Fórum RP/PvE/PvP serveru Legenda


  Drbárna "U havrana"

  Share
  avatar
  Carpio

  Posts : 250
  Join date : 04. 11. 14
  Location : západní Čechy

  Drbárna "U havrana"

  Příspěvek pro Carpio za Mon Aug 03, 2015 1:47 pm


  Hostinec „U červeného havrana“


  Jediné místo v Šerohvozdu, kam nedosáhnou rejdy nemrtvých. Přijďte posedět a možná potkáte někoho z místních, kteří vám povědí zajímavé historky ze života v zemi, kde dávají mrtví dobrou noc, dobré ráno, ba někdy i zaskočí popřát dobré chutnání u oběda. Kvalitní nocleh a dobrá krmě z místních zdrojů je zde samozřejmostí. Odpočiňte si po dlouhém putování, nebo nabírejte síly na cestu skrz přítmí hvozdu až k mostu na hranici s džunglemi Stranglethornu. Sháníte snad ozbrojený doprovod pro karavanu? V hostinci se vždy najde někdo znalý nástrah lesa a u korbele medoviny se podělí o zkušenosti – a možná se nechá najmout na cestu do přístavu i zpět.

  Co že se v hostinci poslední dobou povídá?


  Naposledy upravil Carpio dne Mon Aug 03, 2015 2:15 pm, celkově upraveno 1 krát
  avatar
  Carpio

  Posts : 250
  Join date : 04. 11. 14
  Location : západní Čechy

  Re: Drbárna "U havrana"

  Příspěvek pro Carpio za Mon Aug 03, 2015 2:15 pm

  Je nesporným faktem, že po znovunalezení domova přišla takzvaná "okurková sezóna" vyplněná zjišťováním, pobíháním a sháněním všech znalostí a věcí, které by mohly pomoci obyvatelům přežít následující měsíce pokud možno bez úhony.

  Proslýchá se, že asistent, co dělal podržtašku samozvané porodní bábě (spíš dědkovi) Gyramovi, našel nového učedníka v osobě mága Alana. Výsledkem Alanova snažení a dobře mířených, leč zjevně nepochopených rad, bylo jedno zdravé děcko, namíchnutá rodička, omdlelý trpaslík, spálený pokoj v hostinci, vyražená futra i okno (tím proletěly ty dveře i s futrama), a horentní účet za alkoholické nápoje z toho večera.

  Říká se, že nemrtví začali znovu rejpat. Ba i napůl svatí paladini se před spaním raději dvakráte podívají pod postel, nečeká - li tam Eliza, aby je mohla sežrat.

  V kouzelnické věži byl bengál! Došlo veškeré chechtavé koření a bude nutno obstarat zásoby. Nutno říci, že veškerá obsluha věže byla vysmátá až podezřele moc.
  avatar
  Carpio

  Posts : 250
  Join date : 04. 11. 14
  Location : západní Čechy

  Re: Drbárna "U havrana"

  Příspěvek pro Carpio za Tue Aug 04, 2015 1:04 pm

  Hostinský tvrdí, že z poslední výpravy do Westfallu obdržel kvantum zásob. Slepice, krocana, obilí, alkohol a mnoho dalších věcí.

  Městem kolují zvěsti, že byla vyřešena absence medika. Bohužel na principu vyhánění čerta ďáblem.

  Říká se, že medvědi dovedou šplhat.

  Je fakt, že někteří medvědi dovedou vyšplhat vysoko. Konkrétně medvěd trpaslíka Rognora dovede před hrozbou koupele či pobytu u tetičky vyšplhat u hostince za komín.

  avatar
  Adeanyth

  Posts : 39
  Join date : 28. 04. 15

  Re: Drbárna "U havrana"

  Příspěvek pro Adeanyth za Thu Aug 13, 2015 11:44 am

  Počas včerajšej noci si niektorí ponoční obyvatelia všimli niečoho nevídaného a proti zákonom prírody - mäsožravú ovcu ! Žiadny obyčajný občan si to nevie vysvetliť, čo sa to deje i s takýmito obyčajnými zvieratami, či už im tráva prestala chutiť alebo sa preorientovali na inú stravu. Majú sa začať ľudia báť i ovcí ?
  avatar
  Carpio

  Posts : 250
  Join date : 04. 11. 14
  Location : západní Čechy

  Re: Drbárna "U havrana"

  Příspěvek pro Carpio za Thu Aug 13, 2015 1:52 pm

  Říká se, že je naplánována velká stavební akce. Z čeho že to je poznat? Kolem města se potloukala skupinka, označující stromy vhodné pro poražení, nadto došlo k nebývalému požadavku od místního kováře: několik beden dlouhých hřebů a množství železa.

