Fórum RP/PvE/PvP serveru Legenda


  Zjizvený - příběhová linie

  Share
  avatar
  Eynor Astrae

  Posts : 240
  Join date : 08. 11. 14
  Location : Elrendar Keep

  Zjizvený - příběhová linie

  Příspěvek pro Eynor Astrae za Thu Jul 16, 2015 5:44 pm

  Tato vyhláška je vidění v kopiích před kasárnami Elrendar Keep, u bran pevnosti, v jídelně a v shromažďovací síni.


  transkripce vyhlášky pro ty, co nerozluští:
  Jménem lorda z Elrendaru se dává na vědomí, že:

  * Do odvolání je vyhlášen zákaz nočního vycházení vyjma nařízené služby a misí. V určených částech pevnosti jsou na noc vypouštěny šelmy (kočkovité v okolí důstojnických ubikací, vlkovité poblíž brány - jedná se o sehrané zvířecí společníky patřící členům posádky, jakýkoli útok na ně je posuzován stejně jako napadení člena pevnosti)

  * Každý, kdo se pohybuje v noci po pevnosti v rámci služby a hlídky, popřípadě ve dne v jejích temných částech (sklepení, cely), je povinen nosit s sebou bezpečný zdroj světla a mít doprovod.

  * Dále se nedoporučují návštěvy Quel'Thalas, boj elfů s epidemií očividně ještě neskončil.

  * Je vyhlášena odměna ve výši jednoho měsíčního žoldu navíc za informace o osobě jménem "Scar" či její vazbě na Lucia Andilien a některé elfí prominenty z dob prince Sunstridera. Stejně tak na informace týkající se jeho zvláštního způsobu manipulace stínové energie.


  Kapitánka Aerin Windsong


  K vyhlášce je připojen nákres elfa známého pod přezdívkou "Scar", vytvořený podle popisu kapitánky Windsong.
  Podobizna:
  Scar-známé informace, za které již nebudete odměněni:
  -Bílovlasý elf bledé kůže, s jizvami křížem přes obličej, se dokáže pohybovat tak, že je nedetekovatelný zrakem i zvířecími smysly.
  -Dokáže ignorovat magické bariéry i pevné zdi.
  -Má na svědomí životy pěti členů oddílu, který se jej před dvěma večery vydal pronásledovat z hradeb do hvozdů v údolí.
  -Způsobil také zohavení mrtvého těla jediné ženské členky tohoto oddílu (ruce odseknuté v zápěstí).
  -Dále učinil pokus o zmrzačení kapitánky Windsong (nedokončená snaha vyříznout jí oči).
  -Podle farstriderky Hawke je "Scar" psychopat, kterého není radno provokovat a nikdy nechodí neozbrojen.
  -Byly naznačeny jeho vazby na Illidari a Sunfury, a také na podsvětní organizaci operující v Silvermoon krátce po druhé válce o Sunwell: Havrany či Krkavce. Detaily těchto vazeb nejsou známy.
  -Podle dotazování ve městě prý spolu s ostatními členy podsvětí naposledy zabíjel zhruba před rokem či rokem a půl - jejich činy tehdy nesly stejný "podpis", tj. havraní pírko na očích oběti. Informace ale není potvrzena z oficiálních míst.
  -Zdá se, že ve stínu nemůže být zasažen, pouze, pokud je vystaven světlu. Jeho krev je černé barvy a byla po prozkoumání alchymisty pevnosti poslána k prošetření do města. Co se s ní stalo je otázkou, protože byla svěřena seržantu Dawnspearovi, který zatím žádné výsledky nehlásil.
  -Zatím posledním incidentem týkajícím se Scara bylo jeho noční napadení Zirael Hawke. Podle slov léčitele z lazaretu byla ošetřena jedna rána v obličeji a prokázán jed v krvi farstriderky, která ovšem odmítla hospitalizaci na vlastní riziko. Též podle slov strážných k jejímu napadení došlo ve chvíli, kdy se ukrývala ve stínech, jak umí elitní zvědi. Scar to patrně vzal jako provokaci a pohyb "stíny" se tedy nedoporučuje.  Naposledy upravil Eynor dne Tue Oct 13, 2015 2:25 pm, celkově upraveno 1 krát
  avatar
  Eynor Astrae

  Posts : 240
  Join date : 08. 11. 14
  Location : Elrendar Keep

  Re: Zjizvený - příběhová linie

  Příspěvek pro Eynor Astrae za Thu Jul 16, 2015 5:45 pm


  "U fetha, takze to nieje obycajny magor, ale ultra magor ako Berion," seržant Dawnspear zavřel kopii složky získanou po dlouhém vyjednávání s Krvavými Rytíři, pak se zvedl od neuspořádaného stolu ve strážnici a vykročil ven na dolní nádvoří. Ráznou chůzí došel až k šelminci, kde kapitánka trénovala svého odrůstajícího sněžného tygra.

