Fórum RP/PvE/PvP serveru Legenda


  Drbárna "U havrana"

  Share
  avatar
  Adeanyth

  Posts : 39
  Join date : 28. 04. 15

  Re: Drbárna "U havrana"

  Příspěvek pro Adeanyth za Mon Dec 14, 2015 7:52 pm

  Hovorí sa, že Duskwood postihla silná snehová búrka, ktorá blázni už od včera večera. A možno sa to nezdalo, mraky sa tak pretrhli, že už v ten večer stihlo napadnúť dosť snehu, aby pokrylo všetky cesty. Teplota šla dole hodných desať čísel pod bod mrazu, našťastie to už viac neklesá, teda pokiaľ nepočítame hlboké nočné teploty, ktoré môžu byť ešte nižšie.

  Spoiler:

  Veliteľ Nočnej Hliadky, Lord Angelus, prikázal hliadkám, aby sa z ciest stiahli do mesta, teplejšie obliekali a smeny aby sa striedali častejšie. Niektorí si povrávajú, že pokiaľ sa búrka neupokojí, tak sa cesty na pár dní uzatvoria, ale nič nie je isté.
  Krčmár Hann sa teší nepriaznivému počasiu, pretože do hospody začalo chodiť viac ľudí zohriať sa ku krbu. Ani polievka nie je taká zlá, hovorí sa. Hann sa vraj domnieva, že čím lepšie ju Rose uvarí, tým je väčšia pravdepodobnosť, že sa do dejín zapíše ako hrdina zimného obdobia. Avšak to by sa nenašiel neprajník, ktorý by netvrdil, že zásoby vydržia ledva do polovice zimy.
  Na druhej strane decká vzali návaly snehu športovo. Začali sa stavať snehuliaky a rôzne snehové kráľovstvá. No však uvidíme, ktoré z nich do Vianoc bude najväčšie...
  avatar
  Carpio

  Posts : 250
  Join date : 04. 11. 14
  Location : západní Čechy

  Re: Drbárna "U havrana"

  Příspěvek pro Carpio za Fri Dec 25, 2015 1:35 pm

  Povídá se, že v Šerohvozdu se předsevzetí dělají dříve! Například Berthall prohlásil, že nebude pít. To, zda mu to vydrží, už je otázka do pranice.

  Říká se, že pro dárečky se razilo až do Ironforge a trpaslíci se zduněli jak zákon káže.

  Taktéž je jisté, že krom domků umí místní stavět i monstrsněhuláky vysoké jako kašna.

  Z města Stormwindu prosákla pokoutní informace, že se před nedávnem uskutečnil pokus o změnu koncepce současné pochůzkové stráže, že nebyly dosti efektivní a tak dále, bla bla... Nic, čím by se měli v Darkshire znepokojovat - nebo ano?

  (ooc: bubáka a jeho jednotky si bude korigovat Kapr, půjde téměř výhradně o npc, navrch na území JIŽNÍCH MAREK tak upozorňuju: žádný špumprnákle mimo s nima Twisted Evil )


  avatar
  Carpio

  Posts : 250
  Join date : 04. 11. 14
  Location : západní Čechy

  Re: Drbárna "U havrana"

  Příspěvek pro Carpio za Sun Dec 27, 2015 3:12 pm

  Povídá se, že legendární vekslák a prodejce Smrdarum má nový sortiment! Za cenu vskutku lidovou: jeden zlatý za kus. Co na tom, že jsou některé věci lehce jeté. Neváhejte a nakupujte! Dovoz nevídaných a neslýchaných věcí probíhá den co den.  (ooc: kapří dárek k Vánocům pro všechny hráče, nyní je v prodeji cca 1/3 itemů, další přibydou do konce roku santa)
  avatar
  Carpio

  Posts : 250
  Join date : 04. 11. 14
  Location : západní Čechy

  Re: Drbárna "U havrana"

  Příspěvek pro Carpio za Tue Dec 29, 2015 4:45 pm

  V Darkshire to zase žije. Připravují se podlahy pro některé domky, odklízí se stále přibývající sníh a chytají se koně, kteří přijdou sami z Moonbrooku...a Trey se modlí ke Světlu o succubu. Moment...o succubu? Vážně?

  Povídá se, že jakmile na takové znesvěcování oltáře přijde Telarian, bude trhat hlavy.

  Madame Eva přijala novou pracovnici! Údajně se jedná o dealerku parfémů.

  Steven - podomek - se nechal slyšet, že Petrusin zanedbává své jízdní zvíře. Proč by ale jinak podkládal sedlo papírem? Aby koně neošoupal?

  Říká se, že Defiasové opět začínají rejpat. Jenže tentokrát jinak: organizovaněji.

  Povídá se, že do města dorazila potulná muzikantka a zdržela se jednu jedinou noc, ovšem parády nadělala na týden dopředu. Pojem "roztát u hudby" dostal naráz úplně nový rozměr.  

  Hann rozhlašuje, že tak potichu jako ve chvíli, kdy dotyčná naladila housle, hosté ještě nikdá nebyli. Tedy krom chvíle, kdy se všichni sežerou jak Karkulka a bezmocně leží pod stoly.

  avatar
  Adeanyth

  Posts : 39
  Join date : 28. 04. 15

  Re: Drbárna "U havrana"

  Příspěvek pro Adeanyth za Fri Jan 08, 2016 7:23 pm

  Neslýchané !
  Westfall sa začína stávať stredom pozornosti. Defiasovia začali náramne škodiť novými metódami, ale to ani zďaleka nie sú tí najväčší škodcovia v zemi...už teda nie.

  Podľa posledného hlásenia sa v starom dole pri pobreží usadil obrovský hmyz. Hoci nikomu nevadí, že požiera murlokov a gnollov, ale keď sa zistilo, že je schopné poľovať i na ľudí, je potreba zasiahnuť. Odkiaľ sa vzal nie je vôbec známe a ani ako dlho už žije v starom dole. Je však isté, že sa musí vyhladiť skôr, než sa stihne rozmnožiť ďalej.

  Podrobnejšia správa:


  Podľa prvých správ začali najskôr miznúť malé tábory gnollov a murlokov pri pobreží. Nevedelo sa o žiadnom dravcovi prisťahovalcovi, ktorý by ich rád lovil. Žiadne známky boja, iba "krtince", ktoré pri každom takomto tábore bývali.
  Pár dní na to sa partia Darkshireských ľudí pod vedením Angelusa Spacisa rozhodla zistiť, čo je za týmito zmiznutiami. Hoci paradoxom je, že to miznutie nebolo nikomu na škodu, bolo dobre vedieť, čo to spôsobuje. Aj keď od velenia nepadla zmienka, či tajný tvor má na jedálnom lístku i ľudí, nikto si nebol úplne istý, či sa nepokúsi zaútočiť na smelú skupinku.

  Cestou by avšak nikto nečakal, že pri dole obsadenými Defiasmi sa doslova pod zem prepadne ich jedna členka a jediná stopa je veľký krtinec. Chvíľu na to sa v dole ozvali kriky, nadávky na niečo neurčité, čo ich napadlo z vnútra. Boj a krik utíchol rýchlo, už sa ozval iba žalostný hlas, že "tá potvora uniesla jeho kamaráta do diery".
  Žeby si záhadný zemný tvor predsa len na ten lístok dopísal i ľudí? Zrejme áno. Nie áno, celkom určite. Po ceste, smerom k starému dolu, sa zem pod našou skupinkou začala prepadávať a z nej sa pokúsil záhadný tvor lapnúť Reini a stiahnuť ju pod zem. Vďaka sile dvoch mužov, Angelusa a Berthalla, bola žena zachránená, ale zemný tvor nazlostený a rozhodol sa ukázať v celej svojej kráse. Žiadny malý krtko, ale veľký, prerastený červ. Chcel si vziať svoju večeru, ale medzi ním a ňou stáli dvaja ozbrojenci a dve mágyňe. Po chvíle roztržiek a boja, červ dosiahol svojho - načatú večeru chytil znovu a pred očami druhých ju zožral. Nikto nerobil unáhlené závery, preto červa domlátili. Keď ležal nehybne na zemi, z jeho papule sa začala drať Reini, ktorú sa predtým pokúsil zožrať. Celá oslintaná, chŕllila trpasličie nadávky ako na bežiacom páse.

  Druhá polovica cesty sa zdala byť pokojnejšia, pretože záhadný tvor bol mŕtvy, ale pohľad na okolité pláne trochu desivý. Nebolo treba ani bystrejšieho zraku, aby si dotyčný všimol, že dier je po okolí toľko, koľko by bol schopný narátať na dvoch rukách. Pri cestičke k dolu už žiadne prepadanie pod zemou nebolo, ale bol počuť bzukot. Áno, akoby niekomu uleteli včely, lenže keď bol bzukot čoraz väčší, i na jeden roj včiel, začalo sa uvažovať o prerastených osách. Ako prvá si toho všimla Elizabeth, keď sa priblížili k ceste do dolu.

