Fórum RP/PvE/PvP serveru Legenda


  Historie pevnosti Elrendar Keep

  Share
  avatar
  Eynor Astrae

  Posts : 240
  Join date : 08. 11. 14
  Location : Elrendar Keep

  Historie pevnosti Elrendar Keep

  Příspěvek pro Eynor Astrae za Sun Jan 03, 2016 1:03 pm

  Historie pevnosti Elrendar Keep

  Bílá Citadela a válka s trolly  Po první porážce trollů v Quel'Thalasu zavládl mír.
  V těch časech byla postavena na dohled hradeb Zul'Amanu velká pevnost, nazývaná Bílá Citadela, její obyvatelé byli ustanoveni Strážci jižních zemí Quel'Thalasu. Po mnoho let elfové prosperovali a jejich království v té době dosáhlo své největší slávy, po čase dokonce elfové zapomněli na hrozbu trollů z kmene Amani a proto nakonec posádka pevnosti čítala jen málo mužů.

  Jedné noci se ze Zul'Amanu vyplížila obrovská armáda trollů s jediným cílem: vyhladit všechny elfy. Trollové nepozorovaně pronikli až na dohled hradeb Bílé citadely a pokusili se ji dobýt jediným mocným útokem. Obránci pevnosti pod vedením lorda Elrendara Goldenleafa však první nápor odrazili a po dobu dvou dnů odolávali stonásobné trollí přesile.
  Jejich porážka však byla nevyhnutelná.
  Ráno třetího dne prorazili trollové skrze bránu a pobili všechny v pevnosti. Lord Goldenleaf byl se skupinkou věrných zatlačen až na okraj jezera. Pod náporem trollů všichni zvolili dobrovolně smrt - našli ji v temných vodách jezera, které od té doby nese jméno Elrendar.

  Bílá citadela byla pobořena a vypálena a nikdy více již neměla být obydlena Vznešenými elfy.
  (Autor textu: Ceroth Sunhand)


  Naposledy upravil Eynor dne Mon Jan 04, 2016 3:26 pm, celkově upraveno 1 krát
  avatar
  Eynor Astrae

  Posts : 240
  Join date : 08. 11. 14
  Location : Elrendar Keep

  Kael'thasova zrada a Scryers

  Příspěvek pro Eynor Astrae za Mon Jan 04, 2016 3:22 pm  Kael'thasova zrada a Scryers  Princ Kael'thas Sunstrider přísahal, že znovu navrátí svému lidu bývalou slávu. Elfové - zdecimovaní útokem nemrtvých - se obraceli ke svému korunnímu princi jako k zachránci. Brzy se však ukázala jeho pravá tvář.
  Kael'thas dobrovolně vstoupil do služeb pána démonů Kil'jaedena a tím se v očích elfů stal zrádcem, neboť právě tento arcidémon byl odpovědný za vytvoření nemrtvých, kteří zničili Quel'Thalas.
  Proto se množství krvavých elfů odtrhlo od svého bývalého pána a přísahali věrnost Naaru. Frakce elfů, kteří nesouhlasili s Kaelovou zradou je známá jako Scryers.
  Společně s Naaru pak vytáhli do boje proti Kaelovi a jeho stoupencům. Do čela jedné části Scryerské armády se dostal i Ceroth Sunhand. Pod jeho velením slavili Scryeři mnohá vítězství a podařilo se jim vytlačit Kaelovy síly z Terokkaru.

  V následujících měsících byl vyslán útok proti sídlu Kael'thase Sunstridera - Tempest Keep - a princ krvavých elfů padl. Tím se skončila jedna kapitola války v Outlandu.
  Kael'thasův pád však nebyl definitivní, jak se záhy ukázalo.
  (Autor textu: Ceroth Sunhand, následující záznamy se již týkají událostí odehraných v RP.)
  avatar
  Eynor Astrae

  Posts : 240
  Join date : 08. 11. 14
  Location : Elrendar Keep

  Návrat do Quel'Thalas

  Příspěvek pro Eynor Astrae za Tue Jan 05, 2016 12:52 pm  Návrat do Quel'Thalas  Po bitvě o Tempest Keep se Ceroth Sunhand rozloučil se Scryery odešel do ústraní, povídalo se, že nějaký čas žil v Nagrandu mezi orky klanu Mag'har. Pak jej však Voren'thal poprosil, zda by přijal další úkol, a to zda by zprostředkoval obnovení spojenectví mezi elfy, kteří zůstali v Quel'Thalas, a mezi Scryers.
  Ceroth Sunhand souhlasil a začal se připravovat na cestu do elfího království. Za své společníky pro tuto misi si zvolil dva ze svých blízkých přátel: kapitána Aenstuse Whiteleafa a Alectrae Daysong. Společně pak vyrazili na cestu do Quel'Thalas.

  Po příjezdu do Silvermoon požádali o audienci u správkyně Alterie Sunreaver, která v té době vládla Quel'Thalasu jako poradce Lor'Themara Therona. Zpočátku byli elfové ze Silvermoonu nedůvěřiví a Sunhandovi dalo hodně práce, přesvědčit je, aby započala další vyjednávání. Po několika týdnech v Quel'Thalas bylo konečně navázáno úplné spojenectví mezi dvěma frakcemi. Ceroth Sunhand projevil přání zůstat v Quel'Thalas a pomáhat s obnovou elfího království.  (Autor textu: Ceroth Sunhand, zkráceno o osobní historii postav)
  avatar
  Eynor Astrae

  Posts : 240
  Join date : 08. 11. 14
  Location : Elrendar Keep

  Elrendar Keep

  Příspěvek pro Eynor Astrae za Wed Jan 06, 2016 12:32 pm  Elrendar Keep  Po svém přijetí mezi elfy v Quel'Thalas odjel Ceroth Sunhand do jižních zemí zvaných Ghostlands. Zde byla pod dohledem Kiriela Lightbearera, budoucího velitele pevnosti, opravena a přestavěna stará elfí citadela z dob trollích válek, ovšem v menším měřítku, než pevnost původní.
  Po dvou měsících byla stavba dokončena a nazvána Elrendar Keep, na počest památky elfa, který byl jejím posledním pánem.

  Pak povolal Ceroth Sunhand z Outlandu mnoho svých věrných spolubojovníků, kteří s ním sloužili v armádě Scryerů.
  Společně pak složili přísahu spojenectví správkyni Sunreaver a stali se novými Strážci jižních zemí.

  Cerothův zástupce, Kiriel Lightbearer, se po incidentu s Elther Venerai vzdal své pozice a odešel na dlouhé roky léčit následky nepovolené mentální magie do Shattrath. Na jeho místo velitele přibyl slepý lovec Altash Blooddragon, který posádku doprovázel i v dobách nejhorších, aby byl později vykázán pro paktování se s domnělým nepřítelem, lady Coldheart.
  Post vrchního velitele a lordova zástupce od té doby zůstal neobsazen a následně byl navždy zrušen.

  V této době do posádky přibyla poutnice Eynor Astrae, které posléze lord Sunhand v dobách své nepřítomnosti stále častěji svěřoval velení nad pevností i vyjednávání jménem Elrendaru.

