Fórum RP/PvE/PvP serveru Legenda


  Aktuální dění v království!

  Blanch
  Blanch
  Admin

  Posts : 133
  Join date : 05. 09. 15
  Location : Quel´thalas

  Aktuální dění v království! Empty Aktuální dění v království!

  Příspěvek pro Blanch za Tue May 09, 2017 1:33 pm

  Aktuální dění v království! Sd10

  Vzhledem k tomu, že v posledním týdnu se toho dost událo, zde je malé shrnutí pro hráče.
  Je to prozatímní info, které by měla znát vaše postava, ale nebojte se, chystám všechny eventy, které proběhly, sepsat do detailnějších článků s nějakými screeny, abyste byli v lepším obraze. Ale chvilku to potrvá, protože toho bude více a stále se nám to kupí.


  V tuto chvíli alespoň takto:

  1/ Nákazu, která před časem ochromila město, se konečně podařilo s pomocí našich druidích a šamaních přátel vymýtit. Město však stále obývají někteří Opuštění, které k nám před časem lady Sylvanas poslala jakožto pomocníky. V tuto chvíli to vypadá, že je vše pod kontrolou a poslední nakažení se z toho dostávají.

  2/ Je všeobecně známo a už se to nedalo ututlat, že runové kameny přestaly fungovat. V tuto chvíli je funkční poslední kámen v lese, který ale už také přestává jít a jeho síla pomalu dohasíná, přestože mágové pro to udělali a dělají maximum. Říká se, že to mají na svědomí nějací Quel´Dorei, že byl jeden přistižen při sabotování a nyní se nachází ve vězení.

  3/ Ve městě a lesích se začaly shlukovat skupiny rytířů, hraničářů i mágů. Vypadá to, že ve všem je trochu větší háček a k běžnému lidu se dostalo, že čelíme ještě nějaké hrozbě, ale nikdo z civilistů neví jaké.

  4/ Před pár dny regent vyhlásil přípravu na válečný stav. Civilisti z Eversongu a přilehlých vesnic byli vyzváni k evakuaci do města. V lesích vládne pohotovost, všude jsou hromady vojáků.

  5/ V lese bylo viděno jakési okřídlené monstrum s felovýma žhnoucíma očima, je téměř dvakrát větší než běžný elf. Zřejmě šlo o démona. Ale co dělá démon v Quel´Thalasu? Jak se dostal přes všechny obrany až sem?!

  6/ Ví se, že v momentě, kdy by padnul poslední runový kámen, bude scénář hrozivý. Padnou veškeré obrany hranic, do QT se bude moci dostat každý bez výjimky, magie nebude fungovat jako dřív. Počasí se zblázní. Fauna i flóra. Elfové budou v ohrožení.

  7/ Šušká se, že v Zemi duchů došlo k nějakému incidentu. Byli viděni pohlaváři města, jak se odtamtud několikrát znepokojeně vrátili.

  8/ Z nějakého důvodu se mnoho elfů baví o Koncilu stínů. V mnohých vyvolává tohle téma obavy z věcí příštích. Ale proč?
  Blanch
  Blanch
  Admin

  Posts : 133
  Join date : 05. 09. 15
  Location : Quel´thalas

  Aktuální dění v království! Empty Re: Aktuální dění v království!

  Příspěvek pro Blanch za Wed May 10, 2017 6:49 pm

  Aktuální dění v království! Sd10

  1/ Včera ve večerních hodinách se podařilo skupině elfů z řad hraničářů a rytířů vystopovat, a po značném úsilí i zneškodnit, démona, o němž se několik dní spekulovalo. Jednalo se o ohnivého infernála.
  Velmistr rytířů Andarrel Thallantas se nechal slyšet, že se v lese ukrývá démonů více.
  Podle slov arcimága Ezachiela Bel´Erana se jedná o démony dva, kteří byli vyvoláni portálem někým neznámým v Zemi duchů.

  2/ Pohřešuje se Mgr. Arigan Bel´Eran(Thel´Aran), kdo by o elfovi měl jakékoliv informace, které by mohly pomoci, nechť se hlásí u arcimága Kruhu.

  3/ Civilisti byli vyzváni, aby neopouštěli brány města.
  Blanch
  Blanch
  Admin

  Posts : 133
  Join date : 05. 09. 15
  Location : Quel´thalas

  Aktuální dění v království! Empty Re: Aktuální dění v království!