  Aerin Windsong nevypadala, že má náladu na jakoukoli společnost chodící po dvou. Při pohledu na hlučně se blížící obrovitou postavu zkřivila tvář poznačenou čerstvými jizvami kolem očí, sáhla po luku na rameni, napnula tětivu a založila šíp.
  Přiblížil se s rukama nad hlavou a tím úsměvem, za který by ráda vypálila. Jenže v jedné zvednuté ruce měl složku se znakem Řádu.
  Pomalu spustila ruce níž, ale nechala luk napnutý.
  "Takže jste přeci jen měli úspěch?"
  "Vše, co mají na Scara, kapitánko," předvedl svou parodii na salute a ona jen kývla hlavou k bednám na kraji šelmince. Položil tam složku a odešel s pískáním nějaké odrhovačky, sledován stále jejím rozhněvaným pohledem.
  Malá Freya zasekla drápky do její vysoké boty a Aerin konečně uklidila šíp do toulce a pověsila luk na záda.
  "Dnes konec. Běž si hrát, já budu muset připravit instrukce pro posádku."

  Raen'vir Silverfall alias Loutkář alias Scar:
  Tyto záznamy se datují téměř dvě stě let zpět, sloh, kterým jsou psané, je trochu kostrbatý.

  První strany složky obsahují jen jméno a prohřešek: Raen'vir Silverfall, hledaný pro napadení skupiny civilistů a pokus o několikanásobnou vraždu během svatby v Eversong.
  Následuje popis běžného vznešeného elfa - modré oči, dlouhé stříbrné vlasy - vysoká štíhlá postava - degradován z postu velitele farstriderské jednotky.

  Dále je záznam o uvěznění podezřelého po dopadení o několik let později, seznam věcí, co měl u sebe při zatčení, patrně původem ze Zul'Aman včetně nějakých drobných trolích masek a bylin.
  Další strana obsahuje popis smrti dvou strážných z noční hlídky, kteří byli nalezeni s krvácejícími očními důlky a bodnými ranami po zbrani, která nebyla nalezena. V prázdné cele vězně Silverfall byly nalezeny dvě loutky ze dřeva a vosku, s vlasy z pravých elfích vlasů, shodných texturou a barvou s vlasy mrtvých strážných. Loutky měly zabodnuty rezavé hřebíky z kavalce místo očí a na místech, kde by se daly u živého čekat vitální orgány.
  Po uprchlém je vyhlášeno nové pátrání.

  Další strana obsahuje záznam starý sotva 6-7 let a psaný moderní thalassian... je to záznam z výzkumu prováděného v Netherstorm a v Shadowmoon Valley.
  Z textu vyplývá, že po prvních pěti učednících na lovce démonů z řad krvavých elfů se kvůli Varedisovu "úspěchu" lord Illidan dožadoval dalších krvavých elfů pro výcvik. Tentokrát to ale už nebyli dobrovolníci s ohledem na to, jak dopadla většina první pětice. Několika vězňům - pracujícím tou dobou pod manaforge Ultris v dolech - byla nabídnuta možnost stát se experimenty v Shadowmoon. Subjekt Silverfall byl mezi jedinci poslanými z manaforge do Shadowmoon. Následujícího dne manaforge Ultris explodovala po neprošetřené sabotáži. Detaily toho, jak se elf dostal do služby v dole, která se dávala jako doživotní trest, nejsou ve složce zmíněny.

  Další poznámky ze Shadowmoon naznačují stížnosti jednoho z Illidarských mistrů na chování nových subjektů. Několik záznamů o potlačené vzpouře, mučení, popravách.
  Záznam o uvěznění subjektu Silverfall po vraždě svého přímého nadřízeného a trenéra ve chvíli, kdy měl absolvovat rituál "osvícení".
  Subjekt vyčkává popravčího v cele. Jizvy na jeho tváři po neúspěšném pokusu o vyříznutí očí (po vzoru lovců démonů), kterému se rozhodl vzdorovat, byly provizorně sešity. Dozorce žádá magistra Pathaleona a magistra Kathina o radu nebo o intervenci. Subjekt projevuje zvláštní magické vlastnosti a změny barvy pleti i duhovky a rohovky. Subjekt se při dvou příležitostech pokusil o útěk se slovy, že si to rozmyslel a chce zpět do Ultris.
  Subjekt uspán magickým narkotikem a poslán do Tempest Keep k dalšímu zkoumání. Jeho krev změnila konzistenci a barvu (černá a nezvykle hustá). Nikdo si není vědom, že by mu byly podávány látky, které by toto mohly způsobit.

  Záznam o umístění subjektu do cel v Arcatraz.
  Zabavené osobní věci obsahují několik loutek ze dřeva a vosku, stříbrný prsten uvnitř s vyrytým slovem Lucius, dvě dvoučepelé glaive demon hunterů, sadu černých lektvarů odporného pachu určenou k dalšímu prozkoumání v Botanice.

  Následuje záznam psaný spěšně po "princově nehodě" o aplikaci felového krystalu do subjektu Silverfall, který se nyní sám představuje jako Scar a mluví o sobě ve třetí osobě. Tyto rudé felové krystaly mají fungovat jako prostředek k ovládání všech svěřenců Arcatraz. Poznámka o chování subjektu Maledict Ravenshade je téměř nečitelná, jako by původní text polila nějaká tekutina.

