Fórum RP/PvE/PvP serveru Legenda


  Lazebník Elrendarský, aneb drby z vrby

  Share
  avatar
  Eynor Astrae

  Posts : 240
  Join date : 08. 11. 14
  Location : Elrendar Keep

  Lazebník Elrendarský, aneb drby z vrby

  Příspěvek pro Eynor Astrae za Sun Aug 23, 2015 6:33 pm


  Aneb, co se doslechnete u kadeřníka v lázních, pokud se rozhodnete zdržet...

  Idaris, Veranis a Aramis... nebo to byl Surmallien?:

  Povídá se, že do pevnosti nedávno došel pubertální elf převlečený za rytíře smrti. Moc doufal, že svým převlekem vyděsí svého brášku. Další vyšetřování vedlo k odhalení faktu, že se jedná o mladšího bratra zmizelého Veranise Holywooda, který před časem utekl z domu po jisté magické nehodě. Mladý elf byl  docela na dně z toho, že je jeho starší bratr již téměř rok nezvěstný. Po prohlášení, že ho vyhodili ze Silvermoonské Akademie i z Dalaranu, si zažádal o přijetí do posádky coby učedník zaměřený na ledovou magii. Mistři se mají s Idarisem Holywood nač těšit, zdá se.


  Povídá se také, že nedávno přijatý rekrut Surmallien dosud bojoval jen brkem a břitkými slovy. Několika prvními testy svých schopností neprošel zcela úspěšně - když byl postaven na cvičišti proti dalšímu rekrutovi, zvanému Fel, použil všechny sobě známé zbraně: smrkání, plivání, zaříkání se maminkou i tatínkem, svazování tkaniček, cuchání vlasů, kopání do rozkroku a škrábání obličeje. Nezasáhl ani jednou, hrdě odmítl ošetření a odplazil se ke kašně, kde se dlouho léčil z uražené ješitnosti. Šeptá se, že někteří z pevnosti ho doporučili na post nového písaře, ale Surmallien si trvá na tom, že se chce stát "lamačem kouzel" a jednou zemřít hrdinnou smrtí. Velení posádky z toho viní přemíru brakové literatury, která byla zabavena pod jeho postelí na ubikacích.
  Vrány se slétají:


  Povídá se, že do pevnosti dorazil rytíř Corin Nighstrider, aby dál vedl výcvik elfích štítonošů a spolupracoval s jednotkami hraničářů a mágů Elrendaru při obraně jižních cest do Quel'Thalas. Prý po krátkém občerstvení odešel k jednání s lady Sunhand, po kterém se z pevnosti vzdálil patrně magickou cestou.

  Krátce na to do pevnosti přibyla i zástupkyně Relikviáře, lady Greywind, údajně za účelem jednání o jakémsi artefaktu. Na svou audienci ovšem ještě stále čeká.
  Nehoda, náhoda...:


  Povídá se, že na marodce přibyl velmi malý pacient: Theri (Therisiel Silversun) je po nehodě ve věži mágů v bezvědomí a léčitelka se nehne od jejího lůžka na krok.
  Angesanovy proudy jsou dnes nevyzpytatelné...:

  Také se říká, že v pevnosti vyhledal pomoc elf pronásledovaný vlastními nezvladatelnými magickými větry... ehm. Muž jménem Angesan byl zpacifikován za pomoci kouzla tlumícího tok arkány kolem jeho osoby, vybaven lektvary snižujícími množství many v těle a je držen dále od hořlavých a mrznoucích materiálů. Jak se říká, farstrideři se nemohou dočkat, až se mágové vrátí z cest a něco s tím udělají. Jinak je tu jen možnost obdařit elfa runou, která by navždy utlumila magii v jeho těle... ale to by byla škoda, ne?

  Říká se, že rytířku Ygraine nezajímají muži, ale hvězdy a poezie. Nebo co jí to ta omrzlá bezejmenná osoba v plátech neustále nosí z města. Nicméně elfčina zranění ohněm ze Sunsail se zdárně hojí a často ji vídají, kterak počítá hvězdy na obloze.
  Kapitánčin vzkaz:

  Povídá se, že když do pevnosti došlo poslední hlášení kapitánky Windsong, Zirael Hawke se beze slova vysvětlení ztratila i se svým dítětem.
  Na její posteli v kasárnách byl nalezen jen její tabard a čepele od Eridena Staršího.
  Šeptá se, že ji viděli pevnost opouštět v sedle Suraku, který mířil někam na jih.
  avatar
  Eynor Astrae

  Posts : 240
  Join date : 08. 11. 14
  Location : Elrendar Keep

  Lazebník Elrendarský, vol. 2

  Příspěvek pro Eynor Astrae za Wed Sep 02, 2015 11:32 am  Příběhy se povídají...:  Hovori sa, že aj ked sa v pevnosti nič nedeje, tak sa niečo deje. Jedneho večera sa u  kašny  stretla  mala skupinka, aby si tesne pred polnocou rozprávala príbehy.
  Prvý bol príbeh o  hviezdach od rekrutky Eloyn, ktorý vraj kedysi  rozpraval sam lord. Druhý bol príbeh o Nebeštanoch a pozemštanoch od Ygraine a posledný o chlapcovi, ktorý vyliezol na vysokú vežu, a čo tam našiel... tento hovoril tajomný Fel.

  Také se šeptá cosi o večeru příběhů, při kterém se poslaly děti spát. Nejstrašlivější opět vyprávěli Daelgar a Eloyn. O důvod více nikdy nevstupovat do blízkosti Scarlet Monastery.


  Teleportační malfunkce? Rawrlrlrlrlrl!:
  Povídá se, že v nejmenované jeskyni v zátoce pirátů se zčistajasna objevila orkská holčička a růžovoučký murloček. Za velkého nadávání se oba vyhrabali z hromad vybavení a zbroje, které jim bylo o pět čísel větší, a rozhodli se nalovit si ryb a ohřát se u místního ohně, než se vydají do světa.
  Teprve později zjistili, že malý murlok je sice dobrá návnada, protože má žábry a rychle plave, ale že malá orkyně není ten nejlepší rybář, nemusí ho totiž včas vytáhnout, když se do nej zakousne kladivoun.
  Také, že orkské kly jsou věc, na kterou si nezvyknete za pět minut.
  Afi fem fe koufl.  Mlhy Avalonu:
  Povídá se, že v nejmenované pašerácké jeskyni se z mlh halících hladinu vynořila štíhlá thalassijská loď, zřejmě poháněná magií. Stříbrovlasá žena v černém rouchu, stojící osaměle na palubě tajemné lodi, upřela své ledově modré oči na břeh a zamumlala mocné kouzlo, po kterém začala okolní hladina mrznout.
  Jen co se mlha rozptýlila, dramatičnost celé scény trochu zkazil pohled na to, jak právě v onu chvíli jeden nahý elf tahal za nohu z vody druhého nahého elfa, ryjícího obličejem v kamení a písku.
  Další informace o tajemné schůzce, kterou měla cizí dáma na onom místě smluvenou s někým jiným - a jejíž konání dva polonazí dobrodruzi téměř ohrozili - jsou buď přísně tajné, nebo nedostupné.  Šeptá se ale cosi o zkoušce a Svatyni Času, jejíž vchod se jen velmi těžko hledá.  Návrat hrdinů?:  Povídá se, že když se družina Prstenu vrátila do Elrendar, bylo jich o čtyři méně, než kolik odešlo na výpravu na jih. Kapitánka všem nařídila odpočinek, než podá hlášení o třech padlých lady Sunhand. V pozdějších nočních hodinách pak Aerin Windsong viděli, kterak zápasí s Malanem o láhev burbonu, kterou jí majordomus odmítl vydat.

  Šeptá se, že mezi oběťmi Černé Hory je nakonec i Eloyn Brightshore, kterou nikdo neviděl projít portálem s ostaními a v pevnosti se po ní slehla zem. Vzhledem ke kletbě, kterou trpěla, to vzbouzí jisté otázky o jejím osudu. Hawke o několik dní později potvrdila, že o pátečním úplňku ze hřbetu Suraku viděla v pouštním písku pobíhat osamělého worgena, který mířil k jihu.  Posily  z Dalaran?:  Povídá se, že v Dalaranu opět někdo budil rozruch. Šlo o hádku v hlavní knihovně, kde se jistá elfka domáhala zapůjčení knih, které náhodou potřeboval právě v ten samý den arcimág Rhonin.
  Situaci prý vyřešil svou diplomacií procházející Krvavý rytíř. On a dotyčná elfka později byli viděni u portálu do Silvermoon.
  Doprovázel je, považte, lovec démonů, který nesl obrovské kufry a obojek se srdíčkem.

  Záležitosti Relikviáře:  Povídá se, že skutečný důvod přítomnosti lady Greywind je odvoz artefaktů, které byly před pár měsíci uloupeny výpravě Relikviáře a Řádu, a které se podařilo Elrendarským získat zpět od nemrtvých a démonů.
  Zdá se, že na jejich studium tedy doslova zbývají poslední hodiny, než budou vráceny, kam patří: do zaprášených krabic městského archívu.
  Honem to prošmejdit, než nám to zabaví!

  Windsong nebo Wildsong?:  Povídá se, že mladá kapitánka Windsong měla problém s kázní, o kterém většina přítomných shovívavě pomlčela. Také se říká, že ji viděli objímat několik elfů pozdně se navrátivších z výpravy, ale kdokoli o tom chtěl vyprávět, byl nakonec umlčen po dobrém či po zlém. Ehh.

  Povídá se, že kapitánce Windsong z jejího splínu nakonec pomohl rozhovor s mágy. Prý se během něj ale řešily i okolnosti, původ a dopady jedné zlotřilé kletby, závěry ovšem budou ohlášeny teprve po konzultaci s vedením.

  Také se říká, že Eliendir Dawnsong se svou ženou spává stále, i když je mrtvá. Na sex si prý nemůže stěžovat.
  Na podivné chování mága byla upozorněna hostující léčitelka, mezi jejíž oblíbené léčebné metody patří i rektální teploměr, duševní klistýr a pijavice. Zdá se, že se mág lazaretu ale zatím vyhýbá (ví, proč).


  Nerozčilujte paní Mistryni!:
  Povídá se, že v pevnosti večer po návratu z jihu zazněla slova hned několika přísah.
  Ta poslední prý byla z úst Flairicy Amberdusk a týkala se goblinů a způsobů jejich využití jako pevného paliva. Fssssssssst.


  Povídá se, že Flairica Amberdusk pomalu dohořívá doutnák, ale jednoho dne to bouchne.
  Tedy šeptá se o tom, že cvičné figuríny na nádvoří bývají každé ráno ohořelé na popel, že je nových učedníků příliš mnoho a mají roztodivné nároky, a že měla ona, Eliendir i pan Kechi několik vážných rozhovorů do hluboké noci. Výsledky některých z nich prý byly předloženy lady Sunhand... a šušká se, že se některé věci změní.  Odložená tryzna?:
  Povídá se, že nový kapitán krátce po svém povýšení na několik dní zmizel a vrátil se právě včas na Daelgarův pohřeb.
  Říká se, že na Daelgarově pohřbu "bez těla" byla v pohřbívané voodoo loutce objevena závěť nemrtvého, ve které projevil poslední přání, aby byla ze Scarlet Monastery získána jeho holenní kost a pohřbena s ním.
  Také to, že během rituálu někteří zahlédli strašlivé bytosti stát v hlavě čerstvého rovu. Na výzvy, výhrůžky a pyroblast nereagovaly... pak jako by si teprve všimly přítomných pozůstalých a prostě zmizely.
  Povídá se, že těsně po pohřbu došlo na nádvoří ke sporu mezi mágy a týkal se nejmenovaného malého pyromága s nesmazatelným úsměvem a plochýma nohama.  
  Daelgarova závěť byla vyvěšena na úřední desku u kasáren spolu s novinkami z velení pevnosti.
  Bylo rozhodnuto, že se posádka pokusí na oplátku za jeho věrné služby splnit jeho poslední přání.  Mor'ganis:
  Do pevnosti přibyla večer po Daelgarově nedokončeném pohřbu skupina farstriderů vezoucí oficiální nóty s pozdravy a poděkováním ze Silvermoon za pomoc se záležitostmi Kultu Dětí Fénixe.
  Farstrideři také podali znepokojivé hlášení o nálezu mrtvého těla elfa, oblečeného do ne příliš povedeného kostýmu Lovce Démonů, v Thalassian pass téměř u elfích bran.

  Ukázalo se, že jedna  z farstriderů využila rozruchu na nádvoří a v archívu se pokusila zničit artefakty, které si měla druhého dne rána odvézt lady Greywind spolu s rytíři Řádu.
  Ve chvíli, kdy se kapitánka Windsong hraničářku pokusila zadržet, rozervané tělo této hraničářky padlo mrtvé k zemi a odhalilo podobu Pána Děsu.
  Někteří poznali toho, kterého nedávno omylem sami propustili z prokletého artefaktu nalezeného v Morových Zemích - démonovi se artefakty Řádu a Relikviáře podařilo úspěšně zničit, ale společnému útoku stráží, posádky i hostů neodolal.
  Mezi hosty se mimo jiné vyznamenal válečník a bývalý léčitel Silvermoonský, Aladar, který prý do pevnosti dorazil... na námluvy?  Nathrezimova hoříci zbroj byla posléze odtažena z archívu a požár uhašen.
  Šeptá se, že někteří pamatují jméno tohoto démona, a že bude po jeho útoku učiněno několik opatření, která mírně omezí svobodu hostů a posádky.

  Ano a je to tady!
  Po útoku nathrezima probíhají v posádce a u hostů procházejících branou kontroly příčetnosti a detekce felu.
  Zastavení musí strážím odpovídat na mnoho matoucích otázek zjišťujících skutečnou totožnost.
  Tyto kontroly byly vyhlášeny i jako namátkové (tzn. mohou být provedeny u kohokoli v pevnosti, v kteroukoli denní dobu, hlídkou k tomu pověřenou, složenou z mága, léčitele a vojáka Elrendar.  Pavoučí vlákna a žabí nožičky? Omlouváme se, zboží je dočasně vyprodáno.:  Povídá se, že posádce došly kouzelné hroty šípů, jmenovitě ty základní, očarované arkánou.
  Halis Dawnstrider prý do noci burcoval stávkující učedníky, kteří byli původně pověřeni jejich výrobou, ale ti se na věc vykvajzli jak Aliance na pomoc elfům. Nakonec pohlednou zadnici skladníkovu zachránil goblin Ogatix, který celou noc nespal a šípy vyráběl. Zdarma. Snad mu to trochu spraví reputaci u přísných učitelů!

  Dále se ve skladu nedostává manových krystalů a pavoučího hedvábí na výrobu učednických ochranných rób Arkána, protože se s učedníky magie v posledních dnech doslova roztrhl pytel.
  Na žádost Halise za účelem jejich doplnění proběhne v příštích dnech povolený odlov pavouků z Ghostlands, domluvený s tamními farstridery.

  Worgenka Brightshore:  Též se povídá, že výnosem lady Sunhand byly posádce zakázány fyzické kontakty se ztracenou Eloyn Brightshore a doporučen její odlov za pomoci narkotických střel či magie (pokud by byla někde poznána v podobě, která by ji umožnila identifikovat).
  Kovář Eriden prý za tím účelem začal s výrobou přenosné klece.

  V případě útoku worgena kdekoli v okolí pevnosti má posádka samozřejmě povoleno střílet a trápení bytosti ukrátit - kletba se nesmí rozšířit na sever od průsmyku.
  Stejné nařízení bylo doporučeno pro jednání s veškerými worgeny na budoucích výpravách posádky, nehledě na místo. Boj na blízko s nimi je zakázán pod hrozbou trestu odpovídajícího míře neuvážlivosti pachatele.
  Vrrr. Haf.

  Co nás čeká a nemine?:  Proslechlo se také, že krom básnického klání příští neděli se chystá klání ostrostřelců, dohodnuté k změření dovedností hraničářů z města a z posádky (proběhne do dvou týdnů) a že písaři právě dopsali novou vyhlášku vedení upravující zákony a předpisy platící v pevnosti, na základě návrhů mágů i hraničářů.

  Uf. Patrně zahájili metodu cukru a biče.

  Stejně tak se chystá výprava za Daelgarovou kostí do Scarlet Monastery, lov na kance na rožeň pro nedělní básnickou slávu a též eskorta karavan s exotickým zbožím z několika míst Východních říší.

  Do temného lesa na pavouky a nemrtvé!:
  Povídá se, že nutnost doplnit ochranné róby pro čerstvé učedníky Arkána přiměla velení spojit užitečné s nepříjemným: lov a trénink.
  Jednotka vedená Thanalem Dawnspear se tedy odebrala do Ghostlands, aby svůj pobyt nahlásila místnímu velení - po varování, že pavouci poslední dobou obzvláště zdivočeli, a že mají elfové opět problémy s nemrtvými v Deathholme, se elrendarští chrabře vrhli na lov s vidinou slíbené odměny pro toho, kdo dokáže získat největší množství pavoučího hedvábí a žláz.

  Surmallienova snaha pavouky "podojit" měla zhruba stejný úspěch jako jejich porcování, jediné, co se doopravdy nevyplatilo, byla ohnivá magie - z hedvábí pak nezbylo nic.

  Po nácviku týmové spolupráce elrendarští narazili na místo, kde se vyskytovala skupina obřích a agresivnějších pavouků. Jejich stav způsobila jakási mutagenní látka, kterou odhadli na Mor nesmrti, nebo jeho novou verzi od Wrathgate.
  Nasadili si masky, šátky, obrnili se kouzelnými štíty, místo se pokusili zajistit magií a vydali se okamžitě po stopách vozu, ze kterého tato rozbitá nádoba patrně spadla.

