carpio dne Sun Mar 27, 2016 4:33 pm, celkově upraveno 1 krát
  avatar
  Carpio

  Posts : 250
  Join date : 04. 11. 14
  Location : západní Čechy

  Re: Šerohvozd (Duskwood)

  Příspěvek pro Carpio za Sun Mar 27, 2016 4:31 pm

  Sněhuláci
  (zapsáno sedmadvacátého dne měsíce Plodnosti)  Tento zápis kroniky poukazuje na skutečnost, že i v dobách těžkých a za zlé zimy, jakou už nikdo dlouho nepamatuje, si členové Hlídky dokážou udělat ze své mizérie dobrý den. A co že se semlelo? Nic jiného, než že začal padat sníh. Dokonce takovým trapem, že jej nebylo kam dávat. Mrzlo a voda v kašně oproti zvyklostem ztuhla na šutr. Zbývalo než sedět v hostinci a nebo... "Berte, postavíš sněhuláka?" dělala na velitele hlídek psí oči Eliz. "Ale velkého!" Co měl Berthall dělat. Pro krásné oči Elizabeth by přestal pivo pít, do ohně skočil, ba i toho sněhuláka vytvořil. Nápadu se chopili i jiní a z přebyečného sněhu záhy vyrostlo několikero více či méně zdařilých postaviček. Jen ten největší sněhulák, který měl být zvíci kašny, se jaksi nedařil. Pro jednoho by to byla práce na týden, ale když se do kratochvíle zapojili vojáci hlídky, ba i sám Lord Angelus, šlo to skoro samo. Eliz zvětšovala "vypůjčený" klobouk a Lady, šplhajíc po sněhu, propůjčila sněhulákově tváři šibalský výraz. Výsledek hromadné zábavy vydržel na náměstí velmi dlouho. Kéž by bylo takových radostných událostí více.

  avatar
  Carpio

  Posts : 250
  Join date : 04. 11. 14
  Location : západní Čechy

  Re: Šerohvozd (Duskwood)

  Příspěvek pro Carpio za Tue Mar 29, 2016 6:19 pm

  Špatné zprávy ze západu
  (zapsáno devětadvacátého dne měsíce Plodnosti)  Sníh začal odtávat a zima pomalu odchází. Spolu s těmito kladnými událostmi přišly i potíže. Starostové a ochránci Jižních marek si s přibývajícím sluncem a krátící se nocí více stěžují na aktivity Defiasů. Toto zlořečené sdružení pobudů a lapků přes zimu jaksi nabralo na síle - což je oproti zkušenostem z předchozích let překvapení. Po smrti Edwina Van Cleefa Defias živořili a jejich největšími úspěchy bylo přepadávání starých babek a krádeže slepic. Jenže nyní bylo všechno naruby. Množí se hlášení o odcizených předmětech, ba i o zraněních, která nemají vzhled, jenž by charakterizoval útok necvičené chátry. Domnělým vrcholem všeho bylo jednání s velitelem Strážného vrchu ve Westfallu. Přímo při rozebírání posledních novinek byl Gryan Stounmantle před očima Lorda a jeho doprovodu postřelen. Okamžitě byla učiněna opatření pro nalezení záškodníka, ale nesetkala se s úspěchem.


  Další kapkou do poháru trpělivosti správce Jižních marek se po několika dnech stal nechutný útok na Starostu Lakeshire. Den, ve kterém se měli setkat on, Gryan Stounmantle a Lord Angelus, starosta zkrátka pros... prostě proseděl na místě, na které musí i král pěšky. Pátrání po člověku, který tak trestuhodně zapříčinil odložení setkání, bylo opět neúspěšné. Později se ukázalo, že si starosta Solomon v předvečer sjezdu dopřál večeři, okořeněnou bylinkou se značně projímavými účinky. Kuchař byl na několik dní zavřený, ale dušoval se, že za nic nemohl. Sám doplatil na nepěknou vlastnost bylinek, když ochutnával omáčku, určenou pro stoly vyších kruhů. Z domluvy tedy nebylo nic a Lord, vědom si toho, že při určování data schůzky, nebylo příliš cizích lidí, začal hledat špeha Defias ve vlastních řadách. Kdo by jím mohl být? Zaměstnanci v Darkshirském hostinci? Někdo z místních či snad náhodný vandrovní?


