Fórum RP/PvE/PvP serveru Legenda


  Drbárna "U havrana"

  Share
  avatar
  Carpio

  Posts : 250
  Join date : 04. 11. 14
  Location : západní Čechy

  Re: Drbárna "U havrana"

  Příspěvek pro Carpio za Tue Apr 26, 2016 10:18 am

  Povídá se, že ve městě je všechno vzhůru nohama. Strážnice i radnice se blýskají novotou - tedy do té doby, než to vojáci zabordelí - zato hostinec ještě k nelibosti štamgastů čeká na nový nábytek.

  Říká se, že pro nicotný kousek elementia by kdekdo prodal i svoji matku. A nejen goblini.

  Taktéž se povídá...ale kecy, to se nepovídá, to je fakt, že v Darkshire se opět masivně pomnožily světlušky.

  Podomek se zaklíná sedmerou neviditelnou mocností i špagetovým monstrem, že se něco chystá. Údajně obří omeleta, neboť viděl, kterak členové hlídky nosí do sklepa v hostinci tolik velkých vajec, že mu na spočtení nestačily prsty.

  Stráže se při jídle v nové osvěžovně pochechtávají. Mají taky proč. Sleduje je podobizna chlápka, nápadně podobného Williamovi. Jen má pod sebou poměrně tučnou cenovku, na nose uhlem přikreslené brýle, parohy a bradku, za kterou by se nemusel stydět ani trpaslík.

  Říká se, že felčarka nebyla pěkných pár dní ve městě. Podle dostupných informací zřejmě zažehnávala epidemii běhavky kdesi na severu. Jak jinak si vysvětlit komentář, že se z těch raptořích vajec mohli poslední strážci Stromgarde podělat.

  Osazenstvo ve městečku se shoduje, že by si Lord mohl z fleku vydělávat jako průvodce po pamětihodnostech.

  Povídá se, že není radno brát trpaslíkům pivo. Zvlášť ne těm nemrtvým. Mohli by vám totiž ukázat slepé střevo zevnitř. Vaše vlastní.

  V šatlavě už by vážně bylo radno něco udělat s přemnoženými hlodavci, nebo co to je. Jedna z vězenkyň je hysterická, že mezi tolika myšmi nebude, druhá se stará jen o to, aby jí něco neokousalo šaty. Třetí... ta ani ve vězení není. Nevychází z lazaretu a krátí si čas zbývající do popravy hrou na housle.

  avatar
  Carpio

  Posts : 250
  Join date : 04. 11. 14
  Location : západní Čechy

  Re: Drbárna "U havrana"

  Příspěvek pro Carpio za Tue May 10, 2016 7:10 pm

  Povídá se, že do hostince už se opravdu začalo stěhovat vybavení. Sice ještě ne sudy, nýbrž zařízení pokojů...odněkud se musí začít, že?

  Říká se, že šatlava je prázdná a veškeré záležitosti ohledně vězňů vyřešené.

  Ve spojitosti s vězni události naznačuje fakt, že vycpaný medvěd v Lordově kanceláři má v tlapách housle, a na Vraním vrchu nalévá kořalku pobledlá a pološílená osoba v oděvu hostinské. Jo, a felčarka má o pacienty víc.

  Zlí jazykové se nechávají slyšet, že Marduk, zřejmě po soutěži v pití (protože střízlivého by to nenapadlo) vyměnil Aurelovi svůj kýbl za helmu... nebo jeho kýbl za helmu...prostě tak nějak, ale Aurel se údajně probral v nelichotivé poloze se kbelíkem na hlavě.

  Taktéž je jisté, že se rojili belfi. Prý někde v průsmyku. Asi tam maji hnízdo... nebo, což je pravděpodobnější, tam tropí nekalosti všeho druhu.

  Povídá se, že byla uskutečněna výprava za informacemi - a že k trpaslíkům. Jen není jisté, zda šlo o recepis na pravý polotmavý ležák, nebo prostou trpasličí jednadvacítku. Vůdci výpravy mlží, takže lze pravou sílu i barvu piva jen odhadovat.