  Posádka se rozrůstala o nové členy, stejně tak o některé navěky přišla, když padli v boji se zbytky Pohromy, nebo si vybrali jinou cestu. Tehdy byl také poprvé rukou Cerothovou na Soudném ostrově v jezeře Elrendar popraven zrádce z řad posádky, který se paktoval s Pohromou v Morových zemích a hrozil jí zaprodat osudy Strážců Jihu. V těchto dobách se odehrála i pověstná výprava za sedmi střepy kouzelného zrcátka a cesta za obnovením Cerothova meče Strážce, který dostal jméno Adal'ar.
  Kapitán Falanthir Brightspear, tou dobou již slepý na jedno oko, začal organizovat spojená cvičení šermířů a farstriderů z pevnosti i města na různých místech, včetně dočasných "převelení" na výměnu, kdy mladší farstrideři z Eversong přicházeli do Elrendar a naopak, na zkušenou. Vše mělo sloužit k bližšímu seznámení jednotek, zdokonalení taktik a koordinace pro případné společné nasazení v boji.
  Bílý plášť Strážce Jihu tehdy získali Eynor Astrae, Narlen Kel'Rease, Jasmína Arapag, Nessaa Kel'Rease i Satarel Sunhand.

  Stejně tak se poblíž posádky poprvé objevil vrah zvaný Rys, který se pokusil otrávit čepele pro cvičné duely mezi Altashem a Falanthirem a byl za pádem Esperanty Varos z věže pevnosti. Jeho snahy nakonec stály život některé členy posádky, ale svému dopadení dlouhou dobu úspěšně unikal. Dokonce ve chvíli, kdy byl v Moonglade ošetřován Ceroth Sunhand, pokusil se jej před očima léčitelů zavraždit. Stál i za únosem Avelion, která se z jeho pasti dostala bosá, s pomalovanými kotníky a za doprovodu neznámé maskované elfky (později prozrazené jako komorná Hawke) a trpaslíka, prohlašujícího se za přítele Cerotha Sunhanda.

  V rámci opravy střech staré pevnosti nechal kapitán Falanthir také z nádvoří vystěhovat Kenjuninu sbírku dračích kostí (spíše ji k jejímu smutku nepovolil obnovit). Rekonstrukcí pevnosti byl pověřen trochu bláznivý architekt a hypochondr Ammathor Sunhollow se svým stádem mechanických veverek, nad kterým dohlížel i nově povýšený kapitán zvědů, Garan Balahen Brighteye, který ke své hodnosti přišel krátce po falešné svatbě v Eversong, během níž byl pod jeho velením konečně dopaden Valendis Kaer'menan.

  Nessaa Kel'rease tou dobou začala ztrácet kontrolu nad svým "vnitřním zvířetem", darem, který v ní od dětství údajně podporovala rodinná výchova. Po snaze pokousat Flairicu, Eynor Astrae a brutálním napadení uvězněného a spoutaného Valendise přišla o hodnost poručíka i bílý plášť Strážce Jihu a začali se pro ni hledat učitelé vhodnější - nakonec byli nalezeni až v dalekém Kalimdoru a Moonglade.

  Ceroth Sunhand od své záchrany v Moonglade doslova chřadl ostatním před očima, i přesto nepolevoval ve svých snahách o pomoc všude, kde bylo Elrendaru třeba. Jeho zdravotní i duševní stav se však horšil, snad vlivem kletby, kterou nedokázali zrušit mágové Elrendaru, ani pozvaní magistři z města a Scryeři ze Shattrath.
  Dokonce ani jeho starý přítel, orkský šaman Nord, nedokázal poradit víc, než že odpovědi jistě přinese čas.
  Z dob tehdejšího RP jmenujme členy posádky či hosty, z nichž někteří zemřeli, odešli či byli odejiti: Ceroth Sunhand, Kiriel Lightbearer, Altash Blooddragon, Alectrae Daysong, Ewee, Esperanta Varos, Lywelyn Brightwind, Aerin Windsong, Eynor Astrae, Falanthir Brightspear, Satarel, Valonir, Ashmourne Bloodreaver, Aenstus Whiteleaf, rytíř smrti Arethas, Barnicle Sunseeker, Leorinar Silverhawk, Nessaa a Narlen Kel'Rease, Nelise, Aelar Sorrowsworn a Flairica Amberdusk, Sigmus Ballamore, Hank Falkoner O'Brien, Walan, Ken'jun, Kahnee, Runiel, Jasmína Arapag, Versen, Eyra Ryzal, Garan Balahen, Maledict, Avelion, Caedal Windsorrow, Moonwolf, Valendis, Emerald, Hawke, Alexiel, dočasně i Sabriell a Lithiri.  (Autoři textu: Ceroth Sunhand, Kiriel Lightbearer, Eynor Sunhand-Astrae, jedná se o RP minulost z let 2011-2012)


  Naposledy upravil Eynor dne Fri Jan 15, 2016 9:41 am, celkově upraveno 5 krát
  avatar
  Eynor Astrae

  Posts : 240
  Join date : 08. 11. 14
  Location : Elrendar Keep

  Válka o Quel'Danas a procitnutí Krále Lichů

  Příspěvek pro Eynor Astrae za Fri Jan 08, 2016 9:59 am


  Válka o Quel'Danas a procitnutí Krále Lichů

  Během bojů o Quel'Danas zásoboval Elrendar Quel'Thalas artefakty, silou svých bojovníků a mágů, i zbraněmi a zbrojemi z dílny Eridena staršího. Členové posádky, mnohdy ve větším počtu než vlastní síly Quel'Thalas, bojovali po boku Krvavých rytířů i v okamžiku, kdy Kael'thasovi eredaři a felové konstrukty napadli Silvermoon a tehdejší velitelka Thirra Avari opustila bojiště.
  Stejně tak později spojili své síly se Shattered Sun Offensive při dramatickém dobývání pláže Quel'Danas pod vedením generála Starcallera (který se ukázal být Cerothem Sunhandem v přestrojení), aby nakonec pomohli zaútočit i na samotnou Terasu Magistrů a démony obleženou Sluneční Studnu. Dreskhanovi orkové, kteří tehdy velkopansky na zeppelinu přislíbili pomoc, zůstali u prázdných slov a do samotného boje se nedostavili, což na jejich odvahu vrhlo stín pochybností.
  V průběhu těchto bojů i samotný Elrendar čelil útoku démonů vedeném z Quel'Danas, kdy byly na nádvoří pevnosti otvírány portály z netheru, kudy ven proudili démoni, zatímco mágové bránící věž proti vzdušnému útoku byli ovládnuti jednou z eredarek a posláni proti svým vlastním spojencům - elfové z města tehdy přispěchali, aby bránili Elrendar Keep svou krví také.
  Vojáci z města byli překvapeni přítomností žoldáků ze Swamp of Sorrows (Krkavci) vedených elfkou Jasanou, jejichž služby si lord Sunhand smluvil při nedávné výpravě na dalekém jihu.

  Po dobytí Terasy Magistrů a po Kael'thasově smrti bylo na přání Eynor Astrae tělo Prince Sunstridera zachráněno před znectěním ze strany nemrtvých spojenců, přítomných na místě jako jediné další posily z Hordy, a dočasně uloženo v Kryptě Elrendaru, aby mohlo později spočinout přímo na znovudobytém Quel'Danas podle vůle regenta Therona a magistra Rommatha.

  Jedna z Eredarských "dvojčat", které byly při dobytí Studny zabity, se pokusila vrátit za pomoci Thirry Avari, kterou patrně dlouhou dobu ovládala. Zaútočila v samotné síni Elrendar Keep po provokaci ze strany Eynor Astrae, které se rytířčino chování nepozdávalo. Stalo se tak v době, kdy byl ve věži na řetězech držen jiný z posedlých krvavých rytířů, Versen, a lord Sunhand byl povolán na scryerskou misi do Shattrath.
  Díky pomoci posádky, která se za Eynor a Thirrou uvězněnými démonkou v síni za zapálenou branou dostala zdoláním prvního patra věže zvenčí, byla eredarka zničena podruhé a Thiřře i jejímu doprovodu (Ashae) poskytnuta pomoc.