  Taktéž bylo zjištěno, že Hugo je velmi poslušný medvěd. Za medovinu a sušenky poslechne kohokoliv.

  Hovoří se o tom, že za pozdní noci zdrhl z lazaretu rekonvalescent a zamířil směrem k Lakeshire, pohovořil s místní hlídkou a zmizel neznámo kam. Dost podivné na to, že se po návratu z předchozí akce choval vylekaně a pobyt v nočním Šerohvozdu, byť několik metrů od města, se mu pranic nezamlouval. Že by zaúčinkovala Eliza?

  Hospodské tahanice o podprsenku nabyly nebývalých rozměrů. Je s podivem, kolik vášní může rozpoutat tak nicotný kousek prádla.

  Říká se, že poslední výprava za ztraceným Aurelem dopadla dobře. Zloun byl zabit, zranění pramalá a potrefený byl zachráněn - jen Aurelovi blízcí a všichni, kdož tam byli, se tak netváří. Je snad ve výsledku akce nějaký zádrhel? Proč se po předchozí záchraně Treye Aurel nevrátil a setrval v hlubinách Jaedenaru další dlouhé týdny?

  avatar
  Carpio

  Posts : 250
  Join date : 04. 11. 14
  Location : západní Čechy

  Re: Drbárna "U havrana"

  Příspěvek pro Carpio za Sun Aug 16, 2015 12:55 pm

  Říká se, že trpaslíka Rognora postihla ta nejhorší možná trpasličí katastrofa, která vydá na více než jednu krevní mstu. Ač je to velice smutné, Rognor přišel v boji v bažinách o vous a nyní se nachází na marodce, kam byl převezen v hlubokém bezvědomí.

  Povídá se, že cesta za železem byla více než úspěšná a snaživí kopáči dřeli jak fretky. Výsledkem byl vůz plně naložený železnou rudou. Nyní je na kováři, aby rudu vyčistil a zpracoval.

  Vešlo ve známost, že nošení železa je náročná činnost. Vskutku. Jak jinak si vysvětlit, že jedna z pracovnic přitáhla do města pogrcaná a s trpasličím soplem na sukni?

  Je nesporným faktem, že Lord Angelus byl vyzván na duel kvůli random íhahákovi jménem Šemík.

  Obyvatelé už od brzkého rána nosí po městě vodu do kádí a vědra s označením "v případě ohně použít" stojí na každém rohu. Čistě pro případ, že by Lord souboj prohrál a zanechal po sobě vdovu s děckem.

  Povídá se, že nasrat draka je lepší, než vysrat draka...jak kdy.

  Podkoní, který má na starost oře nově příchozího paladina, vyslovil obavy, zda je kůň zdráv. Prý motal nohama, plazil jazyk a měl neobvykle rozšířené zornice. Že by špatná travička?

  Říká se, že na ostrovech Azurových mlh řádí jakýsi neznámý sběratel...poskakuje po kraji s očima vyvalenýma jako když kocour tlačí do plev a řve něco na způsob "Chytit je všechny!!!"
  avatar
  Carpio

  Posts : 250
  Join date : 04. 11. 14
  Location : západní Čechy

  Re: Drbárna "U havrana"

  Příspěvek pro Carpio za Thu Aug 20, 2015 3:54 pm

  Povídá se, že velitel Noční hlídky to s opevněním Darkshire a lepší ochranou obyvatel myslel sakra vážně.

  Říká se, že lidé, koně i medvědi jezdili kolem Darkhire jako fretky. Důkazem je hromada železa a oceli v kovárně a pět pokácených stromů, složených po částech na náměstí. A z lesa kolem se každý den tahají další. I tak prý bude nahromadění potřebného množství dřeva trvat velmi dlouho.

  Lidé si šuškají, že velitel patrně očekává ztráty, neb najal pro město nového hrobníka. Nebo že by jen potřeboval někoho, kdo bude upravovat hroby, případně vyhrabe Elizu a lupne ji lopatou mezi světla, aby neděsila obyvatele Darkshire?