  Příspěvek pro Blanch za Tue May 23, 2017 3:58 pm

  Aktuální dění v království! Sd10

  1/ Před pár dny se rytířům a hraničářům podařilo zneškodnit dalšího démona, který na půdě Quel´thalasu působil nějaký čas. Nepodařilo se zjistit, co za jeho přítomnosti vše vězí, padlo několik výhružných slov, zatímco někdo byl jen lehce zraněn a jedna členka skupiny je ve vážném stavu, zbytku skupiny - pod vedením velmistra rytířů - se podařilo nakonec démona vyšší třídy zneškodnit. Půda je však zamořená felem a je nasnadě, že to celé byla jen past, která měla odvést pozornost.

  2/ Stále se pohřešuje Mgr. Arigan Bel´Eran(Thel´Aran). A také je to již třetí den, co se začal pohřešovat arcimág kruhu Mgr. Ezachiel Bel´Eran. Oba dva mágové zmizeli beze stopy a nic se o nich neví.
  Je velmi pravděpodobné, že jejich zmizení úzce souvisí s nedávnými událostmi v království.

  3/ Poslední funkční kámen byl naprosto narušen, pukl a prasklina rozdělila kámen na dvě poloviny. Kámen byl pod náporem jakési neviditelné síly, která po sobě zanechala stopy felu.
  Vyprchává z něj zbytková magie a enerie, která ještě ochraňuje území. Je zcela pravděpodobné, že během několik dní padnou veškeré obrany království a Quel´thalas bude v ohrožení.

  4/ Do království se dostaly zprávy, že na území Ghostlands byla viděna skupina podezřelých osob různých ras. Šušká se, že šlo o členy Koncilu stínů.
  Blanch
  Blanch
  Admin

  Posts : 133
  Join date : 05. 09. 15
  Location : Quel´thalas

  Aktuální dění v království! Empty Re: Aktuální dění v království!

  Příspěvek pro Blanch za Thu Aug 03, 2017 2:23 pm

  Aktuální dění v království! Sd10

  1/ Město je naruby. Už přes týden se pohřešuje arcimág a vážený magistr Kruhu.
  Město se dělí na dva tábory. Jeden razantně brojí proti mágům a činí je zodpovědné za problémy města a označují je za zrádce podobné Dar'khanu Drathirovi.
  Druhý tábor odmítá přijmout myšlenku, že by mágové byli viníky, naopak je považují za oběti nekalého plánu někoho jiného. Vyvstává otázka, kdo zevnitř království to způsobil?
  Kdokoliv by věděl jakékoliv informace ohledně aktuálního dění, zmizení elfů nebo cokoliv podezřelého, správce přijímá stále návštěvy ve svém sídle. K dispozici je také kterýkoliv jiný velitel ozbrojených sil království.

  2/ Jak již bylo řečeno, runové kameny vypověděly službu. Město je v ohrožení a dalším problémem je, že se zbláznila příroda. Počasí v Quel´thalasu se chová ukázkově aprílově. Déšť střídá silný vítr, ostré slunce nesmyslné písečné bouře, občas se objeví sníh. Zatím se jedná o menší přeháňky, které netrvají déle než pár hodin, ale intenzita a četnost nevítaného počasí se zvyšuje a zesiluje.

  3/ Po městě se potuluje podezřele zvýšené množství neznámých poutníků, návštěvníků. Někteří z nových příchozích působí podezřele. Vedení města vybízí občany, aby se měli na pozoru, přestože se každý příchozí hlídá a kontroluje a stráže evidují veškerý pohyb.

  4/ Stále platí doporučení nevycházet do lesa a okolních prostor. Jakákoliv rizika nese jedinec sám za sebe.
  Vesnice v Eversongu jsou vyprázdněné, obyvatelé byli přesunuti do města a důležitá stanoviska zabrali krvaví rytíři a farstrideři.

  5/ Dobrou zprávou je, že veškerá nákaza byla vyléčena. Potraviny v krčmách a dostupných tavernách jsou pravidelně kontrolovány.
  Blanch
  Blanch
  Admin

  Posts : 133
  Join date : 05. 09. 15
  Location : Quel´thalas

  Aktuální dění v království! Empty Re: Aktuální dění v království!