  Hostinský Hann údajně provádí na Mardukovu žádost jisté experimenty. Tak proč je sakra pořád sežraný jak Karkulka místo toho aby vědecky bádal?

  Říká se, že mágyně Eliz se zavřela doma, připravujíc se na nějaký vyšší stupeň zkoušek. Neupřesnila, oč jde, ale prý že to bude trvat deset dní a závisí na tom její kouzelnická existence, tak jí držte palce.

  Co se zdálo býti nemožné, stalo se skutkem. Velitel Berthall se po sakra dlouhé absenci vrátil na svoji oblíbenou postel v lazaretu... s hrůzou zjistil, že je obsazena něčím, co je podobno můmii (zabalené) a hlídá to jiná můmie (rozbalená).

  avatar
  Carpio

  Posts : 250
  Join date : 04. 11. 14
  Location : západní Čechy

  Re: Drbárna "U havrana"

  Příspěvek pro Carpio za Tue Jun 28, 2016 11:43 am

  Povídá se, že po každé výpravě do hory se nevrátí vojsko, nýbrž obdoba trhacího kalendáře. Poslední návrat odvážlivců se vyznačoval obsazením všech lůžek v lazaretu, přičemž velitel Berthall opět převzal putovní cenu "Miss krvavé triko".

  Říká se, že Hann konečně vynalezl, co potřeboval, a po kořalce vám narostou chlupy na hrudi. Okamžitě se zřídil a vykřikoval cosi o čtyřprdelní opici a pětiprdelním drakovi. Kde na takový nápad přišel, se neví.

  Jak vidno, William zřejmě shání "pracovnice" do nově vybaveného pokoje v hostinci, ale testuje je chlapec nějak dlouho. Snad po cestě nenarazil na kanibalky.

  Girkon se údajně stal šťastným otcem se vším všudy - prý i kojí.

  Je jisté, že se narození nového cvrčka řádně zapilo. Hlídky na hradbách šilhaly a ty zbylé nemohly pomalu chodit. Sakum prdum to bude znamenat, že podle zkonzumovaného alkoholu bude holčička, jejíž jméno prozatím není známo, žít minimálně nějakých 300 let.

  Vojsko s nelibostí zjišťuje, že Fešák přitáhl do kasáren blechy, a blecha pod zbrojí je zlo.

  Do města se donesla zaručená zpráva, že Gryan Stounmantle vyzývá vedení Darkshire k zamyšlení nad hříchy. Sám začal zpytovat svědomí, neb prý viděl duchy - což ostatně v Šerohvozdu není nic nenormálního.

  Hlídky si šuškají, že Hannova zázračná kořalka má první oběť, a to jezdkyni Arianu. Den po návratu z hory lupla na strážnici tři panáky a pak se se skučením odporoučela na ošetřovnu. Podkoní se nechal slyšet, že epilace hodně bolí...jak na to ale sakra přišel?

  avatar
  Carpio

  Posts : 250
  Join date : 04. 11. 14
  Location : západní Čechy

  Re: Drbárna "U havrana"

  Příspěvek pro Carpio za Thu Jul 14, 2016 6:16 pm

  Z hospody jdou drby, že Elizabeth je snad v radostném očekávání. Chodí bledá jako stěna, krčí nos nad jídlem a po večeři sprdla velitele Berthalla na tři doby. Jo, a taky proměnila kuchaře na krysu.

  Říká se taktéž, že ve Westfallu se bouří nemrtví až se z toho živým bouří střeva. Nebo snad šlo o halucinace způsobené špatnou moukou, kteroužto informaci prý podle Gryana Stounmantla osvětlila Lordovi lékařka. Podle podkoního právě to samé lékařce oznamoval Lord, což je poněkud divné. Že by Gryan ztrácel paměť?

  Po městě se povídá, že se z lazaretu ztratil papoušek, prý byl děcek, možná i Adel...kdo ví? Hospodský Hann se ohání vypasenou krysou, kterou tahá z kapsy řka, že žádnýho papagáje ve městě v osobním vlastnictví neviděl.