  Přijetí hrobníka taktéž mohlo souviset s hojně prodrbávaným soubojem o čest random íhaháka. V případě fatální Lordovy prohry by hrobník vyfasoval smetáček, lopatku, a nechal by oblast vymazat z katastrálních map.

  Nutno říci, že souboj neskončil nijak zle a celé osazenstvo i s bojujícími zasedlo v dobrém rozmaru a družném hovoru v místním hostinci.

  V hospodě Hannovi docházejí zásoby! Hlavně pití. Otravoval s tím celý večer. Bude snad třeba obchodní cesta do Booty Bay? Nebo jinam?

  Procházející Draenei se ve Stormwindu a Goldshire zmiňují o světlonoši, který si léčí těžké deprese u jednoho kuchaře na ostrovech Azurových mlh. Rozuměj: kafrá a láduje se. Zůstává jedna otázka: jsou to deprese nebo dlouho tutlaná závislost? Snad na jídle?

  avatar
  Carpio

  Posts : 250
  Join date : 04. 11. 14
  Location : západní Čechy

  Re: Drbárna "U havrana"

  Příspěvek pro Carpio za Fri Aug 21, 2015 2:59 pm

  V Darkshire na náměstí údajně přibývají klády - a podomek nadává na utahané koně.

  Říká se, že u modráků za mořem se to zase začíná hejbat.

  Povídá se, že se kolem Darkshire začínají hodně hemžit světlušky. Asi tam maji hnízdo.

  avatar
  Carpio

  Posts : 250
  Join date : 04. 11. 14
  Location : západní Čechy

  Re: Drbárna "U havrana"

  Příspěvek pro Carpio za Sat Aug 22, 2015 1:46 pm

  Říká se, že alkohol je metla. Konkrétně nápoj se jménem "opičí kletba" se opět vyznamenal.

  Je více, než jisté, že tak, jako zametl s paladinem Treyem, nezamete s nikým. Ani s trpaslíkem.

  Ve Stormwindu se smějí a drby rychle pronikají i do okolních vesnic. Jak by ne! Nahý paladin pobíhající po městě sežraný jak Karkulka, obtěžující počestné ženy a řvoucí něco o "svítících kozách", to se hned tak nevidí.

  Zlí jazykové roznášejí seznam všech hostinců, které způsobily tuto pohromu, údajně se mělo jednat o hospodu U růže, U jehněte, U lva, U prasete s píšťalou, bar v lázních a v neposlední řadě hostinec v trpasličí čtvrti.

  Říká se, že pokud jste opilí, pošlete do háje i Naaru - což by vysvětlovalo velice ostrý list z Exodaru směřovaný do místní katedrály. Taktéž můžete jezdit metrem, na medvědu a na lochnesce, považovat trpaslici za krasavici, případně v opileckém rauši válet sudy ze schodů, vymydlit hospodu plnou ženských a ustlat si na vousu trpasličího lovce.

  Povídá se, že po tělesné kocovině přichází kocovina morální. A ta bude! Laughing

  avatar
  Carpio

  Posts : 250
  Join date : 04. 11. 14
  Location : západní Čechy

  Re: Drbárna "U havrana"

  Příspěvek pro Carpio za Mon Aug 24, 2015 10:44 am

  Městečko je vzhůru nohama! Údajně se opět objevila Eliza a pokusila se zatáhnout pod zem jednu z nových obyvatelek.

  Říká se, že světlonoš Trey byl naposledy viděn před třemi dny v Ironforge a od té doby jako když utne.

  Povídá se, že Lord Angelus odjel předevčírem po ránu k jeho eminenci, Arcibiskupovi Stormwindskému. Těžko říci, zda jdou slova "katedrála" a "koupelna" dohromady, ale prý veliteli hlídky Šerohvozdu řádně umyl hlavu. Okna svatostánku se údajně třásla ještě hodinu po tom.

  Provozovatelé hospod ve Stormwindu prý měli předevčírem žně. Proč? Lord Angelus řešil náklady škod, které byly způsobeny noc před tím.

  Je jasné, že diplomatické vztahy mezi městy Stormwind a Darkshire jsou pěkně na draka. Posel, donášející listy tam a zpět se téměř nezastavil.