  Predpoklad bol celkom správny, pred dolom poletovalo asi desať obrovských os a strážili vchod. Jedna z nich, bližšie k ceste, asi zacítila zranenie ženy, ktoré bolo utrpené pri preťahovaní sa s červom. Začala sa približovať, čím jej veľkosť nebezpečne vzrástla. Jeden ozbrojenec pozdvihol štít a rozhodol sa chrániť Elizabeth, ktorá bola oproti oplátovanému Berthallovi slabo chránená. Bola chyba, pretože osa sa po ňom vrhla rýchlosťou svetla. Štít ustál náraz, ale keď zlomyseľná osa onen štít dokázala ukradnúť a odhodiť preč, zrazu bol i ozbrojenec krátky. Osa vzlietla a žihadlom to namierila do úbohého vojaka. V ten rýchly moment sa nedalo už robiť nič, len dúfať, že žihadlo sa zlomí aspoň o jeho pláty. Nestalo sa tak, žihadlo si našlo cestu pod plát a dávkou ako pre slona, paralyzovala nešťastníka Berthalla. Druhý ozbrojenec, Angelus, šikovne uťal žihadlo, aby podobný incident sa už neopakoval. Osa zapišťala a oháňala sa po ňom pažami. Jednu dlhšiu pažu osy (ktorá ich mimochodom mala šesť) sa mu ešte podarilo zotnúť, kým ho spacifikovala. Po pravde Angelusa dorazila mágyňa Elizabeth, keď arkánovým výbojom netrafila hlavu osy, ale veliteľov pancier. Oslintaná Reini sa pokúsila napraviť si reputáciu a kordom rozrezať krídla osy, aby jej znemožnila lietať a tým pádom ju dostať do úzkych. Výpad bol skoro presný, ale kord sa len oškrel o chytinový pancier vedľa miesta, kde krídla vyrastali. Samozrejme jej krídla ešte udelili niekoľko faciek o hlavu, aby si hádam dievča zapamätalo, že i najslabšia vec môže byť efektívnou zbraňou. Angelus sa pozbieral z chvíľkového vyradenia a znovu sa rozmáchol po ose, ale minul a osa ho znovu začala šikanovať svojimi bodákmi na pažiach. Šťastný koniec tomu dala Reini, keď sa jej podarilo na mäkkom mieste preťať ose bruško a tak jej vnútornosti poliezli von. Osa v smrteľných kŕčoch sa zvalila na zem s piskotom, ktorý začal lákať ostatné osy.

  Bolo načase zorganizovať ústup – Angelus a Reini vzali Berthalla za ruky a začali ho s veľkým pupkom ťahať preč. Mágyňe Elizabeth a Caelia, sa rozhodli dodať im čas podpálením trávy a založenia menšieho požiaru, ktorý by osy odpudzoval. Plamene sa zdvihli na sekundu presne, prerastený hmyz mal už naostrené žihadlá a bol pripravený rýchlym letom zaútočiť na ľudí, ale sálajúce teplo z ohňa a hustý dym im nedovolil prejsť.

  Začalo to naberať dobrého konca, ale v tom zrazu sa pod Reini, Angelusom a Berthallom zatriasla zem. Utiekli celkom včas, ale nič netušiace dievčatá skočili na nástrahu a zo zeme sa vytiahol druhý červ. Okamžite sa s otvorenou papuľou vrhol na Elizabeth, ale jej šprint na krátku vzdialenosť a skok ju zachránili pred užužlaním. Berthall bol odtiahnutý k neďalekému plotu a k boju s červom sa pridal Angelus s Reini. Angelusov výpad na hlavu hada sa skončil totálnym fiaskom – červík sa uhol a rýchlym chmatom ho vzal do papule a pustil dole krkom. Reini sa už nehodlala znovu „vykúpať“ v slize a súboj s červíkom vzala dosť osobne. Pri Angelusovej strate pozdvihla jeho meč a začala bojovať s ním. Červík dostal pár pekných ran, ktoré s ním otriasli, ale žiaľ boli chránené a tak nenabrali plného účinku. Pri jednom zlom kroku sa červ rýchlo preplazil okolo Reini a vzal ju do papule. Pevne ju chytil a vyzdvihol, ako ju začal hltať, asi mu zavadzal meč v jej rukách a snažil sa ho z nej vytriasť. Triasol s ňou tak silno, že jej už div nepolámal kosti v tele. Reini bola železnou slečnou a meč sa jej podarilo prepchať do papule i jemne vraziť do podnebia červovi. Ten zachrchlal a vypľul ju. Naštvaný, že sa mu snažila dostať pod kožu, na ňu znovu zaútočil. Reinin pokus o prerazenie do červa cez oko skončil tak, že meč sa opäť šúchol o červov pancier a ešte do Reini vrazil predným chráničom. Otrepanú Reini vzal do papule znovu a tentoraz už z nej ten meč vytrepal. Tak skončila v žalúdku druhá osoba. Caelia, ktorá pri šťastí neskončila v žaludku ako prvá, sa dokázala spamätať a priskočila k červovi s nažhaveným hrotom kryštálu na jej zdobenej palici. Červík pískal, keď sa mu do jemnejších miest urobilo pár vypálených dier. Statočne sa oháňala pred červom a zamestnávala ho. Elizabeth sa tiež spamätala zo šoku a začala sa k červovi prikrádať, kým on s otvorenou papuľou ohrozoval Caeliu.

  Elizabeth čas vypršal v momente, keď červ v správnom momente nabral Caeli do papule a začal ju hltať, hoci sa mu nepodarilo z nej vytriasť palicu, riskol to a tiež skončila v žalúdku. Vzala dýku, vrazila ju červovi do tela a začala do neho rezať otvor. Červík pišťal a chrchlal, keď mu niekto páral brucho. Hoci bola skoro hotová, červík po nej zaútočil nijak inak, ako s otvorenou papuľou. Diera bola hotová a červík nevládne spadol na zem. Po dramatickej minúte ticha sa z papule vydrala Elizabeth, celá od slín, štvornožky sa dostala k bruchu a začala kričať dnu: „Ak ešte žijete, kopte ! Bojím sa rezať hlbšie, nechcem vám ublížiť!“ Z útrob sa otvali tlmené hlasy a i pohyb naznačoval, že ešte niekto žije. S dýkou si ešte pomohla v prerezávaní cesty, až konečne urobila otvor dnu. Prvú vytiahla Caeliu, druhú Reini, ktorá už mala problémy s dýchaním a rozkašlala sa. Angelus sa moc neozýval, preto bola Elizabeth nútená trochu vliezť do červa, ale v krátkom okamihu proti nej vyletela ruka. Mocne ju uchopila a začala ťahať von. Bol celý od slizu, všade, ale bol živý a to bolo hlavné.
  Blížil sa súmrak a všetci boli maximálne zničení. Rozochvená Elizabeth sa ponúkla, že sa ešte odhodlá na jeden portál do Darkshire. Keď všetci prešli na druhú stranu, Elizabeth začala vyčerpaním odkvecávať a pobrala sa do hospody. Berthall bol odnesený na jeho obľúbené lôžko k felčárke. Celý čas sa im snažil niečo povedať, ale iba mrmlal a brblal ako murlok a skoro celé ústa mal od vlastných slín.

  Nakoniec by sa naozaj dalo povedať, že to skončilo dobre.
  Ešte v ten večer si všetci dali povinný kúpeľ.
  Koniec záznamu.

  Všetkým účastníkom ďakujem za účasť a teším sa i nabudúce. Smile
  avatar
  Adeanyth

  Posts : 39
  Join date : 28. 04. 15

  Re: Drbárna "U havrana"

  Příspěvek pro Adeanyth za Mon Jan 11, 2016 8:08 pm

  Včera večer hospodký konečne mohol privítať Berthalla po jeho ťažkej marodke s "plným pupkom" a vraj mu hneď naservíroval pivo. Že pokiaľ veľké brucho, tak jedine pivkové.

  Ešte v ten večer sa v hospode objavila slečna Elizabeth s čiernou páskou na hlave. Žeby oslepla ? Nie, vraj mala chuť hrať slepú babu. Avšak skončilo to tak, že keď sa po slepote snažila nájsť voľné miesto, ohmatala živého medveďa a s krikom sa zložila na zem. Celú situáciu zahojil Berthall, keď ju utíšil, pomohol posadiť a kúpil jej džús.


  avatar
  Carpio

  Posts : 250
  Join date : 04. 11. 14
  Location : západní Čechy

  Re: Drbárna "U havrana"

  Příspěvek pro Carpio za Sat Jan 16, 2016 9:33 pm

  Povídá se, že lékárník Girkon je gigolo, kterému může i Filas závidět.

  No opravdu, jeho klacek už okousalo půl Darkshire.

  Říká se, že není klacek jako klacek a lepší pořádný, než nějaká náhražka...to tedy oznámil sám velitel hlídky.

  Taktéž vešlo ve známost, že bratr velitele se dostal do kaše větší, než obvykle. Údajně má pracovat pro skupinu s označením SD. Co tato dvě písmena znamenají se odhaduje různě - od "sadomasochistických debilů" po "strašnej dobytek".

  Stal se malý zázrak! Berthall po výpravě nepřišel k úhoně - rozhodl se tedy zhuntovat jinak a po večerce zamířil k domku jisté mágyně.

  avatar
  Carpio

  Posts : 250
  Join date : 04. 11. 14
  Location : západní Čechy

  Re: Drbárna "U havrana"

  Příspěvek pro Carpio za Sun Jan 17, 2016 1:46 pm

  Povídá se, že Petrusin okusil jistý lektvar, který způsobuje pravdomluvnost. Ke škodě své i všech přítomných. Na místní věděl vše, na nepřítele nic, snad jen to, že "nepřítel vlastní jakési papíry, které jsou podělané od much, nebo co".

  Taktéž se roznáší, že slečna Elizabeth si ve vaně zpívá a před zrcadlem zkouší na hlavu věnce. To, zda byla na věnci pentlička "Vzpomínáme" již Petrusin neřekl.