  Sluneční studna byla obnovena a většina jednotek Elrendaru se vrátila do pevnosti v Ghostlands s vědomím, že není radno nechat se ukolébat zdánlivým obdobím míru pro elfí národ... a že krom nathrezimů tedy i další démoni ovládají způsoby, jak se vrátit po svém zabití z netheru v nové podobě za pomstou.
  Ceroth Sunhand a Eynor Astrae tehdy spolu s dalšími hrdiny z města z rukou Alterie Sunreaver přijali řád fénixe za zásluhy v bojích o Quel'Thalas a obnovu národa, povýšení do šlechtického stavu a tomu odpovídající tituly.
  Tou dobou se již Alteria rozhodla stát královnou, což elfové z města nesli nelibě a odsouhlasili pouze s možností sdílení vlády s radou složenou ze zástupce mágů, rytířů, farstriderů, lidu a Strážců jihu, za které se členem rady stal Ceroth Sunhand.

  Během pozdější doby, kdy se královna obklopovala pochybnými rádci, falešnými dědici, podivnými snoubenci a postupně ztrácela rozum, se v jejím okolí vyskytl vrah... či se o něm a jeho nezdařených pokusech šeptalo. Ačkoli propadla paranoie a na měsíce se uzavřela ve svém sídle a nevycházela mezi lid (většinu administrativy a jednání za ní obstarávala její nenápadná komorná Elther), nakonec došlo k útoku na královnu samotnou, ze kterého byl podezřelý právě Ceroth Sunhand.
  Její tělo však krátce nato zmizelo z lazaretu. Lord byl na útěku mimo Quel'Thalas.
  Posádka se po tuto dobu octla v nemilosti a byla opakovaně vyslýchána o místě, na kterém se domnělý vrah ukrývá, avšak nikdo neřekl ani slovo.

  Později bylo odhaleno, že krev na královnině těle byla Cerothova a celý plán vymyslel on s několika dalšími členy Rady s cílem elfku ukrýt na bezpečném místě a přimět skutečného vraha se tak odhalit, což se nakonec stalo.
  Po Alteriině návratu byl lord Sunhand očištěn od podezření a zanedlouho poté se kvůli královniným rostoucím excesům a nevhodnému chování účastnil jejího svržení, o kterém rozhodla celá Rada. Elfka závislá na felu měla upadnout v zapomnění, postupně nahrazena svou nenápadnou komornou s budovatelskými ambicemi, zatímco v pevnosti se konečně mohlo slavit období klidu a míru... i radosti z obnovené Sluneční studny.
  V Zemích duchů se krátce po dobytí Quel'Danas jednotkami Shattered Sun začala objevovat mrtvá těla značená havraním pírkem položeným na tváři. Elrendarští se při pátrání po vrahovi dostali až k nedávné historii a členům jednotek Sunblade, které opustily síly prince Sunstridera doslova na poslední chvíli při invazi Shattered Sun na Quel'Danas. Z vůle regenta byly tehdy členům Sunblade jejich činy ve službách pomateného Kael'thase prominuty a směli se vrátit do města, což se některým z jejich bývalých obětí samozřejmě nezamlouvalo.
  Jednou z nich byl patrně i Maledict Ravenshade, který do Elrendar kdysi přivedl Zirael Hawke... a nakonec se z vražd ukázal být podezřelým. Za pomoci Flairicy Amberdusk však uprchl z vězení a na dlouhou dobu nebylo slyšet ani o jednom z nich.

  Ve snaze najít lék na kletbu sužující Cerotha Sunhanda, jehož vlasy postupně ze zlaté úplně zestříbřely, cestovali tou dobou Elrendarští po celém Azerothu i Outlandu. Během jedné z cest, při kterých jednali s orky, nočními elfy, trpaslíky i shu'halo, nakonec v Darkshore narazili na následky svého zoufalého činu z minulosti, kdy se pokusili získat titánský kov na Cerothův meč a poničili tak obří glaive, která tak dále nemohla působit jako pečeť nad pradávným zlem, uvězněným v hlubinách země po ní.
  Přísaha napravit způsobenou chybu je dovedla nejdříve do věže vznešeného elfa a černokněžníka Athrika, se kterým měli několik nevyřízených účtů, posléze až do dalekého Northrendu při snaze poskládat z úlomků Hodirovo kopí a použít jej namísto poničené glaive coby pečeť.
  V Athrikově věži na sebe Nessaa čtením jedné z jeho knih uvrhla vlčí kletbu, kterou pak nakazila většinu členů tehdejší družiny a skrze ně i léčitelku Esperantu Varos. Lék na kletbu novolunní byl nalezen až na dalekém severu, spolu s archeologickým deníkem lidského rodu Evenstar, o který se až zajímal rytíř Corin Nightstrider jménem své ztracené schovanky Sayi.

  Za evakuace pevnosti v době, kdy si práva na pozemky pod ní začal dělat bohatý aristokrat jménem Gorian de Ray a právoplatný dědic těchto pozemků, majordomus Malan Dawnstar zmizel, uprchl z okovů vrah, který měl na svědomí některé členy posádky a byl spojován se záhadnou kletbou, jež sužovala Cerotha Sunhanda od dob jeho uzdravení v Moonglade - Valendis Kaer'Menan, zvaný Rys.
  Pátrání po něm zavedlo stopaře do nedalekého opuštěného panství rodu Evenstar... kde našli stopy nechutného krvavého rituálu, který musel proběhnout již před několika týdny a s Valendisem tedy nesouvisel.
  Mohl dát ale odpovědi rytíři Corinovi o tom, jak a kdy zmizela jeho pohřešovaná schovanka.
  Aerin Windsong tehdy Valendise postřelila, on ale i tak dokázal uprchnout. Aerin Windsong byla pověřena dalším pátráním po Rysovi, ze své mise se ovšem nevrátila. Její hledání skončilo v Morových zemích, kde elfčinu stopu překryly stopy pochodující armády nemrtvých, mířící směrem ke Quel'Thalas.
  Pátrání po ní i Rysovi bylo tedy přerušeno, aby mohlo být odesláno varování do Quel'Thalas a aby se pevnost i království stačily připravit na hrozící invazi.

  Nessaa se tehdy vrátila z Kalimdoru a naznačila, že u svého učitele z řad nočních elfů není šťastná. Ztráta její přítelkyně Nelise během hledání léku pro ni, které obě nakonec dovedlo až do Tanaris, pro ni bylo další ranou. Prý tehdy našla útěchu v náruči Emeralda Nurimu, se kterým ji vídali stále častěji.

  Flairica Amberdusk se objevila v zpět pevnosti zraněná z boje o Sluneční Studnu, od kterého trpěla výpadky paměti a nezvládáním vlastní aury, které mělo za následek několikero požárů na ubikacích a v prostorách pevnosti. Přivedla s sebou tajemného osobního strážce, který mnohým z posádky naháněl hrůzu: Aelara Sorrowsworn, rytíře smrti, který si vybral jí sloužit, protože mu připomínala dívku, kterou ztratil během Pohromy.
  Pravdou bylo, že Aelar dokázal Flairicu ochránit před jejím vlastním ohněm svými ledovými kouzly, další pomocí pro ni pak byla i runa tlumící magii, kterou pro ni vytvořil spolu s Eynor Astrae.
  Nevídané aktivity nemrtvých v Morových zemích byly vysvětleny po příchodu Thirry Avari, která jako jediná přeživší ze svého rozprášeného oddílu rytířů vyhledala v pevnosti azyl a hovořila o nezranitelném elfím nekromantovi, kterému se marně pokusili čelit. V jedné z knih Silvermoonské knihovny Eynor Astrae podle rytířčina popisu identifikovala artefakt, který nekromantovi propůjčoval nezranitelnost.
  Než stačili přijít s plánem, jak jeho kouzelné ochrany prolomit či artefakt zničit, ohlásil se nemrtvý osobně přímo na nádvoří Elrendar a požadoval volný průchod na sever Quel'Thalas, kde prý je cosi dokonalého, po čem touží. Byl samozřejmě odmítnut, přenesl se tedy pryč a na pevnost v tu chvíli zaútočili jeho nemrtví. Jak se ukázalo, doopravdy mu neublížilo ani soustředění sil několika rytířů naráz a čistá energie Světla.

