Fórum RP/PvE/PvP serveru Legenda


  Drbárna "U havrana"

  Share
  avatar
  Carpio

  Posts : 250
  Join date : 04. 11. 14
  Location : západní Čechy

  Re: Drbárna "U havrana"

  Příspěvek pro Carpio za Mon Sep 14, 2015 10:41 am

  Povídá se, že včera vyrazila skupina o několika lidech a elfech směrem do průsmyku a dále po cestě k prokleté věži - Karazhanu.

  Říká se, že výprava to byla přinejmenším podivná, neboť jeden z hrdinných reků byl na zteč dopravován přehozen přes oře, kterak koberec přes klepadlo.

  Hlídky v Darkshire shledaly po půlnoci se navracející trojici lidí lehce pocuchanou, unavenou, ale v pořádku. Elfové se údajně přemístili portálem do jejich pevnosti daleko na severu.

  Nikdo z přítomných lidí neví, zda bylo dosaženo uzdravení onoho chorého elfa. Ovšem, prý byl i schopen chodit, že by změna k lepšímu?

  Obyvatelé si šuškají, že navrátilci vypadali, jako by vzali útokem knihovnu a ne lotrovskou peleš plnou neklidných duší. Nějakou tu publikaci ukořistili oba mágové a pochopitelně i Lord, jehož drahá polovice (zcela nepochopitelně) zůstala doma.

  avatar
  Carpio

  Posts : 250
  Join date : 04. 11. 14
  Location : západní Čechy

  Re: Drbárna "U havrana"

  Příspěvek pro Carpio za Tue Sep 15, 2015 10:23 am

  Povídá se, že včerejšek proběhl poměrně v klidu, tedy až na to, že do Darkshire přijel po dlouhé době opět nějaký Draenei.

  Podomek, zajišťující péči o zvířata, se nechal slyšet, že pokud začne město nakupovat místo koní elekky, tak dává výpověď a skočí z věže, protože to, co jeden elekk sežere na posezení, by po gruntech ve Westfallu sháněl týden.

  Mezi strážemi se šušká, že onen Draenei měl na zbroji odznaky vysoké hodnosti, po zběžném uvítání zapadl do kanceláře velitele a opustil ji zhruba po půl hodině. O čem se jednalo ví pouze Lord - a ten prozatím mlčí... že by další průšvih? A proč onen návštěvník prve nezašel za duchovním na radnici?


  avatar
  Adeanyth

  Posts : 39
  Join date : 28. 04. 15

  Re: Drbárna "U havrana"

  Příspěvek pro Adeanyth za Mon Sep 21, 2015 8:54 am

  Hovorí sa že Darkshire zažíva ďalšiu chemickú katastrofu, a to nemá žiadny priemysel venujúci sa tomuto odvetviu.
  Momentálna nehoda vraj bola zlúčenina biochemickej zbrane založenej na trpasličom prádle a hospodského hustého vzduchu výparov z alkoholických nápojov.
  Neznáma štúdia potvrdila, že so stykom s arkánou by táto látka mohla byť vysoko nebezpečná, rovnako ako nedávny incident označený ako "Jadrová bomba".
  Taktiež sa potvrdilo, že látka sa rozšírila do okolia a možno je to jeden z dôvodov, prečo sa worgeni chovajú tak bláznivo. Azda má tato látka na nich vedľajšie účinky ? Vedci dúfajú. že budú mať maximálne zvýšené nutkanie sa páriť.

  Spoiler:
  avatar
  Carpio

  Posts : 250
  Join date : 04. 11. 14
  Location : západní Čechy

  Re: Drbárna "U havrana"

  Příspěvek pro Carpio za Mon Sep 21, 2015 12:50 pm

  Povídá se, že čtveřice dobrovolníků sestavila oltář, který byl i vysvěcen.

  Říká se, že Lord Angelus suploval indiánskou babičku a jeden den zakoušel mateřské povinnosti. Prý skončil poblitý a byl hodně cítit kyslým mlékem.