  Velitel hlídky prý si hraje s vojáčky, které má připraveny pro syna až povyroste - nutno říci, že se povětšinou jedná o komedie, kterýmžto se jeho ratolest i drahá polovice hrozně smějí. Aktéry jsou totiž bývalí politici.

  Petrusinovy zprávy byly nevyčerpatelné - na Girkona prozradil, že u truhláře vybíral kolébku, na hostinského Hanna zas to, že jej kuchařka vzala paličkou na maso.

  Sám na sebe Petrusin prozadil jen to, že se bojí jehel - což jen potvrdilo rafinované způsoby mučení, kterých se mu údajně vrchovatě dostalo v zajetí pod Moonbrookem.

  avatar
  Carpio

  Posts : 250
  Join date : 04. 11. 14
  Location : západní Čechy

  Re: Drbárna "U havrana"

  Příspěvek pro Carpio za Mon Jan 25, 2016 11:41 am

  Povídá se, že lékárník Girkon se může živit i jako výrobce prostředků proti hmyzu...nebo drog. Účinkovalo obojí.

  Taktéž je jisté, že v současné situaci se uplatní jeho medicínská praxe. Proč se to říká? Jednoduše. Ve včerejších nočních hodinách dorazilo ze západních zemí trestně-broučí komando v dosti pochroumaném stavu.

  Madame Eva prohlásila, že takový smrad, jaký vyluzovali příslušníci komanda, se hned tak nevidí - opravdu, nevidí! Ten puch byl takový, že nebyl jen cítit, nýbrž i vidět!

  Barman si trhá porost hlavy - již tak dost sporý. Štamgastů ubyde. Lord Angelus se držel na koni jen silou vůle (na nohy nemohl vůbec) a bude se patrně dlouho léčit. Další potíží jsou pomačkané plechy, nadto zlí jazykové prohlašují, že lordovým trenkám už není pomoci a budou muset být zpopelněny. Slečnu Elizabeth musel Berthall při návratu dokonce poponášet - leč ne do lazaretu, ale k domovu. Jediná houslistka Lina se k věci nijak nevyjadřovala, neb byla (o hlavu menším) Girkonem odtažena do lazaretu v poněkud bezvědomém stavu.

  Povídá se, že dění ve Westfallu bude muset zdokumentovat někdo nezraněný, neb ti "potrefení broučí nožkou", případně stromem, byli část boje v limbu.

  (OOC: Říká se, že toho večera padaly epické rolly na straně hmyzu i hrdinných bojovníků. Rolly 2x 100 a vysoko přes 90 byly vskutku kořením boje!)

  avatar
  Adeanyth

  Posts : 39
  Join date : 28. 04. 15

  Re: Drbárna "U havrana"

  Příspěvek pro Adeanyth za Wed Jan 27, 2016 8:13 pm

  Máme tu ďalšie zápisy z udalostí, ktoré prebiehali vo Westfalle pod vedením lorda Angelusa na operácii Osie Hniezdo. Cieľom operácie bolo hniezdo raz a navždy vyhubiť. Vyzbrojená skupina piatich členov po prípravách v Sentinel Hille sa presunula k dolu, ktorý sa stal spomínaným osím hniezdom.

  Podrobnejšia Správa:

  Od poslednej obhliadky starého dolu uplynulo už pár týždňov a naša partička sa za ten čas dokázala dostatočne pripraviť na protiúder. Lekárnik Girkon dokázal vyvinúť prášok, ktorý mal na osy pôsobiť smrteľne pri vdychnutí. Slečna Elizabeth noc strávila zavretá vo veži miešaním lektvarov so samo vznietiacou látkou. Lord Angelus si pre istotu nechal objednať škatuľu gnómich trhavín. Čo však nebolo dvakrát povzbudzujúce, žiadna z troch menovaných vecí nebola riadne otestovaná a tak sa mohlo stať naozaj čokoľvek.

  Keď dorazili k dolu, o prvom kroku ktorom sa rozhodlo, bude vyskúšanie Girkonovho prášku proti hmyzu. Po rovine sa prešlo na severnú časť vyvýšeniny, čím bol krásny výhľad dole na dol i jeho blízke okolie. Girkon otvoril malú škatuľu a začal z okraja do nížiny sypať prášok. Vietor mu hral v prospech, tak sa prášok úspešne dostal k osám pod nos. Každý čakal na moment, kedy osy popadajú na zem, ale účinok prášku bol prekvapivo iný, ako sa i predtým dalo predpokladať. Teda...popravde sa nerátalo z možnosťou, že by prášok začal osám voniať a chutiť. K dvom zasiahnutým sa pridala ďalšia a k ním prileteli ďalšie dve, všetky osy hodovali na prášku a začali sa bláznivo vznášať. Angelus a Reini sa smiali, Bert sa tváril, že nechápe, Elizabeth sa s divným pohľadom pozrela na Girkona. Ten len pokrčil ramenami a riekol: „No čo, povedal som, že to nemám otestované.“ Nejak sa našlo pochopenie, ale určite každý si zmyslel, že matroš to musel byť kvalitný...  Zábavnú idylku bolo treba ukončiť a znovu sa sústrediť na vec. Slečna Elizabeth sa postavila ku okraju a všetky prítomné osy sa pokúsila na jednom mieste uškvariť, ale plameň nebol dostatočne silný a oheň len strávil Girkonovú návykovú látku. Teoreticky bolo možné, že sa Elizabeth tiež nechtiac nadýchala malého množstva prášku, ktorý k nej zavial vietor a dočasne ju otupil. Osy vyzerali nazlostene a začali nalietavať na ľudí, aby sa im pomstili za spálený matroš. Taktika na osy už bola celkom obohratá, zjednodušením bolo, že osy boli čiastočne mimo...bolo obdivuhodné, že ešte lietali. Jedna padala za druhou, iba tá posledná, najprotivnejšia, sa nenechala tak ľahko a bojovala do posledného šnup...dychu. Zaujímavými bodmi boju bolo, že paladin Berthall neprišiel k úrazu, ako bolo zvyčajné a pán Angelus sa pri boji nevedel trafiť alebo sa neustavične zamotával...žeby sa tiež nadýchal? Na záver Berthallovi vyšiel posledný úder a preťal osu na polovičky. Boj skončil, Bert bol v šoku, že ho osa nepopichala, Angelus sa spamätával zo svojej nešikovnosti, slečny Reini a Elizabeth boli nezranené a lekárnik Girkon vyliezol z poza najbližšieho stromu overujúc, či sa to škončilo.

  Pohľad sa zameral na samotný dol, kde bol už len posledný pár os. Bolo na čase otestovať kvalitu gnómskej trhaviny v akcií. Skupina sa presunula na južnú stranu, kde sa Angelus a Berthall pokúšali dobre umiestniť dynamit. Ani tu Berthall nemal smolu na pätách a knot zapálil úplne bez problémov. Naopak výbuchy dynamitov by sa dali zrovnať s deckou pyrotechnikou. Ale za to predsa nemohli, bolo to vyrobené u gnómov a nikto z nich nezodpovedal za tie nepodarky. Druhý pokus bol o čosi lepší, slečna Reini vybrala ďalší dynamit a zapálila ho na podobnom mieste ako páni. Výbuch už bol priateľnejší, hoci to nebol žiadny ohňostroj, podarilo sa strop jaskyne zhodiť a pri tom zadláviť presný pár os. Parta označila vec za vybavenú, ale kamenie sa začalo hýbať a cez niektoré diery sa začali prepchávať osy. Keď Angelus vyberal ďalší dynamit, kamenie sa pohlo mohutnejšie a celé vyletelo pred jaskyňu. Osy čo zahynuli boli priateľné straty. No to čo vyliezlo von, z toho padla pusa každému prítomnému - ten najšerednejší, šesť nohý, s pavúčim ksichtom, oranžový velkočerv. "Ó nie..." "Do prdele".  Červ o veľkosti domu a dĺžky priemerného mostu vykukoval z jaskyne, pohľad na jeho hnusné oči a chlpaté obrovské kusadlá bolo zrelým adeptom na novú nočnú moru pre každého, kto ho uvidel. Reini sa na chvíľu vyparila a o minutu neskôr so sebou dovliekla červouloveného kojota. "Napchajte doň dynamit," riekla Reini, pretože bola názoru, že taký červ isto zožerie čokoľvek. Angelus do kojota napchal dynamit, podpálil a hodil sa k červovi. Samozrejme že kojota zožral, ako sa čakalo, ale očakávaný výbuch nikde. Červík iba slabo nadskočil a vypustil paru. Girkon z druhej strany naliehal na Eliz, aby hodila jeden z výbušných lektvarov. Hoci nerada, lebo ich nemala dostatočne, hodila jeden na červa. Ten slupnul i lektvar a paru vystriedal oheň. Červík mal žhavé predjedlo.
  Sranda sa skončila, keď sa Berthall prišiel rozlúčiť s Elizabeth, lebo sa ponúkol ako návnada. Pevne ho stískla, pustila ho a už len pozerala, ako ide dole pred jaskyňu on, Angelus a Reini. Dokázali vylákať celého červa von, ale to ešte nevedeli, že jeho chvost sa končí kliešťami veľkosti kolesa kráľovského voza. Girkon mal pre strach urobené, tak sa dokázal len pozerať, ale Eliz nemohla a po okraji zliezla dole za červa. Berthall a Angelus si ho striedali, zatiaľ čo Reini svojím kordom skúšala pevnosť jeho chytinu...bol ako oceľ. Teraz ako hore ? Nohy boli hladké a o pancier sa z boku nebolo kde chytiť, tak bolo treba to skúsiť zo zadu. Eliz si našla miestečko pri jaskyni u nejakých odvalených kameňov a začala odriekať magické formulky na hromadenie energie. Silu červovho panciera zatiaľ vyskúšali všetci traja, no nikomu sa nepodarilo preraziť ho. Berthall sa rozhodol liezť za Reini a tak jediný Angelus ostal behajúcou návnadou. Eliz vyriekla dokončujúcu formulu a pod červom vyvolala ohnivý výbuch. Červík sa zaškubal, vadilo mu to,  jeho brucho bolo tým pádom mäkšie ako pancier na chrbáte. Reini už vyliezla na červa a opatrnými pohybmi prešla až nad hlavu. Vzala kord a prebodala mu obe oči...kto už by len vydržal vystáť ten ohavný pohľad. Berthall sa tiež dostal na chvost, ale keď Eliz vyvolala ďalší ohnivý výbuch, plamene olízli červa a ten sa zasa začal zmietať. Pri tretom výbuchu to už nevydržal a znovu sebou škubnul, ale už silnejšie a tým pádom obaja jazdci z neho zleteli. Oslepený červík sa otočil za dvojcou, Angelus sa chopil šance a zdvihol meč proti červovi v snahe sa mu dostať pod pancier. Aj sa tam dostal ale červík ho za to riadne nakopol ľavou zadnou...no naozaj...a aby mu nebolo málo, odpálkoval ho svojimi kliešťami. Slábnucá Elizabeth pevne držala ruky nad hlavou a plamene pod červom neutíchali, zatiaľ to vyzeralo ako jediná vec, čo poriadne funguje. Keď Berthall kričal za Angelusom, ten za ním zakričal spiatky: "Skloň hlavu!" a hodil posledný dynamit. Dopadol na hlavu červa, ale takou silou, že by sa za taký výbuch nehanbil ani Mišo Bej.  Hlava červa sa rozletela na tisíc kúskov a zaplavila okolie hektolitrami sra*iek. Elizabeth sebou cukla pri výbuchu, jej námaha v pražení červa sa skončila, ale bola skôr rada, že vôbec vládala chodiť. Berthall ostal žasnutý, ako moc veľmo ten výbuch zničil červa, ale dalo by sa povedať, že sa spamätal rýchlo. Girkon zletel dolu za Angelusom a kontroloval jeho stav - plát bol pekne ohnutý. Berthall si pod zmesou červieho slizu, tekutín a čiastočiek hlavy, všimol telo Reini nabodnuté pod obrovskou nohou. Nohu rýchlo z nej vytiahol a v panike kričal na Girkona, že našiel stav ohrozujúci život. Vyčerpaná Eliz zamávala rukami, že je fyzicky je v pohode, len bola bledá a unavená. Rozhodli sa skôr postarať o Reini a až potom o ostatných. Angelus sa i napriek ohnutému plátu a tupých bolestí dokázal ešte dostať na nohy.