  Korunu všemu nasadilo několik oznámených zmizení. Ať již hlášených převážně z Westfallu, nebo Lakeshire. Několik lidí prý zmizelo i ve Stormwindu, což potvrdil jeden člen místní hlídky. Zdá se, že Defias nechávají "zmizet" ty, kteří se o nich nevyjádřili zrovna uctivě. Po roznesení této skutečnosti zavládl mezi obyvateli strach. Nikdo se nechce dostat na seznam pohřešovaných. Ze Strážního vrchu přišla i zpráva o zahlédnutí několika postav, silně připomínajících jezdce z Acheru, ale co by takoví na jihu dělali? Lord vyslechl všechny stížnosti a zvažováno je zdvojení hlídek, které procházejí hvzod z východu na západ. V návaznosti na neblahé události byly kvapně dokončeny veškeré úpravy palisád a na jednom z volných prostranství bylo zřízeno cvičiště hlídek. Defiasové jsou, zdá se, chytřejší a organizovanější, než kdy bývali.


  Naposledy upravil Carpio dne Tue Mar 29, 2016 6:25 pm, celkově upraveno 1 krát
  avatar
  Carpio

  Posts : 250
  Join date : 04. 11. 14
  Location : západní Čechy

  Re: Šerohvozd (Duskwood)

  Příspěvek pro Carpio za Tue Mar 29, 2016 6:24 pm

  Petrusin? Ztracen v akci...
  (zapsáno devětadvacátého dne měsíce Plodnosti)  S pokračujícími dny přicházejí stále horší zprávy. S těžkou hlavou chodí hlídky i Lordova rodina, a neuleví jim ani, jindy tolik vyhledávané, sladké tóny houslí potulné umělkyně Liny. Hlídka s vysokou pravděpodobností přišla o vojáka - a Lord o bratra. Doplatil na neprozřetelné pronásledování maskované jezdkyně, která před několika dny drahnou dobu sledovala dění na náměstí. Pokoušel se ji zastavit, leč marně. Nahlásil, že jde po jejích stopách, vyrazil za informacemi a řešením celé záhady nejprve do Stormwindu, následně dále na západ, a již se nevrátil. Po marném hledání přiběhl pouze jeho kůň. Pod sedlem nesl zprávu o jediném slově: Moonbrook. Poslové roznesli do zemí Jižních marek žádosti o zprávy co se týče pohybu Petrusina, případně i jezdkyně, ale po obou jako by se slehla zem. Pátrání v Moonbrooku samotném přineslo více otázek, než odpovědí, a jediným  nalezeným předmětem, byla jehla, zakutálená pod neobvykle čistou a nepoškozenou židlí v radnici.  A co se dělo dole v dole?:

  Petrusin se zavrtěl, skryt v suché trávě za rohem rozpadající se hospody v Moonbrooku. Šel najisto. Jezdkyně musela zapadnout sem. Musel se sice několik večerů vyptávat po Stormwindu i menších městech, ale kradmé odpovědi na otázku o nápadně vysoké ženě v černém stačily na bližší určení místa jejího obvyklého pobytu. "Tak se ukaž, fešando," broukl a přichystal si vrhací dýku. Nejprve musí podezřelou sundat z koně a pak se dozví, co bude chtít. Pokud se tedy jezdkyně objeví. Jeho pozornost upoutal pohyb naproti, u polozbořené radnice. Z chodby vyšel muž, zjevem podobný jeho staršímu sourozenci, Aurelovi. Hned po něm druhý. Vynesl z budovy zbytky něčeho, co bylo dříve barmanem, který Petrusinovi předevčírem v hospodě "U Prasete s píšťalou" prozradil několik detailů, jenž ho dovedly na toto místo. Zvěd si v tu chvíli uvědomil, že by měl vypadnout. Ti nemrtví jdou po lidech. Lidech, co mu něco řekli. Jsou o krok napřed. Musí to oznámit... oni mají informátory snad všude.