  Je jisté, že trpaslíkům smrdějí nohy. Snad se nikdy v budoucnu nebudou poměřovat, komu co smrdí víc. Beztak by to prý se svojí zbrojí vyhrál Lord za předpokladu, že by syna hlídal dva tři dny v kuse.

  Strážní prý měli včera po staré stáji chytat jakéhosi zablešence. Tedy ne worgena, ale mága, který projevuje o celý druh nebývalý vědecký zájem. Vzhledem k tomu, že Worgeny plaší a ti pak děsí koně a trhají ovce, nebyl výzkum po chuti nikomu z hlídky.

  Podomek roznáší po městě zaručenou zprávu, že zablešenec dostal od Lorda domácí vězení a příkaz k nošení obojku proti cizopasníkům.

  Říká se, že dlouho neviděná bývalá velitelka by zaplakala, neb byla nalezena roztrhaná právě její oblíbená ovce (vlastně to byl beran) označená šátkem a rolničkami.

  Štamgastům v hospodě prý rostou pupky a vůně z místní kuchyně se rovná závanu pozemského ráje.  Naposledy upravil Carpio dne Tue Sep 22, 2015 12:39 pm, celkově upraveno 1 krát
  avatar
  Carpio

  Posts : 250
  Join date : 04. 11. 14
  Location : západní Čechy

  Re: Drbárna "U havrana"

  Příspěvek pro Carpio za Tue Sep 22, 2015 12:25 pm

  Povídá se, že Worgeni jsou i nadále neklidní. Hlídky se mezi sebou dohadují, zda takový worgen mrňouká, nebo bzíká.

  Říká se, že pole na poslední chvíli ukázala i své kvality. V Šerohvozdu se pravděpodobně sklidí abnormální množství dýní. Co jen s nimi? Dýňovici!

  Proslýchá se, že byla umluvena jakási smlouva o zápůjčce věže na dobu neurčitou. O jakou věž sakra jde? Mágovskou by nikdo nedal a druhá je v troskách.

  avatar
  Carpio

  Posts : 250
  Join date : 04. 11. 14
  Location : západní Čechy

  Re: Drbárna "U havrana"

  Příspěvek pro Carpio za Mon Sep 28, 2015 5:47 pm

  Povídá se, že v Šerohvozdu je relativně klid, zato v Lakeshire se to začalo hýbat.

  Poslové nosí zprávy o dětech unášených orky a Šerohvozdské matky svorně krčí rameny. Už nemohou strašit děcka ničím horším, než jsou chodící mrtvoly.

  Říká se, že jízda pro další suroviny na zimu se blíží, na stavby se spěchá a nejlepší úderníci budou bohatě odměněni!

  Je jisté, že nějaké zásoby již přicházejí. Jenže portály, v bednách a bedny se okamžitě nosí do radnice. Proč zrovna tam? A jsou to vůbec zásoby?

  Podomek zajišťující blaho zvířectva přiběhl se zprávou, že Darkshirská rybka pro štěstí, plovoucí v kádi vedle lazaretu, už kolikátý den ježí šupiny a nežere. Že by špatné znameni? Má Lord čekat příchod Stormwindského berňáku?

  avatar
  Carpio

  Posts : 250
  Join date : 04. 11. 14
  Location : západní Čechy

  Re: Drbárna "U havrana"

  Příspěvek pro Carpio za Wed Sep 30, 2015 7:54 pm

  Povídá se, že v hospodě v Darkshire to vypadalo jako ve felovém doupěti: půlka osádky na zemi, s bílými nosy a pěnou u huby. Prý že to byl nějaký hokus pokus. Který magor by ale dělal pokusy na lidech?

  Říká se, že mág Alan byl následující den naháněn zuřivou dvojicí, snažící se o jeho eliminaci čímkoliv, co bylo po ruce. Dvojicí proto, že Ariana se údajně ještě neprobrala a velitel zachoval dekorum. Je tedy jisté, že eliminaci mága bránil, ale ne moc, jako by si Alan nějaký ten štulec do zad i zasloužil.

  Podomek, obstarávající dobytek, tvrdí, že Alan se v podvečerních hodinách válel v trávě pod vyraženým oknem lazaretu. A neválel se tam sám! Společnost mu měla dělat značně rozpálená Elizabeth!