  Po provizorním ošetření puchýřů na Ogatixových nohou našli překladiště pašeráků včetně jejich těl a pavoučí královny. Místo zkusili opět uzavřít magií, důkladný průzkum pak odhalil ještě mapu, kterou elfím pašerákům látky nakreslil její dodavatel.
  Samozřejmě označil křížkem Deathholme!
  Rozdělili se, aby jedna část varovala farstridery a druhá zkusila Deathholme prozkoumat.
  Žel si někteří průzkum spletli s čelním útokem a pokusy o bluff a plížení s pochodem těžké pěchoty... proto jejich příchod doopravdy nikoho nepřekvapil.  Doktor Hu:
  V jednom ze zikkuratů Deathholme nakonec družina nalezla nemrtvého elfa, kterak tvoří onu leptavou agresivní látku, na kterou narazili na dvou místech Morových zemí.
  Šílený doktor se nehodlal s elrendarskými bavit a během boje jim dal řádně zabrat.
  Jeho poslední kouzlo srazilo na kolena i statečnou a nezdolnou Ygraine, kterou z místa odvlekl Surmallien, na svou nezkušenost obdivuhodně odvracející kouzla svým štítem (patrně jeho změna kariéry nebude taková chyba, jak se dosud zdálo).

  Zatímco si Lithiana nechala namodralý meč nemrtvého elfa s runami značícími slovo Hu, Hawke prohledala jeho tělo a našla několik listin a zápisník s elfími runami psaný neznámou řečí. Tyto spolu s jeho hlavou vzala s sebou jako důkazy toho, co se stalo v Deathholme, aby byly k dispozici farstriderům i mágům z města.

  Po návratu do pevnosti bylo pavoučí hedvábí odevzdáno Halisovi Dawnstrider, stejně tak jako jedové váčky pavouků.
  Ogatix a Ygraine byli hospitalizováni a vzápětí je na lazaretu doplnil i rozechvělý a bledý Surmallien, kterému to teprve po skončení boje všechno došlo!

  Povídá se, že v noci opět řádil strašák jménem rektální teploměr a že Flairica, Hawke a Lithiana rozebíraly možnosti, které má Ogatix, jehož ploskonožky byly radioaktivní látkou zasaženy.

  Farstrideři z Quel'Thalas byli na vše upozorněni a vyzváni, aby zkusili permanentně zajistit místa, na kterých se látka v Ghostlands vyskytla, včetně laboratoře v Deathholme. Stejně tak, aby ohledali těla elfů, která se nacházela v jeskyni i v laboratoři.
  Nad ránem pak kapitán Dawnspear s farstridery do pevnosti doručili jízdní zvířata, která družina opustila nedaleko Tranquillienu.
  (Eventu se zúčastnili: Greshi, Ogatix, Flairica, Surmallien, Thanalos/Iralius/Doktor Hu, Ygraine, Leaseth, Hawke, Lithiana, všem díky za RP
  Autor eventu: Thanalos)


  Hlášení z Arcana a Silvermoon:  Podle zpráv od mágů, kteří zkoumali vzorek látky, nabraný Ogatixem v Ghostlands za cenu strašlivé osobní oběti, se nejedná sice o Mor Nesmrti ani jeho novou verzi od Opuštěných, ale silně radioaktivní mutagen s vlastnostmi žíraviny - což vysvětlilo i hnisavé puchýře na goblinových nohou.
  Zdá se, že lék pro malého zeleného tedy bude spíše otázkou hodin, než měsíců.

  Objednavatel nebezpečné látky, jehož jméno našla Hawke v listinách doktora Hu, byl následně vyhledán v Silvermoon ve své rezidenci.
  Dle prohlášení městské hlídky byl tento elf již nějaký ten pátek mrtev (vzhledem k puchu a stádiu rozpadu)... nemohl být tedy potrestán, ale ani se neprokázalo, že by látku do města objednával skutečně on.
  Zdá se, že původní pachatel je tedy stále někde na svobodě.

  Zápisník s elfími runami na hřbetě byl zatím pouze zběžně prohlédnut, jeho obsah je prý psán v eredun a ke všemu v komplikované šifře - bude proto předán k výzkumu mágům.

  Prádelní šotek a jiné záhady:
  Množí se stížnosti obyvatel pevnosti na ztrátu nejjemnějších kousků oblečení, převážně prádla, nehledě na to, zda se jedná o prádlo ženské či mužské.

  V lázních o víkendu záhadně došla i poslední kapka jahodové koupelové pěny, proto se zvažuje jejich uzavření do doby, než dorazí karavana se zásobami nové kosmetiky z města.

  Zmizelý rys Jantár se po dni a noci vrátil zpět na své stanoviště u stájí a stále někoho vyhlíží.
  Nikdo nedokázal vysvětlit, proč má od svého návratu na hlavě ze srsti vytvořeno několik culíčků, doplněných vkusnými červenými mašličkami a beruškami.

  Povídá se, že noc po lovu na pavouky, kdy na marodce přibyli tři pacienti (jedna chrchlající, jeden s nohami obvázanými do velikosti XXXOgre... a jeden v plátech se staženými půlkami), konečně se probrala malá Theri Silversun a byla vrácena do dětského koutku.
  Možná ji z bezvědomí dostal strach ze zalehnutí jedním z pacientů.
  Zarputile ovšem odmítá vysvětlit, jak se jí úraz ve věži stal a co mu předcházelo  Závěť Daelgara tar Dream:  Čtenáři, prokletí kletbou života.

  Věřte tomu, jestli čtete tento text, tak jsem Vás přelstil a nemusím již řešit odpadávající kousky masa, sklerózu, anorexii a jiné věci. Protože je mi Vás líto, neboť jste sužované dušičky, tak jsem se Vám rozhodl přenechat některý svůj majetek, který Vám může usnadnit problémy Vašeho života.

  Ogatixovi, jehož maso není vůbec špatné, zanechávám svojí sbírku zlatých zubů, které jsem nashromáždil od potulných dárců a mrtvol ze hřbitova.

  Lady, která má nervy z mlhy, zanechávám své náhradní  očně-ušní krystalky, nechť  své mindráky ventiluje na své družině i na dálku.

  Ygraine věnuji svůj opotřebovaný váleček na nudle. Jestli v něm najdeš nějaké zuby, tak si toho nevšímej, někteří zákazníci se bránili dravěji, než jsem čekal.  Vem s tím prvního chlapa po hlavě, který se ti bude líbit, a bude tvůj.

  Mágům zanechávám svého švába narozeného v Outlandu, je nadopovovaný magií, kterou i kálí. Smíchával jsem jeho výkaly  s lepidlem a používal to jako magické přemostění... co s tím vymyslíte Vy, je na Vás, ale nevím kde teď běhá... naposledy jsem ho potkal v Undercity.

  Hawke věnuji své dráty na drátování kostí. Sdrátuj si milého a bude jak laňka.

  Thanalovi zanechávám své šicí potřeby, nechť ti intuice řekne, co s tím máš dělat, když tě snoubenka naš...e.

  Aerin věnuji svojí kostěnku (kroužkovku). Pečlivě jsem sbíral všechny humanoidní zuby a drátoval je do úhledné zbroje.

  Elimu: svojí sbírku masožravých červů, nechť je nechá čas od času proběhnout po své nemrtvé hračce a neucítí zápach tlejícího masa.

  Společnici z nočního klubu zanechávám svou měsíční mzdu.

  Grešli dávám svůj náhradní sekáček na maso, aby Ti lépe šlo obchodování.

  Taharisovi: měch na vodu vyrobený z trolského močového měchýře a svůj prsten zvratků – neolizuj ho.

  Engiie: hadřík s leštěnskou na mrtvé potahy.

  Kechimu předávám svoji rozptylovací mantru.

  Alatheasovi: svoji domácí palečnici.

  Veline zanechávám svojí malou truhličku se sbírkou jedů.  Dávej si pozor, některé jedy jsou i magického původu či kletby, na které neexistuje lék.

  Elyon zanechávám svůj kartáč na vlasy a blechy, já jej již několik let nepotřebuji.

  Fel'talahovi zanechávám svoji blond zánovní paruku, at se nebojí ukázat v celé kráse.

  To vše Vám zanechávám pod jedinou podmínkou: přeji si být pohřben se svými pravými pozůstatky či alespoň s jedním z nich. Vím že jeden má Šarlatová krusáda v klášteře.  Jedná se o pravou holenní kost. Poznáte jí díky magii a slov vyrytých do ní: Bez světla není stínu.  
  Dále prosím, nekontaktujte mé pozůstalé, neboť by mě zabili
  .

  Daelgar tar Dream

  avatar
  Eynor Astrae

  Posts : 240
  Join date : 08. 11. 14
  Location : Elrendar Keep

  Lazebník Elrendarský, vol. 3

  Příspěvek pro Eynor Astrae za Wed Sep 02, 2015 5:59 pm


  Utrpení mladého Surmalliena:  Povídá se, že se vyplatí zaplatit v Silvermoon těch pár měďáků za veřejné lázně, a ne si odskakovat za křovíčko v Eversong.
  V přehnaném chvatu pak můžete do plátového poklopce zavřít, co jste nechtěli, tak, jak jste nechtěli.
  Té správné pomoci se vám pak v lazaretu ani chrámu nemusí dostat.
  Ještěže tu je noční klub...

  Prý když tělo trpí bolestí z přiskřípnutí, osobní prohlídka rukou v plátové rukavici příliš nepomůže.
  Ani led za zbrojí, po kterém se pod vámi na koberci taverny dělají loužičky, pro které servírky nemají pochopení.

  Bojuj ohněm proti ohni:  Povídá se, že před Flairicou Amberdusk se nevyplácí snaha vyhýbat se fyzickému tréninku, ani když jste učedník věže Arcana.
  Zvláště, když vás donutí běhat tím, že vám zapálí půdu pod nohama či róbu.
  Šeptá se cosi o novém komplexním plánu spojeného výcviku mágů a farstriderů.

  Říkají, že ve městě ještě stále najdete některé podniky servírující nechvalně známý drink kombinující alkohol a tekutý fel. Jak moc je to legální nechme na posouzení městské stráže a Řádu.

  Tas'adar del Rey?:  Povídá se, že ve městě je opět jistý kupec nabízející obchody všeho druhu. Pro některé je možná děsivý a někteří se mu vyhýbají jako ork elfímu kadeřníkovi. Ale zdá se, že dojednal cosi velkého s Elrendarem.

  Také povídají, že jednou pirát, provždy pirát... ale kdo ví, co je na tom pravda, pokud se pirát dá k armádě či na obchody?


  avatar
  Eynor Astrae

  Posts : 240
  Join date : 08. 11. 14
  Location : Elrendar Keep

  Lazebník Elrendarský, vol. 4

  Příspěvek pro Eynor Astrae za Sat Sep 05, 2015 1:24 pm  Blátivé setkání s ochrankou:


  Povídá se, že když družina dorazila na místo překládky zboží pro Elrendar, strávila nějakou dobu taháním vozů z bahna, do kterého ty nejtěžší zapadly. Když se déšť umoudřil a obhlédli celé množství nákladu, nedokázali si představit, jak některé části projedou přes mosty v Morových zemích.
  I přestože byla nakonec část za pomoci elrendarských mágů přenesena do pevnosti teleportem, hlavně zábavní pyrotechnika, většina obřích sudů a maringotek se nakonec vydala na pomalou a strastiplnou pouť na severovýchod.

  Proč nemáte nikomu rušit kruhy... hlavně ne hrabáním hlíny po psím vzoru...:

  Povídá se, že když naleznete nekromancerovu runu uprostřed cesty, patrně to bude past. Také to, že jeden idiot může stát život celou výpravu, pokud není hlídán, a že se na hlavu jistého mága opět vyrojila řada stížností. Tedy hned po tom, co po útoku armády ghůlů byly pochytány splašené muly.  
  Takového jedince vskutku kapitánovi Dawnspear v družině nikdo nezáviděl.  Povídá se, že když chcete spolehlivého průvodce Morovými zeměmi, vyplatí se někdo z Acheru. Jen nečekejte, že vám bude přednášet historii, poukazovat na lokální krásy a zajímavosti a najde vám stánek s občerstvením a suvenýry.

  Povídá se, že ve dvou se to lépe táhne a mladý Angesan si vybudoval neobvykle silné pouto s čelní mulou, které nepřebily ani sušenky nabízené jistým provinilým mágem.

  Povídá se, že družinu Morovými zeměmi provázela němá elfka, píšící své vzkazy křídou na břidlicovou tabulku. Včetně bojového pokřiku. Komunikační problém nastal až ve chvíli, kdy se družina ocitla na místě, kde byla tma jako v ogřím zadku. A zhruba stejně to tam "vonělo".

  Povídá se, že  vstoupit do říše stínů jen tak, náhodou, se nestává každý den. O to těžší je z ní najít cestu ven. Pokud se ale vážně ztratíte, zkuste se optat na směr Lithiany, Engiee nebo muly. Prý ale stačí myslet pozitivně!

  Také se říká to, že někteří z pevnosti podobný úkaz viděli na místě, ze kterého jim ještě teď vstávají vlasy hrůzou. Šeptá se cosi o tom, jaká bytost by mohla být původcem takového zla... a že mágyně Flairica se rozhodla jev co nejdříve prozkoumat detailněji.


  Povídá se, že kupec, který zboží dodal, nabízel cestou i méně legální artikl, nebyl ale přistižen při činu a větší než malé množství látky bylo nakonec při průchodu branami Elrendaru zabaveno jen oběma vzorným profesorům Arcana. Echm.
  Budeme doufat, že se učedníci nedívali (hlavně ti gobliního původu).

  Povídá se, že někdy je lepší nepřítele obejít. Nebo obejít a překvapit!
  Lithiana u Corin's Crossing a Leaseth u Šarlatového průsmyku se tak ukázali mistry strategie a vznešený elf i dokonalým znalcem Morových zemí - proto mu záhy bylo nabídnuto místo v posádce mezi zvědy. Ne, s jeho atraktivním vzhledem to prý nemá co dělat, to jsou pomluvy.


  Samá voda, přihořívá, hoří!:


  Povídá se, že když se dostanete doprostřed boje mezi nemrtvými a Šarlaty, bude to bolet, páchnout a hořet. Naštěstí Greshi s Flairicou zvládli zapálený most společnými silami uhasit.
  Jeho nestabilní konstrukci pak Greshiho deštíček hezky prosákl a Lithianina a Eliendirova magie proměnila v solidní led, po kterém se karavana mohla jít... klouzat.

  Stejně tak se povídá, že horní část konstrukce mostu už byla nalomená před příjezdem karavany a tedy za její stržení nenesou kupci a doprovod žádnou zodpovědnost.

  Povídá se, že kombinace gobliního obchodníka s deštěm a rytířky smrti by se dala patentovat na zbraň hromadného ničení.


  Povídá se, že když Světlo dopustí, i Šarlatová balista bez ovládání spustí. A tak sice skvělá taktika vpadnout křižákům opevněným v soutěsce do zad vyšla, ale trosky jejich barikády následně zranily část družiny.

  Snob nebo jen tají pajdavost?:


  Povídá se, že Tas'adar Del Rey nejen, že cestou nesestoupil ze svého ušlechtilého opeřence, ale dokonce si ve chvílích, kdy byla karavana pod útokem, piloval nehty a upravoval mejkap. Jeho ochranu přeci zajišťovali najatí orkští a elfí bouchači.
  Šušká se, že elf možná v té dlouhé sukni neumí chodit, nebo schovává nějaké ošklivé překvapení pod ní... hledají se odvážlivci ochotní to prozkoumat.
  Odměna za zjištěné informace tradičně k dispozici v lázních.  Karavana dorazila, hurá!:

  Povídá se, že když nakonec karavana dorazila do pevnosti a kupci vybalili své zboží a stánky, před věznicí a Měsíční věží nebylo skoro k hnutí. Také to, že zabavené ilegální látky byly diskrétně zničeny.

  Povídá se, že na kupce Tas'adara v pevnosti čekalo hned několik nedočkavců, kteří si u něj vyřizovali osobní zakázky, a že rozdával i pozornosti zdarma... a že se zcestovalý mág zhlédl ve Flairice Amberdusk, kterou od té doby usilovně zve na sklenku Dalaranského archívního. Mistryně Arkána stejně usilovně odmítá. (Asi mu neřekli, že preferuje rum.)
  Eventu Karavana se účastnili: Angesan, Barog, Mossin, Engiee, Lykourgos, Ygraine, Lithiana, Thanalos, Flairica, Tasadar, Greshi, Leaseth a paličaté zaláskované muly s nákladem.

  Celebrity se slétají!:


  Povídá se, že druhého dne kapitánka Windsong a její oddíl doprovodili do pevnosti skupinu hostů, která byla ubytována v těsném stanu. Jeho vchod ihned obsadil ogří vyhazovač a několik goblinů v oblecích a brýlích.
  Jak bylo posléze odhaleno, jedná se samozřejmě o utajenou přítomnost jistých rockových hvězd, které mají v neděli poctít Elrendar svým výkonem. Ochranka je zarytě odmítla pustit mezi srocující se davy nedočkavých fanoušků.


  Povídá se, že do pevnosti na nedělní slávu zavítal i cestovatel Keyador, jehož vypracované nohy se staly zdrojem závisti a obdivu. Málem z něj prý nedokázali odlepit Greshiho, který si pojem "Elrendar vítá poutníky s otevřenou náručí" vysvětlil doslova doslovně.


  Též se povídá, že Syrius Finn měl velkou radost z možnosti otevřít svůj stánek se zbraněmi, na což se místní kovář Eriden Mladší netváří příliš nadšeně.

  Dalším hostem, který toho večera dorazil, byl žoldnéř Mossin, kterého si družina pamatovala jako schopného bojovníka pracujícícho coby Tas'adarova ochranka.


  Temné síly vrací úder! Aneb neočekávaný dýchánek a nepovolená party!:


  Šeptá se, že učni Angesanovi někdo ukradl v noci kapesníky a některým hraničářkám se prý v kasárnách začalo ztrácet prádlo. Po vandalovi či fetišistovi bylo vyhlášeno pátrání.

  Povídají, že někteří nemrtví nejen netančí, ale nedají se ani opít. Proto je super brát je s sebou na pařby, vždy pak máte někoho, kdo vás odnese domů. Pokud z vás tedy neudělá ghůla.