  Říká se, že Lucan bere dětem medvídky a ve spánku na ně slintá. Na toho medvídka, samozřejmě! Taky prý má duchy pod postelí.

  Strážní, kteří byli v hostinci na večeři, se nechávají slyšet, že Hannův pomocník peče dobrá kuřata, ale malá. Měl by to víc krmit.

  Slečna Elizabeth se chystá vyrábět trollské hračky! Celé půldne běhala po městě s hrstí hyacintově zbarvených peříček a nakonec se s nimi zavřela do věže.

  Z přístavu na jihu přišla zpráva o Williamovi. Prý je v pořádku, ženské ho neuhnaly, jen údajně zapíjí jakousi urážku po níž měly lítat i židle. Ale od kdy taková židle lítá?

  avatar
  Carpio

  Posts : 250
  Join date : 04. 11. 14
  Location : západní Čechy

  Re: Drbárna "U havrana"

  Příspěvek pro Carpio za Sun Jul 17, 2016 10:06 am

  Povídá se, že se barmanův pomocník změnil z krysy zpět na člověka, což znamená, že se kuchařka vrátila z dovolené.

  Říká se, že Lucan si splnil celoživotní sen. Lovil se s Lady v žumpě.

  Podkoní se dušuje, že viděl, jak Lady připravuje potřeby, se kterými se praktikuje voodoo. Slepičí pařátky, hlavy...fuj.

  Barman se nechal slyšet, že slečna Elizabeth nevylezla už drahnou dobu z věže, snad krom výpravy.

  Povídá se, že velitel Berthall se z akce vrátil v mnohem lepším stavu, než sám Lord, což je s podivem.

  Je jisté, že oblíbená postel páně Berthallova zůstala neobsazena. Tak jako tak by se o něj neměl kdo starat, protože lékařka se kamsi vypařila a zprávy o ní jsou rozporuplné. Někdo říká, že hledá po světě ztraceného ptáka, jiný zase, že na vlastní pěst pátrá po jakémsi "alchymistovi". Pravdu mohou mít oba zdroje, neb se vzájemně nevylučují.

  Taktéž se říká, že velitel Berthall vytáhl novou zbroj. Vypadá v ní jako frajer z hor.

  Strážní se dobře baví. Na hradbách vlají na kopí napíchnuté Lucanovy trenky. Nu, ještě že tam není nabodnutá jeho hlava.
  avatar
  Carpio

  Posts : 250
  Join date : 04. 11. 14
  Location : západní Čechy

  Re: Drbárna "U havrana"

  Příspěvek pro Carpio za Sun Jul 17, 2016 11:57 pm

  Povídá se, že nejprve bylo v Darkshire o jednoho papouška méně, nyní je o jednoho více, což znamená plus dva papoušci, a oba mají slovník dlaždiče...nebo piráta?

  Říká se, že strážní před Lordovou pracovnou jsou rudí, v uších mají vatu a petrželovou nať a cítí se do hloubi duše zahanbeni.

  Opilec, co vyspává před hostincem, se začesťoval smrtí své babičky, že Lucan uplácel slečnu Elizabeth, aby mu odčarovala ptáka. Prý že kletba, po níž se změní na princeznu. Nic ve zlém, ale Lucan není hezká princezna.

  Hann na potkání vypravuje, že mu do hospody přiletěl papoušek a objednal si rum. William tu skutečnost potvrzuje, celou noc prý si s papouškem povídal.

  Povídá se, že ani jeden už by tu samohonku neměli pít.

  Je fakt, že v noci údajně madame Eva z patra lazaretu slyšela hádku, kdy si Will s nějakým skřípavým hlasem nadávali do kreténů, kriplů, rošťáků...následně William dotyčného naučil nová sprostá slova.

  Z Booty Bay přišla zpráva, že byl odcizen opeřenec modré barvy - samice před snůškou - v hodnotě šesti set zlatých.