  Napätie dosiahlo stropu, keď sa ozval bzukot z jaskyne. Von vyliezla kráľovná os, biela a mohutnejšia, než tie ostatné. Eliz sa pomocou Berthalla postavila a motivovala ho, aby ešte držal meč. Eliz zahrkala s batohom s elixírmi, pobrala poslednú odvahu na posledný vzdor. Jednu nádobu po druhej hádzala na osu. Hoci ju netriafala, zapálila vchod do jaskyne a zahnala kráľovnú na ústup. Prskajúca Eliz vyhádzala na osu tri fľašky, úplne na koniec si nechala jednu špeciálnu, obzrela sa na Berthalla s pohľadom "Utekaj." Fľašku hodila dnu a odstúpila preč, ozval sa výbuch a exlózia...znovu v tom mal isto prsty nejaký Mišo Bej. Elizabeth sa otočila na rýchly odchod, lebo strop sa začal znovu prepadávať. Keď už bolo po všetkom, Berthall vzal Elizabeth do náručia a odniesol ju k jej koňovi.  Do Darkshire prišli naozaj rýchlo. Angelus, Girkon a Reini šli hneď na očetrovňu, kde sa o nich už začali starať lekári. Berthall odniesol Elizabeth až do domu, do vane. No predsa nepôjde spať neumytá a mierne páchnucá.
  Záznam končí s nádejou, že osia kráľovná je naisto mŕtva a pohroma vo forme veľkých chrobákov zasa na nejaké obdobie zašehnaná.


  Ďakujem všetkým účastníkom hmyzieho eventu a Kaprovi ala GM podpore. Smile


  Naposledy upravil Adeanyth dne Tue Mar 29, 2016 8:31 pm, celkově upraveno 1 krát
  avatar
  Carpio

  Posts : 250
  Join date : 04. 11. 14
  Location : západní Čechy

  Re: Drbárna "U havrana"

  Příspěvek pro Carpio za Fri Feb 12, 2016 10:13 am

  Povídá se, že se toho zase semlelo tolik až si opilý barman nestačil na všechno vzpomenout.

  Říká se, že unavená Felčarka za poslední tři týdny pomalu nevylezla z lazaretu, zásoby posilující tinktury a lektvaru proti bolesti se povážlivě ztenčily, nadto se kolem poflakuje ozbrojená stráž. Potřebuje snad některý z pacientů hlídat?

  Hostincem začínají prosakovat drby, že se preventivně kopal hrob. Nakonec byl však zahrabán jen malý balíček - nemohlo v něm být nic většího, než co by se vešlo do sklenice na malé pivo. Že by nějaký poklad?

  Zázraky se dějí nejen v pohádce, ale i na zemi. Po nějakých pěti letech se do Darkshire dotrmácel zpět Walyn - někdejší mág. Hned se sháněl po uschovaných věcech, co zbyly z předešlých dob po záletné dámě jeho srdce, kterážto neslavně skončila pod Dědkovým mečem. Nutno říci, že návrat do městečka jej poněkud sebral. Ale opravdu! Podomek přísahal, že jej viděl to obrečet, když šel z hostince "s pískem".

  Hospodský se po ránu rozpomíná, že se v noci u krbu vedl jakýsi velmi vážný hovor zahrnující ženy a kosmetiku podlahových krytin, přesněji řečeno zametání a kvalitu hadrů na podlahu.

  Říká se, že trpaslíci si už druhý den libují, že je pivo řádsky vychlazené až zuby trnou. Že by mágyně Eliz vykouzlila kolem soudků tolik ledu?

  Z kovárny se (stejnou dobu jako z hospody) line chvalozpěv na kvalitu mědi, nalezené při poslední výpravě. "Blejskavá a čistá jak sklo, to vám povídam!" Když už tohle řekne mistr kovářský, něco to znamená.

  Ještě pozdě v noci byl hnán posel s listem skrze portál na Outland, aby sehnal jednoho z bratrů velitele, údajně kvůli něčemu, co nemůže počkat ani minutu - ba ani vteřinu! S celou věcí má co dělat i Elizabeth, která drží pohotovost a prohledává knihovnu ve věži. Ostatně, celé vedení vypadá, že se stalo něco, s čím nikdo nepočítal. Co to může být za průšvih, že se drží pod pokličkou?

  avatar
  Carpio

  Posts : 250
  Join date : 04. 11. 14
  Location : západní Čechy

  Re: Drbárna "U havrana"

  Příspěvek pro Carpio za Mon Feb 15, 2016 5:09 pm

  Barman se rozčiluje! Ve včerejších brzkých odpoledních hodinách přišel o několik oken - jakže to všechno? Prý dvakrát po třech velkých poryvech větru. Poněkud divné, když je město ze všech stran chráněno stromy.

  Říká se, že začíná jaro! Jak jinak by se mohl strážce Edwin poflakovat po Darkshire s náramně pěkným květem strčeným skrze kroužky zbroje. "Považte, ta kytka neuvadla ani do večera! A byla bez vody!" nechala se slyšet obchodnice s parfémy. "Asi kouzlo."

  Povídá se, že narychlo přivolávaný bratr velitele byl zaúkolován a skrze nečistou bránu zmizel z Darkshire na Acherus. Vrátil se prý za tmy v doprovodu vyčouhlého kolegy. Aspoň to prohlašoval podomek, který nemohl spát kvůli bolavým zubům. Asi se mu i od nevyspání dělaly mžitky před očima, protože o Aurelově nočním návratu, a vlastně o žádném rytíři smrti nikdo jiný nic neví.

  Lord Angelus se nechal slyšet, že je k dispozici vězení. Malé, smradlavé, studené, ale naše. Jak vzniklo? Prý se vyklidil od bordelu jeden ze sklepů. Lapkové se mají nač těšit. Padla i věta, že se na místo budou zavírat špioni z hordy, tedy až po tom, co budou pro výstrahu politi dehtem a vyváleni v peří, ale kde by kruci horda vzala špiony - a cpala je zrovna do města kde mrtví dávají dobrou noc?

  Je jisté, že zakulacující se Nikaelo špionkou asi nebude, ovšem místní už mají jiný odhadnutý cíl. A že prý se už chystá šibenice. Nebo snad popravčí špalek?

  Říká se, že z výzvědné cesty dorazil Aurel až v neděli pozdě v noci a v poměrně neobvyklém stavu. Přiblblý úsměv mu nespadl z tváře ani ve chvíli, kdy při odchodu z velitelovy pracovny debatoval s mágyní Elizabeth o runách, týkajících se chladu.