  Povídá se, že když do elfí vodnice nacpete taurení bylinky, zezelená už tak zelený goblin a srolují se mu ponožky. Může se pak stát, že vyskočí na sud piva a uvede ho v pohyb koulením vpřed lavička nelavička, ochranka neochranka.  A tak prý toho večera na nádvoří pevnosti drnčela okna i stojany se zbraněmi při neoficiální generálce vystoupení, kterou se osvobozená kapela odvděčila posádce, jen co ji dostali ze stanu.
  Manažer Michael Schweizer prý byl převezen na marodku, kde se ho snaží vrátit do 3D stavu. Pumpováním za pomoci měchu z kodí kůže.  Šokující drby!:


  Nepovolený noční rámus ukončila prý kapitánka Windsong se slovy, že gauneři budí šelmy a plaší děti.
  Nakonec se jako nejtěžším na uklidnění ukázal hostující prodejce exotického ovoce, divě křepčící stromovec Applebough.
  Šeptá se, že přiopilému Greshimu procpal na svačinku svá dvě jablka a banán. Snad goblina tak zdravá strava nezabije.


  Také se povídá, že nový kapitán vyzkoušel pódium ještě před soutěží se svou sbírkou básní, které Greshi pochopil jako vyznání lásky. Kapitánovu nabídku prý s rozpaky přijal, jen netuší, jak ho představí rodině... a jak velký elf projde dveřmi u nich doma.

  Prý se šeptá, že Sig Nicious je žárlivý na Samura, který jako frontman kapely vždy urve všechny  místní samice. Dokonce snad měl sbalit i Tas'adara.
  Také se povídá to, že se po pevnosti pohybuje nedokonalý Sigův dvojník, který pod záminkou autogramů loudí z obětí tajné informace, osobní služby a drobné na kafe.


  avatar
  Eynor Astrae

  Posts : 240
  Join date : 08. 11. 14
  Location : Elrendar Keep

  Lazebník Elrendarský, vol. 5

  Příspěvek pro Eynor Astrae za Sun Sep 06, 2015 6:44 pm


  Proti gustu žádný destilát:
  Povídá se, že ženy z posádky mají slabost pro kance. A jiná zvířata. Považte, Mistryně Amberdusk se objevuje u snídaní poznačena vášnivými kousanci jako po divoké noci a šeptá se, že by ji jeden paličák láskou snědl.

  Zato šermířka Ygraine prý před svědky absolovovala divokou jízdu na kančím hřbetu!

  Transmutace pro pokročilé:
  Povídá se, že sotva se jistý malý pacient probral a utekl z marodky, zase rozesel neplechu, kde mohl.
  I když se Theri přiznala k rozbití okna Sluneční síně a byla jí zabavená kuše, porušila zákaz kouzlení, aby jistému pirátovi, kterého po dlouhé době odkudsi dovály mořské větry, oplatila vděčnost za to, že ji naučil střílet z praku a prak si vyrobit.


  Slunci žel, repertoár její magie se od dob Kirin Tor změnil - z abjurací, transmutací a ledové evokace se stalo nadělení mísící iluzorní magii (kterou svědci odhadli na následky výuky Eliendira Dawnsong), pyromagii zaměřenou na exploze plechovek (autor kouzla byl záhy určen jako Ogatix). Nestabilní Angesan se v blízkosti holčičky pokoušel uprchnout co nejdále.


  Na nádvoří si mezitím dalo sraz několik kopií Ogatixe a Greshiho, několik Moonwolfových opiček a jeden prskající vílí dráček, který se marně dožadoval disciplíny.  Tu noc opět viděli dvojníka Sig Nicouse. Krást marmeládu ve spíži.
  Říká se, že Theri Silversun přiznala kapitánovi konečně barvu: ve věži upadla proto, že její hračce došla mana a chtěla si vzít Eliho manový kámen ze skříně.
  Vše, co bylo tam nahoře, ovšem omylem shodila na sebe i s knihovnou a víc si nepamatuje.
  Zdá se, že na tom místě prý Eliendir schovával dlouho pohřešovaný temný Orb z Karazhan.

  Modroočka se slétají! Nebo odlétají?:
  Povídá se, že Lithiana se chystá na tajemnou, dlouhou a strašidelnou cestu. I to, že Ygraine ji od toho chtěla odradit. Šeptalo se něco o mečích a knihách. Všichni sází na to, že to má na svědomí ukořistěný meč doktora Hu, který získala nemrtvá v Ghostlands.

  Hovori sa, ze rad modrookych elfov sa v pevnosti rozsiril, ked sa quel'dorei Leaseth pridal konečne k posadke. Hovori sa, ze obcas chodi meditovat do udolia a nechodi tam sam.


  Hodně jeté drby:

  Šeptá se, že stájník viděl Flairicu Amberdusk čelně se srazit s talbukem.
  Jaké následky to bude mít na studium učedníků ve věži, se patrně teprve projeví.

  Šušká se, že mág Eliendir je tak mimo jen proto, že je bláznivě zamilován do své mladé nebožky ženy.
  Po nocích píše sonety a hodlá vyhrát titul Básníka Severu a složit jí ho k noh... k plátovým botkám.


  Povídá se, že se v den lovu na kance v pevnosti ztratilo další prádlo a sada kapesníčků.
  Hledá se pánské hedvábí elfí velikosti s výšivkou HRDINA AZEROTHU a dámská tanga z nejjemnějšího mithrilu!!!
  Lidi neštvěte, fakt to vraťte. Jde o vztahy s městem.

  Jak nám všem straší:
  Povídá se, že Hawke našla na hřbitově dva rozryté hroby. Daelgarův prý vypadal, jako by na něm delší dobu havran či krkavec vybíral červy z hlíny. Isielin zase nesl stopy malých dětských rukou a obrovských drápů.

  Povídá se, že rytíři z města mají fakt drsnou výchovu, které by se mohli rekruti klanět. Aladar Rockwood nejen strávil několik nocí opřen v hlavní síni o stěnu, ale nepochopil, že se smí stravovat s ostatními, a proto statečně zkonzumoval nathrezimova kopyta, ukořistěná v boji.  Když byl konečně zaznamenán posádkou, pod vidinou hrdinství, večeře a informací o své vyvolené se s nimi vydal na lov kance. Po něm se dočkal nejen večeře a celé láhve vína, kterou musel vypít na ex, ale také výzvy k duelu. Od elfa, kterého připravil o čest, považte!!!  Trocha botaniky (jsou zelení, ne):
  Povídá se, že goblini mají zatraceně dobrý čich.
  Ale nic z toho není pravda.
  Nebo to možná způsobila nedávná zkáza jeho chodidel. Nebo možná mají čich jen na zlato!

  Proto, když Ogatix stanul krok od kance, dožadoval se po ostatních, aby mu ho vyčenichali. A povídalo se cosi o zlatém podnose podsvíceném mini-naaru a s vodotryskem.

  Vážně, příště ty kance pozlaťte, uvidíte, kdo je najde první!


  Za nohu a za čest!:


  Povídá se, že Surmallien měl doopravdy drsný den. Po náročném lovu mnoho nepojedl a nevrle nepochopil konverzaci s hostem jménem Aladar Rockwood.
  Elfa opakovaně vyzýval na duel, ač sám nedisponoval zbraní.

  Poté byl viděn (a hlavně slyšen), kterak vříská v chodbě před jídelnou na Hawke, do čehož se vložil kapitán a jeho pěsti.

  Výsledkem byl fakt, že Surmallien své verše pro soutěž skládal až do rána bílého v base.
  V duelu s Aladarem ho prý zdatně a chrabře zastoupila Ygraine, host ovšem jako zkušený válečník vyhrál. Oba padlí rekové byli přeneseni k odpočinku a...

  Na vědomost všem se dává, že Aladar Rockwood Surmallienovu čest nezprznil!

  Už se to peče!:

  Povídá se, že sotva se začali udit a rožnit ulovení kanci, z pevnosti se vyrojili mazlíčci farstriderů a oblehli gril.
  Krčmářka Jovia prý shání pomocné síly na večerní slávu.  avatar
  Eynor Astrae

  Posts : 240
  Join date : 08. 11. 14
  Location : Elrendar Keep

  Lazebník Elrendarský, vol. 6

  Příspěvek pro Eynor Astrae za Fri Sep 18, 2015 2:30 pm  Vrána k vráně?:  Povídá se, že dva elfové mužského pohlaví podnikají v noci tajné soukromé výpravy z pevnosti do přírody. Prý tam splývají.
  Množí se teorie o tom, s kým nebo čím... a jak. Nic dalšího se snad rozmnožit nemůže. Pro všechny případy prodáváme v lázních ochranné gely značky del Rey.

  Velmi očekáváný dýchánek:


  Povídá se, že v Ratchetu proběhla jedna natolik legendární kalba, že si její účastníci po  jejím konci naprosto nepamatovali, co mohou vyprávět. Ale bylo jim jasné, o čem budou muset navěky mlčet.
  Jisté je, že během ní ztratili dva elfy a přibrali do party... prase.
  Povídá se, že nejen elfové, ale i goblini a orkové nic nevydrží. Vždyť se sťali po pár pohárcích Ratchetské režné!
  Kalná rána:

  Pomalu se probírali a nikomu z nich nebylo dobře. Cítili mnohé pachy a vůně... v takové směsi, že se stěží dalo odolat nutkání na zvracení. Kdo zkusil pohnout hlavou, ztratil pojem o tom, kde je nahoře, a kde dole.
  Pomalu si začali uvědomovat neodvratnou skutečnost: fakt, že je obklopují mříže.
  Leaseth si přitiskl pro přetrvávající bolest hlavy ruku na čelo a nahmatal cosi tvrdého, dlouhého, špičatého... a bylo to tam dvakrát... zanadával.
  "Rohy? Proč mám rohy?!" začal za ně tahat.
  "Neřvi!" okřikl ho ten náfuka mág z vedlejší klece. Jak se to jmenov... Asa... Asahel... Azralel... Ale... Alasalmes? Alfasamec!
  Leaseth cítil, jak mu duní v hlavě ozvěna jeho vlastního hlasu, polkl další nával nevolnosti a ukázal na to, co měl mág kolem krku.
  Růžová podprsenka gnómí velikosti.
  Mág ji ze sebe začal okamžitě strhávat se slovy, že mu nikdo nic nedokáže.
  Z vedlejší cely se ozvalo bolestivé zaskučení, nějaký mladý elf se tam překulil na břicho a ohmatával si zadní část kalhot, ze které... Slunce chraň...
  ...koukal taurení ocas! A pohyboval se, jako by byl živý a pravý.
  Leaseth se zvedl a zjistil, že země pod jeho nohama se nejen točí, ale plane zelenými plameny. Také to, že mu z oblečení zbylo jen spodní prádlo. I zastyděl se, jak by měl pravý quel'dorei.
  V kleci v nejtemnějším rohu zahlédl mladého Surmalliena - byl také polonahý a měl ruce propletené v něčem, co vypadalo jako... kormidlo lidské lodi.
  Protřel si oči, ale obraz se nezměnil: Surmallien si cosi brmlal a snažil se kormidlovat.
  "Kde je kapitán?" syknul Leaseth a znovu ho zasáhla bolest ze zvuku vlastního hlasu. Ostatní se začali probírat a zvedat také, někteří neodolali touze zvracet.
  "Já jsem kapitán!" trval si na svém Surmallien. "Johoho!"

  "Kde je ten mág... Tas'adar? A Ogatix?" pokračoval a všiml si, že mladý elf s ocasem se pokouší kouzlit... vzápětí si to rozmyslel, zezelenal, omdlel a s hlasitým plesknutím se složil na dno klece.
  Ať v tom pití bylo cokoli, používání arkány teď patrně nebyl dobrý nápad.
  "Byl s námi i ork..."
  Leasethův pohled dobloudil ke klecím na přepravu zvířat, které se rýsovaly ve tmě na druhé straně místnosti. Bylo v nich divoké prase a ...goblin.
  Zdálo se, že trhá imaginární kytičky kolem sebe a plete z nich neviditelný věneček.
  "Ogatixi...?" zavolal.
  "Shhhhh... au!" ozvalo se z ostatních klecí.
  "Neviděli jste můj bejsból?" zanotoval Ogatix.
  Zvuk sirény se zařízl do ticha i do jejich mysli jako ostrá čepel.
  Vprostřed místnosti se rozzářil oslepující kužel světla a odhalil tak orka připoutaného k židli před prostým dřevěným stolem. Měl roubík a něco zuřivě vrčel.
  Tak jako ostatní byl neozbrojen a svlečen do podvlíkaček.
  Ze stínu se ozval ostrý a příliš hlasitý ženský hlas, pak z něj vystoupila elfka v policejní uniformě se znaky kartelu Steamwheedle. Četla cosi z desek ve své ruce a poklepávala si o vysoké boty důtkami.
  "Ork. Souhlasí." přeměřila si Kadashe u stolu, pak se zase zadívala do desek.
  "Samec...," chvilku zaváhání doplnilo Kadashovo vzteklé chrčení, "souhlasí."
  "Středního vzrůstu, vyššího věku, miniaturní inteligence. Lehce obtloustlý. Souhlasí."
  "Poznávací znamení: neumělé tetování přes celá záda zpodobňující krokodýla s křídly a kříž. Souhlasí," zaklapla desky a ten zvuk všem chvilku rezonoval v hlavě.

  "Kadashi. Byl jste zatčen pro porušení zákazu vstupu do Booty Bay. Vy a vaši společníci jste se mimo jiné dopustili výtržnictví, jmenovitě:
  močení z mola, zvracení do sudů s pitnou vodou, demolice majetku Kartelu... napadení ochranky barona Revilgaze, krádež záchranného člunu, jízda na sudokopytníkovi po mole i v uzavřených budovách... pomalování sochy na Janeiro Point orkskými značkami, znesvěcení ostatků rodinného příslušníka flotilního kapitána Seahorna! Kapitán chce zpět ocas svého mumifikovaného dědečka!"
  "Jsme nevinní!" zaznělo z klecí a kdosi zopakoval varování o hlasité mluvě. Marně. Někdo někde zvracel a ne zrovna potichu.
  "Dále je zde trestní oznámení občanky Princess Peach na krádež a osobní napadení vaší skupinou. Krom toho, že jste v Booty Bay již několik let nevítanou osobou po tom, co jste zde provedl s těmi dvěma trpaslíky a elfem... uplynulé noci přibylo několik dalších obvinění!
  Co řeknete na svou obhajobu?" úřednice se sklonila a vytáhla orkovi roubík z úst.

  "Já si nic z toho nepamatuji...," začal Kadash chraplavým hlasem.
  "A kde jsem přišel k těm rohům?" zeptal se Leaseth.
  "A podařilo se mi vyvolat toho vodkovýho elementála?" ozval se elf s ocasem.
  "Byli u toho, Světlu žel, svědci. Navíc jste kladli při zatýkání odpor.
  Vaše věci byly zkonfiskovány jako forma kompenzace za škody, které jste způsobili předchozí noci. Zbraně a zbytek věcí kromě obnosu zabaveného na pokutu jsme ochotni vám vydat, pokud dokážete smírně urovnat spor s občankou Princess Peach a ona svou žalobu stáhne. A vrátíte ten ocas kapitánu Seahornovi.
  Nyní vás na podmínku propustím do přístavu. Až skončíte jednání s žalující stranou, vyhledám vás na molu a rozhodneme o vašem dalším pobytu ve městě či mimo něj.
  Dále jsme vyhlásili pátrání po společníku, který se s vámi účastnil části přestupků, obchodník jménem Tas'adar Del Rey. Je podezřelý z překupnictví drogy zvané "Zelená Smrt", jejíž účinky jsme na vás vysledovali.
  Vítejte v Booty Bay, pánové."

  "Bůůůůůůůůů....ty. Bej. Bejsból?" zkusil to Ogatix znovu.
  "Tas'adar, ten skřet," zaskřípal zuby Alathaes, zatímco se soukal do vráceného oblečení. "Jediný zdrhnul!"
  "Ale princezna je stará známá," bránil se ork, "to se vysvětlí! A jaká krádež, co jsme jí asi tak mohli ukradnout? Je to šla-"
  "Jé, my známe princeznu?" podivil se Surmallien. "Odkdy mají orkové princezny? Poplujeme za ní mojí lodí? A nebyli jsme v Ratchetu?"
  "Nic z toho není reálné, ty nejsi skutečný, ona není skutečná, já nejsem skutečný. Uděláme jednoduchý proces," Alathaes si to fakt hodně přál. Zkusil kouzlit a skoro omdlel. Scéna se ale nezměnila.
  Na cestu z basy dostali ještě knihu, která vypadala, že jim při otevření ukousne prsty a byly na ní démonické runy... a obrázek skupinky teenagerů před nějakou věží, patrně v Barrens. Byl mezi nimi i černovlasý vychrtlý elf ve fialovém a s akné.

  "Máme ještě jeden problém," povzdechl si ork na slunci, které ten den do dřevěného mola pralo opravdu silně. Promnul si oči, pak se vydal přístavem, rozhlížel se a jeho dřevěná noha hlasitě klapala o podlahu, "kde je Lišák?"


  Rosin den B:  Povídá se, že kuchařka Rose měla tehdy v Booty Bay doopravdy těžkou šichtu.
  Povídá se, že nejdříve se v lokále pokusil opít již tak opilý elf s medvědem - a medvěd pil řezané. Zkoušeli opít i ji a vůbec nejedli, jen chlastali!
  Povídá se, že později ji ten samý elf zkusil nalákat nahoru na pokoj na pivní jízdu. Zalehl u toho obyvatelku onoho pokoje, gnómku s uměleckým jménem Princess Peach, tedy Princezna Broskev, která se vzpamatovávala z nočního loupežného přepadení.  Povídá se, že vzápětí se nahoru za Princeznou přihrnula skupina divně páchnoucích a motajících se individuí, z nichž jeden měl rohy, druhý taurení ocas, třetí ruce vpletené do kormidla, čtvrtý jel na praseti a pátý měl dřevěnou nohu.
  Povykovali, že v přístavu viděli obří oliheň nebo lochnesku, ale nikdo je nebral vážně.
  Již přítomný elf s medvědem je patrně marně pokládal za zachránce, kteří pro něj byli vyslaní z nějakého Elrendaru, ale nakonec se k nim přidal, i když nebyli ti, které čekal.
  Po tom, co výtečníci vrátili Princezně kus prádla, který jí v noci ukradli, začali se opilci prohlížet v zrcadle a chovat divně.