  Poslední záznamy se týkají vražd v Silvermoon starých dva roky a končící případem v Ghostlands v jeskyni na Ostrově Zkoušek před rokem a půl.
  Mrtví jsou vždy nalezeni s havraním pírkem na očích, v několika případech je poblíž nalezena jejich loutková podobizna zmrzačená stejně jako těla. Vyšetřující důstojník zmiňuje, že před smrtí vždy oběti utrpěly menší zranění, při kterém ztratili buď trochu krve, nebo pramen vlasů.
  Konec oficiálních záznamů.


  Příběhová linie "Zjizvený" začíná dnes večer po 20:30 v Elrendar Keep.

  avatar
  Eynor Astrae

  Posts : 240
  Join date : 08. 11. 14
  Location : Elrendar Keep

  Re: Zjizvený - příběhová linie

  Příspěvek pro Eynor Astrae za Fri Jul 17, 2015 8:59 pm


  Nenáviděl ho a byl si jist, že ten pocit je vzájemný. Ale potřeboval ho. Zatím. Asi i tohle bylo vzájemné.
  Znechuceně se od výhledu na zelené plameny, které tvořily téměř dokonalý kruh kolem obrazce nakresleného krví oběti, obrátil ke svému tichému společníkovi. Maska jeho dočasného obchodního partnera nevyjadřovala nic, jako obvykle.
  "Scar truchlí, tento elf neměl Andilienův orb," řekl jeho společník chraplavým hlasem a dokončil formuli teleportačního kouzla. Obraz elfa mučeného třemi menšími démony se rozplynul v zeleně zářícím kruhu, "děti si budou hrát. Scar opět navštíví svou novou... rodinu."
  "Ale já potřebuji ten krystal," neudržel se a zaskřípal zuby. Tak nějak tušil, že dříve či později dojde na boj mezi nimi dvěma, i když měli dohodu.
  "Získej, po čem Scar touží, a černokněžníkův krystal je tvůj. Budeš muset zpět po stopách Rytíře. Budeš muset pospíchat, zakrátko zde nebudeš sám," v kostlivé masce zacákané rytířovou krví se rudě a žlutě rozzářily zlé oči a najednou byl "Scar" pryč.  Zůstal sám se zbytky jeho vyvolaných démonů.
  Na malém ostrůvku uprostřed jezera, kde donedávna tábořil nešťastný krvavý rytíř, se rozléhaly skřeky impů, kteří se bavili pronásledováním nebohého rytířova oře. Na zemi žhnul felem a krví nakreslený runový kruh.  
  Neměl na vybranou. Prozatím.
  Démoni se náhle všichni rozběhli na jednu stranu ostrova, aniž by mu věnovali pozornost. Nataženými pařáty ukazovali na nově příchozí, před kterými ho varoval Scar. Na břehu za vodou stanula skupina kostlivých černokněžníků a stínů. Pak jejich řadami pomalu dopředu projely dvě postavy na kostlivých ořích. Jednomu z nich nad ramenem poblikávaly černé svíce nabodané na ostnech morbidního svícnu. Druhý měl dlouhé stříbrné vlasy a jeho oči zasvítily nepřirozeně modrým svitem, když zvedl ruku a hladina jezera Mereldar začala pomalu zamrzat, aby tak nemrtví měli snazší cestu přes vodu.
  Ale měl dost rozumu, aby z ostrova včas vypadl.


  Démonické interludum:


  Aerin Windsong se omráčeně zvedla ze země a sledovala urychlenou práci strážných po reakci obranného mechanismu pevnosti.
  Povolat. Démona. Na samotné nádvoří Elrendaru!

  Rozhlédla se po skupince provinilců, která byla nejblíž záhadnému relikviáři ve chvíli, kdy na něm pan Kechi zrušil pečeť světla a arkány. Dopadli nejhůř z celého nádvoří. Temný mrak dýmu se pomalu rozptyloval.
  "Nenechaví idioti! Můžete být rádi, že to s sebou nevzalo i vás! Prostě jste to i přes zákaz museli otevřít bez expertízy, že?" rozeběhla se zkontrolovat strážné, kteří se démonovi postavili na odpor jako první.
  "Léčitele, hned!"

  Skupinka provinilých se ještě nestačila zmátořit. Nemrtvý Daelgar s nadáváním prohlásil, že potřebuje novou stehenní kost, a postavil se až s pomocí Ygrainy, jen na jedné noze. Seržant, který v tu chvíli podával hlášení, a stál k celé explozi zády, si z úst vyndaval trsy trávy a hlínu, protože síla obranného mechanismu srazila na zem i jeho. Flairica, oslabená svým dlouhým spánkem, dál ležela na zemi, zasypaná prachem, a smála se, jako by byla v šoku. Výraz na tváři pana Kechiho se nedal popsat jinak, než naprostý stud a hrůza, sotva se posadil se zbytky truhličky v rukou. Uhnul očima, když se na něj Aerin rozlíceně obrátila.