  Hostinský se nechal slyšet, že na slečnu Elizabeth vsadil celý zlaťák. Nyní chodí po městě a kasíruje vysoké obnosy.

  Obyvatelům města není zcela jisté, jak se veliteli podařilo odervat Alana od běsnící kolegyně, ale jistota je jen jedna. Podle lékařky je Alan na dudlíku a po ránu prý už bude cucat i z láhve. Co tím felčarka myslela, je sporné. Snad pronesenou větu vysvětlí vysmáté hlídky...

  avatar
  AngelusCzD

  Posts : 17
  Join date : 18. 11. 14
  Location : Střední Čechy

  Re: Drbárna "U havrana"

  Příspěvek pro AngelusCzD za Sat Oct 03, 2015 7:53 pm

  Po Darkshire a jeho blízkém okolí, dokonce i u Raven Hill se objevili pergameny s inzerátem.


  avatar
  Adeanyth

  Posts : 39
  Join date : 28. 04. 15

  Re: Drbárna "U havrana"

  Příspěvek pro Adeanyth za Sat Oct 03, 2015 11:10 pm

  Z blízkeho okolia si dnes mohol všimnúť každý dobrý pozorovateľ slabej žiary nad Šerohvozdským lesom. Že to nebol roj aktívnych svetlušiek sa potvrdilo v okamihu, až vysoko nad stromy vyšľahli plamene a priam oblaky dymu. Lesný požiar trval dlho, rozťahoval sa do každej strany a pohlcoval všetky stromy, čo mu stáli v ceste.
  Ďalším úkazom boli patrné zemetrasenia opäť s centrom v týchto lesoch. Akoby jeden lesný požiar nestačil, objavil sa ďalší o kus ďalej, priamo "za roh" od mesta.
  Spoiler:
  Po asi hodine od druhého požiaru začali plamene klesať. Hoci katastrofa v podobe obrovského požiaru pominula, zdevastovaná krajina ostala príliš poznačená - popol, uhlie, ohorené kosti a zas popol.

  Spoiler:
  Ostáva už len dúfať, že v noci bude bohatá nádielka dažďa.

  avatar
  domimaru

  Posts : 7
  Join date : 27. 06. 15

  Re: Drbárna "U havrana"

  Příspěvek pro domimaru za Sat Oct 03, 2015 11:55 pm

  Povidá se že hlídky z noční směny mají dobré konexe na mága Alana, neboť ráno po šichtě hlásili první sníh.
  avatar
  Orkelt

  Posts : 174
  Join date : 14. 11. 14
  Age : 20

  Re: Drbárna "U havrana"

  Příspěvek pro Orkelt za Sun Oct 04, 2015 9:53 am

  Kdosi pustil do oběhu drb, jehož obsah má varovat případné zloděje léčiv a jedů z lazaretu. Lékárník Girkon totiž vyrobil speciální tinkturu, jejíž požití činí toho, kdo ji vypije, velmi atraktivním pro jeden jistý druh savce. Lahvička je k nerozeznání od normálních léků, takže pozor.  Naposledy upravil Orkelt dne Sun Oct 04, 2015 6:52 pm, celkově upraveno 1 krát (Reason for editing : Původní obrázek byl očividně moc. Ale na mě se nezlobte, já vás varoval. :P)
  avatar
  Orkelt

  Posts : 174
  Join date : 14. 11. 14
  Age : 20

  Re: Drbárna "U havrana"

  Příspěvek pro Orkelt za Mon Oct 05, 2015 8:47 pm

  Topná sezona klepe na dveře, takže se doporučuje prohlédnout komíny. Jeden nikdy neví, co může ve svém kouřovodu nalézt.

  avatar
  Carpio

  Posts : 250
  Join date : 04. 11. 14
  Location : západní Čechy

  Re: Drbárna "U havrana"

  Příspěvek pro Carpio za Fri Oct 09, 2015 1:30 pm

  Povídá se, že medvěd Hugo už v životě nevezme do mordy žábu.