  Příspěvek pro Blanch za Thu Aug 10, 2017 3:00 pm

  Aktuální dění v království! Sd10

  1/ Nedávno bylo ve městě viděno několik individuí, která tam neměla co dělat. Orčí rytíři smrti si vykračují městem a vyhrožují elfům. Přestože jsou brány a všechny vchody a východy střeženy a hlídány, je očividně možné se do města dostat i jinými způsoby. Že by magické portály? Portovací svitky? Přestože jsou portály z města a do města dlouhodobě uzavřeny a zakázány kvůli udržení větší bezpečnosti?
  Stále je ve městě zrádce? Mějte se na pozoru!

  2/ Pomocnou ruku Quel´thalasu podali elfové z jihu. Elrendar keep vyslal do města několik svých diplomatů a vojenských sil, aby byli království v naléhavé situaci ku pomoci.

  3/ Počasí na území se čím dál zhoršuje. Posledních pár dní přetrvávaly nesmyslné písečné bouřky, které střídaly ledové mrazy. Počasí se přestalo vyhýbat i městu a pomalu i přes veškerou magickou snahu mágů, se vtíravě plíží i do ulic Silvermoonu.

  4/ Šušká se, že pohlaváři města označili pár podezřelých a dokonce to vypadá, že se našili i nějací očití svědkové.


  Naposledy upravil Blanch dne Sun Feb 25, 2018 10:37 pm, celkově upraveno 1 krát
  Blanch
  Blanch
  Admin

  Posts : 133
  Join date : 05. 09. 15
  Location : Quel´thalas

  Aktuální dění v království! Empty Re: Aktuální dění v království!

  Příspěvek pro Blanch za Sun Aug 20, 2017 7:15 pm

  Aktuální dění v království! Sd10

  1/ Podle očitých svědků to vypadá, že skupina elfů vyšetřovala dům arcimága Bel´Erana. Oficiálně nebylo zveřejněno prozatím žádné prohlášení, ale i mezi civilisty se už doneslo, že arcimág údajně zmizel ve spěchu, rozzuřen a plně ozbrojen.
  Jeden svědek dokonce tvrdí, že jej viděl těsně předtím mluvit s Opuštěným, který již nějakou dobu pobývá na území Quel´thalasu jako krejčí.

  2/ Nedávný incident s elfem praktikujícím na veřejnosti felovou magii je stále v řešení. Jmenovaný nyní spolupracuje s královstvím, je pod jeho pečlivým dohledem a hledá vykoupení v pomoci elfům Quel´thalasu.

  3/ Počasí v království už se totálně zbláznilo. Již několik dní jsou velmi nízké teploty, místy sněží, místy fouká mrazivý vítr. Všechny cesty a chodníky pokrývá tenká vrstva ledu. Chlad a mráz pokryl nejen kopce lesů, ale i ulice města.
  Blanch
  Blanch
  Admin

  Posts : 133
  Join date : 05. 09. 15
  Location : Quel´thalas

  Aktuální dění v království! Empty Re: Aktuální dění v království!

  Příspěvek pro Blanch za Thu Oct 19, 2017 1:16 pm

  Aktuální dění v království! Sd10

  1/ Podle dostupných informací, které se elfům z města a Elrendar keep podařilo různými způsoby v posledních týdnech získat, to vypadá, že se elfové dostali téměř k cíli a určení toho, kdo za všemi těmi nekalostmi může být.
  Před pár dny se zvedlo pozdvižení mezi členy Kruhu, veřejnost nemá ponětí, oč šlo, ale vše nasvědčovalo tomu, že se jedná o nějaký důležitý objev.
  Včera se skupina dobrodruhů z řad elfů - a nejen těch - vydala na výpravu někam na sever. Podle vybavenosti a informací, které na místě padly, to vypadalo jako výlet na Northrend. Podle slov, která na místě padla, údajně záchranná mise!

  Dlouhé hodiny nikdo nic bližšího nevěděl.
  Až pak... Kolem pozdních nočních hodin přesahujících půlnoc, se zničehonic tato skupina dobrodruhů objevila skrze magický portál na území hlavního města elfů!
  A nepřišli sami. S sebou měli dva dlouho pohřešované elfy ve značně žalostném stavu.
  Arigan Bel´Eran a Ezachiel Bel´Eran byli nalezeni a zachráněni!
  Zdá se, že informace o jejich zradě se tímto dají oficiálně považovat za hoax.