  "Viděl někdo, jaký to byl druh démona?" optala se zakuckaná Eloyn.
  "Pán děsu," řekla jedna ze strážných, kterou podepírala kapitánka.
  "Takže není mrtev, jen jsme ho vykázali mimo Azeroth. Kdo ví, na jak dlouho," Aerin zaskřípala zuby.
  "Nathrezim. To mi chybělo," mumlal Kechi a nevěřícně hleděl na obsah truhličky, který se po deaktivaci ochranné pečeti rozsypal všude kolem. Pohár. Svícen s jedinou svíčkou. Svitek. Krystal. Popel a prach. Uschlá zčernalá růže.
  "Vypadá to jako náčiní exorcisty," poznamenal druhý strážný, který kontroloval stav družiny.
  "Někdo uvěznil nathrezima v tak malé skříňce? Kdo mohl věět, že v ní bude něco tak... tak..."
  "Měla pečeť Řádu Krvavých rytířů. Ta věc patřila do rukou jim, ne dětem!" štěkla rozčíleně Aerin. "Nejen, že jste nedostali informace, pro které jste šli. Ztratili jste posla! Zapletli jste se s démony! Zítra ráno vás čeká mise, během které dostanete šanci vše napravit, nebo alespoň se ctí zemřít. Rozchod a večerka!" otočila se na patě a doprovázena mladou tygřicí odváděla zraněnou strážnou k lazaretu.
  "Zdvojit hlídky!"

  Chvíli tam ještě stáli a dívali se jeden na druhého, než se rozešli na kasárna, do věže mágů a na ubikace. Pár z nich to vzalo přes lazaret.
  Seržant Dawnspear se oprašoval ještě ve dveřích svého bytu. Hawke odešla hned po příjezdu zkontrolovat malého a od té doby ji neviděl... i to bylo divné.  Ani výbuch na nádvoří ji nepřilákal. Strčil botou do nedovřených dveří a ty lehce povolily a ukázaly mu celou místnost.
  Stála celá bledá nad kolébkou a tiskla nemluvně k sobě, rozšířené oči plné hrůzy upírala do kolébky a ani si jeho příchodu nevšimla.
  Celý se naježil a přiskočil blíž. V peřinkách ležela loutka ze dřeva a vosku, s vlasy, které musely patřit Hawke. Pamatoval na večer, kdy jí je Scar uřízl během boje na nádvoří.
  "U Fetha," dostal ze sebe, když se na něj zadívala. Pak se Faenris dal do pláče.
  Posel (Krvavý rytíř Maladath Sin'Beloren), jenž měl družině sdělit informace, které měly Elrendarským pomoci v boji proti Scarovi a stínu lorda Andilien, byl očividně unesen z místa setkání za pomoci felové magie dříve, než družina dorazila.
  Na jeho základně v Light's Hope o něm věděli jen to, že než odjel na setkání s někým z Elrendaru, odeslal své milé do města dost těžký balíček.

  Do pevnosti se tak vrátili jen s tím, co vybojovali proti démonům na místě, kde nešťastný elf tábořil: to jest jeho vyděšený a zraněný thalassijský plnokrevník, zbytky jeho osobních věcí a zapečetěný relikviář se znakem Řádu krvavých rytířů a runami, ze kterých bylo čitelné jen slovo Fyra.
  K jejich překvapení se záhadná snoubenka z města ukázala být kapitánčinou sestřenicí, Faerin Sunfire, která od svého návratu z cest před rokem ve městě spravuje sirotčinec.
  Cokoli, co jí Maladath poslal, pro ni může znamenat osud stejný, jako potkal jeho. Kapitánka nařídila okamžitě ji varovat. Jenže právě tehdy někoho napadlo, že je dobrý nápad rytířův relikviář otevřít přímo uprostřed nádvoří...  Pokračování série Zjizvený: neděle, 19.7., 20:00 (vím, jak dlouho se scházíte).
  Tentokrát zavítáme do Silvermoon, takže jsou zváni všichni, co si chtějí zahrát i náhodné kolemjdoucí ve městě, nebo staré známé.

  Galerie minulé části eventu:


  avatar
  Eynor Astrae

  Posts : 240
  Join date : 08. 11. 14
  Location : Elrendar Keep

  Re: Zjizvený - příběhová linie

  Příspěvek pro Eynor Astrae za Tue Jul 21, 2015 5:40 pm


  Vzduchem se nesl ječivý tón alarmu...
  "Jeden z nás jí to bude muset oznámit," lord Solanar se zadíval na Magistra Astalora a přešlápl z jedné nohy na druhou. Astalor si povzdechl a zamračil se. Už už chtěl říci, že ten úkol vezme na sebe, koneckonců byl vždy tím, kdo lépe uměl jednat s horkými hlavami. Jenže při představě lady Greywind mu přešel mráz po zádech.
  Přelétl očima místnost a zaměřil se tak na rusovlasou rytířku, která na krádež přišla jako první, když na rozkaz lorda Bloodvalora doprovázela skupinu vyšetřovatelů z Elrendar Keep skrze prostory Řádu.
  "Sabro," usmál se a věděl, že ho pochopila dříve, než to vyslovil.
  Očima jí prolétl malý záblesk neochoty, ale udržela tvář úřednicky klidnou a profesionální.
  "Magistře?" zasalutovala a zastavila se proti němu. "Dovoluji si jen upozornit, že má služba skončila před třemi hodinami."
  "Pak si zítra o ty tři hodiny můžete prodloužit polední pauzu," usmál se na ni. Sotva slyšitelně zaskřípala zuby a otočila se na cestu ke komnatám lady Greywind.