  Taktéž se po městě roznesla zpráva, že v nočních hodinách bylo od stájí slyšet těžko vysvětlitelný křik lékárníka. Něco jako "Uhni, ty krávo, to neni tele!"

  Hostinský brumlá, že mu do lokálu chodí čím dál smradlavější existence. "No vážně, vyhazoval jsem toho blonďáka! Vypadal jako by spal u prasat."

  Říká se, že od návratu z akce proti elementům nosí trpaslík Rognor opět šátek přes obličej. Že by popáleniny? Nebylo by to nic divného, koneckonců, felčaři mají pohotovost a plně obsazené postele. Prý uvažují o přesídlení dvou pacientů do jedné, najisto jim to nebude vadit.

  Ve městě vzbudil pozdvižení mág Alan a trpaslík Rognor...proč? Prý se vznášeli ve vzduchu coby balónky a škubali se mezi sebou jak psi. Dokonce tak, že ač byli díky rvačce adepty na zranění, byli vyhoštěni z lazaretu.

  Ve včerejších večerních hodinách prý na náměstí vyplivl portál trpaslici, velitele hlídky, elfského druida...následně dlouho nic... a pak vypadl mág Alan se zasněným pohledem, ale střízlivý, což nejde dost dobře dohromady.  Naposledy upravil Carpio dne Sat Oct 10, 2015 1:24 pm, celkově upraveno 1 krát
  avatar
  Carpio

  Posts : 250
  Join date : 04. 11. 14
  Location : západní Čechy

  Re: Drbárna "U havrana"

  Příspěvek pro Carpio za Sat Oct 10, 2015 12:26 pm

  Povídá se, že večer se v hostinci muzicírovalo. Bardka představila píseň o Šerohvozdu (dokonce se šušká, že má být ustavena za místní hymnu, ale to budou asi vážně drby)

  Šerohovóozd, Šerohovóozd...

  Tamtím směrem, kterým k ránu
  se táhne vůně marcipánu.
  Tam, kde soumrak s ránem splývá,
  v té díře světa se něco skrývá!

  Ztracený jak moucha v pití
  a přesto sotva zvou jej řití.
  Ghůl tu pac na dobrou dává,
  támhle worgen prackou mává.

  Moje záda! Palisáda.
  Bacha kláda. Zdrhni, už padá!
  ...Gyram stůj při nás!

  Šerohovóozd, Šerohovóozd...
  nejsi sám, dej se k nám, oltář máme!
  Šerohovóozd, Šerohovóozd...
  lesem zní vlčí hlas: Viky má zas podvazkový pás!

  Šerohovóozd, Šerohovóozd...
  pajzlí prd, to je smrt, my odoláme!
  Šerohovóozd, Šerohovóozd...
  Alan mág, ten náš pták, oknem prý na jih odletět chtěl!

  Šerohovóozd, Šerohovóozd...
  naší Rose se jen těžko vzdáme!
  Šerohovóozd, Šerohovóozd...
  Ať už kamkoli míříš,
  ta v kuchyni čaruje...

  V poledne tma jako v noci,
  my máme Světlo ku pomoci,
  i když ostré rohy máme,
  tak dobré lidi netrkáme!

  Když se hlína v mlze hýbá,
  to se jen Líza kolem dívá, tak honem utíkéj!

  Lesů pán, lesů pán,
  ten náš lord všechno má ve svém plánu,
  lesů pán, lesů pán,
  ať je žába či rytíř, svou posádku miluje...

  Lesů pán, lesů pán,
  nevzbuď Nela sic koupíš ránu,
  lesů pán, lesů pán,
  rozsoudí, potrestá, pochválí, pohladí, zakváká.

  Šerohvózd, Šerohvózd,
  už jsi náš, tak se snaž, táhni káru,
  Šerohvózd, Šerohvózd,
  někdy se poškorpíš, občas se bojuje,
  Hann nás zas udobří, Adéla sešije,
  kráva tě zalehne, medvěd tě oblije...
  Šerohvóoozd!