  Obyvatelé městečka si šuškají, že Lord byl vytočený na nejvyšší míru a ač to bylo s podivem, zavřeným oknem jeho kanceláře proletěla židle, což se nikdy před tím nestalo. Nutno říci, že po chvatném příchodu jeho drahé polovice kravál v kanceláři utichl ... a další židle shořela na prach, ještě než dopadla na náměstí.

  Říká se, že slečna Elizabeth ví o nočním tahu paladina více, než by bylo zdrávo. Taktéž potvrdila některé domněnky a pikantní detaily o akci, jejíž popis dostal mnohé do kolen.
  avatar
  Carpio

  Posts : 250
  Join date : 04. 11. 14
  Location : západní Čechy

  Re: Drbárna "U havrana"

  Příspěvek pro Carpio za Tue Aug 25, 2015 11:14 am

  Říká se, že včerejší podvečer v Darkshire měl velice hořkou příchuť. Mimo to, že Lord Angelus seznámil okolí s obsahem posledního listu od Správy Stormwindských věznic a kanalizací, dojel i vůz s tělem sebevraha.

  Povídá se, že sebevrahem měl být právě nezvěstný Trey. Prý se po zatčení  oběsil ve vězení na mřížích.

  Jak bylo vidno, pobyt v Darkshire a Šerohvozdu obecně, nedělá strážím ze Stormwindu dobře.

  Obyvatelé mohli dobře vidět i slyšet, že nedlouho po identifikaci těla vyběhla z lazaretu uplakaná léčitelka a začala vehementně zahánět žal alkoholem, ač ji od toho zrazovala slečna Elizabeth i lékárník Girkon.

  Po kradmém nahlédnutí do pitevní zprávy je možno říci, že důvodem k sebevraždě oné osoby byly nepřekonatelné komplexy méněcennosti. Jak to sakra mohla medička napsat a vědět? Cožpak umí mluvit s mrtvými?

  Ve Stormwindu koluje klep, že Arcibiskup našel na dveřích svého domu dýkou přibitou voodoo panenku s vlastní podobenkou. Vzápětí mu na hlavě přistál kbelík splašků. Že by jej někdo neměl rád?

  Říká se, že podle nosa poznáš kosa. A nejen podle nosa. Laughing

  avatar
  Adeanyth

  Posts : 39
  Join date : 28. 04. 15

  Re: Drbárna "U havrana"

  Příspěvek pro Adeanyth za Tue Aug 25, 2015 10:17 pm

  Blesková Správa !

  Práve bolo potvrdené, že zemou Duskwoodu otriasol mohutný výbuch. Sila a ani typ ešte nie je známa.
  O podrobnostiach vás budeme informovať neskôr !

  Pre televíziu Azeroth, Andalf Fialový.  Spoiler:
  avatar
  Carpio

  Posts : 250
  Join date : 04. 11. 14
  Location : západní Čechy

  Re: Drbárna "U havrana"

  Příspěvek pro Carpio za Wed Aug 26, 2015 11:05 am

  Říká se, že ve včerejších večerních hodinách prolétl městečkem závan neslýchaného a nevídaného zápachu. Pojmy jako "prorvaný rasův měch" "rozšlápnutá čarodějnice" nebo "odkopaná selka" ani zdaleka nevystihovaly podstatu problému.

  Povídá se, že odér byl tak silný, že některým obyvatelům slzely oči, jiní dočasně oslepli, dalším se slepily nosní dírky.

  Mezi lidmi koluje chvála na velitele místní hlídky, který jako první pochopil zdroj i nebezpečí spojené se zápachem a okamžitě zakázal manipulaci s otevřeným ohněm, leč...pozdě. Následoval výbuch nahromaděných plynů. Výsledný světelný efekt bylo možné spatřit na velkou vzdálenost.

  Hostinský se dušuje, že několik minut po explozi doběhl na pivo pro uklidnění strážný s opáleným vousem a bez obočí. Prý že po té ráně narazil v křoví na trpaslíka s osmahnutým zadkem a bez kalhot.

  Místní kovář dostal po vysvětlení celé situace zakázku na dvě bytelné cedule. První s nápisem "NEKRMTE MEDVĚDA"  a druhá "MÁGOVÉ, NEKRMTE TRPASLÍKA". Kovář navrhoval bůh ví proč i variantu "NEKRMTE TROLLY", ale ta byla zamítnuta. Stranglethorn je daleko.