  Naposledy upravil Carpio dne Tue Apr 12, 2016 8:57 am, celkově upraveno 4 krát
  avatar
  Adeanyth

  Posts : 39
  Join date : 28. 04. 15

  Re: Drbárna "U havrana"

  Příspěvek pro Adeanyth za Thu Feb 25, 2016 9:07 am

  V posledných dňoch sa nehovorí o ničom inom, ako o totálnom fiasku v lazarete - hustlistka Reini zdrhla.
  Vraj deň predtým viedla vyššia vrstva s huslistkou vypočúvací rozhovor, vraj v tom tiež opäť bolo nejaké sérum. Hoci sa podarilo zistiť nejaké informácie, nedá sa povedať, že sa skupina dozvedela všetko.
  Taktiež sa hovorí, že okná boli pozatvárané a dvere strážené Nočnou Hliadkou. Ako je ale možné, že nepočuli rozbitie okna a následne ju nedokázali zadržať hliadky na námestí a pri bránach? Je snáď táto nebezpečná osoba niečo viac ako človek?
  Lord sa na druhý deň rozčúlil do nepríčetnosti a prikázal všetkých, kto v tú noc strážili v lazarete a v meste, postupne hádzať do žalára na niekoľko dní o chlebe a vode, aby si rozmysleli, či nabudúce budú hliadkovať zodpovednejšie.

  Čo to v skutočnosti malo znamenať ? Je naozaj Nočná Hliadka tak neschopná a v túto noc sa to len potvrdilo alebo nebezpečná huslistka sa dokázala zmeniť na šedú myšku a prekĺznuť hravo a ľahko ? Majú sa obyčajní občania báť ?
  avatar
  Carpio

  Posts : 250
  Join date : 04. 11. 14
  Location : západní Čechy

  Re: Drbárna "U havrana"

  Příspěvek pro Carpio za Fri Feb 26, 2016 1:14 pm

  Je jisté, že Jižní Marky nečekají lehké časy.

  Říká se taktéž, že Lord Angelus vyslal dva ozbrojené jezdce k výpomoci ve Westfallu. Mohl si to dovolit, neb do města přišla další posila.

  Nikdo neví, čím dotyčný koho naštval, že skončil zrovna v Darkshire, ale je faktem, že pochází ze severu, zabývá se zkoumáním nestvůr, bylinkařením a magií.

  Povídá se, že Defias si začínají nějak moc vyskakovat, údajně přehradili cestu v lese skáceným stromem. Snad se za ním i něco semlelo, protože se tam v noci stahovali vlci.

  Příslušníci domobrany mezi sebou hovoří o skutečnosti, že Lord řval až se třásla okna kanceláře a vyhrožoval první veřejnou popravou - prý po tom, co se mu ještě v noci přes slečnu Elizabeth donesla zpráva, že vyslaní jezdci byli cestou skrz Šerohvozd napadeni a jeden z nich to odnesl nepěkným zraněním.

  Podomek konstatoval, že proti rannímu bengálu, kdy do Darkshire dorazil uhnaný a nevyspalý posel ze Strážního vrchu ve Westfallu, ten večerní řev, nebyl ničím. Na západ měl s poslem urychleně zamířit někdo z lékařů i s vybavením.

  avatar
  Carpio

  Posts : 250
  Join date : 04. 11. 14
  Location : západní Čechy

  Re: Drbárna "U havrana"

  Příspěvek pro Carpio za Mon Feb 29, 2016 9:33 am

  Říká se, že v Darkshire přikročili k neobvyklé praxi. Úderem jedenácté večerní hodiny se zavírají brány města a zůstávají zavřené až do šesté hodiny ranní. Možná proto, že v šest ráno už každý pořádný ghůl spí.

  Povídá se, že město zakoupilo neobvyklé množství barev a řemeslníci oškrabávají staré nátěry - proč to? Elizabeth prý udělá kouzlo na sto let dopředu a náměstí bude jako nové!

  Barman se zapřísahal, že důstojník Berthall už zase může pít. Prý si mohl dát jedno malé pivo, ale vážně!

  Podomek, který se stará o zvířata, si naříká na bolavý zadek. Přesně tam jej nakopl kůň patřící nejmenované důstojnici. Považte, prý jen proto, že jej nevyhřebelcoval jak se patří.

  Říká se, že gnomové jsou opravdu šílení. Jeden z nich, vybavený "obrázkovou krabicí", si dal tu práci s vystříháváním vysmátých obličejů a zpodobnil čtyři místní obyvatele, případně návštěvníky, v hrdinné póze před nemrtvým wyrmem sraženým z oblohy. Proč to kdo vyvěsil na nástěnku pro hlídky, se neví - možná pro posílení morálky. Ale z jakého důvodu je sakra na obrázku napsáno "Srdečné pozdravy - PoS hero"? Že by umělcův pseudonym?

  Madame Eva se nechala slyšet, že v lazaretu je zase plno - a možná bude více, felčarka si prý chystala nástroje do cestovního báglu, a považte, nechala doma kapuci!

  Povídá se, že jaro je za rohem. Sníh taje, a to, co napadá, se už neudrží. Na zahrádkách před domy lezou po x letech místo nemrtvých sněženky, vlci vyjou na měsíc a hospodský lije vojákům do piva uklidňující prostředky.


  avatar
  Carpio

  Posts : 250
  Join date : 04. 11. 14
  Location : západní Čechy

  Re: Drbárna "U havrana"

  Příspěvek pro Carpio za Thu Mar 03, 2016 10:41 am

  Povídá se, že ve Westfallu proběhla instruktáž na téma "zvládání nejčastějších zranění", čistě proto, že tamní posádka má felčara na prd.

  Taktéž se říká, že se pánové a dámy dohadovali, kdo že bude figurantem pro tracheotomii, operaci slepého střeva a první pomoc, zahrnující masáž srdce i umělé dýchání.

  Petrusin roztrubuje po Darkshire, že rozhodla sama prozřetelnost (a hod mincí) a na stůl si coby figurant tedy mohl lehnout on, očekávajíc sladkou tečku celého programu. Nutno říci, že některé z praktik nebyly zrovna příjemné.

  Velitel vojáků na Strážním kopci se, stejně jako Berthall, Elizabeth i lékaři, chechtal až do dalšího večera, neb praktiky, co měly být příjemné, se řešily přes roušku.

  Říká se, že toho večera padaly vážně míněné výhrůžky použitím Girkonova "medvědího" lektvaru.

  Je s podivem, že Defias se toho večera neukázali.

  avatar
  Adeanyth

  Posts : 39
  Join date : 28. 04. 15

  Re: Drbárna "U havrana"

  Příspěvek pro Adeanyth za Sat Mar 05, 2016 8:55 pm

  Zo Stormwindu sa doniesli zaujímavé povery.
  Hovorí sa že miestni veterinári spolu s doktormi mali na stole pacienta v podobe prerastenej mačky. Toto stvorenie však trpelo v agónií a nikto už nevedel čo robiť. Zúfalá majiteľka teda povolila k jeho utrateniu, aby nemuselo toľko trpieť. Avšak tesne po smrti šelmy vletela do domu miestna stará chovateľka mačiek a povedala im, že ho utratili zbytočne. Začala im tam hovoriť niečo o nesprávnom postupe a vajíčkach, ale ťažko povedať, či myslela parazitov alebo naznačiť kastráciu. Vedúci zákroku sa snažil žene vysvetliť, že aj keby to bola pravda, už je neskoro. Presne sa nevie, čo im žena povedala, ale vraj im slušne vynadala a označila za neschopných. A taktiež čo vrahov nevinných zvieratiek.
  Vedúci sa ju pokúsil vyviesť, ale jej pohľadu sa nezbavil, pretože ho cítil i cez stenu, ako ho tá šialená ženská sleduje...

  avatar
  Carpio

  Posts : 250
  Join date : 04. 11. 14
  Location : západní Čechy

  Re: Drbárna "U havrana"

  Příspěvek pro Carpio za Mon Mar 14, 2016 4:23 pm

  Povídá se, že asi opravdu začalo jaro. Ze všech rybníčků, jezer a kaluží se ozývá hysterický žabí řev, který nenechá nikoho spát. Pokud jsou v blízkosti murloci, je více než vhodné si dávat pozor, neb tento tvor po jaru nerozezná samici od koně a lepí se na vše, co chodí.

  Říká se, že Defiasové kvapně opustili farmy na západě území Šerohvozdu. Má s tím co dělat úmluva o výpomoci, uskutečněná v Elwynnu?

  Hlídky mají oči navrch hlavy! Petrusin, který byl již dříve podezřelý z paktování s Defiasy, zranil několik strážných před Lordovou pracovnou a uprchl do lesů. Lord nekompromisně nařídil veliteli stráží Berthallovi, aby zběha v případě spatření polapil jakýmkoliv způsobem.

  Služba zřejmě zmáhá jak Berthalla, tak některé ostatní členy hlídky. Proč by jinak Lord dával Berthallovi tři dny volna a toleroval Edvinovi několikadenní nepřítomnost?

  Povídá se, že slečna Eliz se zřejmě stala obětí nějaké opilecké sázky, neboť den po úspěšném vyjednání pomoci s bojem proti Defiasům pobíhala po hostinci ve velmi sporém oblečení...či spíše v prádélku. Ještě že si ji Berthall dovedl srovnat a na tři dny ji zamkl doma s bednou vína. A sebe zamkl taky.

  Říká se, že čtyřdenní nepřítomnost Girkona vzbudila obavy z toho, zda jej někde nesežrali vlci, nebo něco horšího. Naštěstí byl pouze zajišťovat dodávku bylinek.