  Nestačil domyslet a na rameno mu dopadla těžká a mrazivá tlapa v rukavici, kterou by možná sám neunesl. Instinktivně se ohnal dýkou, ale proti nemrtvé mase neměl příliš šancí. V rámci minuty byl bolestivými ranami sražen a spoután nemrtvými služebníky někoho, koho snad ani nechtěl vidět. Vedli jej do hlubin dolu a v sevření ledových drápů se i takový optimista, jakým Petrusin dozajista byl, pomalu loučil s tím, že ještě někdy uvidí denní světlo. Čekal nějakého pohůnka Pohromy. Liche, nebo nemrtvého mága, ale spletl se. Neživí hromotluci jej dotáhli do místnosti ve skále, osvětlené několika lampami. Při jejím okraji spatřil nejprve okraj stolu...pak nohy. Dlouhé, pěkné, to musel uznat. Již je jednou viděl, a jezdkyni, jíž patřily, také. Přestala se houpat na židli, vstala a posunula ten kus nábytku, který měl Petrusin později proklínat, doprostřed. Jeden z nemrtvých ohlásil okolnosti polapení nového vězně, a odešel. Druhý přikurtoval Petrusina k židli a začal se ptát tak, jako by to byla rutina. "Jméno? Hodnost?..."


  Petrusin řval. Chvilkami se nadechl a řval zase. Rány od nemrtvého čekal, ale to, co se stalo pak, to tedy ne. Smrtonoš neměl naspěch. Kroužil kolem něj jak sup nad zdechlinou a pokládal stále stejné otázky. "Si myslíš, jakej jsi tvrďák", dráždil ho vězeň, aby ukázal, že se nebojí. Po několika desítkách minut takového vzájemného pošťuchování, jenž mělo za následek pochroumanou tvář a podlitiny na žebrech, se ode zdi odlepila do té doby mlčící postava. Ze zásuvky stolu vyňala krabičku a otevřela ji. Ukázaly se na prst dlouhé jehly, zašpičatělé na obou stranách, zřejmě vyrobené z těch kožedělnických. Čekal bodnutí do kůže, jenže hrot se mu zaryl pod nehet na palci...pod druhý... Otřásl se hnusem a zařval bolestí. Nesnášel jehly! Na prostředníčky se ani nedostalo. "Petrusin, příslušník Hlídky šerohvozdu," hlesl, když si křikem dostatečně zhuntoval plíce a jeho ego, se nehodlalo zvednout z podlahy, zašlapáno vůlí věznitelky. "Vojín a zvěd." K jeho údivu tato informace stačila. Byl stažen ze židle a jako kus špinavého hadru hozen bez většiny oděvu do oddělené cely v kobce kdesi hluboko pod zemí.


  Naposledy upravil Carpio dne Wed Mar 30, 2016 1:00 am, celkově upraveno 2 krát
  avatar
  Adeanyth

  Posts : 39
  Join date : 28. 04. 15

  Re: Šerohvozd (Duskwood)

  Příspěvek pro Adeanyth za Tue Mar 29, 2016 8:27 pm

  Prerastený hmyz
  (zapísané 29. dňa mesiaca Plodnosti...alebo Marca)

  Event sa datuje niekde do začiatku Januára

  Podľa prvých správ začali najskôr miznúť malé tábory gnollov a murlokov pri pobreží. Nevedelo sa o žiadnom dravcovi prisťahovalcovi, ktorý by ich rád lovil. Žiadne známky boja, iba "krtince", ktoré pri každom takomto tábore bývali.
  Pár dní na to sa partia Darkshireských ľudí pod vedením Angelusa Spacisa rozhodla zistiť, čo je za týmito zmiznutiami. Hoci paradoxom je, že to miznutie nebolo nikomu na škodu, bolo dobre vedieť, čo to spôsobuje. Aj keď od velenia nepadla zmienka, či tajný tvor má na jedálnom lístku i ľudí, nikto si nebol úplne istý, či sa nepokúsi zaútočiť na smelú skupinku.

  Cestou by avšak nikto nečakal, že pri dole obsadenými Defiasmi sa doslova pod zem prepadne ich jedna členka a jediná stopa je veľký krtinec. Chvíľu na to sa v dole ozvali kriky, nadávky na niečo neurčité, čo ich napadlo z vnútra. Boj a krik utíchol rýchlo, už sa ozval iba žalostný hlas, že "tá potvora uniesla jeho kamaráta do diery".
  Žeby si záhadný zemný tvor predsa len na ten lístok dopísal i ľudí? Zrejme áno. Nie áno, celkom určite. Po ceste, smerom k starému dolu, sa zem pod našou skupinkou začala prepadávať a z nej sa pokúsil záhadný tvor lapnúť Reini a stiahnuť ju pod zem. Vďaka sile dvoch mužov, Angelusa a Berthalla, bola žena zachránená, ale zemný tvor nazlostený a rozhodol sa ukázať v celej svojej kráse. Žiadny malý krtko, ale veľký, prerastený červ. Chcel si vziať svoju večeru, ale medzi ním a ňou stáli dvaja ozbrojenci a dve mágyňe. Po chvíle roztržiek a boja, červ dosiahol svojho - načatú večeru chytil znovu a pred očami druhých ju zožral. Nikto nerobil unáhlené závery, preto červa domlátili. Keď ležal nehybne na zemi, z jeho papule sa začala drať Reini, ktorú sa predtým pokúsil zožrať. Celá oslintaná, chŕllila trpasličie nadávky ako na bežiacom páse.