  Povídá se, že v hostinci zřejmě proběhla módní přehlídka. Všude se válely kusy šatstva.


  avatar
  Carpio

  Posts : 250
  Join date : 04. 11. 14
  Location : západní Čechy

  Re: Drbárna "U havrana"

  Příspěvek pro Carpio za Thu Aug 27, 2015 10:51 am

  Říká se, že včera večer doběhl na náměstí vyjevený strážný s řevem, že se do staré stáje prohrabala Eliza. Zda to nakonec byla pravda, nevěděl.

  Obvyklé skupiny hlídek překvapila absence vlků v průběhu noci. "Asi našli v lese nějakou čerstvou mršinu", konstatoval prý obvázaný velitel po ránu a více se o věci nebavil.

  Povídá se, že kolem půlnoci se z nitra ztemnělých lesů ozývaly prapodivné skřeky. Nemrtví? Snad. Až na to, že nemrtví nehulákají: "Hore háj, dole háj!" případně "Sebrala patróla prostitutku fešnou!" ani jiné perly spojeného sprostonárodního zpěvníku všech ras Azerothu.

  Obrýlená Felicia, co má na starosti gryfony se nechala slyšet, že těsně před půlnocí odbavovala jakéhosi goblina v klobouku, volajícího maminku. Prý vypadal, že by do Booty Bay doletěl i bez gryfa, tedy za předplokladu že by měl na té hučce na hlavě o pár brk víc.

  Je zcela jisté, že se semlela nějaká nepříjemnost. Okna v lazaretu byla osvětlena dlouho do noci. Obyvatelé si šuškají něco o dvou truhlách pod přísným dohledem a elfce na marodce.


  avatar
  Carpio

  Posts : 250
  Join date : 04. 11. 14
  Location : západní Čechy

  Re: Drbárna "U havrana"

  Příspěvek pro Carpio za Mon Aug 31, 2015 10:32 am

  Povídá se, že západní část palisády již stojí a všichni si včera brutálně mákli. Ba co více, výpomoc nabídli i lidé dlouho nevidění: Berthall - důstojník ze Stromgarde, který se ve městě usídlil natrvalo, a pak takový obrýlený týpek, který údajně před lety zapříčinil skutečnost, že město částečně vylítlo do luftu.

  Je jisté, že práce s palisádou byla velmi namáhavá, ba dokonce bylo nutno trhat skálu! Ovšem, když máte maníka, co po kapsách nosí (ve vší počestnosti) štangli dynamitu, není co řešit.

  Říká se, že i trpasličí medvědi byli tak unaveni, že nenašli čas na očistu. Radost tím udělali málokomu, což bylo znát z hrozeb a klení hospodského, kterému se uložili v nálevně.

  Místní podomek se netají názorem, že Darkshirstí jsou cvoci! Po tom, co ztahali městské tažné koně, dobrovolně oddělali na přesčasech i ty své jízdní.

  Nikdo z města takový příliv nových tváří nezažil už pěkně dlouho. Dva důstojníci, kteří měli v minulosti co dělat se Stromgarde, prostořeký pyrotechnik a povědomě vyhlížející ozbrojenec, co měl do města údajně dorazit spolu se zrzavou trpaslicí.

  Výčepní Hann se dušuje, že byl dva dny zpět svědkem nehorázného výbuchu veselí, jaký u Lorda Angeluse ještě neviděl. Stalo se tak při hovoru právě s nově dorazivším ozbrojencem a trpaslicí. Co mu sdělili tak vtipného, výčepní neví. Jen že byl halasný chechtot kvitován ze strany trpaslice větou: "Vidíš, dlouhej, jsem ti řikala, že se budou smát, ale ty né prostě jako..."


  avatar
  domimaru

  Posts : 7
  Join date : 27. 06. 15

  Re: Drbárna "U havrana"

  Příspěvek pro domimaru za Mon Aug 31, 2015 11:41 pm

  Hlídači Darkshire kteří měli noční směnu nevěřili vlastním očím když jejich nepřátele nemrtví nechali před vstupem do města 7 pokacenych stromů na niz byl vyřazen napis ,,Ghoulove na 100 využití"

  Proslýchá se že cesta z Duskwoodu až na území Arathi byla lemována sněhovými hroby v níž byli většinou neinteligentni stvoření ale někdy i banditi

  Stařenky z Loch Modanu říkají že zima letos přijde brzo
  avatar
  Carpio

  Posts : 250
  Join date : 04. 11. 14
  Location : západní Čechy

  Re: Drbárna "U havrana"

  Příspěvek pro Carpio za Tue Sep 01, 2015 11:10 am

  Říká se, že po městě v podvečerních hodinách chodila dvojice samozvaných vymítačů provázených nazlátlou veverkou. Společně obtěžovali počestné ženy - odměnou jim bylo pár facek (od těch ženských) a úkol kácet stromy (od Lorda) , aby je podobné vymítačské aktivity přešly.