  Povídá se, že je Rose chvilku nechala sbírat imaginární kytičky, bojovat imaginární bitvy, mluvit s imaginárními kamarády, ale nakonec si došla pro váleček na nudle se slovy, že kdo spí, nezlobí.

  Povídá se také, že když začali lézt po trámech krčmy, houpat se na lustru a vykládat cosi o vysoké bílé věži, několik jich svým válečkem uvedla do stavu nevědomí a došla si promluvit s místními strážci zákona.  Doktorův den D:


  Povídá se, že plavčíci a pobřežní hlídka měli tu noc a den co dělat.
  Několikeré vytahování elfů, orka a goblina, kteří opakovaně padali z mola do přístavních vod, bylo prý skupině výtržníků naúčtováno jako další položky k pokutě.
  Povídá se, že místní chirurg a správce márnice v jednom pochybné pověsti, zvaný "Svatej", se nevyspal ani po noční, během níž po něm banda magorů chtěla jednomu elfovi přišít taurení ocas.

  V regulérních ordinačních hodinách se tato noční skupina dostavila znovu, ne proto, aby označila kandidáta na plánované přišití vepřové hlavy, na které se uprostřed noci objednali, ale aby výše zmíněný taurení ocas odstranil a jejich jménem vrátil kapitánu Seahornovi.
  Povídá se, že jim doktor Svatej vyhověl až poté, co sklep jeho ordinace zbavili záplavy suchozemských krys.  Na amputaci démonických rohů se prý dr. Svatej odmítl podílet se slovy "že to není jeho dílo, ale temná magie".
  Vzápětí si na pomoc začal volat kuchařku Rose se slovy: "Růžá, je tu černokněžník!"
  Krvavý grimoár cvakající zuby, který u sebe vznešený elf Leaseth krom rohů měl také, tento fakt spíše potvrzoval. Marné bylo jeho zaříkání a vysvětlování.  Povídá se, že následně skupina strávila několik desítek minut během mezi bednami i sítěmi Booty Bay ve snaze uniknout děsivému Válečku Zhouby.
  Chuligáni!:
  Povídá se, že na molu někdo pokřikoval, že viděl tančícího medvěda, obří dýmku míru, nedávno zesnulou mágyni Isiel a ke všemu i téměř rok ztraceného rekruta Veranise... coby meditujícího druida.
  Eh?

  Povídá se, že když byly družině pařmenů vráceny zbraně, soudnost a osobní věci, obdrželi navrch ještě měsíční zákaz vstupu do Booty Bay a jízdenku zdarma zpět do Kalimdoru. Odkud prý v noci i s prasetem přijeli!


  V naději, že tam naleznou ztraceného Thanala a odpověď na to, proč začal jednonohý ork náhle očima, ušima i nosem vypouštět přílivy slané vody... a kde vzal Leaseth rohy, tedy nastoupili na palubu Mořské Krásky.
  Celé město si prý sborově oddechlo.
  Tedy až na Rose.

  Povídá se, že doktor Svatej poslal Rose nabídku na večerní schůzku a transplantaci elfích oušek, o jejichž původu raději nechtěla více vědět.
  A tak se toho večera prý Rose i se svou kuchyní sbalila a i se všemi věcmi a rozdělanou omáčkou odešla směrem, který ochranka města tají.
  Říká se tomu Program na ochranu gastronomie.

  Návrat ničemů?:  Povídá se, že když dobrodruhové vystoupili v Ratchetu z lodi, Surmallien si ještě stále přál být Theramorským mariňákem a vyzýval stromy na duel na kordy. Některé palmy prý přijaly a oplácely útoky pouštěním kokosů na řepu.
  Nebo tak nějak.  Povídá se, že Kadashův stav se natolik zhoršil, že vyzvali náhodně procházející lovkyni pokladů k pomoci.
  Identifikovala mezi jejich předměty ztracený šamanský vodní totem, který byl navrácen taurenské majitelce z pobřeží... a tak se ork nakonec na suchu neutopil!
  Povídá se, že grimoár gnomce Babagaye neukradl Leaseth, ale Ogatix.
  Nebohý vznešený elf byl v noci nevinně proklet při pokusu věc vrátit.
  Říká se, že Leaseth prý přísahal Ogatixovi strašlivou odplatu a od té doby se malý goblin nedal polapit.  Povídá se ale, že nakonec byl Leaseth zbaven démonické kletby, grimoár upoután zpět na řetěz a obrázek studentů černokněžnické věže si družina mohla nechat.
  Ten namol elf s medvědem, co se k nim přidal v Ratchetu, prý pak hořce plakal nad obrázkem a snažil se někoho na něm líbat. Nebo vypít.
  V jeho stavu bylo dost těžké to posoudit.
  Povídá se, že Thanala Dawnspear nakonec našli, ale oblečeného v Surmallienově košili a kalhotách, což ani jeden z nich nechtěl, či neuměl vysvětlit. Ani jedna z částí oděvu mu totiž neseděla a praskala na nevhodných místech.  Povídá se, že on a lovkyně pokladů v tom záhadném elfovi v delíriu poznali bývalého kapitána pevnosti: Garana Balahena Brighteye.
  A i to, že je Balahen v průšvihu, který ho možná bude stát život.

  Naposledy upravil Eynor dne Fri Sep 18, 2015 2:37 pm, celkově upraveno 1 krát
  avatar
  Eynor Astrae

  Posts : 240
  Join date : 08. 11. 14
  Location : Elrendar Keep

  Lazebník Elrendarský, vol. 7

  Příspěvek pro Eynor Astrae za Fri Sep 18, 2015 2:31 pm


  Transmalfunkce? Nebo transky?:
  Povídá se, že vstupovat do portálu vyčarovaného goblinem na dojezdu může jedoduše skončit katastrofou. Nebo tím, že se bez jízdních zvířat a zásob objevíte před branami Karazhan.
  Povídá se, že když byl nařízen přesun pěšky, goblin se ztratil v dalším nepovoleném portálu. A že při rozhodování zda vlevo či vpravo nakonec vyhrál Leaseth se svou diplomacií a ono "vlevo".

  A tak se povídá, že skupina elfů s jedním ožralou na medvědovi uprostřed noci vyrušila hlídky v Darkshire. A že je lord Angelus kupodivu uvítal vlídně.  Studijní pobyt u krátko-uchých:  Povídá se, že noční přeměřování uší, zkouška alkoholu a magické testy nakonec dopadly nerozhodně.
  I když i trpaslík uznal, že láhev z medvědího zadku prý vypije jen málokdo a na tom elfovi s medvědem něco bude.  Povídá se, že zvláště někteří měli s přítomností dlouho-uchých v Darkshire problém, ale vše se narovnalo, jakmile elfové po jejich boku stanuli proti útoku nemrtvých...
  Útoku, který pocházel z Deadwind pass?
  Začaly dohady, zda šli nemrtví ve stopě elfů, nebo se tam na jihu doopravdy něco děje.  Povídá se, že mezi recepty na jedy si zástupci obou národů a ras vyměnili i pár receptů na tradiční nápoje a jídlo.
  Stejně tak, že nad medovinou nalezli společnou řeč všichni.
  Tu nejspolečnější našel medvěd jednoho trpaslíka, který patrně žárlil na pozornost udělovanou medvědovi jednoho elfa. Dokonce si donesl vlastní hudební nástroj.
  Víte, jak se hraje na takového medvěda?
  Surmallien si o tom učinil několik poznámek, jistě je v daleké Domovině na severu využije v prospěch a blaho národa.
  Vezměte kartáč. Jeden. Přiložte ke srsti. Drbejte a česejte.
  Povídá se, že jedna z lidských žen si uprostřed boje dramaticky zničila šaty a posléze požadovala po lordu Angelovi jejich finanční náhradu, nebo kompenzaci formou medoviny.
  Také jako reagenty pro svá kouzla chtěla čokoládové koláčky.
  Též se procházela po náměstí v podvazcích a korzetu, ale všichni lidé se tvářili, že je to místní obyčej a nehnuli brvou.
  Elfové tedy respektovali lidskou tradici.
  Surmallien a Leaseth si něco tajně kreslili, ale proslýchá se, že jim obrázky byly v noci někým zabaveny.

  Též se povídá, že u dveří opilce s medvědem se celou noc střídali elfové na hlídce a také několik mágů, kteří cosi určovali, stanovovali a nakonec se kolektivně rozhodli pro nitrožilní transfúzi pálenkou.
  Šeptá se, že je opilost to jediné, co elfa udržuje mimo mentální kouzlo, kterým jej jinak na dálku někdo ovládá!
  Konečně zdravý a společensky přijatelný důvod, proč být alkoholikem!
  Vábe... Pábení Karazhanské:  Povídá se, že zvědové vyslaní ke Karazhan se vrátili zmáčení a jedna elfka musela být umístěna do magického kruhu, aby z hlavy dostala "úžasnou píseň, která lákala do hlubin Karazhan".
  Mágové z Duskwoodu pak vystopovali jistou spojitost mezi onou písní a duševním stavem Garana Balahena.  Povídá se, že se tedy družina, doprovázena krom lorda Angela jakýmsi Alanem, jedním z jeho důvěryhodných mágů, dočkala i posil z pevnosti, když se rozhodla píseň nekromanta z Karazhan ukončit.  Povídá se, že uvnitř Karazhan bylo docela mrtvo. I když tam bylo dost našlapáno.
  Až tak, že jednoho nemrtvého málem ušlapal dav.
  Po tom, co hrdinové Opuštěného probrali, přidal se Vyšetřovatel Hallate k dobrodruhům, rozhodnut celou zapeklitost prošetřit jménem Královny Bánší.
  Naštěstí si nepamatoval, že někteří z nich po něm také stihli šlapat, než si ho všimli.  Madamme Batfly, la Transformata... nebo raději rovnou Kladivo na čarodějnice?!:

  Povídá se že představení v hlavním sále opery bylo tak dobré, že se družina málem navzájem povraždila o vstupenky do první řady.

  Někteří z nich také překvapeně zjistili, že osobně znají "hlavní star" programu. Hlavně Flairica si vzpomněla na jistý druh ledové magie, který ji stál rok života.
  Říká se, že všem bylo hned jasné, že téhle operní divy se jen tak nezbaví - i proto, že někteří si pamatovali, že ji již několikrát v minulosti zabíjeli. Patrně ne příliš úspěšně.
  Po tom, co si jakž takž ošetřili zranění, z nichž si valnou většinu kvůli ovládání mysli Písní způsobili navzájem sami, vydali se prozkoumat síně tajuplného sídla a najít to, co dotyčnou nemrtvou pěvkyni drží na neživu.

  A malířské umění zdobící zdejší architekturu, tak opět uniklo pozornosti všech...


  Povídá se, že když dobrodruzi narazili na sukuby, medvěd zakrýval Balahenovi oči.
  Povídá se, že Surmallien byl poněkud nakopnut kostlivým koníkem ve stájích.
  Povídá se, že v knihovně pak všichni lidští členové výpravy pochopili, že ony "důležité mocné knihy", které si objednala rohatá snoubenka lorda Angela, Sinanda, mají být uspávanky pro malého Nela. Vrhli se tedy do oddělení dětské literatury a hibernační magie.
  Flairica tak měla volný prostor a přístup k těm ostatním fujfuj knihám. Nepohádkovým.
  Povídá se, že cestou po rozbitém schodišti, na samý vrchol věže, našli dobrodruzi komnaty, které patřily oné nemrtvé elfce s netopýřími křídly.
  Po jejich prozkoumání našli několik artefaktů, které buď spálili, nebo roztavili... aby o chvíli později zjistili, že nemrtvou pěvkyni musí porazit ještě jednou.

  V okamžiku, kdy konečně shořel magický krystal z její ložnice, zemřela i ona a Balahen se zhroutil do bezvědomí.
  Některé trochu trápilo, že krystal na sobě měl pečeť lorda Andilien. Byl tak zničen jediný důkaz jeho zapletení do pletich proti pevnosti Elrendar.


  Povídá se, že u jedné postele v Karazhan bylo neobvykle narváno.
  A ne, nebyla to ta Medivhova.
  Šeptá se, že se Ygraine patrně stýská po buď po Lithianě, nebo po nemrtvém bratru mrtvé arcimágyně Snowdawn, Vael'thasovi. Proč jinak by objímala kostry?!


  Zpátky doma!:

  Povídá se, že když se Balahen konečně probral, byli již všichni v pevnosti a on sám si nepamatoval téměř nic z toho, co se odehrálo za poslední dva roky, krom své obhajoby kapitánky Windsong při soudu v Undercity.  Povídá se, že na jistý hrob v Ghostlands poslední dobou někdo pravidelně nosí květiny a svíce, ale smrtelník to není.
  Keř, co na hrobě roste, je však trnitý a nese ledové bobule.
  Fakt divné.
  Taurení tryzna:


  Povídá se, že Aerin Windsong cestovala do dalekého Kalimdoru, aby jménem lady a lorda vyjádřila úctu jejich zesnulému příteli z lidu shu'halo, Mahpeemu.
  V Kalimdoru se ale zdržela, protože dle Orkeltových slov se ukázalo, že starý šaman byl úkladně zabit otrávenou střelou, jejíž střelec dosud nebyl odhalen.

  Aerin samozřejmě taurenům nabídla své lovecké a stopařské dovednosti a pomoc při stopování vraha.
  Nebo prostě zůstala na barbecue a orkskou vodnici?


  Krysodlak Elrendarský?:


  Povídá se, že věštírna některé věštbami spíše vyděsila. Hlavně proto, že se z nich většina do týdne splnila.


  Říká se, že za zloděje prádla v pevnosti byla označena jakási přerostlá krysa... kterou se nepodařilo dosud nikomu ulovit. Patrně je tedy kouzelná. Smysl jejího počínání dosud nikdo nepochopil.

  Povídá se, že krysu viděli s osobou známou jako Scar... a ona osoba neměla masku. Na místě jejich setkání pak nalezli několik kapek černé krve a jistý všemi dlouho hledaný a postrádaný orb.  Povídá se, že temný orb dostala ke zkoumání lady Alexiel, než byl konečně vrácen lady Greywind z Relikviáře, která záhy opustila pevnost.
  Slíbila ovšem posádce veškerou pomoc a informace v případu pátrání po uprchlém nathrezimovi, výměnou za návrat karazhanského orbu.  Povídá se, že se na hřbitově v pevnosti straší... a nebo to jsou chuligáni! Mladý Surmallien byl tedy pověřen noční hlídkou a bobříkem odvahy. Mezi hroby.
  Povídá se, že mu předtím kapitán vlil do žil odvahy historkou o Fethovi.  Povídá se, že Ogatix o stipendium patrně přijde ještě dříve, než si ho stačí zasloužit. A že se v noci z jeho postele ozývaly rány pěstičkou do polštáře a smrkání.
  Povídá se ale, že když goblin zjistil, že si Garan Balahen skoro nic nepamatuje, rozhodl se ho seznámit s historií Azerothu.
  Všichni nevěřícně poslouchali báje o Třetí Válce Kezanské a Pohromě burzy Gadgetzanské.
  Povídá se, že ta krysa je patrně kobold, který ukradené prádlo nosí své královně a ta sídlí v hlubinách pod Elrendar keep. A asi má na hlavě fakt velkou svíčku!

  Tato historka trochu pokulhává, protože v hlubinách jsou lázně, kde dosud žádnou takovou královnu neviděli.
  Také proto, že se ztrácí prádlo bez ohledu na velikost a na to, zda je dámské či pánské.
  Tedy. Až na gobliní. Gobliní prádlo zatím nikdo neukradl!
  Existuje tedy i teorie, že ten krysí fetišista a vtipálek je jeden z gobliních učedníků v převleku.

  Povídá se, že ten uprchlý nathrezim prý sídlí v Garanu Balahenovi a je jen otázkou času, kdy to rupne. Ti, co to povídají, tak ale činí z dosahu sluchu a pracek jeho medvěda Píva.
  Stejně tak se šeptá, že bude patrně v kapitánu Dawnspear. Nejmenovaný exorcista už si prý brousí kolíky a doplňuje zásoby růžového laku na nehty.


  A opět v akci!:
  Povídá se, že výprava hledající odpovědi na kletbu, která mučí lady Eynor, nakonec vyrazila.
  Prohlídka Dalaranu prý byla velmi krátká a prohlídka krás Crystalsong se nečekaně protáhla.

  Povídá se, že Tas'adar je nezvykle otužilý na ohnivého mága... a výborný plavec!
  Povídá se, že se Surmallien dočista zapomněl v Křišťálovém lese a zase něco sprostého kreslil. Nikdo netuší, co to bylo.
  Leaseth prý mladého elfa označil za plagiátora, zatímco sám si šel popovídat s dávnými duchy a obejmout pár stromů. Snad se u toho nepopíchal o krystaly.

  Jisté je jen to, že si Surmallien ten večer uhnal vlka. Velkého se zahnutýma zubama nahoru.

  avatar
  Eynor Astrae

  Posts : 240
  Join date : 08. 11. 14
  Location : Elrendar Keep

  Lazebník Elrendarský, vol. 8

  Příspěvek pro Eynor Astrae za Tue Sep 22, 2015 9:37 pm
  Duch z krystalového lesa promluvil a my jsme byli při tom!:  Povídá se, že skupina, která se spolu s lady Alexiel vydala na daleký sever, potkala jistého ducha, který se přiznal, že v zimních měsících psal hádanky prstem na okna domku Cerotha Sunhanda.


