Fórum RP/PvE/PvP serveru Legenda


  Smaragdový Závoj

  Share
  avatar
  Flairica

  Posts : 31
  Join date : 24. 07. 15

  Smaragdový Závoj

  Příspěvek pro Flairica za Thu Feb 11, 2016 1:24 pm

  Smaragdový Závoj – 1. část

  „Nočním elfům, kteří ztratili naději, dávám znovu schopnost snít. Snít a představovat si, neboť v tom je největší naděje na nové budování, růst a obnovu… A těm, kteří se vydají po cestě mnou vyvoleného – a po cestě mé – daruji cestu vedoucí až do Smaragdového snu, kde i v nejhlubším spánku mohou brázdit světem, učit se z něj a čerpat z něj nové síly… aby mohli v budoucnosti ještě lépe dbát o zdraví a bezpečnost Kalimdoru.“ -Yseřino požehní Nordrassilu-
  Shrnutí děje:
  V Astranaaru se sešla nepočetná skupinka dobrovolníků, které zaujaly vývěsky: Rullinea, která byla pověřena vedením akce, slepý elf Eldraen, kněžka Shalasyr a druid Turdus. Na místě byly předány informace o anomálii ve Smaragdovém Snu. Ačkoliv podle informací se se situací Zelená letka vypořádala, skupina měla za úkol prověřit několik míst, kde se mohly nacházet zbytkové energie roztroušené po celém hvozdu.  Skupina prvně zamířila k ruinám Hvězdného prachu. Již z dálky si šlo všimnout, že je něco v nepořádku. Místo okupovali elementálové a jezírko mělo močálovitý zápach. Pro efetivnější průzkum se elfové rozdělili do dvojic. Eldraen prokázal, že ač je slepý, jeho ostatní smysly to vynahrazují. Uprostřed prohledávání dorazil i druid Ilthilior. Všichni se shodli, že na místě působí divné síly, které si budou žádat pozornost. Avšak po energiích Smaragdového Snu tam nebylo jediné stopy.  Diskuze o těchto znepokojivých silách byla přerušena energickou vlnou z východu, která vybičovala smysly každého přítomného Kaldorei k pohotovosti. Druidi ihned poznali, že se jedná o energie Smaragdového Snu, avšak v mnohem větší koncentraci než zbytková. Turdus s Ilthiliorem se shodli, že se pravděpodobně otevřel další průchod, neboli místo, kde Sen prosakuje do reality. Skupina ihned vyrazila směrem ke zdroji těchto sil.  Cestou narazili na poplašenou a zmatenou zvěř. Když dorazili k jezeru Mystral, všimli si spousty rozzuřených vodních elementálů útočících na elfí posádku tamějšího opevnění. Po probojování se k budově je upozornila jedna ze strážkyň, že by s nimi rád mluvil jejich velitel Danlaar Nightstride. Ačkoliv jej zklamalo, že se nedověděl, co se doopravdy stalo, sám poskytl skupině informaci o přesnější poloze místa, kde došlo k uvolnění energie.  Asi v polovině cesty se Ilthilior omluvil a opustil skupinu, neboť chtěl ověřit i další místa hvozdu a ujistit se, že vliv na okolní přírodu je pouze dočasný. Dále pokračovali opět ve čtyřech. Jak se blížili k místu, kěžka se stále více mračila a působila ustaraně. Po její zmínce o Měsíční studni nacházející se poblíž, nebylo již do smíchu nikomu.

  V místě, kde energie bylo nejvíce, je přivítala cizorodá flora ze Smaragdového Snu potvrzující, že doopravdy dochází k prosakování. Ale když zahnuli po cestě do prava, potvrdily se kněžčiny nejhorší obavy. Energie studny byla změněna na energii Smaragdového Snu a nad ní se vznášel strom stejného původu jako rostliny okolo. Někdy v té době se na místě objevil i neznámý druid v podobě pantera, jehož jev nejspíše také zaujal.  Při zkoumání jevu mělo několik elfů vidinu stejného místa, ale studnu nahradil porunovaný kámen, nad kterým se vznášeli vílí dráčci. Poté se i někteří odvážlivci napili. Po čase již nikomu nepřipadalo, že síly působící na onom místě jsou samy o sobě nebezpečné. Dokonce i Shalasyr změnila názor. Místo jakoby lákalo k tomu, aby tam zůstali, samotnou velitelku mise museli chvíli přemlouvat. Při zpáteční cestě se neznámý druid opět vydal vlastní cestou a skupina dorazila v pořádku zpátky do Astranaaru.


  Účast: Drood, Eldraen, Ilthilior, Rullinea, Shalasyr, Turdus

   Právě je Thu Jan 17, 2019 8:57 am