  Rytíř smrti Aelar byl při útoku zraněn a jeho meč Svafnir se vymkl kontrole - Eynor Astrae se popálila mrazem ve snaze jej bezvládnému nemrtvému vrátit do ruky a upadla při tom do transu. Později ostatním šokovaně sdělila, že viděla vzpomínky, které si Aelar nepamatuje - vzpomínky na jeho smrt, patrně zakleté v samotném meči. K překvapení mnohých Aelar po boji projevil velké znalosti léčitelství, když popálené rány ošetřoval za pomoci své ledové magie.
  Aelar byl posléze svými přáteli vyzván, aby se smířil se svou minulostí i vzpomínkami a rozhodl se sám, co bude dál dělat - při pokusu osvobodit jeho runový meč z řetězů se pak na nádvoří pevnosti uvolnilo obrovské množství magie, které vyřadilo většinu mágů kromě Flairicy.
  Aelar Sorrowsworn pak beze stopy zmizel z dalších příběhů posádky.
  Ve snaze najít lék či informace o Cerothově kletbě a připravit se na tažení nezranitelného nekromanta nebo najít zbraň, která ho dokáže zranit, se Eynor Astrae přidala k výpravě elfů z Relikviáře a svržené Alterie do kobek pod Karazhanem. Dávno ztracený meč zvaný Plenitel duší, Soulreaver, tehdy z celé výpravy získala po mnoha zkouškách Thirra Avari, i když po něm toužili mnozí jiní, i sama Alteria (podle svých slov za účelem toho, aby se mohla pomstít Cerothovi a konečně ho zabít).
  Podle legendy měl Soulreaver mít moc protnout jakoukoli zbroj a zasáhnout přímo duši cíle a Thirra to viděla jako novou šanci v boji proti nekromantovi.
  Eynor se tehdy do pevnosti vrátila zraněná a se zprávami, že mezi účastníky výpravy pro Soulreaver byl i sám Valendis, ale nedokázala od něj zjistit nic o osudu Aerin Windsong, než se ztratil někde ve městě.

  Nessaa, vyzbrojená vzácným uspávacím prachem od chřadnoucího Cerotha, se rozhodla zkusit Valendise ve městě polapit a dovézt ho do pevnosti. Na dlouhou dobu pak skončila nezvěstná také, naposledy byla viděna, jak spolu s ním platí mágům z města za teleport.
  Nessaa i Aerin byly po pár dalších týdnech konečně nalezeny na dně hluboké studny v Dalaranu, kde je držel sadistický Valendis naživu. Valendis vlastně kapitána Falanthira a jeho oddíl k jámě dovedl sám, jako by se chtěl pochlubit svou genialitou - i proto, že elfky i přes jeho "zásobování" potravinami a vodou (čtěte dešťovou vodou a krysami) posledních pár dní přestaly odpovídat.
  Nessaa se z následků věznění vzpamatovala rychle, i proto, že při pádu dolů utrpěla menší zranění, než polámaná Aerin, která zůstala v městském lazaretu téměř dalšího půl roku ve spánku, ze kterého ji nešlo probudit.

  Během dnů příprav na tažení nekromanta z Morových zemí pak byl Ceroth povolán spolu s Thirrou Avari a Eynor Astrae k vyjednávání se zástupci Aliance do Shattrath. Postarší alianční jednatelka jménem Ashaya, kterou později ještě potkali při vyjednávání o spojenectví během války o Nexus, se ukázala celkem rozumná a informovaná o hrozbě, kterou se Král Lichů stával pro celý Azeroth. Byl dohodnut společný postup proti nemrtvým, kteří pro svého pána sbírali ztracené stránky z Medivhovy knihy, o které měla zájem i Kirin Tor.

  Elfové z Quel'Thalas se pak v Morových zemích setkali se samotnou krvavou královnou Lana'thel, jež se je pokusila vlákat do léčky beze zbraní (proto někteří rytíři spolu s Thirrou raději opustili družinu a nechali bezbranné jejich osudu).
  Po podivné hostině, na které potravu okusili jen ti odvážní a nemrtvý Kuchařinka žertoval s jednou z hraničářek z města, se konečně dostali k san'laynské paní celého podzemí zikkuratu.
  Její motivace se jim zdála pochybná - varovala je před Arthasovými plány, dala jim jistou mapu a za volný odchod ostatních si jako záruku ponechala Cerotha Sunhanda jako zajatce. Z jejích rukou elfové získali mapu místa, na kterém pro ně Král Lichů prý chystal smrtící past. Ceroth Sunhand k překvapení ostatních nakonec dostihl družinu, která od zikkuratu vezla zpět Eynor i proti její vůli, se slovy, že Lana'thel připomněl cosi, po čem ho nechala jít.

  Elfové z Quel'Thalas i Elrendar Keep, kteří se původně zdráhali zasáhnout do severského tažení proti probouzejícímu se Králi Lichů kvůli snaze o obnovu vlastního Království, nakonec slíbili spojenectví Sylvanas a vyslali na sever jednotky pod korouhvemi Sunreaverů a Argent Crusade.
  Ukázalo se, že mír po znovuzískání Sluneční Studny byl velice krátký.
  Konečně ale nadešla šance se Arthasovi pomstít za zničení Quel'Thalas a vyvraždění většiny národa.
  (Autoři textu: Ceroth Sunhand, Kiriel Lightbearer, Eynor Sunhand-Astrae, zahrnuje RP z let 2012-2013 z pohledu posádky Elrendar Keep)


  Naposledy upravil Eynor dne Fri Jan 15, 2016 12:15 pm, celkově upraveno 2 krát
  avatar
  Eynor Astrae