  Povídá se, že bude nutno položit nástrahy proti vzteklině. Proč? Včera byl ve sklepě hostince nalezen bezvládný, zkrvavený a zvalchovaný člen hlídky s pěnou u huby, vzápětí byl hlídkou Gyramistů obviněn z toho, že je posedlý jakýmsi démonem, který se projevuje absencí spodního prádla.

  Nutno říci, že toto obvinění bylo třeba ihned stáhnout, neboť potrefený nebožák u sebe kalhotky měl - ač tedy nebyly jeho.

  Pozdě večer se zjevil mág Alan a navrhl mimo palisád pracovat i na magické obraně města. Ochranné runy by i znal - až na to, že materiál na jejich vytvoření došel (zlí jazykové říkají, že ho smotnul a zčadil) a bude ho nutno shánět po všech čertech.

  Podle toho, co se seběhlo včera ve sklepě hostince je jasné, že slečna Elizabeth umí klít jako ten nejzpustlejší lodník z Booty Bay. Nikdo by od ní takové výrazivo nečekal.

  Říká se, že hostinský už třetí den vaří ze železných zásob a vlčího masa, což je na kvalitě jeziva silně znát. Bude nutné doplnit zásoby a popostrčit místní zemědělství do plusových hodnot.

  Lord Angelus stále hledá jakéhosi draka. Že by zapomenutá hračka jeho syna? A proč se při zmínce o jejím nalezení ježí právě Berthall, kterého snad žádné chrastítko nebo plyšák nerozhází?


  avatar
  Carpio

  Posts : 250
  Join date : 04. 11. 14
  Location : západní Čechy

  Re: Drbárna "U havrana"

  Příspěvek pro Carpio za Wed Sep 02, 2015 2:14 pm

  Říká se, že pozdě večer se do města navrátili dva nešťastníci, co byli vysláni pro esenci ohně a země.

  Podkoní se nechal slyšet, že dvojice vypadala jako čerti, kterým nehořelo pod kotlem a ještě na ně někdo vyklopil kbelík koksu. (toho černého)

  Povídá se, že Berthall si patrně vyslouží ostruhy za záchranu mága z nebezpečí, neb jeho slušnost mu nedovoluje, aby dal za celý ten nápad Alanovi přes mordu, ovšem Eliz to učinit může.

  Hostinský Hann se velice divil tomu, že Lord oproti jeho zvyklostem po celý den pomalu nevytáhl paty z pokoje. Že by rodičovské povinnosti? Nebo už má z toho všeho hlavu jak pátrací balon a potřeboval chvíli klidu?

  Říká se, že návrh na zřízení kostela byl přijat všemi hlasy, krom jediného, leč s pádným argumentem: "Opravdu se mi nechce lézt znovu na hranici!"


  avatar
  Adeanyth

  Posts : 39
  Join date : 28. 04. 15

  Re: Drbárna "U havrana"

  Příspěvek pro Adeanyth za Wed Sep 02, 2015 3:52 pm

  Hovorí sa, že Berthall sa stal hrdinom dňa pri včerajšom záťahu na lov esencií.

  Špekulácie tvrdia, že obe esencie neboli z rádových elementov, ale rovno z lordov, na ktorých sa podarilo naraziť a i poraziť.

  Negatívne ohlasy však vravia, že takáto provokácia prinesie len ďalšie problémy už na tak strápené mestečko.