  Barman Hann je sečtělý muž! Večer dává k dobru lechtivé historky, přečtené v ilegálně vydávaném časopise, který zahrnuje popis toho, jak Onyxia vydrbala se Stormwindem. Konkrétně tedy s Bolvarem. Co na tom sakra může Stormwindu vadit?

  avatar
  Adeanyth

  Posts : 39
  Join date : 28. 04. 15

  Re: Drbárna "U havrana"

  Příspěvek pro Adeanyth za Sun Mar 20, 2016 6:55 pm

  Druhého týždňa tretieho mesiaca sa v Booty Bay konali veľkolepé trhy, ktoré sa nevidia každý deň alebo týždeň. Prísta bol preplnený cudzincami zo všetkých kútov sveta. Obchody frčali na každom rohu a zlato sa len mohlo sypať. Predaje sa točili okolo surovín, potravín, zbraní, zbrojí a cestovnej výbavy. V jednom obchode vraj dokonca niekto predával otrokov, presnejšie skôr otrokyne, o mužov asi taký záujem nebol.

  Medzi zhluky sa predierala skupina vyzerajúc obyčajnejšie, než všetci okolo, čo boli viac ozbrojení. Nikomu sa kvalita ponúkaných výrovkov noc nepozdávala, pretože vyzerala až moc obyčajne. Elfka Nikaelo prezradila, že to najlepšie sa objavuje až neskôr v noci. Avšak nie každý hľadal zbroje a zbrane, napríklad doktora Adelheid sa rozhodla pohľadať knihy, čo v lekárskej knižnici ešte nemá. Ku skupine sa pripojil goblin menom Greshi a urobil im sprievodcu prístavom. Vyzeral ako slušný chlapík, nevyžadoval za každé malé informácie o obchodoch poplatky.

  Čo plynuli hodiny, dav sa mierne preriedil a opúšťal prístav s nákupmi. Goblini dokladali kvalitnejšie tovary, ktoré boli cennejšie a lákavejšie. Tí najtrpezlivejší sa teda mohli dočkať ozajstných skvostov. Doktorka si kúpila svoje knihy, hoci za nezdravo veľké peniaze, v cene mala i nájdené alchymistické recepty medzi listami kníh.

  Skupina pokračovala ďalej a prezerala ďalšie obchody. Všetko šlo dobre, až kým Greshimu niekto nepotiahol mešec. Svätokrádež, panika, katastrofa, apokalypsa. Všetko v jednom. Greshi musel z najbližšieho strážnika vytriasť, kam asi smeroval zlodej s jeho zdobeným mešcom. Strážnik ukázal na krčmu, tak upaľoval do krčmy. Pri bare stál muž s orkom, v rohu tauren, v druhom rohu žena s dvoma elfkami, pod schodami muž s elfom. K baru sa postavil Greshi a vytiahol ohnivý totem, ktorým povolal ohnivého elementa vysokého po strop. Barman v prvej sekunde Greshimu predal hospodu aj mamu, len aby ohniváka odvolal a nechal ho žiť. Prítomní strážci na situáciu zareagovali a vyzvali všetkých čo sedeli, aby vyložili mešce na stoly. Ani jeden nebol ten goblinov. Po chvíli z poschodia zišla šedovlasá žena k baru, aby si objednala ďalší rum. Keď vyložila mešec, Greshi ho okamžite spoznal a vyzval ženu, aby sa ho okamžite vzdala. Tá sa naň uškrnula a vysvetlila mu, že tak jednoduché to nebude. Vyzvala goblina na súboj pred krčmu, ten výzvu prijal.
  Celá hospoda sa vyprázdnila, ako sa mal konať tento neobyčajný zápas. Bitku začala dáma a v úvode Greshimu pár krát nakopala, čím hneď bodovala. V druhom kole Greshi vsadil na inštinkt a skočil žene po nohe, pohrýzol ju.  Zajačala a strhla goblina z nohy. Vykoľajená z netradičného boja goblina stratila prehľad a ten jej to oplatil ranami do kolien. Skóre sa začalo rovnať, kým Greshi neodletel od ženy vďaka kopancu. Prichádzali posledné chmaty. Húževnatý goblin behal okolo ženy a tá ho nemohla zamerať a odkopnúť do mora. Nešťastným pokusom sa dostala blízko zrazu a Greshi ju už len strčil dole. Od pádu ju delilo päť prstov zvierajúc kraj a dvadsať metrov od vody. Priznala porážku a vyškrabala sa znovu na pevnú plošinu, mešec vrátila, ale bol poloprázdny. Rozhorčený Greshi vytiahol totem a povolal kamenného elementa. Žena s krikom vzala nohy na ramena a už jej nebolo.
  Dav sa rozišiel do obchodov a krčmy, ostali tam stáť štyri postavy, prizerajúc na goblina. Nikaelo si goblina vzala bokom na pár otázok. Netrvalo to dlho a vrátila sa ku svojej skupinke, ale už bez goblina.

  Cestou domov sa zastavili v obchode s otrokmi. Doktorka Adel a elfka Niki si kúpili nového sluhu a slúžku. Doma v Darkshire im udelili plnohodnotné jedlo, izby a nové oblečenie. Dostali možnosť prespať a ráno v pokoji odísť svojou cestou...  Špinavá robota:
  Bolo tesne nad ránom, prístav bol tichý s malou aktivitou, až kým sa neozvala rana ako z dela a stenou nepreletí goblin. Pristál  na pólceste do krčmy priam na zlome cesty. Mierili k nemu ťažké kroky muža. Goblin stále ležal, asi chcel hrať mŕtvolu.
  "Naposledy, ty prašivý zelenáč. Kde máš ten zvitok?" ozval sa hlbší hlas.
  "Neviem! Nemám ho, asi mi ho niekto ukradol a už je na druhej strane sveta," pišťal goblin, keď nad ním bola ostrá čepeľ. Muž naklonil hlavu a spýtal sa: "Kde sú ďalšie kópie?"  
  Goblin prehltol, "Ako to mám vedieť pôvodní majitelia už môžu byť mŕtvi s zvitky kdesi úplne stratené."
  V tom sa za mužom ozvalo prebíjanie zbraní, jeden zo strážnikov zakričal na muža: "Pustite zbraň a dajte ruky za hlavu!" On sa pousmial, pustil meč a otočil sa na goblinov s rukami za hlavou.
  "A teraz von z prístavu!" zakričal druhý strážnik.
  Muž si niečo zamrmlal a  riekol na oboch: " Čierna kliatba na vás." Obaja goblini na chvíľu stuhli, ich myslenie i reflexy sa spomalili. Muž vzal meč a goblinov rozsekal. Obrátil sa na toho prvého, čo letel stenou a povedal: "Nájdi ich, kdekoľvek sú." A skôr než sa zobudili ďalší, neznámy muž sa stratil.


  avatar
  Carpio

  Posts : 250
  Join date : 04. 11. 14
  Location : západní Čechy

  Re: Drbárna "U havrana"

  Příspěvek pro Carpio za Tue Mar 22, 2016 10:22 am

  Povídá se, že do města přišla spousta nových i staronových tváří. V první řadě tedy chlápek, který Hannovi obstarává výrobu prázdných lahví, pak i jiný, který se zjevně bojí trpaslíků, a dvě babky o holi, kteréžto se objevily po jedné z akcí...je podezřelé, že jejich obličeje jsou poměrně povědomé. Krajem se taktéž mihnul Trey, ale po krátké procházce opět zmizel. Za zmínku stojí i příchod dvou kouzelníků.

  Říká se, že jeden mág (v modrých trenkách) se zdrží déle, neb je v base. Druhý (v červených trenkách) se ihned po příchodu pohádal s Lordem a na férovku odletěl, z čehož měli strážní ve městě i přihlížející (nově v hnědých trenkách) ohromnou radost.

  Lakeshire slaví! Tedy, někdo i pláče. Z města byla chlápkem s výrazným šátkem kolem krku odvedena Martie Jainrose, prý léčit nemocné dítě na farmě na západě. Už se nevrátila. Pocity ze zmizení kvalitní bylinkářky, ale i příšerné drbny, jsou rozporuplné. Nač ji hergot Defias potřebují?

  Podomek se asi zbláznil. Nejprve se podnapil u Hanna, pěl silně závadné písně, zahrnující ogří orgie i obtěžování veverek, a následně na náměstí řval cosi o blížící se apokalypse a jakýchsi smrtících "kapřích rolkách", které mají průměr 91. Zdá se, že Girkonovy alchymistické výtvory si v kombinaci s alkoholem získávají oblibu.

  Povídá se, že o farmy na okraji hvozdu se vede boj! Nejprve rudí vytlačili černé, pak černí zválcovali rudé protipěchotním granátem a nakonec to dopadlo tak, že z jedné farmy nic nezbylo. Leda dýmající spáleniště.

  Barman se nechal slyšet, že mimo pití prohání William sukně o závod. Prý se ptal i na trpaslice. Jakých hrůz se město Darkshire ještě dočká?

  Říká se, že velitel hlídek Berthall se navrátil později z obchůzky a jeho milovaná Eliz jej nechala spát za dveřmi na rohožce - zlí jazykové říkají, že i s obojkem proti blechám.


  avatar
  Adeanyth

  Posts : 39
  Join date : 28. 04. 15

  Re: Drbárna "U havrana"

  Příspěvek pro Adeanyth za Tue Mar 29, 2016 11:57 am

  V nedávnych dňoch sa objavil prípad celkom neobyčajného charakteru - extrémne rýchle starnutie. Prieskum znovu vytiahol skupinu darkshirských na dvojitú akciu. Mágyňa Elizabeth a doktorka Adel mali za úlohu vyspovedať obeť tohto javu a lord Angelus s veliteľom Berthallom navštíviť starostu. Nový prírastok do hliadky, William, mal ako jednu z prvých úloh pohľadať dve slečny.