  Posts : 240
  Join date : 08. 11. 14
  Location : Elrendar Keep

  Zničení Elrendaru

  Příspěvek pro Eynor Astrae za Sat Jan 09, 2016 7:58 pm  Poslední úsvit Elrendaru


  Práve vychádzalo slnko a prichádzal tak nový deň.
  Kapitán Elrendar keep, Falanthir Brightspear, zrovna upínal svoje brnenie. Zapravil si ramenné chrániče a usmial sa na seba do zrkadla. Bol na seba hrdý. V neprítomnosti pána pevnosti mal všetko na starosť. Odhrnul závesy na okne svojho príbytku. Jeho pohlad hned zablúdil k hradbám.
  Stráž sa práve striedala. Nedaleko od nich sedela na hradbách mužská postava v tieni stromov. Hlasno si povzdychol, keď ju zbadal.
  „Ani túto noc nespal,“ povedal si sám pre seba.
  Napriek všetkým jeho naliehaniam pán Elrendar Keepu dovolil, aby sa toto „indivíduum“ mohlo zdržiavať v Keepe.
  Ako schádzal dole z Elrendarskej veže, jeho pohľad znovu zablúdil smerom k postave v tieni. Na jeho počudovanie vyzerala rozrušene.
  Na chvílu zastal a sledoval jej správanie. Postava sa nečakane postavila. Stráž na hradbách si konanie muža nevšímala, ba dokonca to vyzeralo že sa mu vyhýbaju. Falanthir sa pousmial sám pre seba. Neočakával nič iné.
  Postava sa dlhú chvílu nehýbala tak začal kráčať ďalej, ale očami neustále sledoval, čo sa bude diať.
  „Toto správanie je aj na neho divné... a to už je čo povedať,“ preblesklo mu hlavou.
  Jeho svižný krok sa zasekol. Požmolil si zdravé oko. Zdalo sa mu, že vzduch na hradbách trochu zhustol. Zostal ako prikovaný, keď sa na hradbách pri postave v tieni objavili ďalšie dve. Jeda z nich mala elfie črty a druhá...
  „Troll?“ opýtal sa sám seba.
  Znovu si požmolil oko.
  Keď sa jeho zrak vrátil do normálu, obaja elfovia a troll boli preč. Začal presviedčať sám seba, že sa mu to len zdalo. Pohladom začal sliedit po hradbách. Nevidel vśak nikoho okrem stráží.
  „Počkať!“ preblesklo mu mysľou. „1, 2... 6?“ Falanthir zišiel dolu a ešte raz spočítal vojakov. Pri počítaní znovu našiel postavu z tieňu. Bola pri vojakoch a vyzeralo to, že im dáva rozkazy. Dokonca niekolko vojakov z hliadky prebehlo okolo Falanthira smerom ku kasárňam. Falanthir na nich začal kričať, aby sa vrátili na svoje pozície, no oni ho ignorovali. Toto Falanthira nehorázne pobúrilo. Zrýchlil krok a po chvíli bol pod hradbami.

  „...nezabudnite pripraviť tých co nie su schopný samostatného pohybu!“ začul, ked sa priblížil.
  „Čo si myslíš, Altash, že robíš, už nie si veliteľom pevnosti-“ Falanthir začal zúrivo kričať na elfa z tieňov, ale bol prerušený, ked sa mu do cesty postavil obrovský šedý vlk a zavrčal na neho tak zúrivo, že slabším povahám by stuhla krv v žilách. Nie jemu.
  „Odvolaj tú beštiu, Altash!“ prikázal elfovi.
  Elfova hlava sa natočila smerom dolu na Falanthira pod hradbami. Jeho červeno-čierna zbroj sa leskla v lúčoch vychádzajúcehoho slnka. Bol by to elf ako každý iný, nebyť jeho dlhých modrých vlasov, ktoré mal stiahnuté do chvosta, a čiernej pásky, ktorá mu zakrývala oči.
  Altash sa otočil naspäť smerom k vojakovi a dodal: „Nezabudni stiahnuť všetky hliadky z hradieb a veží.“
  „Vojak, zakazujem vám vykonať, čo vám prikázal tento muž!“ skríkol Falanthir.
  Zrak vojaka na okamih prebiehal z Altasha na Falanthira, ako keby rozmýšľal, koho sa viacej bojí. Po krátkej chvíli sa však rozbehol preč.
  „Na toto nemáš žiadne právo!“ protestoval Falanthir. „V neprítomnosti Lorda Sunhanda mam velenie ja. Však počkaj, keď sa vráti! Tentoraz ti to neprejde! Si tu trpený z milosti lorda a stále si robíš, čo len chceš...,“ Falanthir nedopovedal vetu, pretože bol prerušený Altashom, ktorý zoskočil z hradieb a dopadol vedľa neho.
  „To je dobré. Kedy sa Ceroth vráti?“ Altash absolútne ignoroval, čo mu Falanthir práve povedal.
  „I pre teba je to stále Lord Sunhand! A keď ta nezasvetil do svojho plánu, tak ja ti to nemôžem prezradiť!“ rozčuľoval sa Falanthir.
  „Kedy sa vráti?!“ opýtal sa Altash ešte jednou ale tentoraz vážnejšie, načo Falanthir podľahol.
  „Lord Sunhand a Lady Astrae prídu možno o týždeň,“ odpovedal Falanthir.
  „Týždeň?!“ Altash zopakoval tak zúfalo, až to skoro zakričal.
  „Tak a teraz mi vysvetli, prečo si odvolal hliadky,“ Falanthir žiadal vysvetlenie.
  „Na to nieje čas. Choď pomôcť ostatným. Zbal len potrebne veci a koordinuj evakuáciu Elrendaru,“ povedal Altash tak pokojne, až Falanthirovi prebehol mráz po chrbte.
  „Nemáš žiadne právomoci mi-“ Falanthir chcel protestovať, ale bol prerusený revom, revom aký doteraz nikdy nepočul.
  Zostal ako prikovaný. Rev bol tak silný, že rezonoval až v duši samotnej. Altash položil ruku na Falanthirovo rameno.
  „Choď. Hneď.“
  Falanthir precitol, bez váhania sa otočil a utekal koordinovať evakuáciu.  
  Eště raz vrhol letmý pohľad k  Altashovi, aby zazrel, ako slepý elf pohladil svojho verného spoločníka, veľkého sivého vlka, položil šíp na tetivu a napol luk.


  Krátce po úsvitu dne 13. 10. 2013 byla pevnost Elrendar Keep napadena drakem.
  Hladové plameny magických ohňů olizovaly kamenné zdi na nichž hraničáři kladli zoufalý odpor. Nakonec však bylo jasné, že prohra je neodvratná, Elrendarští tedy vzali raněné a prchli.
  Bývalý velitel Altash Blooddragon, který v pevnosti pobýval jako host, podle kapitánova tvrzení svým hrdinstvím zabránil smrti mnoha dalších, když draka nalákal na sebe.
  Po boji a následném požáru byla na místě nalezena jen jeho paže a elf byl prohlášen za hrdinu Elrendaru.

  Mnoho hraničářů a obyvatel pevnosti nalezlo smrt v dračím ohni, mezi oběťmi byl také věhlasný elrendarský kovář Eriden Starší.
  V pekelné výhni toho úsvitu zemřeli i vězni, kteří nestačili být evakuování z kobek před zničením únikových cest.

  Družina pod vedením Cerotha a Eynor vracející se z mise v Hinterlands a Morových zemích pak už mohla jen bezmocně hledět, jak se k zemi řítí západní věž i hradby. Ihned se dali do ošetřování raněných, evakuace zbytku přeživších a budování nouzového tábora na dohled hořících trosek pevnosti.
  Krvaví rytíři a Farstrideři vyslali na pomoc své zástupce a slíbili poslat i zásoby, taktéž Elrendarským nabídli dočasné útočiště na Farstrider's Enclave.

  Během prohledávání požářiště bylo zjištěno, že se některým přeživším podařilo utéci tajnými chodbami, o kterých neměli běžní členové posádky dosud ani ponětí.


  (Autoři textu: Ceroth Sunhand, Eynor Sunhand-Astrae, autorem povídky Dawn of Elrendar je Altash Blooddragon)
  avatar
  Eynor Astrae

  Posts : 240
  Join date : 08. 11. 14
  Location : Elrendar Keep

  Nový Elrendar

  Příspěvek pro Eynor Astrae za Mon Jan 11, 2016 2:39 pm
  Nový domov  ...a pak se jim zatajil dech, z mlhavého oparu se vynořila nádherná stavba, která ve světle vycházejícího slunce zářila jakoby byla postavená ze samotného křišťálu. Její věže se tyčily do výšky sta stop a na jejich stříškách se lámaly sluneční paprsky a utvářely tak zlatavou korunu.
  Po chvíli se slunce zcela vyhouplo nad obzor a pevnost trochu ztratila na pohádkovosti a stala se skutečnou, přesto však stále působila impozantním dojmem.
  "Elrendar," usmál se hraničář a pokynul rukou...