  Madame Eva se nechala slyšet, že se nahoře v patře pořádala nějaká akce s ptáky, prý že "píp šou". Ale prý že ptáci nepípali, tak z ukázky nebylo nic. Elizabeth odešla spát a William šel pít.

  avatar
  Carpio

  Posts : 250
  Join date : 04. 11. 14
  Location : západní Čechy

  Re: Drbárna "U havrana"

  Příspěvek pro Carpio za Mon Jul 25, 2016 7:57 pm

  Povídá se, že Hann je ožralec a sprosťák. Vlastně se to neříká, to je dobou ověřený fakt. Za vše hovoří jeho gentlemanské motto "ženu ani půllitrem neuhodíš!"

  Říká se, že nemrtví jsou velice aktivní, prozatím v rámci krchovů. Alespoň tak situaci vylíčil velitel Berthall, který se po hlídce stavil na poloviční medovinu a talíř lívanců s borůvkama. Hann se ihned ozýval, že mrtvoly mají pařbu a dozajista pozvali nepřítomnou felčarku, coby subdodavatele, a pana Aurela, leč byl preventivně umlčen.

  Calor se chlubí, že porazil draka, vymlátil okno v katedrále a naplival jeho svatosti opatovi do bot. Na co všechno se sakra dají balit báby?!

  Slečna Elizabeth je poslední dobou lehce popudlivá, zvlášť pokud přijde řeč na pečené ptactvo. Že by alergie na peří? Nebo ji jen štve rýpavý výčepní?

  Hlídky si libují a povolují opasky na zakulacujících se panděrech. Medvědí šašlik, pudink, krémové polévky... to musí být někde znát.

  Po Darkshire kolují zvěsti, že Lord tvoří novou vyhlášku. Prý se v ní barmanům zakáže nadměrná konzumace alkoholu... a ďas ví proč taky zpřísní podmínky pro užívání magie měnící lidi na zvířata.

  Říká se, že Edwin dostal úkol najít všechny dva...tři...pět...papoušků a donést je zpět do města. Chvíli chodil po náměstí a poptával se, patrně na adresu obchodu s domácími mazlíčky, a pak zmizel.

  Hann zveřejnil žebříček tří nejlepších štamgastů. První dvě místa zaujímají trpaslíci s rovností bodů - tedy tupláků, dalším v pořadí je ten, co udělal z jistého Stormwindského hlavouna blbce, jeho ženě odpáral pověst ctnostné dámy a dceru ošulil o věneček.

  avatar
  Carpio

  Posts : 250
  Join date : 04. 11. 14
  Location : západní Čechy

  Re: Drbárna "U havrana"

  Příspěvek pro Carpio za Wed Jul 27, 2016 2:52 pm

  Říká se, že radní z Darkshire podali návrh na vyčištění studny. Prý že tam padají ghůlové a tak dále. Bylo rozhodnuto, že v rámci neutralizování nečistot bude do odběrného místa hozen gnomský paladin, najde-li se.

  Povídá se, že Hann dostane za bar společnost. Prý to nebude blef, lakující si nehty, bude dvorný, bude umět míchat něco víc jak rum s pivem a obšťastňovat u toho štamgasty pokoutně prodávanými hanbatými časopisy...jen je otázka, jak se ti dva snesou - o kuchařce nemluvě.

  Velitel Berthall se na popud mágyně Eliz vsadil s Arianou. Týden prý žádný z nich nepozře ani kapku alkoholu. Obé je s podivem, neb velitel si v nepřítomnosti drahé polovice vždycky dá aspoň korbel nebo dva, a Arianu si bez obligátního frťana nikdo nedovede představit.

  Říká se, že se nenašli ani čtyři ba ani jeden papoušek. Edwin se z pátrání po obchodech s domácími mazlíčky vrátil s prázdnou - a Lord mu za to ještě poděkoval.

  Nemrtví na krchovech se podle Berthalla házejí do gala! Nebo praktičtěji: vybírají hroby svých spoluležících a vše blýskavé nosí neznámo kam.