  Říká se, že z rozhovoru nebyli nejmoudřejší, asi proto, že ducha nenechali domluvit, ale pochopili, že záhadnou kletbu nad Eynor Sunhand zlomí, pokud se včas vrátí soše Matky z Shandaral to, co z ní bylo uloupeno.
  Kouzelné slovo tedy znělo: včas.  Jenže prý na právě onu sochu během jejich návštěvy zaútočila letka nekonečných... takže se dá říci, že jim čas došel dříve, než ho vůbec měli?  Měsíční Kámen dopadl do Krystalové Praskliny! Desítky zmatených obrů na pokraji vyhynut... roztátí!:
  Povídá se, že když se obři hádají o fakt velikánský modrý zmrzlý krystal, který spadl z nebe, zatímco nad nimi letěl modrý drak, měli byste je nechat "přemýšlet" a tichounce projít kolem.  Ono jim stejně nikdy nedojde, co to bylo, protože se povídá, že nemají a neznají zažívací trakt a podobné procesy.
  A raději ať se starají o dračí h- exkrementy, než o to, jak vás rozmáznout o stěnu ledové rokle... takže nerušit a šup šup šup pryč!


  Jak nedopadla snaha vysvětlit jim, že to není Měsíční Kámen...  Mýtus vyvrácen! Povídá se, že obři mají zažívací systém!
  Jen se vyprazdňují tak jednou za 15 let!
  A podnikavé bytosti z masa pak těží to, nač dosud nikdo nepostavil dostatečně velkou koupelnu... a dělají z toho zbroje a zbraně. Fuj!
  Důkazy ZDE!  Jak se šli s kapitánem klouzat:  Povídá se, že když se jdete klouzat, měli byste si dát pozor na chapadla pod ledem. I kdyby kolem nebyla Eloyn Brightshore.
  Taky byste měli dát bacha na bytosti, kterým chapadla rostou z tváře. Ne, nemyslím draenei.
  Tihle krasobruslaři totiž tváře nemají.

  Povídá se, že když začne staletý led praskat, aby se odhalilo, co se pod ním věky skrývá, hodí se teleport i na krátkou vzdálenost.
  Natož s nekonečnou letkou za zadkem!  Povídá se, že naštvat nekonečnou letku není dobrý nápad. A co teprve si z cest jako suvenýr donést rozbitý stroj času.
  To je jedno, že je rozbitý! To není omluva!

  On to stejně je průšvih. Filozofie: kdybychom ho nevzali my, vzaly by ho chobotnice nebo chapadla... asi pod přísnějším pohledem neobstojí.
  Žhavé drby:  Povídá se, že kdykoli si dámy v pevnosti najdou klidný koutek, aby mohly probrat muže z posádky, objeví se... muž! Nebo goblin! A zase mají po soukromí!  Povídá se, že Tas'adar del Rey prý kšeftuje úplně s každým, i s Bronzovou letkou. A že si je zatraceně jist, že Bronzová letka bude jednat s ním.

  Ale šeptá se, že i obchodník bez skrupulí při zkoumání stroje času strnul a pokusil se kapitánovi vysvětlit, s čím si to posádka zahrává... a že následky se budou horšit. Prý to vysvětloval dlouho a...
  Marně.

  Jeskyňko, jeskyňko, kdo v tobě přebývá?:


  Povídá se, že elfové hledající odpovědi v Dalaran a Caverns of time narazili ve městě mágů na jistého všudypřítomného taurena.
  V jeskyních pak potkali párek bronzových draků v převleku za elfy... a cizí elfku podávající návštěvám omamné nápoje!
  Povídá se, že když Tas'adar zjistil, že dárek od záhadné Věštkyně ze slavností je něco jako maják, neměl velkou radost. Ani z toho, že přijal dar od hledaného uprchlíka a Zloděje času.

  A už vůbec neměl radost z toho, že se jeho kolegyně Flairica rozverně rozhodla zůstat v jeskyních navěky.
  Nebo dokud je neprozkoumá úplně, trhlinu po trhlině, zrnko písku po zrnku.  Povídá se, že elfům bylo doporučeno vyhledat někoho, kdo zná ztraceného Zloděje času... a také to, aby si uchovali zdravou mysl, protože časová linka již byla poškozena a vlákna dvou různých realit se od sebe pomalu trhají a oddalují.
  Změny, které zatím pár vyvolených zaznamenalo, jsou prý jen slabým začátkem.
  Otázkou je, kdo si doopravdy pamatuje původní a pravou časovou linku?
  Wibley-wobley timey-wimey... eh?:
  Povídá se, že jeden kapitán z pevnosti se bude ženit s mágyní Elerien a jeho dcerka Elanor je učiněný malý poklad.
  Povídá se, že druhý kapitán vážně nepije, ale jeho medvěd ano!

  Povídá se, že lady Goldenleaf i její dcerka jsou docela v pořádku, po žádné kletbě ani stopy. Lady s lukem a šavlozubým panterem pravidelně vyjíždí do Morových zemí lovit démony.

  Povídá se, že kapitán Vael Skywrath od Sunreaverů, bratr náhle oživlé Isiel Silversun, si s sebou z Dalaranu na poslední návštěvu dovezl zástup ctitelek... a hlavně, že do pevnosti doprovodil někoho, koho tu vážně nikdo nečekal!

  Povídá se, že kapitán Dawnspear špatně nese, když mu Hawke říká "Bratře" a že Ogatixe málem trefilo, když narazil na domněle zesnulou mistryni.

  Povídá se, že nikdy nikdo neslyšel o Aerin Windsong nebo Eliendirovi Dawnsong, na které se kapitán, Ogatix, Leaseth, Alexiel a Ygraine ptají.
  Povídá se, že Ygraine neměla z příjezdu Vael'thase Skywrath přílišnou radost, natož z příchodu delegace ze Silvermoon. Strávila prý hodiny na hřbitově v modlitbách ke Světlu.

  Zdá se, že výše zmíněná pětice podivínů někde požila omamné látky, protože jejich chování je celé pevnosti nepochopitelné.
  A zase ten Feth:


  Povídá se, že na hřbitově straší a hraničář Leaseth nikdy nemine... ani plyšovou hračku!  Povídá se, že tentokrát se převlek za trolí mumii doopravdy skoro nevyplatil, hlavně když jeden z rekrutů propadl panice a druhý zaútočil, zatímco se hraničářka marně snažila vyprostit nohu z hřbitovní hlíny.


  Povídá se, že tentokrát to Feth fakt přehnal!


  Povídá, že se některé loutky a dary na hřbitově pohybují. Ale vskutku to není důvod je za to zabíjet zápalnými šípy, že?  Zrcadlo, zrcadlo, kdo je nejspros... nej-prostější?:  Povídá se, že Leaseth by sprosté slovo nevyslovil ani na mučidlech a že Surmallien sám sebe prohlásil za nejspisovnějšího elfa v posádce.
  Posádka se shodla, že je rozhodně tím nejpovídavějším elfem Azerothu, kdykoli dojde na práci.

  Ogatix se shodl, že on by sprosté slovo neřekl taky. Asi mu dosud nikdo v elfštině ani orkštině nevysvětlil, která ta slova sprostá jsou a která ne... a tohle že aspiruje na závěrečnou zkoušku z evokace a transmutace!


  Uvařeno ve Stoce:


  Povídá se, že královnin pobočník z Undercity provedl velkou inspekci, během které musel neustále lovit živého elfího nezletilce.

  Teprve v apatykáriu se děcko zabavilo tak, že byl na chvilku pokoj. Mrkalo na sebe s obří připravenou jednookou hlavou Hnuse a hrálo se šváby na schovku v jeho torzu.

  Vrchní apatykář "Ruprecht"prý hrdě ukazoval pokusné subjekty v klecích, královnin pobočník při pohledu na ně ovšem usoudil, že bude zapotřebí ulovit vícero vzorků, nejlépe v Silverpine a Hillsbrad.

  Asi jel lovit napřed, protože hned druhého večera jako by se po něm slehla zem i sliz!

  Přihořívá, hoří!:
  Povídá se, že Leasethovu přednášku o Šarlatové krusádě poněkud narušilo objevení Isiel Snowdawn-Silversun.
  Elfka se ale cítila trochu dotčena tím, že ji elf pokládal za ducha či za démona.
  Dokonce prý na ni sahal, ale sahání lukem a šípy mu nakonec kapitán zatrhnul.  Povídá se, že kapitán Dawnspear si velmi oblíbil návštěvy lázní s mužskou částí posádky. Zatím ale nezačal používat značku del Rey.

  Lazebník se zapřísahal, že ho jednoho večera viděl dovést do lázně Leasetha, před kterým se kapitán důkladně okoupal. V plné polní i se zbraněmi.
  Druhého večera pak do vod bublinkatých mrštil Ogatixem.
  Třetího večera si přišel omýt tvář a vyplašil v lázni Surmalliena.
  Včera prý do lázní zmizel se samotným Tas'adarem del Rey...

  Že by se mužskou částí posádky šířila nějaká utajovaná infekce, nebo se jedná o tajnou soutěž? Nebo se jen kapitán nemůže rozhodnout pro toho pravého?

  Povídá se, že následkem zmíněných událostí z lázní s sebou Leaseth na splývání s lesem (nebo v lese?) bude od nynějška brát jen kapitána Dawnspear!

  Tedy, byla to fakt KOST:  Povídá se si lady Alexiel z výpravy do Tirisfal dovedla nadprůměrně inteligentní vlčici, se kterou trávila nějakou dobu rozjímáním nad šálkem čaje a trolími mantrami.  Ygraine si z cest rovnou přivedla nahého masochistického elfa na obojku. S páskou přes oči. Elf skončil omráčen na marodce, kde si ho o pár hodin později vyzvedla vlčice Kana.

  Také se šušká, že si Ygraine donesla hodinky, které ukazovaly jakousi vizi, ale v pevnosti nic nedělaly, takže je možná někdo rozbil, nebo to byl klasický "šmejd in Kezan".

  Šeptá se, že když hodinky zkoušeli hledat v trezoru, našli z nich jen... bronzový písek?
  Povídá se, že heslo toho večera bylo "HESLO" a že je Ogatix Býk Jako bus. Nebo Bejk Jacobus?  Povídá se, že Ygraine neměla tušení, jak je možné, že ty lidské ženy z toho nebolí páteř.
  Z modlení, samozřejmě!


  Povídá se, že za Ogatixův koláček a hubičku od Avianny zahrabe i kuře. A co teprve kohoutek, no jéje!
  Povídá se, že jsou úkoly, které farstriderka plní doslova příkladně. Jen Ogatixovi z toho prý nebylo dobře.

  Povídá se, že by se Avianna s přehledem uživila jako exorcistka.
  Otázkou je, co že by měla vymýtat. Dokonce i šarlatový kat obdivně sklapl při jejím barvitém popisu vlastního mučícího přístroje na vymýtání duchů poháněného rektálními plyny...

  Povídá se, že jeden velký strážný pejsek kost neměl, kost byla úplně jinde! Haf!
  Pejsek měl ale hlad a když se naježil, vypadal dvakrát větší.
  Ještě že uměli tak rychle zavírat dveře!  Povídá se, že kapitán si v klášteře měřil svaly s osobou jménem Brutus Herod, ale není jasné, kdo vyhrál.

  Jakmile pak ale Surmallien dostal povel sejmout helmu a vést večerní kázání coby hostující opat, Herod klesl na koleno a omluvil se Otci za machrování.
  Povídá se, že přednáška o třech ctnostech byla toho večera doopravdy zvláštní a společná modlitba ještě více... a že se Surmallien bude muset vráti zpět do kláštera.

  Rozhodl se totiž stát osobním zpovědníkem Nejvyšší Inkvizitorky Whitemane. Ehm.
  Povídá se, že falešní šarlati nakonec narazili v jedné kryptě na kost.
  Takže se konečně může dokončit Daelgarův pohřeb, na hřbitově přestane strašit a všichni se budou objímat a mít rádi, hurá!
  Nebo mýt rádi?

  Kapitán se rozhodně myje často a rád, vemte si z něj příklad.

  I proto tento týden nabízíme kosmetiku značky del Rey se slevou pro všechny, co se stačili počůrat během noční hlídky na hřbitově!


  avatar
  Eynor Astrae

  Posts : 240
  Join date : 08. 11. 14
  Location : Elrendar Keep

  Lazebník elrendarský, vol. 9

  Příspěvek pro Eynor Astrae za Sat Oct 10, 2015 2:20 pm
  Corin's Cookies 2+1 zdarma!:  Povídá se, že prodavač sušenek Corin Nightstrider si v pevnosti za poslední dva společenské večery přišel na své.
  Po první ochutnávce si někteří stěžovali na jisté vedlejší účinky pečiva a pídili se po jeho tajné igredienci, zatímco jiní si podobných sušenek předobjednali na celý měsíc dopředu.
  Pst. Ona tajná ingredience je prý sušený a drcený manawyrm, brrr.
  Nebo to byl treantí kořen?

  Povídá se, že Avianna pořádala v údolí soukromé představení Sněhurky a sedmi trpaslíků.
  Údajně by si ale prý troufla i na Alibabu a 40 loupežníků.
  Jestli s tím má něco společného celá mísa sušenek, které spořádala z nervozity kvůli přítomnosti Prince v pevnosti... Feth ví!

  Povídá se, že dva trpaslíci a ork v pevnosti osiřeli, když zeppelin, který je přivezl z Kalimdoru, bez varování odletěl neznámo kam.
  Starší trpaslík to komentoval slovy o špatném načasování, zatímco kapitán Dawnspear si byl jist, že se zeppelin vrátí.
  Otázkou je, kdy a proč?

  Povídá se, že jediný, kdo využil Corinovy akce 2+1 sušenka zdarma a k tomu sada nožů, byl mladší trpaslík, Darog.
  Také, že ho pak ork a starší trpaslík raději na noc zavřeli do klece, protože za tyhle následky fakt ručit nechtěli.

  O pandách, kodech, zajíčcích, duze a zmijím kožíšku...:  Povídá se, že Ygraine vyprávěla v pevnosti během večera pohádek příběh o rase, kterou málokterý z přítomných znal: nějací chundelatí a černobílí pivovarníci.
  Nový host - orkská šamanka - se nad některými částmi příběhu trochu ošívala.

  Povídá se, že závěrečná práce sepsaná učedníkem Ogatixem na téma konjurace a transmutace, obsahuje více obrázků, než textu, a také, že část věnovaná poděkování sponzorům a spolužákům (ne učitelům!) je obsáhlejší, než celý její zbytek. Skandální!


  Povídá se, že onoho pohádkového večera se objevila bledá elfka z města, která hovořila o nákaze, jež stihla obyvatele Quel'Thalas.
  Prý s ní kapitán hovořil na téma nedávné mise v Ghostlands, kde Elrendarští nalezli šílence páchajícího na objednávku kohosi z města šílené pokusy s nestabilními toxickými látkami.
  Ale jedy přeci s nemocí nesouvisí, nebo ano?!
  V lázních byl proto zahájen prodej bezpečnostních roušek a bederních roušek značky del Rey!
  Při koupi celé sady nabízíme latexové rukavice a rozprašovač se svěcenou vodou zdarma (pro všechny případy!)
  Povídá se, že tauren Orkelt povídal velmi suchý příběh o tom, jak je důležité dodržet dohody a sliby. Protože porušenou dohodu už neslepí ani gobliní univerzální tlamolep.
  Oproti tomu bujará (a doopravdy živá!) Engiee vyprávěla o zajíci Hubertovi, jeho milé Zajce a zlatojatelině. A také o moci duhy a těch, co jsou doopravdy zamilovaní!
  Povídá se, že kapitánův příběh o zmijím kožíšku způsobil u taurena rozedmu.
  Většina ostatních ho naštěstí nepochopila... inu, to se stane, když sedíte v blízkosti pokuřujícího taurena a pravidelně inhalujete!
  Povídá se, že toho večera někdo Orkeltovi ukousl či ušmikl kousíček srsti na oháňce... a zcizil Princovo hedvábné prádlo z Draenoru.
  Kieran Sunwolf, jeden ze členů Princova doprovodu, byl pověřen hledáním obojího.
  Osobní prohlídky všech členů posádky i hostů jsou naplánovány na tuto sobotu!

  (mimochodem, pohádky měly tentokrát úžasnou účast celého tuctu, všem díky: Yelena, Lamiah, Surmallien, Orkelt, Aviana, Engiee, Lithiana, Ygraine, Thanalos, Keyador, Isiel, Corin/Moonwolf... a nezapomeňme na zlodějskou Krysu a na Prince Smile )


  Drby z Kalimdoru:
  Povídá se, že lov na Mahpeeho vraha nakonec dopadl! Ale pátrání po důvodech zdaleka neskončilo...
  Poté, co se skupina taurenů s ochočenou krvavou elfkou objevila v Ratchetu, byli spatřeni u jedné ze zatuchlejších oáz (Stagnant Oasis) v rozbitém kempu lovců odměn (ty mrtvoly jim nepřišijete, ty už tam ležely... a jako správní taureni je nechali matce zemi a místním raptorům).
  Následně byli spatřeni u kentauřího tábora, který převálcovali za pomoci prastarého chlupatého koda.

  Říká se, že ta samá skupina (ale o jednu taurenku i ochočenou elfku slabší) pak byla spatřena v Crossroads a posléze viděna, jak trénuje přespolní běh s nějakým trollem v kápi.
  Celý zábavný odpolední program ukončili hrou na schovávanou ve Vyjících jeskyních a na cvrnkanou s kameny.
  Jak přírodní!
  Pohřešovaná ochočená elfka a severská taurenka prý mezitím vykuřovaly duchy z hory. Čert aby tomu rozuměl.  Velký lov po orksku:

  Malý příklad toho, jak odzbrojit dozorující GM i skupinu taurenů, aneb orkská ráznost v praxi...
  Poučení 1: ne vždy, když jde ork do křoví, jde močit nebo to druhé.
  Poučení 2: Pokud se k vám blíží ork s balvanem, raději mu jděte z cesty. A kličkujte.
  Kamuřin výraz asi hovoří za vše... ale díky za ten výbuch smíchu Very Happy  Samotáři nebo knoflíkáři?:  Povídá se, že ještě dlouho do noci po návratu z akce trávila Ygraine čas na hřbitově, stráže potvrzují že za přítomnosti oplechované elfky, ze které táhlo jak z mrazáku. Ale o čem že hovořily? To mohli slyšet jen mrtví. (A mrtví, jak známo, prd ví...)

  Taktéž se říká, že nedostatek blízkosti žen může způsobit to, že si pod stolem potajmu kreslíte taureny.