  Ceroth Sunhand

  Po opakovaném prorockém snu o staré quel'doreiské pevnosti v horách, který nějakou dobu trápil Eynor Astrae, svolal Ceroth Elrendarské hraničáře a oznámil jim, že pojedou prověřit Thalassijský průsmyk a hory nad ním, podobnou pevnost totiž nikdo na mapách Quel'Thalas nepamatoval, jen náznaky ze starých kronik Lordaeronu.
  Během příprav k odjezdu dorazily posily z řad Krvavých Rytířů, kteří nabídli Elrendarským pomoc. Všichni pak společně vyrazili na cestu za nejasným cílem.

  V průsmyku se museli vypořádat s hlídkou nemrtvých a setkali se tváří v tvář s  duchem padlé elfí hraničářky, který je odkázal na "pevnost v horách, zakletou stínem od Pohromy".
  Mělo to však háček - pevnost byla zahalena stínem a strážena neklidnými duchy. Vchod k ní se nedal snadno najít a výprava zjistila, že horami putuje v bludných kruzích.
  Podle snu měla cestu odhalit tři Světla.
  Hrdinové se rozdělili na tři skupiny a každá vyrazila pátrat po jednom zdroji.

  Skupina vedená Eynor (a čítající Aviannu, Eyru, Faelir, Balahena, Runiela, Narlena a Raktou) se vydala do Shattrath city, kde museli hraničáři a mágové zodpovědět tři hádanky, které jim Naaru dali.
  Hádanky:

  V'eru:
  "Ve světle tě sleduji a v noci nejsem k nalezení.
  Neublížím ti, i když se můj tvar často mění.
  Jsem tvůj a ty jsi můj, navěky."
  (Stín)

  G'eras:
  Ač běží, nikdy nechodí,
  má ústa ale nemluví,
  má koryto a přeci se z něj nekrmí,
  most zboří, avšak na něj nikdy nevkročí
  (Voda v řece)

  A'dal:
  Tichý šepot vede voj,
  bez bázně, hladu, rozmaru,
  neznají nic než boj.
  Mlčenlivě kráčí tmou,
  za tou vůlí mrazivou.
  (Pohroma nemrtvých)
  Odměnou za odpovědi jim byl krystal naplněný světlem Naaru a rada, která jim popisovala jejich cestu údolím stínů a nemrtvých až k čiré řece padající z hor.

  Skupina krvavých rytířů, pod velením Corina (Andarrel, Thirra, Ewellin), ke kterým se přidal i Runiel  Winterhoof, se probila do Stratholmu a ze zdejší kaple odnesla nádobu, vyzařující Světlo.

  Pro poslední zdroj Světla se sama vydala Nessaa - vplížila se do základny  Šarlatových křižáků v Tyr's Hand a za cenu zranění odtamtud přinesla posvěcenou vodu.

  Ceroth Sunhand zatím dokázal najít starý skalní most přes vodopád a když se všichni znovu sešli, Světlo jim ukázalo tajnou stezku dál a výš do Thalassijských hor.
  Vydali se po ní a nakonec stanuli před mohutnou branou z bílého mramoru, jejíž mříž byla zdvižena a po nádvoří si vítr hrál s nánosy popela a prachu.
  Když jí prošli, úžasem se jim zatajil dech při pohledu na pevnost v horách, kterou ani její dobyvatel nedokázal srovnat se zemí a jejíž sláva byla jasná i ve chvíli, kdy z ní zbýval jen odlesk a stín.
  Po krátkém boji s nerubiany a stíny se překvapeným hrdinům zjevil duch velkokrále Anasteriana Sunstridera, který nemohl dojít klidu, dokud pevnost nebude mít nové Strážce.
  Vyzval přítomné elfy ke složení přísahy, že pevnost nenechají znovu padnout do rukou nepřítele a pozvednou ji k původní slávě.
  Elrendarští poklekli a složili přísahu Strážců jihu, zatímco rytíři vázaní vlastními sliby a přísahami se zdrželi zpět.
  Anasterian přísahu přijal, načež splynul se Světlem a šepot mrtvých v pevnosti ustal.
  Elrendarské čekaly ještě dlouhé týdny úklidu, práce, boje a budování, než se pevnost zaskvěla ve své bělostné kráse.
  V troskách původního archívu pak nalezli i záznamy naznačující osud její poslední posádky vedené lordem Belkarenem Brighteye. Všichni tehdejší hraničáři se stali oběťmi Arthase Menethila ještě předtím, než dosáhl první Měsíční brány elfího království.

  Na jejich počest a počest padlých při zničení Elrendaru bylo vybráno místo, kde byly uloženy ostatky všech hrdinů. Pod prastaré stromy hřbitova pak přibyla i socha Elrendara Goldenleafa, zachráněná ze staré hořící pevnosti.

  Stará elfí pevnost v horách měla od těch dob provždy nést jméno Elrendar Keep.

  (Autoři textu: Ceroth Sunhand, Eynor Sunhand Astrae, týká se událostí října 2013)
  avatar
  Eynor Astrae

  Posts : 240
  Join date : 08. 11. 14
  Location : Elrendar Keep

  Zlatý věk

  Příspěvek pro Eynor Astrae za Thu Jan 21, 2016 12:11 am  Zlatý věk  Období po získání nové základny se neslo ve znamení obnovy, hledání odpovědí na dávná prokletí, poznávání nových přátel a navazování nových spojenectví.
  Život v pevnosti se ubíral dál v podobě tréninků, přednášek mágů a turnajů, na kterých vojáci i hosté předváděli své umění, sílu a dovednosti.
  Stejně tak se mnohé rasy Azerothu i Outlandu scházely u pravidelných příběhů, které ve svém domě či u ohně na nádvoří pravidelně vyprávěl Ceroth Sunhand a jeho přátelé.

  Lord a lady i oba kapitáni ale měli tou dobou věru co dělat v pevnosti, kterou po návratu oddílu Nessy a Eyry z Bažin Zármutku opět napadla zelená letka. Bylo to právě v den, kdy se v Elrendar Keep probral elf, kterého nedávno na v Ghostlands zachránila mladá Ashia, Faelin Darksun. Kromě tohoto mága zoufalého ze ztráty zavazadla obsahující detaily jeho výzkumu v té době do pevnosti opět zavítala Flairica Amberdusk (po své krátkodobé službě u elfky zvané Revan) i ztracená Nessa Kel'Rease. Coby noví hraničáři a šermíři se přihlásili elfové Rickier a Belion, ork Runx, taurení "podkoní" Limarion a jako host se objevila i vyslankyně Ebon Blade, rytířka Eryane Scarlet.