  2/ V lazaretu je teď plno a napilno. Vypadá to, že někteří členové výpravy se při záchraně mágů na cestě sami nemálo poranili. Léčitelé jsou teď v pohotovosti a k dispozici všem, kdo by se chtěl zastavit k vyšetření.

  3/ Co se na Northrendu dělo, kde mágové byli a co se jim stalo, prozatím nikdo kromě zúčastněných neví. Jedno je však jisté, podle zdravotního stavu elfů a zraněných se nejednalo o nic přívětivého a vítaného.

  4/ Stále panuje názor, že uvnitř města je jeden nebo možná i více zrádců. Možná spojitost s Koncilem stínů se zdá být také čím dál více pravděpodobná.

  5/ Zdá se, že práce na runových kamenech a jejich obnově může trvat i měsíce, to prozatím nikdo neví, kameny jsou zničené a v hrozném stavu. Jedno se ví ale jistě, je nutné, aby byla Sluneční studna pod stálým dozorem, protože se již ví, že je cílem neznámých útočníků a sabotérů.

  6/  Zimní počasí se ustálilo. Chlad, vítr, sněhové přeháňky, zledovatělé cesty a zasněžené kopce i ulice. To je teď počasí, které převzalo přirozenou nadvládu nad královstvím. Dobrá zpráva je, že teploty dále neklesají, ale také ani nestoupají.
  Blanch
  Blanch
  Admin

  Posts : 133
  Join date : 05. 09. 15
  Location : Quel´thalas

  Aktuální dění v království! Empty Re: Aktuální dění v království!

  Příspěvek pro Blanch za Mon Oct 30, 2017 2:29 pm

  Aktuální dění v království! Sd10

  1/ Podle posledních nejnovějších informací je ve městě živo!
  Dva zachránění magistři Kruhu tráví již nějaký ten týden-dva v lazaretu, a podle všeho to s nimi nevypadá nejlépe. Říká se, že se dočista zbláznili a věznění nepřítelem jim zcela zamlžilo zdravý rozum.

  2/ Hraničáři mají nového generála. Podle konání posledních dní a stížností líných hraničářů, to vypadá, že konečně nastane pořádná vojna a kázeň!

  3/ Správce vyjednal dohodu s Opuštěnými, kteří v době krize království elfů nabízí pomocnou ruku - někdy i doslova(prosíme, komu byla nabídnuta, vraťte ji zpět jejímu majiteli).
  Blanch
  Blanch
  Admin

  Posts : 133
  Join date : 05. 09. 15
  Location : Quel´thalas

  Aktuální dění v království! Empty Re: Aktuální dění v království!

  Příspěvek pro Blanch za Sun Nov 05, 2017 5:48 pm

  Aktuální dění v království! Sd10

  1/ Je již naprosto jasné a neoddiskutovatelné, že po návrtau expedice na Northrend, se elfové začali chovat více obezřetně. Již není vůbec tajemstvím, že veškeré snahy, které mají ochránit lid elfů, se točí okolo Studny. Nepřítel, kterému království čelí, se zajímá o sluneční studnu a jeho cílem je možná i genocida Krvavých elfů.

  2/ Je veřejným tajemstvím, že mezi obyvateli se opravdu skrývá jeden nebo možná více zrádců. Dokonce je možné, že se jedná o našince, kteří zradili vlast. Elfové, mějte se na pozoru a nevěřte nikomu ani slovo!

  3/ Opět zmizel magistr Kruhu Arigan Bel´Eran. Elf, který byl donedávna léčen v lazaretu a který nebyl v úplném pořádku, se z ničehonic vytratil. Podle slov jedné zmatené léčitelky, jej unesl nějaký jiný elf. Že by zrádce, kterého království hledá?
  Byl magistr opět zneužit, aby měl nepřítel výhodu?

  4/ Město plné elfů praská ve švech. Vypadá to, že v nepříznivých podmínkách má město trochu potíže všechny své obyvatele nasytit. Lodní přeprava musela být kvůli zmrzlým břehům omezena. Stejně tak farmářské práce musely kvůli počasí ustat a dosavadní úroda zamrzla.
  Proto elfové musejí na jídle a pití šetřit, tato omzeneí mezi civilisty pochopitelně vyvolávají obavy a nervozitu.
  Blanch
  Blanch
  Admin

  Posts : 133
  Join date : 05. 09. 15
  Location : Quel´thalas

  Aktuální dění v království! Empty Re: Aktuální dění v království!