  Povídá se, že ten slepý elf v pevnosti vidí až podezřele dobře a vůbec není slepý!
  Povídá se, že má zálusk na mágyně, se kterými se schází na hřbitově. I na ty zadané a nebezpečné! A na učednice!

  Povídá se, že sotva se jedna skupina vrátila z výpravy do Hillsbrad, byl kapitán Dawnspear postaven před ultimátum, kterému ustoupil, a tak se chystá velká sláva.
  Proč ho ale již teď někteří tak upřímně litují?
  Hovořilo se cosi o tom, že má zajištěné nové teplé místo jako součást městské hlídky v Silvermoon, protože ve zdejším kraji a posádce příliš zvlčel.
  Oholit, ostříhat, naleštit a odklidit pod dozor!

  Duch z Elrendar?:  Povídá se, že se v pevnosti nevyplácí zahrávat si mimo Měsíční věř s arkánou, natož s felem a felovou magií kdekoli poblíž hradeb, když na oblohu vyjde měsíc.
  Nešťastného uživatele kouzel pak čeká krátký, ostrý a trojbřitý trest, načež se jeho sťatá hlava připojí k děsivé výzdobě hradeb.
  Také se povídá, že právě magie a fel jsou důvod, proč se Princ dosud nedočkal své audience u lady. Diplomaté mají za to, že chování lady porušuje všechny meze slušnosti.
  Nebo je doopravdy tak pracovně vytížena v terénu?
  Povídá se, že ani samotná sestra lady Goldenleaf nemá v Elrendaru povoleno kouzlit, pokud to není nutné.
  Možná proto se Alexiel a Flairica tajně schází v trolích ruinách?
  Povídá se, že většina členů jisté podezřelé skupiny trablonošů by ráda zpět tu hodnou tichou lady, co neuměla držet luk a utíkat v sukních... a že na tom usilovně pracují.
  Snad to stihnou dříve, než je ona a její šavlozubá šelma doženou a vytrestají za hrátky s chronomancií!
  T a T (aneb trablonoši):  Povídá se, že kolem skupiny výtečníků obklopující Tas'adara a Thanala je stále více otázek.
  Také se povídá, že Princ nechal vyhlásit pátrání po lady Alexiel Coldheart. Prý ji viní z únosu jednoho ze svých magistrů.
  Ano, právě toho nešťastného, co tak náhle zmizel všem před očima v neděli večer.
  I když to ostatní mají za nesmysl, protože Alexiel tou dobou vůbec nebyla v pevnosti, Princ a jeho magistři si trvají na svém: chtějí elfku živou nebo mrtvou a magistra Beleta zpátky v jednom kuse.
  Naštěstí není ona dáma členem posádky, jen hostem... proto u Výsosti Elrendar neupadl v nemilost a její činy padnou jen na její hlavu.
  Povídá se, že jistý výlet lodí na Quel'Danas, spojený s večírkem na téma "pirátská svatba" nedopadl tak, jak kdokoli čekal.
  Také, že byl Princ naposledy viděn na palubě ztracené lodi, na kterou zaútočil kraken, kterého tam jistě někdo úmyslně nalákal, stejně jako Prince!

  Zatímco všichni pátrají po zmizelém Kael'thasovi, přišly zprávy o nočním přepadení muzea na Quel'Danas, kde někdo nejen aktivoval a podráždil exponáty, ale také zkusil experimentovat s energií voidů jako zdrojem pro pohánění nových magických konstruktů.
  Těla, která byla na místě prvního patra nalezena, byla přičtena na vrub magistrům, kteří experiment vedli.
  Tělo Avianny Dawnseeker ovšem identifikovala Elerien Sunborne s tvrzením, že jej mají na svědomí zběhové z Elrendar, vedení Tas'adarem, kteří se pokusili zabít i ji a Vael'thase Skywrath.  Povídá se, že Isiel Snowdawn se za svým manželem i do posádky Elrendar vrátila se znepokojivými zprávami o rozdvojené realitě, o které se ji pokusili přesvědčit ti, kteří byli donedávna pokládáni za pouhé pomatené blázny.
  Možná jsou to ve skutečnosti nebezpeční šílenci, pokud mají doopravdy na svědomí Aviannin život?

  Povídá se, že existují svědci nepravostí, které družina výtečníků spáchala v muzeu bývalé Sluneční Studny.
  Po nezvěstném magistru Vael'thasovi Skywrath, který se tyto vandaly pokusil zadržet, se stále pátrá.

  Také se stále povídá, že cestovatel Keyador má nejvypracovanější nohy v Azerothu!
  Na základě hlášených násilností byla družina doprovázející Tas'adara Del Rey a Thanala Dawnspear prohlášena za nebezpečné zločince na útěku, za jejichž zajetí či likvidaci byla vyhlášena odměna v Quel'Thalas i Elrendar Keep.
  Jsou podezříváni i ze zmizení milovaného Prince!

  Kdokoli by se jim chtěl postavit na odpor, nebo je spatřil, má je urychleně hlásit nejbližší jednotce farstriderů, magistrů či rytířů - sám se je nemá pokoušet zastavit. Jak prokázala devastující zranění na těle Avianny Dawnseeker (zpopelněná tvář a hlava), jsou ozbrojení, šílení a všeho schopní.

  Vítězný drb tohoto vydání: Avianna Dawnseeker
  Díky za drby i screeny a za RP všem, co se zapojili Smile
  avatar
  Eynor Astrae

  Posts : 240
  Join date : 08. 11. 14
  Location : Elrendar Keep

  Lazebník elrendarský, vol. 10

  Příspěvek pro Eynor Astrae za Wed Nov 18, 2015 11:09 pm


  Vzpomínky na budoucnost, aneb jak se nekonala svatba...:
  Povídá se, že Ogatix nerad nosí bílý tabard, protože ho prý opticky rozšiřuje. Jistě to souvisí jen se zrakovým klamem a nikterak ne s jeho rostoucí zálibou v manových muffinech a koláčcích.
  Že si ale nestěžoval na pirátskou bílou košili, ve které se jeho beercepsík teprve vyjímal?


  Povídá se, že se Vael'thas Skywrath před portálem do Shattrath pokusil trochu zchladit Thanalovo nadšení z útěku.
  Možná se měl spíš zaměřit na Tas'adara, který celou situaci řešil s poněkud horkou hlavou.


  Aneb, co ještě se vlastně nikdy nestalo:
  Povídá se je je lepší vyhořet než pomoci elfům na útěku... občas se ale podaří obojí.
  Povídá se, že goblini umí létat. Světlužel zatím jen směrem dolů.


  Povídá se, že potkat v jiné realitě Eloyn je šok hodný výměny spodního prádla.
  Eloynin felhound Namra pak v exkluzivním interwiev prozradil, že Lithiana je prý holka k nakousnutí, ale už po jednom večeru s ní se cítí dost rozpolcen.
  Mrtví prd ví, aneb farstriderka na lovu a vyměněný Ogatix?:  Povídá se, že Avianna shání někoho, kdo by jí umíchal nápoj lásky, protože se zhlédla v jistém hraničáři... ale tají, kdo to je.
  Všichni střelci z posádky se tak začínají mít na pozoru... nebo to chystá na střeleckou soutěž, aby ji snadno vyhrála?!

  Povídá se, že Ogatix dokončil svou závěrečnou práci a čeká na její obhajobu... mezitím se pravidelně modlí a pomáhá slabým a potřebným!
  Povídá se, že velitel hlídky v Thalassijském průsmyku byl několikrát vyměněn. Naposledy po návratu skupiny z Northrendu.

  Povídá se, že se Tas'adar rozhodl zničit lázně a pozvat do nich dvě dámy najednou, z nichž jedna byla nemrtvá.
  Ta do nich nakonec vstoupila jiného večera i přes Malanův a Juliův zákaz.
  I z toho důvodu byly lázně celý následující týden uzavřeny a procházely důkladnou očistou a desinfekcí.
  Pro příště tedy platí pravidlo, že v nich nemrtví nemají co dělat pod hrozbou úplného zákazu vstupu do pevnosti.
  Povídá se, že nemrtvé návštěvy v Elrendaru pronásleduje smůla a že byste neměli chodit na tamní hřbitov bez pozvání, ani když jste už po smrti.
  Také se povídá, že pohled na nemrtvou v plesových šatech je doopravdy jen pro silné žaludky.
  Za všechno může zlé dvojče, ne já! Moment... čí dvojče?:  Povídá se, že poslední se ze Severu vrátila lady Coldheart, po ostré slovní výměně s kapitánem Dawnspear pak na Sever odjel pro změnu on sám.
  Povídá se, že lady Alexiel unesla malou Theri.
  Jsou zde ale někteří, kteří sází i na to, že to bylo naopak a malá Theri unesla lady Alexiel.
  Povídá se, že i přesto se měla uskutečnit plánovaná schůzka obou dvojčat Silversun... ale dopadla zcela jinak, než kdo čekal.

  Neznámý žhář, únosce a travič opět udeřil!:
  Povídá se, že Elrendar pomohl hasit, když v Undercity hořelo.
  Také se povídá, že druhé dvojče Silversunů bylo uneseno z města nemrtvých a jeho strýc je od té doby na válečné stezce. Není zcela jasné proti komu, hlavně, když sotva utáhne svou sekeru.

  Povídá se, že den po únosu druhého dvojčete byla u bran Elrendar zadržena zásilka otrávených manových elixírů.
  Následné pátrání dovedlo Elrendarské do Undercity, odkud byla vyslána.
  Jako jejich objednavatel se nakonec ukázal zadržený pan Kechi, ten je prý ale objednal bez dávky smrtícího jedu navíc.


  Neklidný hrob:  Povídá se, že večer, kdy kapitánka Windsong a kapitán Dawnspear vedli přednášku a výcvik na téma "Kuše nebo luk?", kterou se pokusil Garan Balahen rozštípnout vedlejším tématem "Kulovnice?", došlo i na velkou vodní bitvu, která měla otestovat hbitost, přesnost a rychlost vojáků i mágů v rovném boji před chystanou soutěží v lukostřelbě.

  Povídá se, že před přednáškou byla na hřbitově konečně pohřbena Daelgarova holenní kost.
  Příchod nahého lidského muže hřbitovní brankou přímo doprostřed tréninku pak zastihl posádku sice nepřipravenou, ale ozbrojenou vhodnou (ledovou a mokrou) municí.
  Cizinec tak byl prvně zlit od hlavy k patě, následně zahalen pláštěm, zadržen a odveden k výslechu kapitánkou Windsong.

  Povídá se, že po včerejším výcviku se nabídlo hned několik rekrutů, že ukáží Engiee jak se hraje vodní bitva. Doporučené vybavení je prý spodní díl plavek a bílé tričko.
  Povídá se, že Malan nebyl ze své nedobrovolné účasti ve vodní bitvě zrovna nadšený.
  Také se povídá, že někteří mágové nevychází s farstridery úplně nejlépe... hlavně poté, co jsou jim během bojového výcviku rozmáčeny kouzelné knihy.
  Povídá se, že Flairica měla ten večer po přednášce o střelných zbraních ještě kratší, ale pro život velice prospěšnou přednášku.

  Povídá se, že Keyan po Flairičině noční přednášce utekl z posádky bez odevzdání tabardu a zrušení učednické smlouvy.
  Tedy prý se tak stalo po ostřejší výměně názorů s Flairicou Amberdusk na téma felová a krvavá magie a proč to není v pořádku, ani když už máte občanku a zuby moudrosti.
  Jméno Keyan Shade pak bylo shodou náhod nalezeno v záznamové knize obchodníka z Undercity, který do Elrendaru doručil otrávené elixíry...
  Keyan má tedy buď nehoráznou smůlu, nebo se rozhodl pevnosti pomstít. V každém případě po něm bylo vyhlášeno pátrání jako po zběhovi a potencionálním traviči.

  Každý podle svého gusta...:


  Povídá se, že nahý muž vracející se ze hřbitova se všem představil jako Daelgar a dokonce jim poděkoval za záchranu...
  Magii, která za celou událostí stála, od té doby zkoumají a stále nepochopili všichni mágové Arcana.
  Též se říká, že obzvláště Flairica Amberdusk měla při zjevení nahého člověka u zadní branky zajímavou "alergickou" reakci.

  Daelgar nabídl svou pomoc coby chirurg v lazaretu. Jeho metody jsou prý účinné, leč místy trochu drastické, proto prý v posádce značně ubylo simulantů.
  Také se povídá, že se Daelgar krátce po svém návratu doslova přejedl vším možným ve snaze užít si roztodivné chutě, po kterých se mu jako nemrtvému stýskalo... při kombinaci citrónu a čokolády to ovšem nedopadlo dobře. Též vypití obsahu misky určeného k mytí rukou se zdálo být z jeho strany spíše přehmatem.
  Povídá se, že nemrtvá "sestra" Ygraine prý po znečištění lázní dlouho marně hledala svou i Ygraininu zbroj.
  Není divu, že helmu patřící nemrtvé pak naštvaní rekruti pomstychtivě umístili na hlavu cvičného panáka (protože se kvůli zamoření lázní týden museli chodit koupat do ledových vodopádů Elrendaru).
  Také se povídá, že od té doby si z nemrtvé za jejími zády tropí posměch a nedokáží ji brát vážně.

  Povídá se, že Taharis jednoho večera u ohně prozradil něco ze své minulosti ve Stormwindu a také o své nebožce ženě.
  Při zmínce, že je tedy Taharis již nějakou dobu nezadaný, rozšířila Avianna okruh "žádoucí hraničář" i na blond elfa v modré zbroji.

  Povídá se, že se do posádky jako spojenec vrátil Garan Balahen, který v Nagrandu nalezl deníky, jenž si vedl poslední dva roky.
  Po rozhovoru s Hawke a kapitánkou Windsong se pak rozhodl zůstat v pevnosti jako rádce a zvěd mimo posádku, dokud si nevyjasní své postoje a nevyřeší nějaké nemrtvé obtíže, které mu už opět jdou v patách.
  Šeptá se totiž, že jeho obávaný starší bratr Belkaren se opět objevil na jihu Morových Zemí a tentokrát je jeho armáda o dost početnější.
  Tak to tedy teprve ubude kupeckých karavan s vínem...
  Povídá se, že jednoho večera viděli Ygraine popíjet u ohně s... medvědem.
  Někteří také tvrdili, že medvěd pokuřoval dýmku s taurením kořením, ale ti, kteří to tvrdili, byli posláni na hlídku do Thalassijských hor, kde jim snad trochu zchladnou hlavy.

  Povídá se, že i když se někde objeví slušný goblin, vždy mu v patách jde druhý, velmi neslušný.
  To proto, aby se Azeroth udržel v rovnováze. Kdyby totiž někde někdy existovali dva slušní goblini naráz, nastal by konec světa!

  Také se povídá, že viděli Ygraine za doprovodu Greshiho a Keyana líbat žábu z fontány na nádvoří.
  Místo prince Krasoně se z ní ale vyklubal goblin Ogatix, jehož "objevení se" způsobilo rychlé Greshiho "zmizení ze scény". Že by v té žabí nadílce měl prsty právě druhý goblin?
  Inu, každý tu má zlého dvojníka, jak se zdá, poslední dobou je to fakt móda!

  Další drby o emoční a jiné orientaci elfky Ygraine prý Julio odmítá vydávat, ale odkázal většinu zájemců na Aviannu... popřípadě na soupisku místní márnice, že se tam sháněla po náhradních dílech pro někoho, na kom může oči nechat...
  Otázka zní, čí oči tím myslela, no fuj!


  Večírek na Konci Světa:  Povídá se, že rytíři ve zlaté zbroji se místo zachraňování dívek v nesnázích dali na vymítání nemravnosti ve světě.
  Povídá se, že začít takový úkol v taverně Na konci světa není nejchytřejší nápad.
  Také se povídá, že se tam jednoho dne objevil gobliní lovec talentů a pozval přítomnou nemrtvou a orkyni na focení žhavých fotek do nového katalogu. Až do Tanaris!
  Nemrtvá prý odmítla s tím, že by se jí písek zadřel do zbroje, a dál se věnovala své přenosné kostěné mrazničce a chladničce nápojů značky mini-sindragosa.
  Povídá se, že po pití určeném jistému striptérovi z baru někteří halucinovali a viděli všechny duchy v Shattrath, včetně Ricole Niche.
  O to hůř jim pak bylo po opuštění nočního podniku při pohledu na zástupy duší, které zde ve městě kdysi zabili orkové a jejich prokletá mlha.  Povídá se, že ve Scryerské čtvrti toho večera proběhla generálka únosu nevěsty.
  Povídá se, že v té samé čtvrti nalezli strážní v pokoji hostince osamocenou orkyni. Podle hostinského tu noc došlo k rozbití oken onoho pokoje a hromadnému útěku stráží, kteří ve svém hlášení zarputile odmítli vysvětlit, co uvnitř viděli a přáli si na sebe seslat dočasnou slepotu a vymazat vzpomínky.


  Něco končí, něco začíná...:


  Povídá se, že na hřbitově krátce před návratem lady objevil hrob beze jména s mečem, který vyzařuje zlaté světlo.
  Od té doby se na hřbitově neukázal jediný přízrak.
  Lady prý na tom místě od jejího návratu viděli každého večera a úsvitu, možná to vysvětluje, proč je stále tak bledá a smutná.

  Povídá se, že do pevnosti přibyl nový rekrut s povážlivými znalostmi a vytříbeným chováním... vynikající až takovým způsobem, že se někteří diví, že nedostal rovnou vyšší šarži. Ale postup je postup.
  A tak rekrut Daraen nechává své rekrutí vrstevníky v úžasu nad svou muškou i uměním boje, které rozhodně nevypadá, že by bylo pilováno jen pouhých pár let.


  Pohádky na neusnutí:  Povídá se, že večer před vzpomínkou na mrtvé se u ohně vyprávěly příběhy tak děsivé, že se z nich Malanovi srazila poleva na sladký chléb pro padlé.
  Padlí jistě prominou... historky samotné najdete prý v záznamech, které si hbitě sepsala komorná a písařka lady Sunhand.