  Když byl v troskách bývalé pevnosti objeven zelený smaragd se zlou aurou, který patrně byl původním důvodem pro útok na starý Elrendar, rozhodl se jej slábnoucí Ceroth Sunhand osobně odvézt Zelené letce ve snaze získat tak zpět jejich spojenectví... po vyprávění elfek z Bažin zármutku ovšem začalo být jasné, že jsou věci mnohem složitější, než se zdály.
  Teprve po odražení dalšího útoku zelených na pevnost se Nessaa, Ashia a Eyra přiznaly ke svému dobrodružství, které začalo již v Bažinách Zármutku, a k vlastnictví dvou objektů, které chce jakýsi "Pán noční můry".
  Poprosily o pomoc s hledáním zbylých tří světových stromů a skládání Smaragdového klíče, jehož pomocí se mělo dát proniknout do Smaragdového snu a zjistit, co jej nakazilo - a proč v něm zůstává proti své vůli uvězněný i sám Eranikus.
  Výpravy Elrendarských tehdy vedly do Feralas, Hinterlands a Ashenvale a nakonec do samotné Yseřiny říše, odkud se jich vrátilo nečekaně o jednoho víc.
  Pokus pomoci Eranikovi nedopadl dobře - ukázalo se, že mocný wyrm je ovládán cizí zlovolnou myslí. Díky jejich pomoci se sice osvobodil, ale zároveň zmizel neznámo kam.
  Potíže se Smaragdovou Noční můrou pak zesílily nejen ve Východních Říších, ale i v Kalimdoru, kde po jejich původu pátrali taureni a noční elfové.
  Žádný další útok zelené letky na pevnost se od té doby naštěstí nekonal... prozatím.
  Aerin Windsong, kterou nakonec Falanthir za pomoci lady Eynor dokázal probrat z jejího dlouhého spánku, nabrala opět síly, ale po jedné šarvátce se sektou Opuštěných, nazývajících se Darkweaveři, se octla v rukou svých nepřátel v Undercity. Následoval zinscenovaný proces, během něhož ji obvinili z rok starého incidentu v Deathknell. Aerin dostala možnost si zachránit život pouze tak, že pro Temnou Paní získá hlavy prominentních nemrtvých z řad Arthasovy Pohromy v Northrendu.
  Jejím průvodcem se stal Hank O'Brien, nemrtvý, který se k Elrendaru přidal po vyšetřování vražd v Hillsbradu.
  Výprava na sever pak pospojovala osudy více členů posádky, když se k nim připojil rytíř Corin Nighstrider, pátrající po místech popsaných v dříve nalezeném starém deníku rodu Evenstar.
  Jejich cesta nakonec vedla přes nádherný Howling Fjord, Dragonblight, divokou jízdou na kládách v Grizzly Hills, vesnice vrykulů, Zapomenuté pobřeží, kde kdysi Arthas nechal spálit vlastní lodě a kde poprvé potkali záhadného pana Kechiho, jámy a tunely Azjol'Nerubu, zakletou vesnici Indu'le, Wyrmrest Temple a po titánském chodníku až na samotný sever a do jejich síní Kamene a Blesku. Corin Nightstrider svou schovanku nakonec našel.
  Zásluhou celé výpravy, tehdy čítající i Falanthira, Cerotha, Eynor, Aerin, Flairicu, Avelion, Narlena, Eyru, Corina, Eryane a Kechiho bylo zabráněno velkému zlu, které hrozilo vzejít z rukou zkažených titánských strážců v hlubinách Ulduaru.
  I přes svá zranění a Falanthirovo naléhání se Aerin Windsong rozhodla spolu s některými dalšími zůstat v Northrendu jako součást jednotek Argent Crusade a zaútočit s nimi v rozhodující bitvě na Ledovou Korunu a samotného Arthase.

  Objevili se ovšem i staří nepřátelé, z nichž někteří byli pokládáni za dávno mrtvé.
  Elf, který byl kdysi zodpovědný za únos Malana Dawnstara a nárokoval si pozemky pod starou pevností, Gorian de Ray, se náhle pohyboval po městě jako ctihodný a téměř nedotknutelný občan. A to po tom, co ho někteří viděli spadnout do lávy v srdci Blackrock.
  Pátrání kolem něj neodhalilo téměř nic, i když kapitán Balahen a Zirael Hawke dokázali vysledovat jeho obchodní aktivity s novým Koncilem Stínů v Outlandu... kde jejich cesty opět zkřížil uprchlý Valendis, kterého Balahen nechal uvězněného na jednom ze skalních ostrovů poblíž Terokkar, ale elf i tak dokázal uprchnout.
  Stejně tak výzvědy kolem Goriana de Rey ve městě nepřinesly víc, než pár horkých chvilek, kdy se Elrendarští snažili vyhnout městské stráži, zmatené z toho, kdo se jim to plete do řemesla. Tou dobou byla pro nevhodné chování z posádky vyloučena Lithiri, následující tak již dříve vyloučenou (i coby hosta nevítanou) Avelion.
  Valendis a Ceroth se jednou provždy střetli na místě, kde kdysi Ceroth bojoval proti Kael'thasovým silám jako velitel jednotek Scryerů - Firewing point. Rysův pokus použít na lorda z Elrendaru jeden z uloupených ata'malských krystalů selhlal, v boji byl poražen a právě včas dorazily jednotky elrendarských i kapitán Balahen. Valendis ovšem po svém pádu z věže zmizel, jeho tělo se pod ní nenašlo.
  Krátce po těchto událostech se lordovo zdraví značně zlepšilo a jeho vlasy opět zezlátly - tehdy krátce po návratu ze Shattrath požádal Eynor Astrae o ruku.

  Záhada kolem Goriana de Ray se jen zvětšovala, když jedna z těch, která byla pověřena jeho sledováním v Outlandu i Silvermoon, Zirael Hawke, beze stopy na několik měsíců zmizela, aby se posléze objevila jako Gorianova snoubenka pod zcela novým jménem (Zirael Andilien) a pozměněnou osobností i vzpomínkami.
  Legenda o ztraceném obraze Goriana de Ray začala nabývat děsivě pravdivých rysů. Že by ten elf byl doopravdy nesmrtelný a nestárnoucí, dokud existuje takový artefakt? Začalo usilovné pátrání po místě, kde by aristokratický kupec mohl obraz skrývat, stejně tak o starodávné a zapomenuté magické technice "psaní krví" zvané vallaslin.
  Kolem Ziraelina osudu tou dobou pátral i Lucius Andilien, který se nedávno vrátil z cest, aby obnovil své staré rodové panství v Zemích Duchů. Stejně záhadný a nedotknutelný, jako byl ve městě sám Gorian, nařkl zmizelou Hawke z krádeže svých jezdeckých zvířat a vloupání do usedlosti. Bez přítomnosti podezřelé však bylo jen těžce možné dokázat pravdu.

  Elrendarští se zúčastnili i očisty Ruin Silvermoon, kterou si vyžádala nová správkyně, Elther, pomohli na místě zlikvidovat hnízdo wretchedů vedených felovými elfy, kterým se patrně podařilo utéci po porážce na Quel'Danas a ukrýt se až zde.
  Krátce po Zirael pak zmizela její věčná "kámoška" a dobrá duše Elrendaru, trollka Ken'jun, jejíž vaření a alchymie se vždy daly hodně těžko odlišit jedno od druhého. Při pátrání po ní se k posádce dočasně přidal troll Amon'kira.
  Na místo kuchaře byl přijat nadějný mladý elf Tomyas, který však záhy ztratil srdce pro seržantku Eyru, která již byla zasnoubena s jiným elfem. Většina jídla v pevnosti se tou dobou zdála značně přesolená, takže posádka dost často sytila hlad spíše Narlenovými lívancemi, jakkoli ho lord upozorňoval, že místo Strážce Jihu rozhodně není v kuchyni a u pánve.
  V pevnosti se od doby Ziraelina zmizení zdržoval i bývalý farstrider Kieran Moonwolf, nyní prý námořní kapitán či admirál. Pravdou bylo, že většinu času trávil v lihovém opojení, ze kterého se ho marně pokoušela dostat jeho cvičená opička a papoušek... a že jeho loď zvaná Milosrdná Sestra byla většinou posádky pokládána za pouhý neexistující mýtus, nebo trosku na dně moře.
  Touto dobou navrhl Faelin Darksun zbudování kouzelných pastí založených na magii stínů před branami pevnosti a jedna z mistrů Arcana, Isiel Snowdawn, skončila nedobrovolně na měsíce v podobě kočky. Lekcí Arcana se tedy ujali osobně Faelin, Flairica a Eynor Astrae.
  V tomto období byla také pod pevností zahájena výstavba Tajemné Komnaty Arcana, určená k archivaci potencionálně nebezpečných artefaktů, textů a zbraní, na které při svých cestách elrendarští naráželi. Mimo jiné v ní byl uložen i Kodex Krve, který Ceroth Sunhand spolu s farstridery získal v Outlandu.