  Pohled na dámu v černorudé kůži a sametu ji neděsil tak jako ostatní muže Řádu. Natož její sametová černá maska, kterou snad neodkládala ani v soukromí. Zastihla ji uprostřed aplikace nějaké husté černé substance na čepel tenké dýky z mithrilu. Chladné pokývnutí ji vyzvalo k hovoru.
  "Lady Greywind, lord Bloodwrath mne poslal oznámit vám, že orb z Karazhan byl uloupen."
  Její pohyb ustal a v místnosti se rozhostilo na okamžik absolutní ticho. Teprve pak se jí rozhodla věnovat plnou pozornost svých zářících zelených očí.
  "Uloupen ze samotného velení Krvavých Rytířů, po zabezpeční magií a mechanismy, které k němu neměly pustit nikoho, kde není platným rytířem Řádu, sotva několik hodin po jeho opětovném získání? Chcete k tomu ještě něco dodat?" její hlas zněl také sametově a vyrovnaně. Jako by ten samet ale ukrýval skryté ostří.
  "Všechny brány byly uzavřeny a ven neprojde nikdo, kdo se nepodrobí osobní a magické prohlídce, lady. Je nám líto, že jsme zklamali Relikviář, ale máme podezření na zrádce ve vlastních řadách," podala jí po chvilce váhání pomačkaný vzkaz, který jí v podvečer dala ta ušmudlaná elfka z Elrendaru.
  "Dítě rytířky Sunfire bylo uneseno a únosce žádá výměnou za jeho život právě Karazhanský orb. Máme za to, že mohla jednat ve zkratu, protože byla večer viděna na velitelství, i když se dva dny předtím neomluveně nedostavila do služby. Pátráme po ní po celém městě."
  "Jako by to mohlo stačit. Je jasné, že se pryč dá dostat i magickou cestou!" drobná elfka se zvedla a zvýšila hlas. Zastavila se proti rytířce a její oči zářily čím dál víc. Věděla ale, že zabitím posla se nikdy nic nevyřešilo... a ani se tím nezmenšil hněv.
  "Je jasné, že se nelze spolehnout na nic, co nezařídím sama. Relikviář si příští spolupráci s Řádem dvakrát rozmyslí. Děkuji za vaše hlášení. A teď se jděte věnovat svým povinnostem, odchod."
  Rytířka trochu strnule zasalutovala, otočila se na patě a vykročila pryč.
  Když v chodbě potkala lorda Bloodvalor, ještě se snažila zhluboka dýchat, aby se uklidnila.
  "Mám tu vzkaz pro lady Greywind od Lorda Regenta. Vzhledem k neexistenci důkazu, kterým chtěla podpořit své obvinění vůči lordu Andilien ohledně zločinů starých téměř dvě stě let, byla její žaloba zamítnuta."
  Upřela na lorda Bloodvalor takový pohled, že zmlknul vprostřed další věty.
  "Mohla byste jí to vše vyř-... no dobrá, myslím, že pro dnešek to už zvládnu sám."  Z hlášení rytířky Sabry Firemane

  Dnešního dne jsme učinili výjezd k hlášené loupeži na Walk of Elders. Byt rytířky Sunfire byl doslova obrácen vzhůru nohama, ona i její dcera nezvěstné. Na místě činu se motala skupina hraničářů z Elrendaru, kteří nám poskytli cennou informaci o osudu pohřešovaného rytíře Maladatha Sin'Beloren, snoubence zmizelé rytířky Sunfire.
  Rytíř, který se po přepadení výpravy lady Greywind skupinou nemrtvých oddělil i s několika artefakty, které měl doručit do Silvermoon spolu s ostatními, byl naposledy viděn živ u Light's Hope Chapel, odkud své snoubence poslal blíže neurčenou zásilku.
  S několika zbylými artefakty včetně Relikviáře Řádu se pak vydal na smluvenou schůzku s jedním ze zvědů Elrendaru. K setkání nedošlo, na jeho místě byla nalezena jen krev, rituální kruh a nemrtví bojující s démony o jeho thalassijského plnokrevníka.

  V průběhu večera Elrendarští hlásili, že rytířku Sunfire potkali ve městě, a předali vzkaz, kterým ji kdosi vydíral o jeden z artefaktů, které měl u sebe mít rytíř Maladath. Výměnou za život její dcery. Zmíněný artefakt - temný orb z Karazhan - byl zadržen na její ubikaci v prostorách Řádu dříve, než ho stačila získat, a umístěn do Svatyně Krve.

  Probíhá šetření totožnosti pisatele vzkazu.

  V pozdních nočních hodinách se na velitelství dostavila skupina Elrendarských čmuchalů a vyprosila si na lordu Bloodvalor možnost spatřit orb. Na místě jeho úložiště jsem ke své hrůze zjistila, že je orb pryč, nahrazen zlomeným kusem svícnu, který vyzařoval podobnou auru, jako předtím artefakt.

  V ulicích města probíhají kontroly, byl informován Magistr Rommath, velitel městské stráže, Relikviář i Lord Regent. Až do odvolání nesmí město opustit nikdo, kdo se nepodrobil dvojímu druhu prohlídky: osobní a magické.
  Byli informováni farstrideři z Eversong a Ghostlands a po rytířce Sunfire bylo vyhlášeno pátrání.