  Kopytem sem, kopytem tam, možná najdeme i bílé kodo neb ojednorožce!:


  Povídá se, že když se taureni vydají na válečnou stezku, jsou doopravdy tak drsní, že by bylo lepší se jim nemotat pod kopyta.
  Ani když máte zlaté tele.
  Totiž sele.  Povídá se, že nedávno dostali elfové z posádky prosbu o pomoc od jednoho quel'dorei z Quel'Lithien, který po útoku Pohromy (vedené Belkarenem, jak se později zjistilo) zůstal odříznut a zraněn na území Hillsbradu, obklíčen Opuštěnými z jedné strany, ogry a šelmami z druhé.

  Elfové nakonec dokázali získat poslední vzpomínku na dcerku, bez které se vznešený elf odmítal hnout z místa... a i jednoho ze tří elfích jednorožců, původně určených pro rytíře z Quel'Danil.
  Šeptá se, že i když to byl svatomartinský večer, bílý kůň nepřijel, naopak na něm odjeli dva elfí templáři do zapadajícího slunce a břečky Alterackých hor.
  Zato ale v pevnosti toho večera Malan servíroval propečenou a křupavou husičku s mladým vínem.

  Hovorí sa, že Surmallien sa bude najblizsie dni ohánat v kuchyni, potom co bol na akcii pristihnut iba s klacikom. Este že potom nasiel starý štít, za ktorý sa mohol aspoň kryt.
  Hovorí sa že Daraen vie mrstne pouzivat nielen jazyk, ale aj meč, ci uz na cvičisku alebo priamo na bojisku.

  Hovorí sa, že Avianna má dalsi úlovok z rad pevnosti, ked sa na misii vzdialila z nemenovaným rekrutom. Vrátili sa až po podozrivo dlhej dobe, celí zadychčaní.

  Hovori sa, že aj Balahen má štastie na ženy. Na misii v Hillsbrad si ho vyhliadli dokonca dve a hádzali ponom očká. Doslovne!!
  Povídá se, že farma Opuštěných na pěstování lepper gnómů je čímsi, co by i obyvateli internačního tábora připadalo jako noční můra.
  Hlavně, když ji spravují dvě nemrtvé senilní sestry, se kterými se dohodnete až po slibu čtverylky a společně stráveného večera nad sklenkou tirisfalského nachového.
  Také se povídá, že letošní úroda gnómů byla nadmíru hojná a kvašené lidské mozky jsou prý po dlouhé době opět legendárním ročníkem.

  Hovori sa, že rad leper gnomov stál pred drevenou kadibudkou cele hodiny a stáli by tam až do teraz, keby udatny Surmalien kadibudku neotvoril (po nabídce mozkového kvasu) a nezistil, že je prázdna.
  Len škoda že tam potom narobil tolko *cenzurováno moderátorem* že ju gnómovia pak odmetli používať.  Povídá se, že než se rozjela výprava za hledáním léku pro Vael'thase Snowdawn a nalezením stop po Alexiel Coldheart, v pevnosti se objevila malá divná holčička se spoustou magických amuletů a nabízející i tetování, které po tmě svítí.
  Vyděsila dokonce samotného Garana Balahena.

  Nehledě na podivnost toho, co dělá samotné (nesežrané a neokradené děcko) v Morových Zemích u bran pevnosti... navíc v době, kdy se vyšetřuje zmizení dvou jiných dětí a zásilka otrávených elixírů... bylo dítě přijato dovnitř k ošetření, nakrmení a prozkoumání.

  Počet magických aur na děcku a historka o tom, kterak přišlo za svým otcem (kterého po dlouhém pátrání našli v archívu na seznamu padlých vojáků) způsobily, že bylo dítě odlifrováno portálem a dovedeno do sirotčince ve městě.
  Soucit nesoucit, Elrendar je pevnost, tedy ne zrovna bezpečné místo pro malé strašidelné holčičky...
  Novinky z města a okolí, desinfikováno:


  Povídá se, že se ve městě stále něco děje, jen to vypadá, že to je stále to samé... a někdo tomu říká epidemie. Elfové ve městě se prý stále jen válí.
  Tedy... až na děti. Ty se neválí nikde, spíš jich ubývá.

  Také se povídá, že se v pevnosti ukázala Krvavá rytířka pátrající po dětech zmizelých z městského sirotčince... že by únos dvojčat Silversun nebyl jen ojedinělým jevem?

  Tři prckové ze sirotčince prý zmizeli poté, co v jednom z pokojů došlo k magickému výbuchu, právě v tom pokoji, kde měla být záhadná holčička, kterou do města nedávno vrátili elfové z Elrendaru.
  Rytířka se o holčičce v posádce moc nedozvěděla, snad vyjma Ogatixe si nikdo nevzpomněl ani na prckovo jméno.


  Zato se povídá, že se u bran pevnosti objevila nemrtvá ve fialové zbroji, kterou někteří pamatovali - kdysi před rokem, krátce po maškarním bále v Lordaeronu, dorazila do pevnosti a dotazovala se na Vael'thase Snowdawn.
  Tehdy prý družině v Northrendu vyfoukla jistý kouzelný orb, který patřil Isiel, Vael'thasově následně zesnulé sestře... ale těžko jí to dokázat, prý tou dobou jednala doslova bezhlavě.

  Nyní se k údivu stráží ptala na kapitána Dawnspear a jeho zesnulou snoubenku. Poté, co byla informována, že je Thanalos v Kalimdoru, otočila kostlivého koně zase na cestu pryč a beze stopy zmizela.
  Severní Northrend je krutý...:
  Hovorí sa, že brat zo sebou na diplomaticke cesty goblina nieje dobrý nápad.
  Hovorí sa, že Darion Mograine a Tirion Fordring už medzi sebou nemajú taky dobrý vztah ako kedysi... vraj už si ani nezavolajú.
  Povídá se, že Ygrainin oddíl se z Northrendu vrátil v dost rozbitém stavu a omotán střevy všech možných barev, tvarů a "vůní", patrně od brouků přes beztvářné až po Hnuse.
  Po ošetření, deratizaci, desinfekci, koupeli a rozlišení identit jednotlivých členů oddílu, byli dva z nich ponecháni v Daelgarově péči v lazaretu, zatímco Ygraine se dožadovala povolení jet promluvit o výsledku hledání se samotným Vael'thasem Snowdawn do Undercity.
  Prý ho tam nenašla... a další cestování za rytířem smrti jí kapitán velmi nevybíravým způsobem zatrhl.

  Povídá se, že Ygraine té noci zmizela i se svým pštrosem, bagáží a zbrojí. Zato bez povolení.


  Kalimdorská stopa:


  Povídá se, že z výpravy do Kalimdoru, která měla odhalit stopy po Alexiel Coldheart, se předčasně vrátila zraněná a nemocná Hawke i kapitán Dawnspear, který akutně potřeboval probrat s lady Sunhand cosi o jednom z mágů pevnosti.
  Po rozhovoru s vrchností nevypadal ani trochu potěšeně, navíc, když se dozvěděl, kdo ho to před pár dny marně hledal u bran pevnosti.


  O půlnoci toho samého dne pak nechal na bráně hlášení, že odjíždí najít zběhlou Ygraine a přivést ji k rozumu.
  Povídá se, že v posádce se pohřešuje také farstrider Hawke, která se ztratila se svým dítětem při povoleném pokusu vyhledat znalce jedů se vzorkem otrávených manových elixírů.

  Povídá se, že za mágy do Kalimdoru byl vyslán Tas'adar s novým zjištěním, týkajícím se jistého rytíře smrti.
  Také se povídá, že mágové dostali v Shadowprey velice zvláštní a velice osobní vzkaz vonící nejvzácnějším rybím a kodím tukem. Pro toho fešáka Taharise!
  Je to jasné, modrásek má exotickou ctitelku ze zámoří, Avianna asi utře nos!
  Aby těch zvláštních vzkazů nebylo dost...
  Povídá se, že Aerin Windsong dostává čím dál více záhadných anonymů, z nichž některé jsou možná žertem... i přesto pověřila jednoho z rekrutů (Feltalaha) pátráním po autorovi několika dopisů, které na ni občas čekají na bráně.
  Povídá se, že Azerothská pošta krom anonymů kapitánce doznala jistých výpadků... a že jeden z mála, komu poslední dobou došel nepoškozený, zato nedopsaný dopis, je mág-čekatel Ogatix.
  O obsah korespondence se nepodělil, uchýlil se s ní do soukromí a dlouze četl a meditoval.
  Povídá se, že novou výpomoc do pevnosti, Daneileona, dovedl na místo jeho rys Discord patrně kvůli vyhlášené kuchyni. Nebo proto, že elfa prostě nejde poslat poštou... ne, když jste rys.

  Oproti tomu lovkyně Tyrisa se do Elrendar dostavila s odkazem po svém dědečkovi, který pro ni prý před lety ukryl cosi v chráněném horském údolí na pozemcích patřících pevnosti.
  Za pomoci šlechetných Taharise a Daraena pak našla truhličku, od které zatím nemá klíč, a nad kterou si již marně lámali hlavu mnozí.

  Nejnovější výprava Elrendaru:

  Povídá se, že zatímco skupina mágů vedená Flairicou dále pátrá po Alexiel, do Kalimdoru se vydala další výprava, kterou vede sama lady Eynor.
  Pokud má její sestru Alexiel někdo přivést k rozumu bez krveprolití, snad to bude ona.

  Tedy... za předpokladu, že se tato výprava vedená drobnou a mírně nepraktickou čarodějkou neztratí již ve stínech Dragu, popřípadě neztroskotá při přechodu prvního visutého mostu.
  Jisté je, že členy vyvolené družiny byly výhradně ženy.
  Stejně tak byl prý v Kalimdoru najat domorodec ženského pohlaví coby průvodce.
  Vítězný drb tohoto kola bude odměněn markou: drb o Surmallienovi a gnómích lapáliích.
  avatar
  Eynor Astrae

  Posts : 240
  Join date : 08. 11. 14
  Location : Elrendar Keep

  Lazebník elrendarský, vol. 11

  Příspěvek pro Eynor Astrae za Thu Dec 03, 2015 3:37 pm  Poznámka od Julia Abaase: tato várka drbů je z neověřeného zdroje a netýká se NIKOHO, koho by on osobně znal.
  Respektive... Julio tímto odmítá označit sebe sama jako původce i předavatele těchto drbů, poprvé za svou kariéru lazebníka u Elrendar Keep.
  Pravdou je, že tyto drby vznikly během jistého velmi vypečeného srazu a jsou velmi OOC.

  Rozklikávání spoileru je na vaše vlastní nebezpečí.

  Pouze na vlastní nebezpečí:
  Povídá se, že dlouho připravovaný dýchánek se řádně zvrhl a všichni přítomní - bez výhrady a bez vyjímek - jsou hrozná prasata (chrochtali blahem).            
  Taktéž se v kuloárech drbe o tom, že Ygraine nechala Vaela na ocet... prý že od nohou, protože červi na kyselé nejdou.

  Šokující zprávou je i fakt, že Taharisova vejce šla při oslavě z ruky do ruky, a pak do huby. Nejvíce si s nimi užil Ogatix...          
  Povídá se taktéž, že zvíře, patřící správci Silvermoonu, se dopouštělo závažných faux pas. Při stolování si opomnělo vzít příbor a ubrousek a namíchlo tak pravou ruku kuchaře.

  Z jídelníčku sestaveného Ygraine prosákla jen informace o pečeném taurenovi s felovou polevu, grilovaných hawkstriderech a zlaté rybce, která špatně splnila to třetí přání. Orkelt ale prohlášen za kanibala nebyl, neb se převlékl za Ogatixe.

  Povídá se, že Kechi byl na konci oslavy odtažen dvěma felhoundy neznámo kam.

  Kapitán Moony nezaváhal a po příchodu na akci rozdal balíčky s ovčími střívky, kterážto byla spotřebována hned první večer. Údiv vzbudila dvoubarevná sušenka pro rektální použití a svíčky nepraktického tvaru, zato mnoha příchutí a vůní. Kdo to kdy viděl?!
  Říká se, že na akci se dostala i bedna sušenek, leč bez afrodiziak. Prý je pekla Eloyn, takže byly doslova posvěcené... také se hovořilo o krabici šneků, ale druhého dne rána ji nikdo nenašel. Dedukcí je, že šneci v noci utekli!    

  Pohoršující zprávy ovšem nekončí. Noc strávilo kompletní osazenstvo pevnosti olizováním obsahu Eliho pytlíku. Broskvová šťávička tekla proudem.

  Je nesporným faktem, že živý Vael byl na druhé straně kontinentu, neboť ten mrtvý se celé dny válel a nabíral energii. Ani sekeru si s sebou nepřinesl! Nebo neunesl? Zato měl tekutý balzám na nemrtvé. Fungující zvnitřku.      

  Povídá se, že celou noc řvala v hostinci, kde byli naši hrdinové ubytování, zvířata... jak by taky neřvala, když pořád vrzaly dveře a postele. Nejvíce prý vrzala postel Aviannina... ale tomu se nedivil nikdo. Prý kolem ní nakladla pasti na švarné hraničáře.
  Povídá se, že jeden městský magistr skoro na nic neviděl, protože ho pevně objímala jedna mágyně z Elrendar. Patrně domlouvali výměnné pobyty učedníků. A pak, že neexistují kolegiální vztahy mezi magickými školami v regionu!

  Nedlouho po příjezdu byli spatřeni Mossin a Taharis, kterak si porovnávají jízdní zvířata a vášnivě o nich debatují. Na mamuta prý naskládáte až sedm elfů, ale když hawkstriderovi podpálíte pod ocasem, bude nepoměrně rychlejší, no vážně!

  Eli pak prý za časného rána před stájí kontroloval svého spektrálního tygra, kterému se po nočním lovu povážlivě viklal šavlo-zub.

  Povídá se, že jednoho odpoledne téměř všichni propadli ďábelskému karbanu, až tak, že si měnili identitu a vstávali kvůli kartám z hlubin hrobu.
  Povídá se, že nejmenovaný Správce se shání po nezadaných elfech ženského pohlaví. Možná bude brzy ve městě bál, na kterém se najde Popelka? A nebo se za humny usídlil drak a žádá si pravidelnou stravu?!

  Prý se kolem úderu půlnoci družina vydala do hlubokých močálů, připravena vyhrabat něco zatuchlého, strašlivého a kostlivého. Na cestu je čarodějka Eynor vybavila vidlemi, pochodněmi, lopatami a... hobití ochrankou s bičíkem!


  avatar
  Eynor Astrae

  Posts : 240
  Join date : 08. 11. 14
  Location : Elrendar Keep

  Random drby za poslední dva týdny ;)

  Příspěvek pro Eynor Astrae za Sun Feb 25, 2018 7:38 pm


  Malan a lazebník prý povídají, že...:

  Přednáška o magických kletbách a jejich (ne)sesílání přitáhla do pevnosti širší publikum, včetně několika hostů z města. Správce Chardin se zaujatě dotazoval přednášejícího Ruprechta na jemnější nuance obrany proti kletbám a možnosti širších implikací konkrétních hrozeb s ohledem na bezpečnost živých. Během přednášky podle všeho celkem pršely... sliny, části švába a nabízené bonbonky, nejvíce asi na magistrix sedící u pultíku. Žádný elf (včetně nejmladší posluchačky) nebyl v jejím průběhu zraněn. Goblin kontaktoval své právníky.


  Povídá se, že dvojčata Silversun jsou zpět v pevnosti a podle všeho v pořádku (se všemi svými otázkami), k zoufalství všech jejich vychovatelů i Ilia, mistra šermu. Také, že jistá Gralidia Sevenwinds se prohlašuje veřejně za jejich matku...?  Lady Sunhand je již nějaký týden v Kalimdoru a velení pevnosti převzala kapitánka Windsong. Podle všeho si jako strategického poradce často zve správce Chardina a velice často je vídána v Eversong a v ulicích zasněženého města, v plné zbroji.  Povídá se, že někteří kandidáti na Mistra Arcana kandidují, protože je přihlásilo kuře. Bude to jistě blbost, kuřata přeci neumí psát.
  Mák Ogatix byl prý ovšem nedávno pověřen divinací zeleného šátku pokrytého bílými tygřími chlupy. Prý po nečekaném hostu Ruprechtovy přednášky... obřím sněžném tygrovi s pankáčem na hlavě, který měl šátek na krku. Šeptá se cosi o tom, že se možná objevila stopa po ztraceném kapitánovi Dawnspear.


  Prý se u krbu v Síni Slunce nedávno probíral stav jistého goblina. A jeho příčiny. A jestli je morální či amorální... nechat goblina tak, jak je, nebo mu shánět odbornou pomoc, které se všichni přítomní spíše zalekli.


  V Silvermoon jsou prý v módě taurení spodky. Tak to řekla magistrix Amygdala, spolu s vyjářením touhy se do nich opět brzy odít, jen co to počasí dovolí, a znovu nasát to zemité aroma.
  Horliví hraničáři, kteří to slyšeli, se ihned vrhli městu na pomoc!


  Flairica, která nedávno opustila pevnost po několika týdnech spaní na hřbitově a zvláštních výkyvech emocí, se prý konečně rozhodla doplnit si ve městě základní vzdělání. Tedy tak to prohlašuje Liddy, po které za Flair byly vyslány věci, které si zapomněla.  Prý se družina ve městě po emotivní zrzce rozhlíží, ale zatím bez úspěchu. Na vině budou jistě ony metr hluboké závěje!


  Seržant Daraen se po nahlášení osudu rodiny Dawnspear prý odebral z pevnosti spolu s Liddy, ve tváři přísné odhodlání. Jde snad vyrvat kapitánova synka z pracek lorda Andiliena? Nebo jeho ženu z pracek nejmenovaného městského svůdníka? Kdo ví... povídá se ovšem, že se zaručil, že kapitánova rodina se brzy opět sejde v pevnosti, po tom, co se před dvěma roky ztratili na svatební cestě přes oceán!