  Druhá polovica cesty sa zdala byť pokojnejšia, pretože záhadný tvor bol mŕtvy, ale pohľad na okolité pláne trochu desivý. Nebolo treba ani bystrejšieho zraku, aby si dotyčný všimol, že dier je po okolí toľko, koľko by bol schopný narátať na dvoch rukách. Pri cestičke k dolu už žiadne prepadanie pod zemou nebolo, ale bol počuť bzukot. Áno, akoby niekomu uleteli včely, lenže keď bol bzukot čoraz väčší, i na jeden roj včiel, začalo sa uvažovať o prerastených osách. Ako prvá si toho všimla Elizabeth, keď sa priblížili k ceste do dolu.

  Predpoklad bol celkom správny, pred dolom poletovalo asi desať obrovských os a strážili vchod. Jedna z nich, bližšie k ceste, asi zacítila zranenie ženy, ktoré bolo utrpené pri preťahovaní sa s červom. Začala sa približovať, čím jej veľkosť nebezpečne vzrástla. Jeden ozbrojenec pozdvihol štít a rozhodol sa chrániť Elizabeth, ktorá bola oproti oplátovanému Berthallovi slabo chránená. Bola chyba, pretože osa sa po ňom vrhla rýchlosťou svetla. Štít ustál náraz, ale keď zlomyseľná osa onen štít dokázala ukradnúť a odhodiť preč, zrazu bol i ozbrojenec krátky. Osa vzlietla a žihadlom to namierila do úbohého vojaka. V ten rýchly moment sa nedalo už robiť nič, len dúfať, že žihadlo sa zlomí aspoň o jeho pláty. Nestalo sa tak, žihadlo si našlo cestu pod plát a dávkou ako pre slona, paralyzovala nešťastníka Berthalla. Druhý ozbrojenec, Angelus, šikovne uťal žihadlo, aby podobný incident sa už neopakoval. Osa zapišťala a oháňala sa po ňom pažami. Jednu dlhšiu pažu osy (ktorá ich mimochodom mala šesť) sa mu ešte podarilo zotnúť, kým ho spacifikovala. Po pravde Angelusa dorazila mágyňa Elizabeth, keď arkánovým výbojom netrafila hlavu osy, ale veliteľov pancier. Oslintaná Reini sa pokúsila napraviť si reputáciu a kordom rozrezať krídla osy, aby jej znemožnila lietať a tým pádom ju dostať do úzkych. Výpad bol skoro presný, ale kord sa len oškrel o chytinový pancier vedľa miesta, kde krídla vyrastali. Samozrejme jej krídla ešte udelili niekoľko faciek o hlavu, aby si hádam dievča zapamätalo, že i najslabšia vec môže byť efektívnou zbraňou. Angelus sa pozbieral z chvíľkového vyradenia a znovu sa rozmáchol po ose, ale minul a osa ho znovu začala šikanovať svojimi bodákmi na pažiach. Šťastný koniec tomu dala Reini, keď sa jej podarilo na mäkkom mieste preťať ose bruško a tak jej vnútornosti poliezli von. Osa v smrteľných kŕčoch sa zvalila na zem s piskotom, ktorý začal lákať ostatné osy.

  Bolo načase zorganizovať ústup – Angelus a Reini vzali Berthalla za ruky a začali ho s veľkým pupkom ťahať preč. Mágyňe Elizabeth a Caelia, sa rozhodli dodať im čas podpálením trávy a založenia menšieho požiaru, ktorý by osy odpudzoval. Plamene sa zdvihli na sekundu presne, prerastený hmyz mal už naostrené žihadlá a bol pripravený rýchlym letom zaútočiť na ľudí, ale sálajúce teplo z ohňa a hustý dym im nedovolil prejsť.