  Dne 19. měsíce sedmého, rok po pádu KL
  Zvu vás na finále prvního dějství eventu Zjizvený ve středu, 22.7.2015 od 20:00 (přibližně).
  Budeme se pohybovat v Silvermoon a okolí, dojde ale i na boj, proto buďte připraveni.

  Za nečekaně hojnou účast na poslední části děkuji všem (Ogatix, Eryane, Eyra, Lykourgos, Taharis, Thanalos, Brightshore, Flairica, Daelgar, Moonwolf... snad jsem na nikoho nezapomněla.)


  Galerie z minulé části eventu:

  avatar
  Eynor Astrae

  Posts : 240
  Join date : 08. 11. 14
  Location : Elrendar Keep

  Zjizvený - finále prvního dějství

  Příspěvek pro Eynor Astrae za Fri Jul 24, 2015 6:52 pm

  Po krátké schůzce, na kterou si družinu předvolala lady Greywind, musel seržant přísahat, že veškeré informace o orbu, pohřešovaných rytířích, či orb samotný, pokud na něj narazí, vrátí zpět Relikviáři a Řádu.

  Eyřin tajuplný známý v kápi je pak zavedl do domu, ve kterém oba jen pár chvil dříve viděli zmizet rytířku Faerin Sunfire, o které všichni předpokládali, že temný orb ukradla.  S pomocí vzkazů, které zmačkala, a Eliho expertízy, našli ukrytý magický kruh, který Eli zduplikoval tak, aby ho mohli použít i ostatní. Za obětování kapky krve a vyslovení hesla - jména unesené dcerky Faerin - prošli otevřeným portálem a octli se na zlatém pobřeží Eversong u ústí řeky Elrendar.  Ukryti za jedním ze zlatých obřích stromů se přikrčili a sledovali dění na pláži, kde v nechutném kruhu páchnoucím nekromancií a stínem uvitala vysoká postava zahalená stínem nešťastnou rytířku Faerin Sunfire a chtěla uloupený orb výměnou za pozici těla její dcerky. Vyšlo najevo, že nekromant oddělil duši a tělo dítěte, ale duši zatím umístil do její hadrové hračky v podobě králíčka, kterou měl u sebe. Navrch nabídl informaci o místě, kde se nachází nebohý rytíř Maladath, který jí orb odeslal z Light's Hope, ale s jehož osudem prý on sám neměl nic společného.
  Rytířka souhlasila a orb vyměnila za hračku. Když dostala informace, které chtěla, otočila se k odchodu, ale nekromant se rozesmál, jako by náhle změnil názor, zvedl ji stínovým kouzlem do vzduchu a začal ji rdousit.
  Družina ukrytá za stromem na víc nečekala a vrhla se do boje proti mágovi. Ukázalo se ovšem, že na sebe seslal štít, na který se ani nemusel soustředit. Jeho zdrojem byl patrně kruh magie, čarovné ohně, krystal a těla obětí kolem.
  Zatímco na ně povolával nemrtvé služebníky z hromad kostí a masa, Daelgar dokázal oba ohně uhasit a Flairica a Eloyn zaútočily na krystal. Jedním z hozených směrem na krystal byl nakonec i Ogatix, který to jistojistě bral za potupu.


  Hněv mága se pak soustředil na něj, seslal na něj stejné kouzlo, jakým předtím odstranil Faerin - Eyřin záhadný společník v kápi se goblinovi vrhl na pomoc a za pomoci nějaké cizí magie kouzlo zničil, sám ale skončil popálený v křečích na zemi.
  Porazili dvě vlny nemrtvých a páchnoucích poskoků, když se proti nim zvedla duše jednoho z čerstvých těl obětí rituálu.


  Tentokrát měli víc potíží, ale v tu chvíli Daelgar zasekl černokněžníkovi do zad sekáček a seznal tak, že jeho magické obrany značně zeslábly. Kouzelníkova nezranitelnost byla pryč, spadl zpět na zem, jeho stínová podoba i ledový štít se rozplynuly a on je posledními slovy proklel, než jej zasypali vším, co měli. Na otázku, kde ukryl tělo holčičky, se jen šíleně smál.


  Po boji si Daelgar dal dobře propečenou svačinku a Flairica si nechala černokněžníkův šat i ozdobný svícen. Probrali zraněné, ale Faerin i cizinec v kápi vypadali, že nejsou schopni cesty. Eloyn prohlašovala, že se musí elfka i orb vrátit do města, i kdyby to znamenalo momentální věznění, že elfové pro její dcerku a rytíře Maladatha jistě vyšlou celé vojsko. Seržant oproti tomu rozhodl, že se všichni vrátí k ošetření do keep a o dalším postupu se dohodnou s veliteli. Složil sice přísahu, že orb vrátí, ale nebylo v ní, jak brzy po nalezení se tak musí stát.