  Vo väčšom dome na poschodí servírka obsluhovala staršieho pána. Na požiadanie opustila poschodie a ostal tam len starec so slečnami. Doktorka si vybalila veci a začala muža vyšetrovať, zatiaľ čo Elizabeth sa vypytovala. Starec prezradil, že má len 25. Celá vec sa mu vraj stala necelý týždeň dozadu, keď bol na rybách so svojou priateľkou. Avšak keď mu priateľka odskočila do mesta, muž záhadne zostárol. Pri dverách strážili William a Hrothagar, no ale netušili, že vnútri sú už slečny v ohrození. Keď sa Angelus s Berthallom vrátili od starostu, všetci šli skontrolovať postup vo veci. Nastal šok - muž, Adel a Eliz ležali na zemi. Pomohli im prebrať sa a vstať, avšak zistili, že už i dievčatá zostarli. Ako prvá to neuniesla slečna Elizabeth, ktorá sa po pozretí do zrkadla skoro zrútila a sám Berthall ju musel utešovať, že sa všetko napraví. Adel svoju zváskavenú tvár znovu zahalila pod kapucňu, čím vec na chvíľu vyriešila. Po upokojení situácie sa začalo zisťovať, čo sa stalo. V závere sa to poskladalo tak, že skupinku v dome prepadol mág, bez toho aby viditeľne vošiel cez dvere okolo Willa a Hrothagara. Viditeľná stopa zmizla, ale tá magická sa vznášala stále okolo, taktiež to bola jediná šanca, ako zlodeja vystopovať, ak je ešte nablízku. Po krátkom pátraní po okolí Angelus chcel celú vec zabaliť, keby Elizabeth neucítila silný zdroj energie. Na druhej strane William zasa zisťoval u krčmára, či sa po meste pohybuje niekto nový a netypický. Za menší príplatok krčmár prezradil, že jeden muž v modrom oblečení je v meste nový.

  Tento „muž v modrom“ postával pri dverách a robil si zápisky. Keď sa ho Angelus začal vypytovať a požadovať od neho pomoc, začal sa slovne brániť a požadoval od nich, aby ho nechali na pokoji. Akonáhle ho chceli lapiť, premiestnil sa za ich chrbty a dal sa na útek. Aby celú vec sťažil, vyvolal tri kópie seba samého. Berthall, Angelus a William sa rozbehli po klonoch i s originálom. Rany utrpel ten pravý mág a tým i vzniklo zameranie viac na neho. Klony svoj originál nechceli nechať v problémoch a tak dva z nich začali hádzať po Angelovi ľadové strely, jeden klon totiž už skončil pod mečom Berta a rozbil sa ako sklo. Krívajúcemu mágovi zabránil v úniku Will, teda skoro, pretože na zem ho položila keramická váza od slečny Adel...asi sa jej chvíľu zahmlilo pred očami. Mág sa sunul ďalej, rozmrznutý Angelus a Berthall po ňom už chňapali a tak mu ostala posledná možnosť – vypariť sa. Neostalo po ňom nič, iba trošku namodrastého prachu. Naštvaných mužov upokojila Elizabeth, keď im vysvetlila, že zranený ďaleko dôjsť nemohol. Pátrali po ceste preč z mesta a našli sa krvavé stopy, ktoré viedli na východ.

  Pokiaľ chceli mága dolapiť ešte včas, museli nasledovať stopu. Cestou sa porátalo s pár orkmi, krotí v ten podvečer opekali diviaka príliš blízko cesty. Krvavá cestička viedla ďalej od starej píly až cez územie gnollov. Vtedy padla myšlienka, že mágovo útočisko bude opustená veža. Od veže sa hrnul krik naštvaného muža, ktorý komandoval gnollov pri zabezpečení vchodu do veže. Traja odvážni muži a jedna postaršia žena v zálohe boli pripravení pokatovať niekoľko gnollov, čo stáli medzi nimi a vežou. Jediná Adel sa držala ešte solidný kus za nimi (pozn. autora, podľa vypovedí niektorých členov skupiny si čistila topánky od veľkého exkrementu, do ktorého skočila). Plná línia gnollov bola porazená, čakala druhá pri vchode – prerastení gnollovia s uslintanými papuľami a veľkými sekerami čakali na narušiteľov. S jedným strážcom sa vysporiadal Berthall, avšak zaplatil daňou sečnej rany na nohe. Druhý gnoll bol o niečo besnivejší, Angelusovi musel pomôcť William s nabodávaním gnolla zo zadu. A keď už si mysleli, že gnoll má dosť, musel ho Angelus chytiť za krk a zlomiť mu väzy – vtedy sa gnoll konečne prestal hýbať a dvaja „hrdinovia“ mohli vyjsť z kríku. S obavami, že Angelus chytil gnolliu besnotu, ho slečna Adel na mieste vyšetrila, ostatní ich dlho nečakali a vstúpili do veže. Vo veži na prvom poschodí strašil ešte jeden gnoll, ale na toho vraj Berthall zhodil skriňu plnú kníh, aby sa s ním nemusel párať ručne.

  Úplne hore už mág panikáril a s ľahko ošetrenými zraneniami sa pokúšal pripravovať veci na odchod. Berthall, William a Elizabeth vystúpili až na vrchol a zaútočili na mága. William z boja vypadol hneď po začiatku, keď ho modrý mág (pozn. autora, ďalej už len Modrý) premenil na ropuchu. Berthall mága zhodil na zem a tam ho ďalej fackal. Modrý použil kúzlo tlakovej vlny, aby sa tí dvaja odlepili od seba – Modrý odletel, ale Berthall sa ledva posunul o meter...doteraz je to ešte záhadhou. Modrý vstal a pevne uchopil svoju palicu. William sa v obláčiku dymu znovu premenil na človeka a po krátkom spamätaní bol znovu pri zbrani. Vyletel na mága nebezpečnou rýchlosťou, no ten sa mu len uhol z dráhy letu a podhodil mu nohu – výsledok bol taký, že útočník ďalej lízal podlahu. Keď už bol i Bert na nohách a s mečom v ruke, pri náznaku krokov k Modrému sa pošmykol na primrznutej dlážke a flákol si čelom o dosku. Modrý ich ponižoval a varoval, aby sem nikdy nelozili, po jeho ľavici sa však objavila modrastá žiara s fialovou výplňou. Výbuch jeho osobu odrazil až k stene, vybil dve okná a prehodil jednu policu. Jeho nenávistný pohľad spočinul na žene, ktorá za to mohla – Elizabeth. Skácal sa na kolená a naťahoval sa pre gúľajúce modré esencie po podlahe. Pred ním už stál William a naťahoval sa nožmi, aby ho rozrezal ako dobytok. Hore schodmi zadýchane vybehla Adel a kričala na Willa, aby ho nezabíjal – ten sa asi v momente neovládol a ruky s nožmi spustil na mága. Modrý pred seba natiahol ruky a obetoval ich, nože mu ich prerazili skrz na skrz.
  Pozeraný mág zúfalo hútal, aby odišli a nechali ho robiť jeho prácu, lebo je moc dôležitá. Nikto ho však nebral vážne, upratali esencie do poličiek a vzali jeho kapsu s dvomi novými esenciami. Slečna Elizabeth sa zmohla na poslednú službu a to na vytvorenie portálu domov. Angelus odtiahol Berta a Will odviedol Modrého, ktorý putoval hneď za mreže...

  Riziko povolania:

  Slnko končilo svoju každodennú púť na západe a posledné lúče vrhalo na staré kamenné steny, poznačené vekom. Starou chodbou prebehla postava a zabočila do veľkej prázdnej haly. Ozvena krokov sa rozhliadala po celej hale, až sa stratila medzi stenami. Postava prešla ďalšou chodbou, až sa pred ňou otvoril polorozpadnutý sál s balkónom.
  "Pane?" zavolal sluha do miestnosti, lebo nikoho nevidel.
  „Prinášaš mi dobré správy?“ ozvala sa otázka z tmavej časti, kde slnko nedočiahlo.
  "Ospravedlňujem sa, ale špehovia tvrdia, že bol unesený jeden zo zberačov."
  Ozvalo sa praskanie skaly a následne jej zosypávanie na zem. "Počuješ, ako mi dochádza trpezlivosť vašou neschopnosťou?" zavrčal skrytý muž v tieňoch.
  "Dám zvolať ostatných zberačov a prikážem im nájsť modrého." zvolal sluha.
  "Nie, nech dokončia svoju prácu včas. Nájdi čo Modrý za sebou zanechal a prines to sem všetko."
  "A čo Modrý, pane?"
  "Pozná prísahu, čo zložil. Buď sa vráti sám alebo všetci zomrú.“ Pohodil rukou a pohľad sa mu otočil na oblohu.
  Sluha sa uklonil a odišiel preč. Muž sa pozrel k dverám, kadiaľ odišiel sluha a keď nikoho nevidel, znovu sa pozrel k oblohe, zatvoril oči a mrmlal: „Nájdi toho goblina, je čas vyrovnať účty.“

  avatar
  Carpio

  Posts : 250
  Join date : 04. 11. 14
  Location : západní Čechy

  Re: Drbárna "U havrana"

  Příspěvek pro Carpio za Wed Mar 30, 2016 11:31 am

  Povídá se, že se do města trousí noví lidé. Experimentátor v rovině Světelné a vrah, který blije po prvním pivě...nutno říci, že po trpasličím.