  Příspěvek pro Blanch za Wed Nov 15, 2017 12:04 am

  Aktuální dění v království! Sd10

  1/ Před pár dny v nočních hodinách postihl Silvermoon požár. Notoricky známý noční bar v Uličce vrahů téměř lehl popelem. Díky pohotovosti některých elfů, zejména hraničářů a mágů, se podařilo mnohé elfy vysvobodit ze zajetí plamenů, ovšem ani tak se bohužel nepodařilo zachránit všechny. Několik elfů bylo zraněno a tři elfové své životy opustili navždy. V tuto chvíli se hledají jejich příbuzní, aby byli o jejich skonání informováni, a události kolem zažehnutí známého podniku se vyšetřují.
  V tuto chvíli je bar mimo provoz, oheň poničil trámy a konstrukci, vybavení shořelo. Bude nutná rekonstrukce.

  2/ Velmistr se nechal slyšet, že potřebuje něco důležitého zařídit a v době své nepřítomnosti jmenoval svým zástupcem pro Krvavé rytíře mistra Ariotha Sarveie.

  3/ Několik elfů bylo svědky podivné návštěvy. V ulicích města se zničehonic objevil člen Exodari. Jak se podivný drenáj do města dostal a proč město navštívil, bylo všem záhadou. Elfové jsou však v pohotovosti a prohledávají město, aby zjistili, zda se jich na území neobjevilo více, a zda tohle není nějaký nepřátelský akt, přestože se podle očitých svědků drenájský paladin choval mile, vstřícně a přátelsky. A podle jeho vlastních slov chtěl pouze pomoci. Zvláštní!
  Blanch
  Blanch
  Admin

  Posts : 133
  Join date : 05. 09. 15
  Location : Quel´thalas

  Aktuální dění v království! Empty Re: Aktuální dění v království!

  Příspěvek pro Blanch za Tue Nov 21, 2017 5:12 pm

  Aktuální dění v království! Sd10

  1/ Město lehce panikaří. Před několika dny se nepřítel pokusil sabotovat samé jádro lazaretu. Tamní pitná voda, která byla běžně podávána pacientům a zraněným, byla podle všech dostupných informací otrávena. Jednalo sice o snadno zjistitelný a zřejmě narychlo vyrobený jed, ale neméně účinný.
  Tvrdí se, že nebýt pohotovosti generála a tamních léčitelů, mohlo být už mnoho elfů mrtvých.
  V tuto chvíli generál nařídil, aby lazaret hlídalo několik hraničářů a pomohlo tak ve městě i s vyšetřováním.

  2/ Noční bar byl uzavřen. Není se čemu divit, když nedávno vyhořel. Před vraty jsou zábrany a hlídkují u něj vojáci na příkaz generála. Vše kolem události se stále vyšetřuje.

  3/ Vypadá to, že runové kameny už nepůjdou nijak obnovit. Kámen, který byl rozdělen ve dví, nespolupracuje a runy dávno pozbyly účinnosti. Veškerá mana a energie, která je uváděla do chodu, vyprchala. Mágové právě přistupují na alternativní řešení, které zatím před civilisty tají. Snaží se nevyvolávat paniku.
  Blanch
  Blanch
  Admin

  Posts : 133
  Join date : 05. 09. 15
  Location : Quel´thalas

  Aktuální dění v království! Empty Re: Aktuální dění v království!

  Příspěvek pro Blanch za Fri Feb 02, 2018 10:45 pm

  Aktuální dění v království! Sd10

  1/ Podle dostupných informací to vypadá, že mágové do království svolávají odborníky přes konkrétní druhy magie a vypadá to, že tito odborníci spolu s mágy města budou vytvářet runové kameny od naprostého základu. Jako kdysi naši předkové. Jestli vše dopadne dobře, království by zase mohlo být ochráněno a kruté mrazy snad poleví. Budeme jen doufat, že ty dlouhé měsíce nenapáchaly žádné trvalé škody.

  2/ Dle slov generála hraničářů nedávno došlo k nehodě v Ghostlands, při níž byla zraněna léčitelka lazaretu. Naštěstí to vypadá, že je v pořádku, ale nechala se slyšet, že v tuto chvíli již nedokáže pomáhat v lazaretu a že chvíli potrvá, než se jí navrátí víra ve světlo.