  Daelgar, který mezitím orb stopil a ukryl pod svým hrudním košem, kde mu "prý dělal příjemně", ho nakonec neochotně vydal. Na seržantův povel pak Ogatix zkusil orb prozkoumat, aby se alespoň dozvěděli, proč je tak důležitý, že po něm jdou dvě různé skupiny černokněžníků i Řád. Orb se nechtěl podvolit, a tak do toho Ogatix doslova vložil vše, včetně transmutace. Několik desítek minut se pak dívali, jak goblinovi zatuhl jeho pověstný úsměvoškleb na tváři, než jim došlo, že goblin patrně zkameněl.

  Poučeni kletbou elementů, odmítali se ho dotknout, až Ygraina vzala orb, Eli goblina, a na seržantův rozkaz odportil celou družinu zpět do pevnosti, kde se konečně mohli vydat na marodku a k zaslouženému spánku. Bylo těsně nad ránem a nad východním obzorem vycházelo krvavě rudé slunce.


  Co tedy udělají, vydají Faerin rytířům spolu s orbem z Karazhan?
  Vydají se pomoci jí najít tělo její dcerky a zachránit tak malou?
  Zkusí snad najít samotného rytíře Maladatha?
  A dozví se někdy, proč lady Greywind orb potřebovala... a nač jej chce Scar?
  A komu tedy sloužil onen nekromant, když ne Scarovi?
  Co se to stalo s Ogatixem a jak strašlivé tajemství orb ukrývá, že je chráněn tak silnou kletbou?
  A proč nějaký cizinec v kápi málem obětoval za Ogatixe život?


  Galerie 3.části eventu:  Za účast díky Flairice, Eyře, Brightshore, Ygraine, Lykourgovi, Feltalahovi, Thanalovi, Ogatixovi, Daelgarovi.
  V roli Scara/Kurýra/Khiary/Faerin, scénář a spawny: myself Smile
  Za screeny díky Avelion.

  Zjizvený se za vámi samozřejmě vrátí, až to budete nejméně čekat...
  avatar
  Eynor Astrae

  Posts : 240
  Join date : 08. 11. 14
  Location : Elrendar Keep

  Bylo, nebylo...

  Příspěvek pro Eynor Astrae za Fri Sep 18, 2015 8:47 pm

  Nebyla blázen jako ostatní, nehodlala se té věci dotýkat rukou. Dotkla se jí svou myslí.
  "Tak, co jsi mi to chtěl ukázat?" zašeptala a soustředila se na temný krystal ve tvaru dokonale hladké sféry, kterým jako by se stále hnaly černé páry a mračna.
  Její ledově modré oči se rozšířily a pomalu zalily stejnou černí, jaká pulsovala orbem.  Uloupená vzpomínka:

  Byla mladým mužem... nervózně si upravovala slavnostní šat a viděla dost z jeho těla, aby jí to došlo. Věčnězpívající les kolem byl zalitý zlatým světlem a mezi stromy se proháněli dragonhawci a rysové. Ten, jehož očima se dívala, se sklonil, aby natrhal ty nejkrásnější květiny.

  S bušícím srdcem vyběhl schody k jejímu domku, aby jí mohl dát kytici a prstýnek. Rusovláska ve dveřích se zdála nějak... povědomá.
  Usmála se a rozpačitě vzala květiny, ani ho nepozvala dál...

  Světlo střídala tma a slunce střídal jarní déšť, jak seděl v koruně stromu nedaleko jejího domu a číhal, dokud ho nespatřil. Navštěvoval ji jiný elf, se kterým se smála a objímala.
  Jiný, který uloupil, co mělo být jeho...
  Dýka v ruce byla tak chladná, ale jeho rozum chladnější, dokázal zkrotit touhu po krvi.
  Sledoval ho... sledoval stříbrovlasého lovce, jak ráno odchází od jejích dveří a bere dlouhý luk, jak se vydává na patrolu k Zul'Aman.

  Stačilo primitivní kouzlo a trolové ho odhalili a dostali. S křikem ho zavlekli do jedné ze svých vsí, pak se rozezněly tamtamy. Nad chýšemi stoupal černý dým.

  Slunce střídalo déšť a úsvit střídal soumrak, ale nakonec chodila lesy Eversong s ním a nosila jeho prsten.
  V bílém a s bříškem těžkým dítětem jí to tak slušelo, všichni hosté na jejich zaslíbení byli bledí závistí... a pak, náhle... zase ten jeho křik.
  Mezi hosty se vpotácel zohavený a zkrvavený stín toho, koho měl za mrtvého.
  Vložil své špinavé pracky na ni...!
  A ona ho s pláčem objala a zahodila jeho prsten.

  Obraz květin a slavnostně prostřených stolů se změnil ve scénu krvavé lázně a hostinu stínů. Křik hostů ale nakonec utichl.
  Dlouho... byla tma.

  Rozechvělýma rukama vysypal obsah prstenu do křišťálové číše a naplnil ji nejlahodnější vodou z pramene.
  Došel k ní... odpočívala, dítě hlásící se na svět si na ní vybíralo svou daň.
  Jako jedna z mála svatební masakr přežila... pohladil ji po vlasech a nechal ji napít.
  Po chvilce, když vytřeštila oči a chytila se za hrdlo, otočil se a opustil tu louku na věky.