  Lord chtěl v návaznosti na předchozí zprávu nejprve zavřít svého bratra Aurela do jedné klece se světlonošem, avšak upamatoval se, že Serpentia opravdu neholduje secondhandu a tudíž s celým pozdvižením nebude mít nic společného.

  Hlídky se česťují, že zjistily nelegální zacházení s Lordovým jízdním zvířetem. Naprosto bez povolení se na něm po obloze proháněla tmavě oděná postava.

  avatar
  Carpio

  Posts : 250
  Join date : 04. 11. 14
  Location : západní Čechy

  Re: Drbárna "U havrana"

  Příspěvek pro Carpio za Thu Jul 28, 2016 10:50 am

  Povídá se, že část hlídky včera vyrazila na sever, prý že pátrat po nějaké rodinné tretce Lorda Angeluse. Nel pravděpodobně zahodil za letu na gryfovi oblíbený chrastítko.

  Hradby směrem na západ jsou opět "přizdobeny" několika kopími s pozůstatky nemrtvých. Ariana zjevně nemarní čas v hostinci něčím, jako je limonáda, a když nemůže pít, pracuje.

  Taktéž se říká, že příchod nového barmana nebyl jen vtip. Hann už chystá o židli víc. Podomek rozhlašuje, že dostal za úkol omotat kuchyni ostnatým drátem a položit miny, ale to byl dozajista jen ožralecký výplod.

  Mágyně Eliz je jaksi zaneprázdněna, údajně se pokouší zkoumat dlouhodobou budoucnost Darkshire. Prý viděla démony, což by vlastně nebylo nic moc neobvyklého.

  Velitel Berthall se navrátil z "výletu" portálem jak přeražený, prý že mágyně Elizabeth neměla den a místo do řad nepřátel trefovala do vlastních, což potvrdila i nakrknutá Ariana.

  Povídá se, že Lucan pobíhá po městě a tulí se ke kde komu, dokonce i k Lordovi. Že by mu tolik chyběl medvídek na spaní?

  Včera se potvrdila dlouho debatovaná domněnka. Ariana nemá hlavu v pořádku. Kdo psychicky zdravý by taky hlasitě odmítal třídenní leháro v lazaretu? Kor po tom, co by se zotavoval po (nezdařeném) ghůlím pokusu o cucflek?

  avatar
  Carpio

  Posts : 250
  Join date : 04. 11. 14
  Location : západní Čechy

  Re: Drbárna "U havrana"

  Příspěvek pro Carpio za Wed Aug 24, 2016 11:34 am

  Povídá se, že vyšlo na světlo další zlověstné proroctví... prý něco o ochraně medvědů a uchování hlavy na krku. Co za pitomost z toho zase vyleze? Trpaslíci si medvědy hlídají a Lucan toho svého nepůjčuje.

  Říká se, že nový barman, vida tančícího blefa, utekl z hostince a již se nevrátil.

  William, aka samozvaný pasáček "oveček" se nechal slyšet, že právě onen elfský tanečník vydělává nejvíce. Že by měly místní ženy tak dobrý vkus? Nebo muži tak špatný?

  Hann se nechal slyšet, že v souboji o chmelový věnec, udělovaný barmanem na konci roku, Ariana během posledních dvou týdnů raketově předhonila Williama a pevně se usadila na třetím místě ihned za trpaslíky.

  Barman taktéž pustil do éteru naprosto betonově jistý drb, a to, že velitel Berthall a William se zavřeli s Arianou na jednom pokoji v patře. Taktéž rozvinul poměrně květnatou a do půlnoci nepublikovatelnou teorii o tom, co se tam mohlo dít, ale sami aktéři hovoří o poradě. Jenže od kdy se porady nekonají v předpokoji Lordovy pracovny?

  Povídá se, že v hospodě budou zeleninové hody. Lord zřejmě přehnal objednávku mrkve, celeru a pdobných pochutin, neb jich nechal poslat několikero ovršených beden...kteréžto byly ihned po doručení kupodivu uzamčeny ve sklepě. Že by brambory tak stouply v ceně?