  Říká se, že když už hnijete, máte hnít pořádně! A v Šerohvozdu to platí dvojnásob.

  Barman Hann začal poměrně často používat jisté slovo, zvláště k silně podroušeným hostům, které najde ráno pod stolem. Jeho halekání "No ty si mi ále fešák!" zde zřejmě není míněno pochvalně...už proto, že Hann není na chlapy, což často dokazují boule od válečku vkusně umístěné na jeho čele.

  William má na krku problém. Prý na svých cestách kazil děti i manželky, čipera jeden! Hann spekuluje, zda Will zkazil i nějakou babičku. Zkrátka - pánský ego je citlivá věc.

  Předchozí závěr potvrzuje i fakt, jakým William reaguje na urážky, směrované na jeho šatník. Nebyl někdo z jeho příbuzenstva aspoň polobelf?

  Říká se, že nová Micina trpaslíka Hrothagara nepije pivo. Proč? Prý je zmlsaná a lidské patoky se jí hnusí. Jo, a Eliz nemá ráda kočky. Zřejmě kvůli chlupům.

  Povídá se, že velitel Berthall poslední dobou žere jak kyselina. Nebýt chlap, dalo by se spekulovat o těhotenství. Pupek mu naroste tak jako tak.

  Nikdo neví, jak se mu to povedlo, ale Edwin Tarin přivedl nazpět do města jistého "mága", který před několika dny odfoukl střechu a polámal dva stromy, přičemž polovice hlídky musela přepírat trencle.

  Edwin je od večera, co vylezl z lazaratu, jakýsi nanicovatý. Nejednou už jej museli kolegové probrat ze zamyšlení, jinak by na hlídce prostál klidně celý den. Podomek se dušuje, že jej slyšel i fňukat za stodolou. Ztratil snad při operaci nebo v boji něco podstatného? Vypil snad Girkonovi nějaký lektvar, co vypít neměl?

  Říká se, že Eliz a Adel už jsou zase ve své kůži, a vzhledem k tomu, že je jaro, jsou ještě pěknější!

  Hlídky, které přišly ráno podávat hlášení, říkají, že v Lordově pracovně byl buďto zloděj, nebo tam bouchla bomba, případně chvíli úřadoval Rognorův medvěd Hugo. Stůl poškrábaný od kovu, papíry všude po zemi... a Lord sám "prý jen trochu zaspal", jedním uchem vyslechl hlášení a nic z toho kolem nevysvětlil.

  Povídá se, že ve městě v noci proběhla desetinásobná nájemná vražda. Za kus dýňového koláče bylo pobito deset kuřat. Pravidelní strávníci se mají nač těšit.

  Hlídači od severní brány se zmiňují, že Aurelovi přijela na návštěvu jakási kolegyně, leč nakonec jí k hovoru musel stačit zbytek Lordovy rodiny.

  Říká se, že některé ženy, coby dárek, potěší květiny, jiné bedna, ve které je zavřený tulák s nápisem "Ghůl - vyrob si sám! Nová sada pro nekromanty!"

  avatar
  Carpio

  Posts : 250
  Join date : 04. 11. 14
  Location : západní Čechy

  Re: Drbárna "U havrana"

  Příspěvek pro Carpio za Thu Mar 31, 2016 11:49 am

  Povídá se, že některé z hlídek vykazovaly již od včerejšího večera mírnou opilost - zvlášť ty u bran a ve hvozdu. Zbylí strážci byli ožralí na šrot.

  Hann prý dnes nemůže mluvit. Ze včerejška si odnesl otravu alkoholem a vyspává v kuchyni po tom, co od brzkých ranních hodin naléval zadarmo.

  Říká se, že Lord Angelus nejprve hledal boty a pak snad praštil do stolu...nebo do baru? Prostě do něčeho po pěti letech praštil. Víc se z podnapilých stráží nedaří dostat.

  Podomek Steven roznáší po městě, že slečna Elizabeth je v sukních "prostě vrrr". Zda tím myslel kočku, psa, nebo goblinskou raketu, není známo.

  Povídá se, že kdekdo z Darkshire už viděl alteracký zákoník, Yettiho, oholeného trpaslíka, nebo žábu mlátit pěstí do skály, ale nikdo z místních ještě nikdy neviděl Lady Sinandu v bílém.

  Will se prý po ránu po příchodu s hlášením hrozně čertil. Nikdo mu nedal vědět, že byl večer alkohol zadarmo.

  Místní se pochechtávají neuskutečněnému únosu nevěsty. Nikdo z místní (obvykle velmi odvážné) mužské populace se holt asi necítil na ztrátu duše mezi hroby za úplňku.

  Lucan prý někde slyšel, že večer po svatbě je náramná věc. Další ráno se u snídaně svěřoval kuchařce, že prý nespal, čumákoval z okna do tmy, oči si mohl vykoukat, ale zaboha neví, co kdo vidí na svatební noci hezkýho.


  avatar
  Carpio

  Posts : 250
  Join date : 04. 11. 14
  Location : západní Čechy

  Re: Drbárna "U havrana"

  Příspěvek pro Carpio za Fri Apr 01, 2016 1:01 pm

  Říká se, že ve včerejších nočních hodinách se na náměstí otevřel portál, ze kterého se vymotal Berthall, po něm lékařka Adel, zmáchaná jak mokrý pudl, William s Lordem Angelem poponášeli povědomou a opět polomrtvou blonďatou osobu, následoval Petrusin, který někde ukradl zajímavou věcičku - pištící soudek. Celou skupinu zakončila kulhající Elizabeth. Těžko říct, jaké poznávací číslo měl ten mejdan, co je přejel.

  Povídá se, že dostat nové botky není vždycky dobré...mohou tlačit, mohou být velké...nebo taky betonové.

  Hann údajně s plackou na čele poklízel hostinec od rána pomalu až do večera. Že by tam stráže opravdu tak řádily? Odpovědí na tento dotaz byla oficielní žádost kuchařky, aby pánové chodili napříště házet šavle ven a nejlépe za roh.

  Říká se, že goblini se dostanou všude. Dokonce i tam, kde to je zavřené a zabarikádované magií. Stačí trochu pančovaného magického prachu a jeden nikdy neví, kde se objeví.

  Goblini prodají všechno...i vlastní matku, o kytlici nemluvě.

  Lord údajně prohlásil Jižní Marky samostatnou konstituční monarchií nezávislou na Stormwindu, Berthalla ustanovil prvním komořím, Williama správcem palácového harému a Gyramismus jako jediné možné náboženství.

  Prý má být plánováno omilostnění Reaga a jeho zaměstnání jako královského leštiče bot.

  Ve vojenských kruzích se odhlasoval návrh na okupaci Stormwindu pomocí ochočených veverek, na trůn bude dosazen Lordův prvorozený potomek. Již je známo, jakým slovem bude začínat jeho první řeč. Prý že "Mámáááá dudůůů!"

  Povídá se, že i v Darkshire je dnes Apríla.

  avatar
  Carpio

  Posts : 250
  Join date : 04. 11. 14
  Location : západní Čechy

  Re: Drbárna "U havrana"

  Příspěvek pro Carpio za Mon Apr 11, 2016 3:11 pm

  Povídá se, že návštěvníci hostince U havrana utěšeně tloustnou.

  Hann se křižuje, jak si někdo může "upéct" deset dětí, prý že se tím chlubil jeden z adeptů na hlídače bran, Vondra Slámka. "Ale jedenáct, to už by bylo moc!"

  Všichni, kdož byli zaúkolováni natíráním budov, po několikatýdenní práci odložili štětce a mohli se od všeho toho vápna a modré barvy podívat kolem. Darkshire vypadá po jaru jako nový.

  Říká se, že gnom se dá umlčet i punčochou nebo střevícem, no vážně!

  Podomek se zaklíná smrtí svého pradědečka, že viděl Lorda v ostré hádce s vlastním bratrem. Co na to říct - viděli to pomalu všichni.

  Vězení údajně praská ve švech! Patrně se testuje, kolik havěti se tam vejde. Už teď je tam jedna hospodská, soudek, kouzelník, jedna nepřizpůsobivá osoba a pět myší. Možná jich i bude víc, z poza stěn a ze škvír se ozývá tiché škrabkání. Lord už by měl vážně zavolat krysaře, nebo do vězení posadit i kočku.

  Říká se, že Lord místo myší likviduje stěžovatele. Kouzelník dostal jednosměrnou letenku do libovolného místa, hlavně co nejdál od Darkshire, patrně s sebou vzal i ten soudek.

  Povídá se, že William si náramně rozumí s Mardukem, kterýžto přivandroval neznámo odkud (pokud pomineme Acherus, odkud nikdo živý nevyleze). Prý se dokonce podělili o gnoma... že by se tento druh dostal na jídelníček po vzoru rytířky Esaelorie?

  Růžena reaguje na dotaz na změnu jídelníčku agresivně. "Já ti dam dělat si ze mně blázny! Gnoma ve štrůdlu!" Následovaly dvě rány válečkem na nudle.

  Šeptá se, že Lord dal poprvé za dobu své vlády nad Jižními Markami - a že už je to pět let - rozkaz k neveřejné popravě. Ba se dokonce jednalo o admirála! Jenže žádného ofrčkovaného námořníka ve městě nebylo vidět. Ale z čeho by pak mohlo být Elizabeth a felčarce zle?


  Sponsored content

  Re: Drbárna "U havrana"

  Příspěvek pro Sponsored content


   Právě je Wed Jan 16, 2019 4:14 pm