  Mříže králova soudního dvora se zavřely za postavou stříbrovlasého lovce, který křičel svou nenávist a svou nevinu, ale nikdo ho neposlouchal.
  Na rtech ho hřál zlý vítězný úsměv, když se otočil a opustil Dvoranu Slunce.

  Konečně... konečně se za ním zavřely dveře honosného městského sídla a on pomalu přistoupil k zrcadlu, kde již bylo přichystáno vše.
  Krystal, nůž, černé svíce, čirý křišťálový orb.
  Zastavil se před zrcadlem a shodil z ramen modrostříbrnou róbu.
  I jeho vlasy byly stříbrné. I jeho oči byly modré. Byl mladý a krásný, hezčí než ten lovec. Cožpak to neviděla?
  Kdyby si vybrala lépe, mohla žít. Všichni mohli žít.

  Začal zaříkání, zvedl oběma rukama onyxovou dýku a přiložil ji ke své hrudi.
  Bolest byla strašlivá, ale postupně ji nahradil milosrdný chlad. Necítil nic. Žádné bušení krve ve spáncích, žádné návaly horka a chladu, žádný tep v žilách.
  Žádnou bolest.
  Vložil na místo svého srdce krystal... stůl, tělo, zrcadlo i ruce zbrocené ještě stále teplou krví.
  Své tlukoucí srdce pak zavřel do kamenného vejce a to do kouzelné skříňky.
  Cesta zatracených... tam dolů... stíny... nechali ho jít, protože byl jedním z nich. V nejhlubší kryptě nakreslil svou krví mocné runy. A pak vše pohřbil, když nechal její klenbu, aby se zhroutila. I křišťálový orb, který mezitím zčernal jako noc.
  S trhnutím narovnala hlavu a přešla si rukou přes oči, které získaly opět svit čiré arkány.
  Zadívala se stranou na otevřený zápisník a trochu si srovnala dech.
  Takže ten mladý kapitán z města nelhal.
  Doopravdy to něco ukazuje.
  A ten, kterému říkali Scar, už tu věc nepotřebuje, proč jinak by ji nechal být? Potřeboval je jen proto, aby z orbu odstranili magickou past, se kterou si sám nevěděl rady.

  Soustředěně si natáhla černou rukavici a temný orb zvedla, pak jej uložila do malé truhlice. Zavřela ji arkánním zámkem, pak ji vzala a pomalu sestoupila dolů z Měsíční věže, na nádvoří, kde již čekala družina lady Greywind.
  S vyrovnanou tváří jí truhličku předala a počkala, než si drobná plavovláska obsah zkontroluje, jak bylo jejím zvykem. Arkánní zámek pro ni nebyl problém, zdálo se.
  Výraz v Khiařině tváři ji ujistil o tom, že to celé není jen profesionální zájem.
  Měla co dělat, aby se ovládla a nedotkla orbu ihned na místě.

  "Kapitán Sunleaf říkal, že to cosi ukazuje. Je to tak?" vzpamatovala se elfka a zvedla oči. "Prý se toho dotkl a..."
  "Ano, je to tak, při kontaktu s myslí či holou kůží vysílá ta věc do vaší mysli silné mentální obrazy. Zdá se, že je to uložená vzpomínka, které se někdo chtěl navěky zbavit. Vzpomínka na to, jak si vyřízl srdce... a kam jej pak ukryl," odpověděla svým obvyklým trochu povýšeným tónem, který si rezervovala pro chvíle, kdy nemluvila s mistry magie, ale s... mudly.
  Khiara Greywind kývla a zaklapla víko truhličky.

  "Otázkou je, komu ta vzpomínka patřila, že?" Alexiel zúžila oči a nedokázala zakrýt své pobavení.
  "Scar? Zabezpečil ji tak, že se jí nedokázal zmocnit znovu sám? Nemyslím si."
  "To bude vše. Děkuji za vaši ochotu a pomoc, lady Coldheart," Khiara se lehce poklonila s tónem profesionálního diplomata, "zavítejte někdy do budovy Relikviáře, až budete v Silvermoon. A platí má nabídka o spolupráci při lovu toho nathrezima."
  Alexiel naklonila hlavu na stranu, pak jen lehce kývla.
  "Nevyplatí se vyslovovat jméno jejich druhu nahlas a často, drahá lady. Al diel shala."
  "Shorel'aran," Khiara se zamračila, přetáhla v začínajícím dešti přes vlasy širokou kápi a otočila se k čekající družině na hawkstriderech.
  Vyhoupla se do sedla a dala povel zamířit do Thalassijského průsmyku.

  Malý update k příběhu týkajícího se tajemného Scara, uloupeného temného orbu, malé Therisiel a dalších postav. Tímto děkuji za cca dvouměsíční RP, které se ho týkalo, následujícím postavám: Lykourgos, Engiee, Iralius, Feltalah, Daelgar, Krysa. Odměna vám dojde mailem ve hře Smile
  IC známá informace tedy v pevnosti je, že orb obsahoval ukrytou vzpomínku - a byl vrácen Relikviáři a Řádu. Scara od doby, kdy ho pozorovali s krysou, nikdo v pevnosti neviděl.
  Sponsored content

  Re: Zjizvený - příběhová linie

  Příspěvek pro Sponsored content


   Právě je Wed Jan 16, 2019 4:12 pm