  Čo je pravda na tom, že jeden z nich, nazývaný Lord Bokk, sa vážne pomstí za svoje poníženie paladinom a mágom ? A čo myslel ten druhý, Lord Ohnislav, že je slobodný ? To už vedia len hviezdy.

  avatar
  Adeanyth

  Posts : 39
  Join date : 28. 04. 15

  Re: Drbárna "U havrana"

  Příspěvek pro Adeanyth za Mon Sep 07, 2015 10:11 am

  Sused suseda sa pýta: "Kde je ten nový oltár? Už si ho našiel?" "Nie kámo, od piatka sledujem cestu a stále nikoho."
  Ti protivní hovoria, že oltár nikdy nedorazí a ich mestečko spadne do zatratenia. Čo je pravda na tom, že paladin zabudol na svoj sľub? Je možné, že sa cestou oltár rozsypal a dal ho reklamovať alebo sa niekto postaral o to, aby nikdy žiadny oltár nebol? To ukážu blízke dni...
  avatar
  Carpio

  Posts : 250
  Join date : 04. 11. 14
  Location : západní Čechy

  Re: Drbárna "U havrana"

  Příspěvek pro Carpio za Mon Sep 07, 2015 10:41 am

  Povídá se, že Lord Angelus už má zase důvod k úsměvu. Drahá polovice mu nechala zařídit kancelář, aby nemusel sprdávat podřízené přede všemi v hospodě. Sama také nezahálí, údajně vyrazila na nákupy do Dalaranu a městský účetní se v návaznosti na to pokusil o demonstrativní sebevraždu vypitím všeho dostupného inkoustu.

  Říká se, že trpaslíci mají nevymáchané čumáky. Tedy, ono se to ani moc neříká, neb je to obecně známý fakt. Nutno říci, že se často pohybují na velice tenkém ledu.

  Podkoní neustále škemrá o stáje - prý alespoň z těch zbylých prken. Velká část pořezaného dřeva se totiž vytratila neznámo kam.

  Hostinský Hann si mne ruce, konečně se dočká zásob! Výprava do Booty Bay vystartovala i s několika mulami včera odpoledne.

  Po městě se šeptá, že v Booty Bay se obchoduje opravdu se vším. Zlato a diamanty na kila, rum po hektolitrech, fel tam seženete na každém rohu, požadovaný a drahými kovy vyvažovaný artikl prý je i jakési "bílé maso" - zda je z ryb a nebo z pavouků těžko říci.

  "Nekalé obchody nejsou jen výsadou Booty Bay!", nechala se prý slyšet malá postavička s pletacími jehlicemi v ruce.

  Říká se, že nad Azerothem zaznělo kolem druhé hodiny cosi jako hurónský řehot a kdesi jinde v předaleké zemi na nejmenované radnici na utajeném oddělení nosičů vody, si úřednice klepají na čelo. Ještě aby ne, když se jejich kolegyně skutálela smíchy pod stůl - a pozor! Pouze při čtení návrhu na opravu jezu...je toto možné? Zlí jazykové sdělují, že dotyčná měla pod papíry se žádostí záznam jakési elfské soutěže...ale kdož ví.


  avatar
  Carpio

  Posts : 250
  Join date : 04. 11. 14
  Location : západní Čechy

  Re: Drbárna "U havrana"

  Příspěvek pro Carpio za Wed Sep 09, 2015 12:15 pm

  Povídá se, že včera po poledni dorazil očekávaný náklad slámy pro pokrytí střechy stáje a na podestýlku. Později i rozebraný oltář pro chystanou kapli, který dovezl strýc slečny Elizabeth.

  Podkoní se zapřísahal, že příjezd nákladu slámy nebyl jen tak. Zvířata byla zpěněná, nervózní, a jezdkyně Ariana Thesslocke na smrt bledá. Vždyť se ničeho nebojí. Nebo ano?

  Druhému názoru by odpovídal fakt, že Rognor svoji bývalou velící promptně odtáhl na panáka rumu, při kterém z ní vylezlo, že "něco viděla". Teď zbývá odpovědět, co že bylo to "něco"? Nahý trpaslík? Nebo snad kuchařka pro nemrtvé?

  Říká se, že práce na stáji byly ukončeny, hlavní podíl na hotové střeše měl jakýsi obrýlený chlápek, který prý v minulosti nasadil Lady Sinandě rohy. (S nasazováním parohů to za žádných okolností nemá co dělat. Už proto, že by je Lady neunesla.)

  Do nově dokončené stáje prý během necelé hodiny přibyla i kráva, jo, a Girkon má údajně vlohy ke starosti o cecky, takže dámy, pozor!

  Mimo jiné na veřejnost prosáklo, že se snad chystá soutěž o návrh nejlepšího jména pro onen hovězí kus. Zatím vedou, ďas ví proč, jména Věra, Jitka a Stračena.