  Začalo to naberať dobrého konca, ale v tom zrazu sa pod Reini, Angelusom a Berthallom zatriasla zem. Utiekli celkom včas, ale nič netušiace dievčatá skočili na nástrahu a zo zeme sa vytiahol druhý červ. Okamžite sa s otvorenou papuľou vrhol na Elizabeth, ale jej šprint na krátku vzdialenosť a skok ju zachránili pred užužlaním. Berthall bol odtiahnutý k neďalekému plotu a k boju s červom sa pridal Angelus s Reini. Angelusov výpad na hlavu hada sa skončil totálnym fiaskom – červík sa uhol a rýchlym chmatom ho vzal do papule a pustil dole krkom. Reini sa už nehodlala znovu „vykúpať“ v slize a súboj s červíkom vzala dosť osobne. Pri Angelusovej strate pozdvihla jeho meč a začala bojovať s ním. Červík dostal pár pekných ran, ktoré s ním otriasli, ale žiaľ boli chránené a tak nenabrali plného účinku. Pri jednom zlom kroku sa červ rýchlo preplazil okolo Reini a vzal ju do papule. Pevne ju chytil a vyzdvihol, ako ju začal hltať, asi mu zavadzal meč v jej rukách a snažil sa ho z nej vytriasť. Triasol s ňou tak silno, že jej už div nepolámal kosti v tele. Reini bola železnou slečnou a meč sa jej podarilo prepchať do papule i jemne vraziť do podnebia červovi. Ten zachrchlal a vypľul ju. Naštvaný, že sa mu snažila dostať pod kožu, na ňu znovu zaútočil. Reinin pokus o prerazenie do červa cez oko skončil tak, že meč sa opäť šúchol o červov pancier a ešte do Reini vrazil predným chráničom. Otrepanú Reini vzal do papule znovu a tentoraz už z nej ten meč vytrepal. Tak skončila v žalúdku druhá osoba. Caelia, ktorá pri šťastí neskončila v žaludku ako prvá, sa dokázala spamätať a priskočila k červovi s nažhaveným hrotom kryštálu na jej zdobenej palici. Červík pískal, keď sa mu do jemnejších miest urobilo pár vypálených dier. Statočne sa oháňala pred červom a zamestnávala ho. Elizabeth sa tiež spamätala zo šoku a začala sa k červovi prikrádať, kým on s otvorenou papuľou ohrozoval Caeliu.

  Elizabeth čas vypršal v momente, keď červ v správnom momente nabral Caeli do papule a začal ju hltať, hoci sa mu nepodarilo z nej vytriasť palicu, riskol to a tiež skončila v žalúdku. Vzala dýku, vrazila ju červovi do tela a začala do neho rezať otvor. Červík pišťal a chrchlal, keď mu niekto páral brucho. Hoci bola skoro hotová, červík po nej zaútočil nijak inak, ako s otvorenou papuľou. Diera bola hotová a červík nevládne spadol na zem. Po dramatickej minúte ticha sa z papule vydrala Elizabeth, celá od slín, štvornožky sa dostala k bruchu a začala kričať dnu: „Ak ešte žijete, kopte ! Bojím sa rezať hlbšie, nechcem vám ublížiť!“ Z útrob sa otvali tlmené hlasy a i pohyb naznačoval, že ešte niekto žije. S dýkou si ešte pomohla v prerezávaní cesty, až konečne urobila otvor dnu. Prvú vytiahla Caeliu, druhú Reini, ktorá už mala problémy s dýchaním a rozkašlala sa. Angelus sa moc neozýval, preto bola Elizabeth nútená trochu vliezť do červa, ale v krátkom okamihu proti nej vyletela ruka. Mocne ju uchopila a začala ťahať von. Bol celý od slizu, všade, ale bol živý a to bolo hlavné.
  Blížil sa súmrak a všetci boli maximálne zničení. Rozochvená Elizabeth sa ponúkla, že sa ešte odhodlá na jeden portál do Darkshire. Keď všetci prešli na druhú stranu, Elizabeth začala vyčerpaním odkvecávať a pobrala sa do hospody. Berthall bol odnesený na jeho obľúbené lôžko k felčárke. Celý čas sa im snažil niečo povedať, ale iba mrmlal a brblal ako murlok a skoro celé ústa mal od vlastných slín.

  Nakoniec by sa naozaj dalo povedať, že to skončilo dobre.
  Ešte v ten večer si všetci dali povinný kúpeľ.

  Galeria:
  Sponsored content

  Re: Šerohvozd (Duskwood)

  Příspěvek pro Sponsored content


   Právě je Wed Jan 16, 2019 3:24 pm