  3/ Byla domluvena spolupráce s Opuštěnými, vozy s jejich "humanitární" pomocí projíždějí užinou okolo Elrendar keep, podle informací města bylo vysláno několik elfů, aby se tou cestou vydali a byli hosty pevnosti Elrendaru. Mezi nimi i samotný správce města.

  4/ Ticho před bouří v Quel´Thalasu. Je na něm něco zlověstného. Občané tvrdili, že viděli několik rytířů smrti, podivných individualit a nezvaných hostů, přestože se stráže snaží kontrolovat každého příchozího, je nad rámec jejich možností, aby uhlídali vše. Elfové, mějte se na pozoru. Ví se jistě, že mezi našinci je několik sabotérů a pár podezřelých už bylo označeno, prozatím nic oficiálního.

  Blanch
  Blanch
  Admin

  Posts : 133
  Join date : 05. 09. 15
  Location : Quel´thalas

  Aktuální dění v království! Empty Re: Aktuální dění v království!

  Příspěvek pro Blanch za Sat Feb 03, 2018 9:06 pm

  Aktuální dění v království! Sd10

  1/ Včera v nočních hodinách kontaktoval správce města Chardin Sunriser pohlaváry a vůdce vojenských složek a přidružených skupin. Situace ve městě se zdá být vážná, běžní civilisté zatím nebyli informováni, nicméně podle zjištěných fakt to vypadá, že město ohrožuje démon vyšší kategorie a je velmi nebezpečný.

  Běžní občané sice nemohou tušit, oč jde, ale frmol ve městě a zvýšená aktivita vojáků a stráží, se zdá být podezřelá i jim.
  Blanch
  Blanch
  Admin

  Posts : 133
  Join date : 05. 09. 15
  Location : Quel´thalas

  Aktuální dění v království! Empty Re: Aktuální dění v království!

  Příspěvek pro Blanch za Thu Feb 22, 2018 12:18 am

  Aktuální dění v království! Sd10

  1/ V lese se neustále něco děje. Vypadá to, že mágové na něčem usilovně pracují. Městem denně projíždí saně s podivným vybavením a míří do vesnic, v Eversongu se objevují podivné označené magické cestičky a dokonce i někdo tvrdil, že viděl ve vzduchu lítat krystaly!
  Mágové jsou v pohotovosti.

  2/ Několik elfů, kteří se po večerech toulají městem a zahřívají se u ohýnku, tvrdilo, že je kolem půlnoci pravidelně navštěvuje jistá milá elfka s tmavými vlasy a nabízí jim pomoc. Kromě jiného také údajně léčivé lektvary, krystaly a různé podivné předměty. Vypadá to, že vše má co do činění s felem.
  Slibuje jim moc, díky které se mohou postarat o své rodiny a o svou budoucnost.

  Blanch
  Blanch
  Admin

  Posts : 133
  Join date : 05. 09. 15
  Location : Quel´thalas

  Aktuální dění v království! Empty Re: Aktuální dění v království!

  Příspěvek pro Blanch za Sat Mar 17, 2018 1:26 pm

  Aktuální dění v království! Sd10

  1/ Mágové dokončili práce v lese. Poškození elfové z města se již nyní mohou stěhovat do svých domovů ve vesnicích Eversongu. Vesnice jsou zatepleny magií a ochraňovány proti možným sabotérům. Vesnice jsou i nadále chráněné ozbrojenými složkami a pověřenými mágy.

  2/ Na veřejných tabulích se začala objevovat kresba hledané elfky, na kterou by si místní elfové měli dávat pozor a která byla označena za nebezpečnou. Údajně v pozdních nočních hodinách elfům podbízí felové a omamné látky.

  Aktuální dění v království! Elfka10

  3/ V lazaretu vznikla nová opatření a každý elf, který je vpuštěn do tamních prostor, je kontrolován a prověřován. Je již potvrzeno, že nedávný incident s otravou vody v lazaretu souvisí s požárem v nočním baru a pravděpodobně jej způsobila stejná osoba.

  4/ Mimo vesnice a po lesích Eversongu začaly probíhat další záhadné práce. Tentokrát při hranicích a v oblastech vysokých skalisek. Bylo viděno několik mágů, vojáků i řemeslníků, ale oč se jedná, se zatím oficiálně nevyhlásilo.