  Stráže se dušují, že mágyně Eliz najisto nebyla celou dobu zavřena ve věži. Údajně před několika dny zachytily naprosto zmatlanou a zničenou jezdkyni, kterážto ovšem městskou mágyni připomínala jen výrazem obličeje. O pravdivosti tohoto drbu vypovídá i fakt, že v lazaretu se svítilo celou noc.

  Říká se, že lékárník Girkon je lidumil. Dokonce takový, že se odmítl přidat k výpravě "na maškarní" do Booty Bay oblečen za piráta, jako vynálezci tohoto nápadu. Prý že by mohl někoho vyděsit, nebo by si uhnal další dceru.

  Podomek konstatoval, že pitka v přístavu se patrně vydařila. V noci bylo vidět dvě klopýtající postavy, kterak vlečou třetí - patrně v kostýmu ducha - do strážnice.


  avatar
  Carpio

  Posts : 250
  Join date : 04. 11. 14
  Location : západní Čechy

  Re: Drbárna "U havrana"

  Příspěvek pro Carpio za Thu Jan 12, 2017 3:12 pm

  Povídá se, že během dvou měsíců se stihlo mnoho - umrtvit živé, oživit mrtvé, vylepšit dlabec v hospodě, nabrat nové hlídky, dezintegrovat jednoho mága, potřepat si klepetem s chobotnicí a umravnit Lucana.

  Hospodský Hann si ob den vsadí na nějakou šílenost. Většinou jde o láhev rumu. Poslední sázka byla ovšem poněkud přes čáru a na jejím konci je odhadováno několik mrtvol, díra ve stěně a vymlácenej lokál.

  V Booty Bay se dveře u hospody netrhnou, snad tam někdo přivezl novou várku tanečnic (rozuměj - ženská verze od tanka).

  Říká se, že po Šerohvozdu poletuje duch jakéhosi dezertéra z řad Stormwindské stráže, který byl zhruba před dvěma měsíci uhnán a zabit místními hlídkami. Včera údajně zabil tři ozbrojence na koních. Ti, co netuší, se děsí - a ti, co vědí si mnou ruce.

  Velitel Berthall si prodloužil dovolenou. Již drahnou dobu pátrá po tom, jak za pomoci hlídky poskládat puzzle, ze kterých by vylezla jeho drahá Eliz. Leč prozatím má jen tři části, a to je hodně málo.

  Will se čím dál více věnuje ehem ...přidružené obchodní činnosti... a prý si buduje doupě v jakémsi luxusním letovisku. Několik pokojů, tekoucí voda, krb v každé místnosti, no neberte to.

  Lord na dobu Berthallovy dovolené najal nějakého Kevhorna, bývalého Lordaeronského důstojníka stráží. Prý že dokázal vylézt živý z boje se zuřivým rytířem smrti a prodělal několik ofenziv pohromy. Nu, taky podle toho vypadá.

  avatar
  Carpio

  Posts : 250
  Join date : 04. 11. 14
  Location : západní Čechy

  Re: Drbárna "U havrana"

  Příspěvek pro Carpio za Wed Feb 22, 2017 2:15 pm

  Říká se, že z poslední akce se skupina bojovníků vrátila v těžko popsatelném stavu a po kouscích. Liane po jedné ohnivé epizodce z náměstí zůstala v lazaretu, stejně tak Ariana. Velitel Berthall se šel modlit ke Světlu, Lucan zřejmě k pečeným žebírkům - neb ihned zamířil do kuchyně. Lord volil po psychicky i fyzicky náročném výletu klid s rodinou. Další z mágů se zababral do věže, a trpaslici snad ani nikdo neviděl.

  Všichni navrátilci - tedy všichni schopní řeči - údajně hovořili o pádu kamsi do temnoty a něčem, co připomínalo hromadnou popravu.

  Povídá se, že dezintegrovaná mágyně Eliz se vrátila za dva dny po onom "výletu hlídek" viditelně v jednom kuse, leč s hlavou jaksi pomotanou.