  Eynor Astrae a Ceroth Sunhand byli oddáni před zraky přátel, hostů a svědků na hoře Hyjal dne 3. 3. 2014.
  (Autorka textu: Eynor Sunhand-Astrae, týká se RP od října 2013, tedy spojení Soulwellu s Gamenode, po březen 2014, tedy start Cataclysm na GN)
  avatar
  Eynor Astrae

  Posts : 240
  Join date : 08. 11. 14
  Location : Elrendar Keep

  Nezávislost na Quel'Thalas

  Příspěvek pro Eynor Astrae za Mon Jan 25, 2016 4:54 pm
  Nezávislost na Quel'Thalas  Po dlouhých debatách mezi lordem Cerothem Sunhandem a správkyní Elther Venerai bylo dohodnuto, že se Elrendar stane nezávislým územím s vlastní samosprávou, jakkoli se lordovi rádci - jeho snoubenka lady Eynor a tehdejší kapitán zvědů Garan Balahen - stavěli proti. Balahen dokonce s medvědobijkou a chováním hodným trpaslíka trpícího žízní.
  S Quel'Thalas byla následně uzavřena spojenecká smlouva o volném obchodu, pohybu a vojenské i hospodářské pomoci.
  V platnost vešla 2. 3. 2014.
  Smlouva je opatřena pečetěmi a podpisy velitelů obou stran - lady Elther Venerai a lordem Ceroth Sunhandem.

  Celý dokument vymezující vzájemné vztahy, práva a povinnosti i hranice území je k nahlédnutí v archívu Elrendar Keep na vyžádání.
  Občané Quel'Thalas sloužící či pracující a obchodující v pevnosti nepřestávají být občany království a nejsou zbaveni práv ani povinností s tím souvisejících, pokud se sami občanství nezřekli.

  Přiložené mapy:
  Jižní hranice Quel'Thalas:

  Údolí Erendar:
  Elrendarské údolí a poloha pevnosti vůči Thalassijskému území a pod ně spadající část Morových zemí - autorem mapy je Faelin Darksun a bylo podle ní vytvořeno i údolí v noggitu GM Kailrou

  (Autoři textu: Ceroth Sunhand, Eynor Sunhand-Astrae. OOC je text dohody nesmyslný nabubřelý blábol sémantických nesmyslů míchající IC a OOC vztahy, ale pokud budete mít zájem jej číst, mohu přes PM poskytnout jeho zálohu.)
  avatar
  Eynor Astrae

  Posts : 240
  Join date : 08. 11. 14
  Location : Elrendar Keep

  Spojenectví s Argent Dawn a obnova Morových zemí

  Příspěvek pro Eynor Astrae za Wed Feb 03, 2016 5:34 pm  Spojenectví s Argent Dawn a obnova Morových zemí  Po pádu Krále Lichů, na jaře roku 2014, ještě stále v době obnovování pevnosti, byla velká část jednotek Elrendaru přesunuta k Light's Hope Chapel, kde došlo k obnovení starého spojenectví s velením Argent Dawn.
  Křižáci pod vedením lorda Maxwela Tyrose a Elrendarští pod vedením kapitána Falanthira Brightspear postupně dobyli strategicky významné body z rukou Pohromy, Browmanovu pilu a opevnění u ústí průsmyku do Noxious Glade. Bojů o Noxious Glade proti monstrózním nemrtvým se zúčastnily i oddíly rytířů smrti z Acheru, vedených Aeriou Darksun, zatímco farstrider Aerin Windsong se stala spěšným poslem mezi Křižáky a Elrendarskými.
  Po dobytí údolí a ošetření ran v Kapli byli Elrendarští upozorněni na situaci lorda Tyrose, který se u Corin's Crossing střetl s armádou nemrtvých pochodujících z Fungal Vale. Veškeré síly krusády se stěhovaly k městu, aby podpořily lorda Tyrose a kapitán Brightspear také nařídil okamžitý přesun Elrendarských.
  Záhadná elfka v kápi, která se v Kapli k elfům nedlouho předtím přidala jako pomoc, byla nakonec odhalena jako vyloučená Avelion, ale vzhledem k nedostatku času na vyřizování starých účtů bylo vysvětlování ponecháno na vhodnější dobu.  Ihned po příjezdu ke Corin's Crossing bylo jasné, že tohle nebude procházka růžovou zahradou. Nemrtví byli všude a místo chaoticky pobíhajíchc ghúlů zde stáli organizovaní kostlivci s nebezpečně vypadajícími zbraněmi. Vojsko Argent Crusade drželo východní okraj města, ale v jejich silách již nebylo nic víc, než držet pozice, dokud nepřijely posily z Elrendaru a nezískaly strážní věž umožňující přehlédnout celé bojiště a vybudovat prozatímní základnu.
  Kapitáni Brightspear a Balahen se sešli s velitelem operace a vyžádali si volnou ruku a veškerou možnou podporu.
  Prvním úkolem bylo zneškodnění nekromancerů, kteří z dálky a z úkrytů organizovali armádu nemrtvých. K tomu se skvěle hodili Elrendarští hraničáři.
  Když padl poslední z nekromantů k zemi, ukázal se i velitel armády nemrtvých, strašlivý rytíř smrti, se kterým svedli Elrendarští těžký boj a nakonec se jim podařilo jej porazit.
  Jednotky Argent Crusade pak vtrhly do města, aby se vypořádaly s každým dalším zbývajícím nemrtvým. Nakonec i nad Corin's Crossing zavlál prapor Krusády.

  Zpět v kapli pak Faelin Darksun konečně pomohl Isiel Snowdawn zbavit se nedobrovolného uvěznění v kouzle polymorfu. Než se však elfí mágové stačili více seznámit, Kaple se ocitla pod útokem dalšího voje Pohromy. Její obránci přitom dosud dleli v Corin's Crossing.
  Za pomoci zbylých Elrendarských byla Kaple nakonec ochráněna a spolu s nimi pak byla zpět dobyta další ze strážných věží, kterou v době bojů o Corin's Crossing stihl obsadit nekromant s řadou nemrtvých poskoků.

  Když konečně v Kapli nastal klid, trval jen chvilku. Před elfy shromážděnými na dvoře, kteří si sdělovali události posledních dnů, se náhle objevil údajně mrtvý zločinec: Valendis Kaer'menan, s čerstvými zprávami o ztracené Zirael Hawke.
  Prý se bývalá členka Elrendaru rozhodla využít útoku démonů na Sluneční Studnu jako zástěrky a získat pro svého pána Goriana de Ray vodu ze Studny, ne-li něco víc. Za jakým účelem, to jim unikalo, ale blaho elfů nebo Azerothu jím určitě nebylo.
  Nezbývalo, než opět vyrazit do akce... protože úder na Studnu právě začínal.  (Autoři textu: Eynor Sunhand-Astrae, Ceroth Sunhand)

  Sponsored content

  Re: Historie pevnosti Elrendar Keep

  Příspěvek pro Sponsored content


   Právě je Thu Jan 17, 2019 8:35 am