Fórum RP/PvE/PvP serveru Legenda


  Historie Sin´dorei

  Share
  avatar
  Blanch
  Admin

  Posts : 133
  Join date : 05. 09. 15
  Location : Quel´thalas

  Historie Sin´dorei

  Příspěvek pro Blanch za Tue Dec 08, 2015 12:29 am


  Předci Krvavých elfů a odtržení se od Kal´dorei


  Málokoho překvapí, že prapředci Krvavých elfů byli právě Noční elfové (Kal´dorei). Postupná proměna v Krvavé elfy započala přibližně před deseti tisíci lety jim vládla královna Azshara.

  Z této doby pochází první zmínky o Quel´dorei nebo také Urozených. Ti byli elitní skupinou Nočních elfů, sloužících královně. Ti společně s královnou Azsharou užívali Studnu Věčnosti jako prostředek pro praktikování magie. A na přání Azshary otevřeli sérii portálů a nechtěně tak přivedli Plamennou legii na Azeroth. Následky tohoto činu známe jako Válku Prastarých. Obrovská moc studny však roztrhla svět vedví a portál otevřený pro příchod Sargease byl uzavřen.

  Tento čin způsobil nelibost Nočních elfů vůči magii, kterou Urození využívali. Rozepře mezi Urozenými a zbytkem elfů vyústily po válce v nepokoje a demonstraci magické síly. Ohniskem sváru byl veřený výsměch Urozených vůči druidům, které nazývali zbabělci, protože odmítali používat magii tak, jako oni. Arcidruid Malfurion varoval vůdce Urozených Dath´Remara, že jakékoliv použití magie bude potrestáno smrtí (mohli ji používat velmi omezeně a bez přístupu k magické energii jezírka pod Nordrassilem). Přesto to Urození nevzdali a pokusili se přesvědčit elfy o zrušení tohoto zákazu. Vyvolali proto ohromnou ničivou bouři nad Ashenvale, ta se však vymkla jejich kontrole.

  Při této bouři přišlo mnoho elfů o život a druidi proto vyhnali Urozené ze zemí Kal´dorei jednou pro vždy. Dath´Remar a Urození však nad ztrátou domova netruchlili. Dokonce se jim ulevilo, že se zbavili svých příbuzných a bezstarostně nasedli do svých lodí. Nikdo z nich netušil, co je čeká za bouřlivými vodami Maelstormu, ale touha po získání území, které by mohli nazývat domovem a bezstarostně praktikovat magii, je poháněla kupředu.

  A tady máte malý spoiler o Sluneční studni: Před samotným zničením Studny Věčnosti byla její část uchována v magických lahvičkách  kým jiným než samotným Illidanem. Díky tomuto činu mohla později z esence ze Studny Věčnosti vzniknout Sluneční studna. Ale to bychom předbíhali...


  Hledání domova a založení Silvermoonu


  Cesta Urozených byla dlouhá a po mnoho let putovali po rozedraném světě, přičemž objevili spoustu tajemných míst a dnes již ztracených království, nikde však nezůstali dlouho. Žádné z těchto míst nesplňovalo jejich představy o novém domově. Toužili po místě, ze kterého by vyzařovala magická energie.

  Když se vylodili u břehů země, později známé jako království Lordaeron, věřili, že našli nový domov. Usídlili se ve vnitrozemí této oblasti, kde se rozprostíraly poklidné mokřiny (západní Tirsfal Glades). Místo ale mělo na elfy špatný vliv a mnoho Quel´dorei podlehlo šílenství. Jejich tvrzení, že je terorizuje jakési zlo, které spí pod zemí, se však nikdy nepodařilo prokázat. Elfové také cítili, jak bez Stromu Života chřadnou a stávají se smrtelnými, což zdejší nepříznivé podmínky jen podporovaly. Proto se rozhodli odejít i z tohoto místa a hledat svůj nový domov jinde.

  Jejich další pouť vedla přes hory Loadreonu, drsné a chladné místo, a jejich řady postupně řídly kvůli hladu a únavě. Přeživší elfové na sobě pozorovali fyzické změny. Jejich těla ztrácela na výšce a kůže nabývala světlejších odstínů.

  V horách Loadreonu narazili na kmeny primitivních lidí, ale především na kmen vychytralých lesních trollů Zul´Amanu.Ti se pro elfy stali téměř nepřekonatelnou překážkou. Dokázali zregenerovat ztracené končetiny, uzdravit bolestná fyzická zranění a svým barbarským chováním a zlobou vháněli strach do srdcí mnoha bojovníků.Elfové tušili, že cesta zpátky by je pravděpodobně stála život a proto se rozhodli postavit se trollům a projít jejich územím. Trollové neváhali vést těžké boje o udržení svých hranic. Elfové se postupně probíjeli trollí říší, ztráty na obou stranách však byly značné. Po dlouhém putování na sever začaly útoky trollů postupně ustávat a elfové objevili zemi velice podobnou Kalimdoru.

  Tuto zemi nazvali Quel´Thalas a s vizí toho, že vybudují mocnou říši, se usídlili na prosluněném místě. Netušili, že šlapou po pradávných ruinách posvátného trollího města. Proto také nečekali další útoky ze strany trollů, které byly daleko odhodlanější a krvelačnější než dříve. Svým počtem trollové kmene Amani navíc elfy dost převyšovali.Svůj nový domov však Urození bránili a použili proti trollům veškerou magii, dokonce i nastřádané esence Studny věčnosti. Díky tomu tomu troly porazili.

  Zůstali však obezřetní, neboť si byli vědomi varování Kal´dorei a cítili, že by užívání magie mohlo upoutat pozornost Plamenné Legie. Rozhodli se proto ukrýt Quel´Thalas pod ochrannou bariéru, která by jim umožnila používat magii bez obav. Na mnoha místech byly vztyčeny masivní runové kameny vytyčující hranici bariéry a sféry vlivu Quel´dorei. A protože stále cítili hlad po magické síle, vybudovali Sluneční Studnu. Nová studna neměla takovou sílu jako Studna Věčnosti, přesto byla obrovským zdrojem magie a moci.

  Quel´dorei postupem času vybudovali zářící město, které je dodnes proslulá překrásnými paláci, čistými ulicemi a kulturním bohatstvím. Vládou nad Quel´Thalasem i jeho hlavním městem Silvermoonem byla pověřena Rada Silvermoonu. Radu tvořilo sedm nejvyšších elfích Lordů a ti dohlíželi na bezpečí Quel´dorei a jejich říše. (Dath´Remaremanova pokrevní linie stále držela špetku politické moci, ale hlavní slovo měla Rada).

  Quel´Thalas se stal skrytou zemí kouzel, věčného jara a všudypřítomné magické energie měnící vše v jejím dosahu. Moc Sluneční studny měnila a ovlivňovala i samotné elfy, a to tak dlouho, dokud se magie nestala jejich součástí.


  A nakonec, zde je článek navíc k tomu, který sepsal Faelin:
  HISTORIE

   Právě je Wed Jan 16, 2019 3:27 pm