  Hlídky rozhlašují, že tímto stoupl počet cvoků ve městě na tři - a většinu mají mágové. Je s podivem, že praštění mágové se vzájemně nesnášejí.

  Hann se dušuje, že den po návratu Eliz se velitel Berthall strašlivě zřídil. A ještě k tomu s Williamem. Po návratu k domu našel zamčené dveře, takže byl nucen se odebrat ke spánku s ostatními hlídkami.

  Zlí jazykové k předchozímu drbu dodávají, že velitel zamknul mágyni doma sám, hodil klíče do studny a šel se v klídku prospat bez toho, aby musel lítat po baráku s prachovkou a hadrem na podlahu.

  Říká se, že William shání nějakého gnoma, který pracuje hlavou. Nebo v hlavě? Tak nebo tak, zajímavější by bylo shánět gnoma, který hlavou nepracuje. A prý že chce napravit stav cvoků na minimální.

  Hospodský má mraky práce s novou pomocnou silou, kterou dohodil Lord přímo z vězení. Kdyby byla přičmoudlá pomocnice tak k dílu, jako je k jídlu, hospoda by se leskla od komína až po dveře. Jenže se neleskne. Nu, třeba jednou bude.

  Povídá se, že Will vychází vstříc i nemrtvým zákazníkům a včera byl v bordelu viděn ghůl v krajkovém prádle. Zda to byl "on" nebo "ona" zdroje neuvádějí, neb před takovým zjevem každý utekl.

  avatar
  Carpio

  Posts : 250
  Join date : 04. 11. 14
  Location : západní Čechy

  Re: Drbárna "U havrana"

  Příspěvek pro Carpio za Mon Feb 27, 2017 3:45 pm

  Říká se, že po včerejším večeru měli felčaři pohotovost. Ukázalo se totiž, že Eliz je jak goblinský mix nazývaný prozaicky "dva v jednom".

  Hann údajně začal po zaslechnutí této zvěsti vybírat na kočárek. Naneštěstí si spletl dojmy s pojmy - na to byl nucen kočárek do rána propít, čehož se vehementně účastnily hlídky, mající noční službu.

  Místní astrolog zhodnotil stav hvězd, řádění kun v kurníku za hospodou, fakt, že nad městem přeletěly kachny v útvaru mírně nepřesného pentagramu, a stav darkshirské rybky pro štěstí, kterážto od včerejška nežere, ježí šupiny a tváří se velmi pochmurně. V následku na tyto události zvěstuje městu Darkshire veliký průšvih, pravděpodobně nálet sarančat.

  Lord prý rozesílá zprávy do všech spřátelených zemí - hledá trpaslíka Rognora i s medvědem. Že by zdědil pivovar?

  Ve včerejších nočních hodinách se v hostinci stalo něco nepředstavitelného. Porvaly se mágyně - jen chyběla čokoláda, šlehačka a gumoví medvídci.

  Povídá se, že sedat si na mágyni, byť pro účel její ochrany, není nejlepší nápad. Může vám popálit vršek a přimrazit spodek.

  Říká se, že Lordův potomek má hlavu plnou pohádek. Naposledy hledal prince pro agresivní Sněhurku, příště bude pátrat po čaroději ve skříni.

  avatar
  Carpio

  Posts : 250
  Join date : 04. 11. 14
  Location : západní Čechy

  Re: Drbárna "U havrana"

  Příspěvek pro Carpio za Sun Dec 24, 2017 4:47 pm  Veselé Vánoce, bando! Cool
  avatar
  Carpio

  Posts : 250
  Join date : 04. 11. 14
  Location : západní Čechy

  Re: Drbárna "U havrana"

  Příspěvek pro Carpio za Sun Jan 28, 2018 8:18 pm

  Povídá se, že Will nějak podezřele rychle obměňuje zaměstnankyně bordelu. Potrefený se brání, řka, že nové děv... ehem... nová děvčata mu přes noc vždycky něco sežere. Panny to zdaleka nebyly, takže o draku nemůže být řeč. Zbývají dvě možnosti. Sežral je drak, který si moc nevybírá, případně šly pracovat jinam, kde jich je víc.