  (autorská práva Eynor, tak né že se objeví goblinský plagiáty)
  avatar
  domimaru

  Posts : 7
  Join date : 27. 06. 15

  Re: Drbárna "U havrana"

  Příspěvek pro domimaru za Mon Oct 12, 2015 7:18 pm

  Povidá se že všechny cesty vedou na střechu... krom jedné ta vede podle všeho do skříně.
  V pozdních večerních hodinách se na oltáři v blízkosti lazaretu udajně ocitlo zlaté G, kdo zde písmeno napsal je neznámé, jediný svěděk podle všeho není schopen ničeho než klepání se a občasném zamumlání čehosi o veverkách a pravé víře.
  avatar
  domimaru

  Posts : 7
  Join date : 27. 06. 15

  Re: Drbárna "U havrana"

  Příspěvek pro domimaru za Mon Oct 19, 2015 8:31 pm

  Stráže v Šerohvozdu rozhlašují po městě a blízkém okolí zprávu že mág Alan hledá dobrovolníky na nebezpečnou výpravu. Kdo chce vědět více nechť se dostaví v uterý 19:00 do hostince v Šerohvozdu


  Naposledy upravil domimaru dne Mon Oct 19, 2015 9:54 pm, celkově upraveno 2 krát (Reason for editing : doplnění času)
  avatar
  Carpio

  Posts : 250
  Join date : 04. 11. 14
  Location : západní Čechy

  Re: Drbárna "U havrana"

  Příspěvek pro Carpio za Thu Oct 22, 2015 4:46 pm

  Povídá se, že kronikář sebou hodil a už má zrestaurovanou polovinu starých příběhů - kupodivu, do čitelné podoby i pro negramoty, tj. s obrázkama (zde).

  Říká se, že léčitelé dostávají poslední dobou záhul. Dokonce jim mají být vypláceny odměny v naturáliích - údajně v alkoholu. Otázkou je, kdy jej budou mít čas vypít.

  Začínají se šířit drby, že skříň v lazaretu je kouzelná. Nebo má minimálně kouzelný obsah.

  Podkoní rozhlašuje, že Trey neumřel, ale odlétl do Gyramlandu k veverkám. Něco by na tom bylo, pokud by tedy před tím nevyžahnul deset řezaných piv.

  avatar
  Carpio

  Posts : 250
  Join date : 04. 11. 14
  Location : západní Čechy

  Re: Drbárna "U havrana"

  Příspěvek pro Carpio za Mon Oct 26, 2015 12:05 pm

  Povídá se, že již kolikátý den leží v lazaretu něco jako mrtvola, ale prý to není mrtvola, jenom spí. Za mrtvolou by taky nechodil nikdo na návštěvy, to dá rozum.

  Říká se, že koním skončil s nastalým lepším počasím (lepší počasí=neprší tolik) oddech. Opět je vidět, kterak tahají z hloubi hvozdu kmeny stromů.

  Je jisté, že už velmi brzy se vyrazí na orky, aby bylo možné navrátit zcizená děcka do Lakeshire (nebo alespoň jejich kosti).

  Mezi místními se roznáší naprosto šokující drby. Lady Sinanda je podle nich naprosto neškodný černokněžník. Prý ani ty zkazky o dřívějším mučení jistých světlonošů nejsou tak docela pravdivé.


  avatar
  domimaru

  Posts : 7
  Join date : 27. 06. 15

  Re: Drbárna "U havrana"

  Příspěvek pro domimaru za Mon Oct 26, 2015 9:52 pm

  Povidá se že dnes večer se na náměstí Darkshire probírala budoucnost milovaného městečka.
  Zimy se podle Lorda Velitele netřeba obávat, zeptáte-li se však na množství zásob nacházejicích se již ve městských skladech, nedočkáte se kladné odpovědi.
  Řiká se že v kovárně byla přijata objednávka na dvě klece do kterých by se měl vlézt dospělý člověk.
  Místní drbny si šuškají něco o svatbě se spoustou družiček.
  avatar
  AngelusCzD

  Posts : 17
  Join date : 18. 11. 14
  Location : Střední Čechy

  Re: Drbárna "U havrana"