  5/ Stále platí pravidlo o opatrnosti. Město nabádá elfy, aby v nočních hodinách nevycházeli na ulice, aby zbytečně neriskovali a pohybovali se po království ve skupinách. Vypadá to, že hlídky města byly znásobeny a elfové jsou daleko více ostražitější, než doposud. Situace se přiostřuje.
  Blanch
  Blanch
  Admin

  Posts : 133
  Join date : 05. 09. 15
  Location : Quel´thalas

  Aktuální dění v království! Empty Re: Aktuální dění v království!

  Příspěvek pro Blanch za Wed Mar 28, 2018 1:17 am

  Aktuální dění v království! Sd10

  1/ Veškeré obyvatelstvo, které dočasně přebývalo ve městě, bylo konečně přestěhováno do svých domů v Eversongu. Zateplené vesnice jsou hlídané vojáky a mágové pravidelně kontrolují arkanické kopule, které vesnice chrání a zateplují. Elfové se tak konečně vrátili do svých domovů, i když je okolí vesnic stále zamrzlé.

  2/ V části lesa mezi Farstrider retreat a Duskwither spire se objevilo několik vozů s výbušninami, vozy s kameny a nějaké různorodé skupiny elfů, které na něčem pracují. Členové Kruhu ve spolupráci s geology a horníky započali jakousi těžbu. Pravidelně tam probíhají výbuchy a sesuvy hornin. Okolí je pro civilisty nebezpečné a hlídané, aby nedošlo k jakékoliv újmě. Říká se, že jde o materiál, ze kterého chtějí elfové postavit nové runové kameny, ale nikdo to oficiálně nepotvrdil. Spíš jedna bába povídala.

  3/ Přestože už na ulici nepotkáte žádné hladové a mrznoucí elfy, stále je možnost se najíst teplého jídla přímo na ulici. Kousek od hlavní brány Silvermoonu - u vchodu do krčmy - stojí stánek, kde se podává teplý grog, polévka a pečivo.

  4/ Před časem Quel´thalasu přislíbili humanitární pomoc tauří spojenci. Několik taurů navštívilo samotný Silvermoon v doprovodu členů Elrendar keep. Přivezli zásoby, které ještě tentýž den postupně zaplnily všechny hostince a výdejny jídla. Po městě se teď pohybuje několik členů Shu´halo, kteří nabídli pomocnou...né kopýtko.

  5/ V quel´thalaském přístavu kotví vzducholoď, díky které může kdokoliv z království odcestovat do Orgrimmaru. Nabídka je časově omezená.

  6/ Několik námořníků přístavu vypovědělo, že někde v části ostrova Sunstrider se zřítila vzducholoď. Podle všeho to byla údajně vzducholoď s humanitární pomocí od Opuštěných, která kdo ví z jaké příčiny ztroskotala na jednom z břehů. Zemřelo při tom několik goblinů, kteří tou dobou byli na palubě. V tuto chvíli nehodu řeší hraničáři.

  Blanch
  Blanch
  Admin

  Posts : 133
  Join date : 05. 09. 15
  Location : Quel´thalas

  Aktuální dění v království! Empty Re: Aktuální dění v království!

  Příspěvek pro Blanch za Mon Apr 16, 2018 8:00 pm

  Aktuální dění v království! Sd10

  1/ V království je malé pozdvižení. Podle zpráv, které se šíří městem, se údajně zřítila na ostrově Sunstrider vzducholoď plná potravin, které byly určeny pro elfy. Hraničáři a mágové zakázali obyvatelům na daná místa vstup a vypadá to, že se to obyvatelům nelíbí.
  Vedení města něco tají! Určitě všem elfům lžou. A aby toho nebylo málo, hraničáři se roztahují všude po lese a jsou na obyvatele hrubí a panovační. Určitě proto, aby všechny potraviny, které se zachránily, dostali oni.
  Záhadou však je jedna věc, nikdo se k padlému zeppelinu nehlásí a jediné, co se s určitosti ví je, že se jedná o nákladní vzducholoď severského typu, kterou Horda obvykle využívá k cestování na Northrend.
  Taurové popřeli, že by se jednalo o jejich prostředek a humanitární pomoc Opuštěných byla v minulosti vyslána již několikrát a vždy pozemskou cestou. Komu tedy záhadný vzdušný prostředek patří?