  avatar
  Carpio

  Posts : 250
  Join date : 04. 11. 14
  Location : západní Čechy

  Re: Drbárna "U havrana"

  Příspěvek pro Carpio za Fri Feb 16, 2018 3:30 pm

  Povídá se, že po jisté době změnil Darkshire hymnu. Prý že v tom má prsty jakási lobby klubu anonymních alkoholiků, provozovatele nevěstince a místních salámistů.

  avatar
  domimaru

  Posts : 7
  Join date : 27. 06. 15

  Re: Drbárna "U havrana"

  Příspěvek pro domimaru za Sun Mar 11, 2018 9:35 am

  Mezi lidmi se šiří zvěsti o zlatých veverkách které pobíhají po lese...
  avatar
  AngelusCzD

  Posts : 17
  Join date : 18. 11. 14
  Location : Střední Čechy

  Re: Drbárna "U havrana"

  Příspěvek pro AngelusCzD za Sun Mar 11, 2018 5:32 pm

  domimaru napsal:Mezi lidmi se šiří zvěsti o zlatých veverkách které pobíhají po lese...
  Povídá se že se tam o ně stará jeden paladin z Arathoru, který se usadil v Darkshire...
  avatar
  Carpio

  Posts : 250
  Join date : 04. 11. 14
  Location : západní Čechy

  Re: Drbárna "U havrana"

  Příspěvek pro Carpio za Mon Mar 12, 2018 12:00 am

  Říká se, že Will vytrvale střídá děv... děvčata v hostinci. Naposled se teda u tyče ... či vlastně na pódiu... pohyboval tvor, u kterého nebylo poznat, zda to je trpaslík, či trpaslice, ale koneckonců, všechny vousy a chlupy se pohybovaly do rytmu, takže to ani tolik nevadilo. Jo, a prej že starosta ze Southshore je zlatíčko... nebo na zlatíčko? Čert ví, jak to ten/ta/to trpaslík myslel.

  Povídá se, že jeden moudrý, leč ve své podstatě a dobrotě nešťastný tvor kdysi řekl, že na světě existuje místo, kde se odehrávají skutečné příběhy... no, a asi je to v Darkshire, když tam porád lezou nezvaný, nemilý a exotický návštěvy (asi se učit, jak se takovej příběh dělá).

  Je jisté, že veverky se mstí! Kolem Darkshire krouží speciální (Smradupánovy) veverky zdopované héliem! A jinak teda začíná jaro, ghůlové se zelenají.

  Po městečku se šíří zvěsti, že ghůlí hlava je nejnovějším trendem na výzdobu exteriéru. Zřejmě móda dovezená odkudsi ze severnějších smradlavějších oblastí. Autorem této novoty je pravděpodobně Lordův bratr Aurel.

  Povídá se, že se za městem našlo tělo syna místní rosničky a vesnického hlupce z Westfallu. Byl podřezán a mezi půlkami měl, světe div se, zastrčený prapodivný kotouč s nápisem "RP marka"... pravděpodobně znak jakéhosi zločineckého klanu. Bývalý goblinský obchodník Smrda údajně takovou věcičku zná, ale co ji naposledy viděl, to už je sakra dlouho. Nu, ďas ví, co z toho vyleze. Že by vendetta? Nebo úchylný vrah?
  avatar
  domimaru

  Posts : 7
  Join date : 27. 06. 15

  Re: Drbárna "U havrana"

  Příspěvek pro domimaru za Tue Mar 13, 2018 11:16 am

  Hann všechny kolemjdoucí informuje že v třináctého dne třetího měsíce proběhne doplňování hospody o nejlepší chlast na světě. Pokud chce někdo vypomáhat a dostat první rundu zadarmo má se hlásit u fontány v osm večer. (13.3.2018/uterý/20:00)

  Sponsored content

  Re: Drbárna "U havrana"

  Příspěvek pro Sponsored content


   Právě je Wed Jan 16, 2019 4:23 pm