  Příspěvek pro AngelusCzD za Sat Oct 31, 2015 2:17 pm

  Povídá se, že lord Angelus před třemi dny narychlo odjel z Darkshire. Kam to se neví, ví se jen, že se pátrá po někom, kdo dokáže vytvořit iluzi minulosti. Jako by na to nestačil mág Alan. K čemu takové tajnosti, snad poví lady Sinanda až si přečte list od Angeluse. Místní jen doufají že nelehne město popelem, pro jistotu připravuji nádoby s vodou.
  avatar
  Carpio

  Posts : 250
  Join date : 04. 11. 14
  Location : západní Čechy

  Re: Drbárna "U havrana"

  Příspěvek pro Carpio za Fri Nov 06, 2015 9:02 am

  Říká se, že do hospody si přišlo odpočinout něco jako strážnej anděl. Prý to pilo jak duha a umělo to měnit barvy.

  Povídá se, že hospodský čelí nařčení z přidávání drog do piva.

  Alan po městě roznáší řeči, že strážní andělé neexistují, jinak už by měl na každém prstě deset ženských, doma klavír a gumové kuře.

  Obyvatelé městečka si zjevně myslí své, ovšem, je s podivem, že Lucan a Berthall se po ránu dali na modlení. Že by se opravdu něco takového stalo?

  avatar
  Carpio

  Posts : 250
  Join date : 04. 11. 14
  Location : západní Čechy

  Re: Drbárna "U havrana"

  Příspěvek pro Carpio za Mon Nov 16, 2015 9:05 am

  Povídá se, že kus od města se stala "hrozná tragédie pro království i pro rodinu". Nemrtví rozcupovali na hadry četu stormwindských vojáků. Šerohvozd má holt zuby...celá věc od pohledu dolehla zvlášť na Lorda. Kolikátý večer zjevně nespal. Papírování kolem celé události dělá patrně své.

  Je více než jasné, že se Lady navrátila z té nenadálé inspekční cesty na sever. Jen ji od té doby viděl málokdo.

  Říká se, že kolem lazaretu se nyní chodí po špičkách. Že by se tolik pečovalo o řvoucího paladina, který tam přiběhl s třískou v ukazováčku? Po zvědavých dotazech felčaři docela mlží poznámkami, že při operaci použili klystýr, kleště na trhání mandlí a odvar z dubový kůry.

  Hostinský se nechal slyšet, že zavede kupírování ocasů. U některých návštěvníků o ně nejde nezakopnout. Ještě že elfské uši nevadí při roznášení piva... Jinak asi opravdu nemá rád, když mu gnomové zvrací po podlaze, ale to jen tak na okraj.

  Povídá se, že nejmenovaný nový člen Hlídky nosí místo štítu lavór. Co to bude příště? Dekl od popelnice?

  Lidé spokojeně kvitují, že vítr konečně odnesl ten nasládlý smrádek z hranice, kde se pálila těla pobitých vojáků. Však hořela pomalu dva dny.

  avatar
  Carpio

  Posts : 250
  Join date : 04. 11. 14
  Location : západní Čechy

  Re: Drbárna "U havrana"

  Příspěvek pro Carpio za Tue Nov 17, 2015 11:29 am

  Povídá se, že včera bylo v Darkshire horko, i když uprostřed noci.

  Říká se, že brzy bude chodit Mikuláš! Teda...Berthall. Andílka by prý mohla představovat elfka, potloukající se často kolem lazaretu, a pozice čerta? Prý to modré, co tahá ocas po podlaze.

  Podkoní přinesl neuvěřitelnou zprávu: mágyni Viktorii se podařilo zkřížit zvíře s vinotékou. No, jak jinak by mohla nabízet víno rovnou z kozy?

  Je jisté, že z vyřizování obtížných úkolů má Lord Angelus svatozář...no vážně, schovanou v bance u goblinů!