  Hospodský si pochrochtává a na jídelníček po dlouhé době zařadil smetanové omáčky. Zbývá otázka, zda je bude kuchař umět zhmotnit na takové úrovni, aby je za stálého míchání nemusel vylít do kanalizace pro veřejnou potřebu - tedy...do lesa.

  avatar
  Carpio

  Posts : 250
  Join date : 04. 11. 14
  Location : západní Čechy

  Re: Drbárna "U havrana"

  Příspěvek pro Carpio za Thu Sep 10, 2015 1:32 pm

  Povídá se, že na hranici Šerohvozdu a Stranglethornské džungle bylo v noci slyšet cosi jako říjící jelen...není to divné? Profesionální lovci poukazují spíš na orangutana značných rozměrů.

  Říká se, že po městě přesazují a rovnají ploty kolem náznaků zahrad u domků. Těžko říci, který městský zaměstnaněc je přesazuje, jedno je však jisté: pekelně u toho kleje. Že prej je to porád nakřivo.

  Hostinský k dodávce trvanlivých goblinských potravin dostal ještě něco. Z Booty Bay mu přivandrovala kýžená výpomoc do kuchyně. Prý na mytí nádobí.

  avatar
  Carpio

  Posts : 250
  Join date : 04. 11. 14
  Location : západní Čechy

  Re: Drbárna "U havrana"

  Příspěvek pro Carpio za Fri Sep 11, 2015 9:57 am

  Povídá se, že včerejší večer přinesl do Darkshire nečekanou návštěvu: elfy.

  Říká se, že elfů bylo asi pět nebo šest, a prý i znali lokální zvyky, neb dle nejlepších zásad místního bontonu došli s medvědem.

  Z poznatků výčepního je prý jasné, že elfský a trpasličí medvěd se neliší. Snad jen v tom, že ten elfský raději pivo, než medovinu.

  Po městečku pokračuje soutěž ve vybírání jména pro nově přivedenou kravku. Ovšem jméno "Věra" ze seznamu vyškrtl Lord Angelus osobně. Údajně by takovéto pojmenování mohlo zvířeti způsobit vážné trauma. Ve hře tedy zůstávají jména "Jitka" a "Stračena". Pravděpodobnější je, že bude přivedena ještě jedna kráva a soutěž bude zrušena.

  Říká se, že Ariana a brýlatý pokrývač stájí dnes za halasného popěvování sprostonárodních písní probděli noc u korbele.

  avatar
  Carpio

  Posts : 250
  Join date : 04. 11. 14
  Location : západní Čechy

  Re: Drbárna "U havrana"

  Příspěvek pro Carpio za Sun Sep 13, 2015 12:02 am

  Povídá se, že jeden z novopečených příchozích si ihned druhý večer poměřil s místním velitelem...ehm...zbraně. Nastávající obou bojujících se ovšem shodly, že pánové měřili ego.

  Říká se, že elfové se zdrží, neb jeden z nich je vážně nemocen a při životě ho udržuje jen jedna láhev rumu denně. Nitrožilně.

  Ze vstřícného chování valné většiny místních je poznat, že je jim návštěva elfů milejší, než například návštěva Stormwindského výběrčího daní. Velitel prý elfům nabídl i nezbytný doprovod do průsmyku. Prý pro získání čehosi k záchraně onoho nemocného.

  Na dlažbě náměstí se povalují žebra, zuby a jiné ostatky naznačující, že včera večer došla parta rozverných ghůlů na čaj.

  Lady Viktorie se zjevila po delší době a opět se nesmazatelně zapsala do historie města, když odhalila vnady na náměstí... nadto ještě před návštěvou.

  Barman se kaboní, neb měl malé kšefty. Hosté šli údajně brzy spát, protože příjemný večer měl jeden menší zádrhel, a to když se místní lékárník nelichotivě vyjádřil o dodržování mateřských povinností u jediné elfky ze skupiny.

  Jeden z místních ochmelků tvrdí, že elfka letěla do schodů s pláčem, ale kdož ví. Girkon byl následně decentně vypeskován Sinandou, kterážto se odebrala k spánku jen nedlouho po elfce. Nutno říci, že klidněji (což znamená, že nebrala duše a nikoho neproklela).


  Sponsored content

  Re: Drbárna "U havrana"

  Příspěvek pro Sponsored content


   Právě je Wed Jan 16, 2019 3:26 pm