  Povídá se, že všechny kandidáty na post Mistra Arcana čeká nebezpečně horká výprava. Stráže prý viděli, jak se při jejím domlouvání mezi kapitánkou a správcem strhla menší roztržka. Jisté je, že provianťák Hallis chystá velké bedny vyložené šamotem. Přihořívá?  OOC: Se screeny nepočítejte, dokud mi nedojde nový stroj, však víte.
  avatar
  Eynor Astrae

  Posts : 240
  Join date : 08. 11. 14
  Location : Elrendar Keep

  Re: Lazebník Elrendarský, aneb drby z vrby

  Příspěvek pro Eynor Astrae za Wed Mar 14, 2018 2:01 pm


  Povídá se...:

  ...že během Gralidiiny přednášky došlo na vášnivější rozepře a diskuse se přiostřila nejen na odborné a kolegiální úrovni. Vztahy mezi trojicí kandidátů prý jsou na ostří nože. Že by konkurenční boj přiměl některé k nefér taktikám?
  Z celého večera zůstala ve vzduchu viset jedna nezodpovězená otázka. Jaké kouzlo je vlastně nejnebezpečnější?
  Roznesly se ovšem i řeči o tom, že oči slečny Sevenwinds jsou předmětem pomluv a dohadů. Jen se drbny ne a ne shodnout, zda jsou spíše růžové, nebo duhové s puntíky.

  ...že kouzelné svitky, které rozdal mák Ogatix na žádost kapitánky posádce na mise, mají nepředvídatelné výsledky a v některých případech zcela selžou. Že by byl gobliní mág tak nervózní z přednášky, kterou má uspořádat, či funkce dočasného Mistra Arcana, která mu shodou okolností padla do klína? Někteří říkají, že to ve skutečnosti je blížícím se jarem a Ogatix je roztržitý, protože je zaláskován. Otázkou je... do koho? A proč se od svého kuřete neodloučí ani v noci?

  ...že Jeho Jasnost Chardin Sunriser září mnoha barvami a styly. Silvermoonská módní ikona bude pro divochy z posádky jistě bohatou inspirací, prý si dokonce farstrideři nechávají podle správce česat vlasy! Že by tak chtěli vyloudit úsměv na tváři kapitánky po vzoru chrabrého hosta z města?

  ...že ork Kadash, který byl hostem pevnosti a strašil posádku svou kovovou nohou již od listopadu, se vydal spolu s kapitánčinou družinou, kandidáty na Mistra Arcana a správcem všeho elfstva na bleskovou tajnou operaci kdesi mezi primitivy na zaprděném jihu. Jen se vrátil znatelně tenčí a vláčnější... že by okusil pravého trpasličího grogu a ten ho přemohl?

  ...že Lady Sunhand je na cestách již měsíce a prý se stále nevrací. I slíbený zeppelin se zásobami, který poslala městu, přinesl místo ní jen její dopis se vzkazem, že se "zdrží". Posádka se dohaduje, co tak důležitého v Kalimdoru našla. A jestli je vůbec ještě naživu!
  Jisté ovšem je, že krom zásob prý Durotanova Sekera přivezla i hosty z Cenariova kruhu a několik orků, kteří se zatím drží mimo luxus elfího města. Šeptá se, že posádka ústy první důstojnice Mulgy se Správcem uzavřela nějaký druh dohody, a proto bude zeppelin ještě pár dní kotvit v přístavu. Uzavírají se sázky, že patrně dojde i na přeměřování bicepsů!

  ...že ve městě byl viděn povědomý medvěd venčící elfa v sukni. Brodili se sněhem mezi uprchlíky a mířili od jednoho nočního podniku k druhému.  Zatímco se medvěd opil, elf prý hned sbalil jednu Opuštěnou s hravým jazykem... a jednu trolku hebkou na dotek. Že by na sever zavítal zpět ex-kapitán Elrendaru, Garan Balahen?

  ...že skutečný důvod, proč Flairica odešla z posádky, není studium, ale větší výběr elfů ve městě. Rozšiřuje s entuziasmem totiž sbírku těch, kterým dala facku... a Elrendarská série je prý skoro kompletní. Třeste se, Silvermoonští, mágyně má prý krátkou roznětku.


  ...že řád Stříbrného Úsvitu spatřil proti zapadajícímu slunci letět dva černé draky, nesoucí cosi obřího spoutaného řetězy směrem k Thalassian pass. Noční oblohou pak zazářily plameny nad horami, kde stojí Elrendar Keep. Osvicovaly ji až do rána, kdy se vrátili zpět zvědové s neveselými zprávami. Řád okamžitě vyslal na sever oddíl paladinů a kněží.

  avatar
  Eynor Astrae

  Posts : 240
  Join date : 08. 11. 14
  Location : Elrendar Keep

  Re: Lazebník Elrendarský, aneb drby z vrby

  Příspěvek pro Eynor Astrae za Wed Mar 28, 2018 1:40 am  Povídá se...:


  ...že na Ogatixovu přednášku si asi ještě počkáme. Goblin prý sice ostatní rád poučuje, ale ne zpoza pultíku, preferuje kibicování ze zadních řad.
  Nebo za tím bude jeho nejistota v magické oblasti? Šeptá se, že jeho vinou zabloudili při návratu ze záchranné mise hned tři členové oddílu, včetně samotné kapitánky!
  Povídá se, že přednášku nakonec možná povede sám plukovník Sanders!!
  Otázkou je, jak se kuře popere s faktem, že kouření je v prostorách knihovny zakázáno... a zda tak dlouhou dobu bez doutníku vydrží!
  Malan se svěřil lazebníkovi i se svou domněnkou, že skutečný důvod, proč Ogatix odešel do Outlandu, je odvykací kůra pro kuřecího kuřáka.


  ...že revers teleportačního kouzla na runovém kameni, přes který se do Elrendar dostali útočící feloví orkové, se Liddy doopravdy podařil!
  Vzniklý portál navedl družinu dobrovolníků do pasti v magicky chráněné jeskyni hluboko v horách Arathi, kde našli jednu z pohřešovaných členů posádky... umučenou k smrti v rituálu krvavé magie.
  V lazaretu se šeptalo, že prý byla jeskyně doslova nadupaná výbušninami a neklidnými kostmi. Prý "dream team" vyvázl na poslední chvíli a s ohořelým obočím!

  ...že v Elrendaru roste rasová nenávist!
  Ale týká se to jen a pouze jistého nemrtvého, co chodívá v rudé karkulce a ještě červenější sukni. Pan Ruprecht byl viděn, jak se hádá s kapitánkou, a o den dva později, jak narazil na nedobře rozpoloženého opilého medvěda a nejmenovaného hrubiána elfa, kteří ho vyhodili ze Síně Slunce!
  Na druhou stranu byl prý jiný večer viděn, jak je láskyplně objímán hostem pevnosti, Alarisem Brightsun.
  Že by blížící se jaro probouzelo v elfech nečekané vášnivé city?
  Šušká se něco o tom, že mimo prostor pevnosti prý Ruprechtův Elrendarský azyl neplatí a nikdo nemůže ručit za jeho bezpečí při oněch tajemných toulkách Morovými zeměmi a Quel'Thalas, na které ho vídají hlídky chodit. Dokonce padlo pár ostřejších slov a "nehodách", co se prý v zamrzlých lesích stávají!
  Sám pan Ruprecht si je ovšem téměř jist svým brzkým vítězstvím v konkurzu na Mistra Arcana, rozhodně se tak nechal slyšet hned na několika místech, a to i ve městě! Odkud se ta jeho jistota bere? Nebo ví něco víc o tom, proč by zbylí dva kandidáti snad neměli uspět?

  ...že těch pár stop donesených při úprku z podminované jeskyně, dalo posádce dost práce.
  Alaris Brightsun se uvolil pomoci se skládáním a luštěním potrhaného a ohořelého laboratorního deníku, aby se po dvou dnech objevil s jedinou větou, která jakž takž dávala ze všech stránek smysl. Byla ovšem v drakonijštině. Slečna Liddy projevila její znalost a překladatelský um a tak si posádka poprvé vyslechla větu připomínající jakési proroctví. Nebo snad kletbu?
  Mluví se v ní o sedmi darech Argu a o nějaké černé královně... tak už toho Arga zbývá jenom najít, třeba bude příbuzný s Praotcem Zimníkem, když taky dává dárky!

  ...že cestou za městskými švadlenkami, které měly pomoci najít autora či původ kousku vzácné látky, který v ruce svírala mrtvá hraničářka, našla družina ve sněhu zapadlého krvavého rytíře a tělo mrtvé elfky. Ubohý zmatený omrzlík byl dopraven do tepla a později i do pevnosti, kde projevil velký zájem o Malanovu barbecue omáčku.
  Prý jí vypil hned několik lahviček k jediném špízu!

  ...že cestou do Silvermoon Elrendarští zjistili, že se sotva pár hodin před jejich příchodem stáhla většina nemrtvých z Tranquillien dál na sever, snad směrem k městu? Kvůli vánici po nich ale nebylo ani stopy.
  Zhruba ve stejnou dobu prý kousek od přístavu havaroval další zeppelin se zásobami, takové neštěstí! Nikdo neví, kdo jej poslal, co vezl... a kam dopadly trosky. Trhovci z Bazaru to ale rozhodně měli za špatné znamení!
  Že by ona nehoda souvisela i s rukou bánší královny, Vael'thasem Snowdawn, kterého den předtím odhalily Elrendarské hlídky, jak se pokouší inkognito dostat do Quel'Thalas v zcela nezvykle zbarvené zbroji?

  ...že porada o důkazech a divinace cáru nalezeného pláště nakonec vedla k sestavení skupiny, která se vydala do Outlandu s cílem najít unesené členy posádky a odhalit elfa, který útok felových orků vedl a zaklínal se při něm černou královnou.
  Navíc: Argus prý není chlap, ale zatracená planeta, tak bude lepší se optat přímo těch, co ji pamatují.


  ...že posel s varováním určeným Správci nedorazil a jeho vzkaz byl nalezen ve sněhu hlídkou farstriderů, potřísněný krví. Prý kapitánka doprovodila Správce a taurena na ranní piknik ve sněhu. A málem se servírovala chapadla.
  Podávalo se ale i cosi ostřejšího, čeho si prý Správce přidal, až se olizoval.
  Kapitánka prý pro změnu nevěděla, kde jí hlava stojí. Nebo leží?
  Jo. A znáte taurení pytlíky na kopyta? Elfové se vážně mají od shu'halo co učit!
  ...že Garan Balahen v Shattrath prý klečel. Asi za trest. Ale družina si ten výhled užila.
  Ork Kadash prozměnu ležel hned po prvním grogu.
  A kapitánce zase odmítli kvůli věku nalít cokoli jiného, než malinádu.
  Leaseth se vydal hledat nějakou starou alianční lásku do Terrokaru a po ránu byl viděn, jak den začíná dvoudeckou dalaranského. Není divu, že ze svých zkušeností s Hordou propadá alkoholismu!
  Nu, ale také se povídá, že švadlenka, co zpracovává jedinečné látky z Nagrandských bylin, před pár dny záhadně zmizela!
  ...že po konzultaci s Kadashem se Balahen rozpomněl na svou známost z Mok'Nathal. A Ogatix je odborník na draky! A že místo, kde Mok'Nathal táboří, jsou hory, kde je dostatek černých draků, rudých orků a šílených elfů. Nebo tak nějak. Že by kousky skládačky začaly zapadat?
  ...že Mok'Nathal mají fakt velké medvědy i rysy a Rexxar je fajn řízek. A že když vás provází po památkách obří medvěd, neměli byste stát za ním, když si sedá...
  ...a že mágová hůl není vycházková hůlka a do kapsy ji neschováte...
  ...že Balahenova wyverna je nadstandartně namakaná, protože na ní elf vozí i medvěda!!!
  ...že kuře našlo rozbitý portál a Balahen jedno macaté dělo, které ne a ne nechat na pokoji. Podle všeho si s ním tajně odešel hrát, když se ostatní střídali v hlídkování a spaní.  avatar
  Eynor Astrae

  Posts : 240
  Join date : 08. 11. 14
  Location : Elrendar Keep

  Re: Lazebník Elrendarský, aneb drby z vrby

  Příspěvek pro Eynor Astrae za Sun Apr 22, 2018 4:55 pm


  Povídá se...:


  ...že Mok'Nathal mají ve vsi nového kuchaře. Je zelený, o hlavu menší než ostatní, a i když má jen jednu nohu, v kuchyni mu to jde jako po másle.  ...že Leaseth je mistr kreslíř, který se nebojí ani velkých, opravdu velkých výzev. Důkazem je zadek Mishy zakrývající půl výhledu na osadu Mok'Nathal.  ...že Ogatix je kebab. Nebo špíz? Stráže u lazaretu se zapřísáhly, že když byl nesen kolem, viděli na sebe dírou v jeho břiše!

  ...že letos je in zářivě modrá barva vlasů. Eli patrně začal novou trendy vlnu, jen škoda, že o tom asi sám neví.


  ...že modrovlasý elf (kapitánkou pracovně nazýván Azurit či Šmoulit), který tak moc chtěl do Arkána Elrendaru, až si k tomu přivedl dva draky, prý předtím útočil na Kaldorei v Kalimdoru. A před pár lety i na řád Krvavých rytířů v Outlandu. A vše je tak tajné, že kdo to ví a poví, ten prý zkamenní.


  ...že kapitánka se vrátila z Outlandu slabá a zraněná a hned po příchodu po ní u brány skočila samou láskou slečna Liddy a nechala se odtrhnout až nekompromisním seržantem Sunstrikerem. Vykřikovala cosi o posedlosti, přičemž sama projevovala její známky. Ale to je jistě jen kec. Ale proč pak kapitánka trávila noc na hřbitově u sochy Elrendara Goldenleafa rozjímáním a modlitbami?
  ...že Leaseth pije. A že ho viděli pít s kapitánkou na věži a houpat dolů nohama!
  A prý má postýlku z mechu a kapradí, která je snadno přenosná. Otázkou je, nakolik je trvanlivá. Ale jinak má prý na růžích ustláno a dostal povolenku kamarádit se i se zelenookými elfy!
  Podle všeho chce v údolí obnovit chov quel'doreiských poníků. Nebo to byli jednorožci?  ...že když zakážete medvědovi vstup do lázní, mají se osoby na nádvoří nač dívat. Zima nebo ne. Balahen je otužilý elf a medvěd bere očistu vážně! Povídalo se i cosi o tom, že by neškodilo postavit v té zimě u jezera saunu. A držet naháče z dohledu posádky i hostů a mimo nádvoří.  ...že se na poradě naplánovalo hněd několik cest do dálek. A že Werasovi nedělají portály ani trochu dobře. V Dalaranu se pak honem honem hledal sáček na blitíčko. Nebo proč že se to elf potřeboval vytratit do tajných uliček v kanalizaci?


  ...že v Kirin Tor nikdo nebyl doma! Krom Aethase Sunreavera, kterému odmítali dát audienci u Rhonina.
  A že z Růžového salonku, který je hned mezi Fialovým a Modrým, vede prima skluzavka odpadní rourou. Nejmenovaný elf ji prý chtěl zkusit hned dvakrát!


  ...že elf s neladícími rukavicemi, který se motal kolem, měl ve vší nevinnosti domluvenou schůzku s Luciem Andilien.
  A zapomněl si u kapitánky mapu.
  A že Black Vigil prý není místo. Ale rozhodně je ve Stormwindu!  ...že vůdkyně kaldorei svolala ostatní velitele Aliance do králova města k poradě. A že ani král o Black Vigil neví. Zato prý ale kaldorei přepadl ten samý elf, co zaútočil na Elrendar!

  ...že kapitán Dawnspear je podle všeho členem Black Vigil. A dost možná proti své vůli. A že kapitánka Windsong osedlala hippogryfa a odlétla na jih. Bez doprovodu. Opustila snad pevnost v době nejhorší, stejně jako Sunhandovi?!
  ..že mezi Sunreavery a Silver Covenant to skřípe. Jistý krvavý elf se vetřel do řad quel'dorei a pár měsíců tam sloužil, jen proto, aby Vereese mohl ukrást šperk, který měla jako vzpomínku na sestru Allerii.
  Podle popisu a falešného jména, které uvedl, si kapitánka myslí, že jde o jistého kleptomana silvermoonského.
  Kdo ví, zda se Silver doopravdy vrátil? A kde udeří příště?
  ...že oči slečny Liddy natolik vyděsily jistého hnědovlasého elfa, že prchl z Elrendar a už se nikdy nevrátil. Ostudné je, že i když byl přítomen u několika misí a porad a vždy nápomocen, seržant Daraen ani Leaseth si ho nedokázali vybavit podle jména.
  Ti stárnoucí elfové by měli cvičit paměť!
  Jisté je jen to, že Alaris Brightsun patrně podlehl přesile nemrtvých, kteří přerušili jeho magický souboj s jiným mágem, vykrvácel a byl ohlodán ghůly. Po jeho sokovi se nenašly žádné stopy. Co z chudáka elfa zbylo, je k nahlédnutí v márnici, dokud to nebude pohřbeno.
  ...že kapitánka při výslechu raději hraje zlého poldu, než hodného. A že nejlepší způsob, jak rozmluvit zajatého špeha SI:7 je slíbit mu exkurzi v Undercity s osobní návštěvou u toho miloučkého Vaelthase Snowdawn!
  ...že Ashia a Surmallien plánovali lovení obřích červů v Morových zemích. A nějaké výplachy. A že byli odveleni z výslechové komnaty pro přílišnou horlivost a barvitou mluvu. Ashia i pro neustálé sebepoškozování.
  ...že s posádkou to jde z kopce. Zkušení veteráni začínají senilnět a ztrácet paměť.
  A puberťáci ne a ne dospět!
  ...že Ashii bylo zakázáno půjčovat ostré předměty do odvolání. A chystají se jí zabavit i zbraně!


  Povídá se, že krom záhadných vražd, které spojuje havraní pírko na očích oběti, se kdesi v Eversong našel vlk jehož rány nešly vyléčit, dokud se nepřišlo na to, že je prokletý. A dosud se pátrá po jeho majiteli, protože zvíře krom sedla nemělo známku. Ti elfové si vážně neumí hlídat vlastní mazlíčky!  Sponsored content

  Re: Lazebník Elrendarský, aneb drby z vrby

  Příspěvek pro Sponsored content


   Právě je Wed Jan 16, 2019 3:22 pm