  2/ Na jiném konci lesa ustavičně pracují mágové, aby zprovoznili nové runové kameny. Vypadá to ale, že práce je obtížnější, než to vypadalo. Nálože dynamitu a střelného prachu se stále dováží a vyváží po celém lese, z různých koutů se ozývají výbuchy. Občané byli upozorňováni, že se nejedná o žádný útok nepřítele. Vše je součástí práce.

  3/ V lese se začala objevovat škodná. Zima a chlad přitáhly zvěřinu z dalekých krajin až na samotný sever východního království.
  Hraničáři nedávno dostali echo, že se jim po lese pohybují divočáci a nějaké divoké šelmy, nabádají obyvatele vesnic i města, aby byli obezřetní a opatrní.
  Blanch
  Blanch
  Admin

  Posts : 133
  Join date : 05. 09. 15
  Location : Quel´thalas

  Aktuální dění v království! Empty Re: Aktuální dění v království!

  Příspěvek pro Blanch za Mon Aug 06, 2018 11:33 pm

  Aktuální dění v království! Sd10

  1/ Trosky po vzducholodi, která se zřítila na Sunstrider isle již byly vyklizeny, přesto se stále vyšetřuje příčina. A vypadá to, že je to tvrdší oříšek, než hraničáři zpočátku tvrdili civilistům.

  2/ I když to ještě nebylo oficiálně ohlášeno, elfové si mohli všimnout, že runové kameny byly opět od základů vystavěny a zprovozněny. Byly obnoveny ochrany království. Sníh začíná tát a počasí se pomalu vrací do normálu.

  3/ Pohled na les a jeho okolí je naprosto katastrofický. Několikaměsíční krutá zima nešetřila přírodu. Fauna i flóra na to krutě doplatily. Po různých koutech lesa Eversongu až po Zemi duchů se válejí mrtvoly různých druhů zvířat. Každým dnem začíná být pohled horší a horší, neboť jak to tak u mrtvol bývá, časem se začnou rozkládat a vzhledem k tomu, že počasí se pohybuje nyní již nad nulou, tlející závan zvěře se šíří okolím.

  Tající sníh naprosto rozryl a smáčel zem a okolí. Všude je bláto, špína, hnijící listí ze stromů, uhnívající keře, které nezvládly mínusové mrazy. Země připomíná časy, kdy se královstvím prohnala Pohroma. Je otázkou času, než se příroda zase vzpamatuje a magie runových kamenů zase obnoví krásy nikdy nekončícího jara.

  4/ Přestože jsou nyní obrany království zase nahozeny a je tedy chráněno proti nepřátelům, stále se ví, že uvnitř Quel'Thalasu úřadují nohsledi hledaného démona, členové Koncilu stínů a zrádci. Město apeluje na obyvatele, aby se stále měli na pozoru.

  5/ Magie okolo vesnic a měst lesa se navrátila do svých energetických siločar runových kamenů, magické kopule jsou tytam, vše je zase jako při starém.

  6/ Kolují zvěsti, že Opuštění zradili elfy, ale nikdo přesně neví proč a jestli je tomu skutečně tak.

  7/ Díky tajícím ledům na moři byla obnovena lodní doprava, stejně tak běžné dodávky z různých končin světů.
  Farmy a vinice elfů ovšem potkala tvrdá rána, neboť jim mrazy daly co proto a elfové je budou muset od základu obnovit.

  8/ Lazaret má nový přírůstek. Novým léčitelem není nikdo jiný, než bývalý hraničář Emerald Nurimu. Údajně si toho místo vybral na základě schopností druidismu, které léta piluje.

  9/ Vypadá to, že krčmy a hostince mohou konečně elfům nabídnout k jídlu i nějaké ty potraviny, které doposud byly spíše ojedinělé. Jako mléčné výrobky, maso, čerstvé pečivo, ovoce, zeleninu nebo různé speciality. Pro fajnšmekry i kvalitnější víno, než ty břečky jako doposud - konečně!

  10/ Přese všechno stále platí zákaz vyvolávání portálů bez vědomí správce nebo regenta. Stále je namístě obezřetnost.

  11/ Koluje informace, že hledaný démon byl možná dopaden, ale zřejmě se jedná spíše o zbožná přání civilistů. Nikdo z angažovaných na celém případu se k této informaci nevyjádřil oficiálně.

  Sponsored content

  Aktuální dění v království! Empty Re: Aktuální dění v království!

  Příspěvek pro Sponsored content


   Právě je Sat Jan 25, 2020 10:43 am