  Santa Ork se nechal slyšet, že tímhle tempem do Darkshire žádné dárky nepřinese, leda tak hromadu uhlí. Nu což, aspoň bude čím topit.

  avatar
  Carpio

  Posts : 250
  Join date : 04. 11. 14
  Location : západní Čechy

  Re: Drbárna "U havrana"

  Příspěvek pro Carpio za Mon Nov 23, 2015 9:35 am

  Povídá se, že po včerejšku Berthall patrně nikdy neřekne slečně Eliz "broučku".

  Hostinský dodal, že možná proto, že slečna Elizabeth div nedostala psotník, když u výčepu bojoval s křižáky (rozuměj: pavouky). Nemá je ráda.

  Rognor údajně přišel do hospody s břichem prázdným jako špajz po svatbě, ale ničehož na okus se nedočkal, neb Rose bolely ruce. Hann se prořekl, že prý od mlácení do baru nad novou písní prostořeké trpajzlice.

  Říká se, že Lady Sinanda supluje jednorožce. Neukazuje se, ale všichni ví, že existuje. Taky přišla o jeden roh. Že by málo vápníku? Lord se na všetečné dotazy jen usmívá, a že prý to je nadbytkem železa.

  Jitters na Havraním vrchu vyřvává silně závadné opilecké písně. Takový kalibr odežene i ghůly. Jo, a Trey prý jezdí zpívat s ním. Že by nová metóda boje?

  Alan se údajně pokusil vytunelovat pivní sklep. Dopadlo to bledě. Po pěti tuplácích se mág své snahy vzdal, neboť usnul.

  Madam Eva se nechala slyšet, že Girkon má pěkné žihadlo. Naznačovala přitom délku zhruba po loket. Kde na takovou věc pro všechny svaté přišla?

  avatar
  Carpio

  Posts : 250
  Join date : 04. 11. 14
  Location : západní Čechy

  Re: Drbárna "U havrana"

  Příspěvek pro Carpio za Thu Dec 10, 2015 10:44 am

  Povídá se, že do Darkshire dorazil mikuláš...prý nějaký dříve slavný paladin, nyní u svatých ve (vý)službě.

  Říká se, že Uthe...ehm...Mikuláš zjevně verboval kolegy na Outlandu, neb andělem byla draeneika a za čerta nějaký Varazzius či co, prý eredar. Napovídalo to i tomu, proč si ti dva nedali pokoj a jen díky zásahu vyšší autority si nevjeli do vlasů.

  Obyvatelstvo Darkshire prý bylo abnormálně hodné. V punčochách bylo jen málo uhlí...když pomineme ten vůz plně naložený briketami, který dostal Lord za dobrovolnou výpomoc místní fauně (krmení hladových vlků). Mikuláš už vlivem stařecké demence patrně zapomenul, že krmení zviřátek je chvályhodná činnost. Nebo snad není?

  Nejvíce zklamaným byl z obsahu punčochy Berthall. Mimo druhé ponožky do páru tam našel jenom velký pytlík čokoládových pralinek. Nedal na to, že mu je svatý předával s úsměvem, anděl modral a čert spiklenecky mrkal, a aniž by se Berthall zajímal o obsah bonbonů, spořádal jich dobrou polovinu... účinky afrodiziak byly rychlé a noc (a následující den) najisto velice veselá.

  Girkon a Elizabeth obdrželi mimo ponožek i perníkové klíče a usmívali se nad nimi jak měsíček na hnoji. Co v tom perníku sakra bylo?

  Lord si mimo vozu uhlí a ponožek odnesl flašku nějakého velice kvalitního destilátu, kterýžto ihned zkonzumoval za silné Berthallovy výpomoci. Trpaslík, jemuž se dostalo soudku piva a kartáče na chlupy (medvěda), se pod stolem válel už dřív.

  Nejméně náročný - a paradoxně patrně nejradostnější - dar obdržel Trey. Celý rok skučel po něčem rohatém, tak dostal ponožky a pusu od anděla. Z pohledu na něj bylo jasné, že bude až do příštího Mikuláše nejhodnější ze všech.


  Sponsored content

  Re: Drbárna "U havrana"

  Příspěvek pro Sponsored content


   Právě je Wed Jan 16, 2019 4:22 pm