Fórum RP/PvE/PvP serveru Legenda


  Fel - (přednáška)

  Share
  avatar
  Blanch
  Admin

  Posts : 133
  Join date : 05. 09. 15
  Location : Quel´thalas

  Fel - (přednáška)

  Příspěvek pro Blanch za Mon Dec 07, 2015 11:55 pm

  Psáno pohledem Mgr. Elendiela Sunseekera(je autorem - přednáška IC):  Jelikož se tato "droga" objevuje v Silvermoonu stále častěji, rozhodl jsem se o ní něco napsat.

  Jednak proto, že hraní závislých elfů může vytvořit zábavu pro mnoho lidí a druhak proto, že většinou je ona závislost zahrána – vzhledem k charakteru felu jakožto drogy – poměrně špatně.

  Takže... čím začít. Co to vlastně ten fel je?


  V zásadě se jedná o formu magie v nejčistší formě, v jaké se vyskytuje přímo v Twisting nether. Je považována za špatnou především pro svůj korupční charakter, avšak také proto, že mágové, kteří ji užívají při kouzlení(místo arkány channelují fel) se na ni takřka okamžitě stávají závislí.

  Zakouzlení felového kouzla je popisováno jako čirá extáze, které se nemůže nic vyrovnat.
  Teď k tomu, jak felová magie ovlivňuje mágy, kteří ji praktikují. Z pozorování některých poměrně významných fel elfů(např. Fireheart, nebo Kael'thas) zjišťujeme, že felová magie způsobuje především pocit obrovské moci a neporazitelnosti( /y Yes! I am the god!) ...nutno podotknout, že mnohdy fel doopravdy obrovskou moc přináší.

  Další účinky jsou: vymizení logického myšlení, paranoia, obrovská hostilita a s tím souvísející agresivita, šílenství a pro slabší jedince i smrt v agóniích.

  Tohle je ale případ pouze mágů (černokněžníků), kteří využívají fel při kouzlení, což nás moc nezajímá. Co nás zajímá je hmotná podoba felu, která je mezi elfy mnohem rozšířenější.


  Z hmotných forem felu známe: felové krystaly, felový roztok a felový lektvar.


  Začnu felovým lektvarem, OOC známým spíše jako fel mana potion. Jedná se o jednoduchý vývar z manových lístků a vína nočních mur z údolí temného měsíce(Shadowmoon valley), co v zásadě nemá s felem moc společného(obsahuje stopy felu). Jeho účinky mohou být povzbudivé až omamující... v zásadě něco mezi rumem a kafem.

  Dále tu je felový krystal. Předpokládá se, že stejně jako se dá zkrystalizovat obyčejná mana, dá se zkrystalizovat i fel, avšak to nejspíše není tenhle případ, jelikož fel krystaly nějakým způsobem udržují kontakt s twisting nether. Bývá zelené barvy a většinou hoří stejnobarevným plamenem. Ty démonické oči, co na vás koukají, ať se na krystal díváte z jakékoliv strany ...nevím přesně, co to je. Nikdo to nejspíše neví... ale předpokládám, že to bude mít spojitost s tím, že fel pochází z twisting nether, který je defakto sídlem mnoha démonů(využívají jej při cestování např.).
  Jak se takový krystal dá využít? Fel z něj se do těla elfa nejspíše přenáší dotykem, nebo se také dá „vysávat“ pomocí magie. Účinky budu probírat později, jelikož jsou stejné jako u felového roztoku.

  Felový roztok... jde o nejsilnější hmotnou podobu felu. Jedná se o krystalizovaný fel rozpuštěný v nějakém rozpouštědle(o jehož charakteru nemám ani potuchy. Nejspíše to nebude obyčejná voda, ale jinak neexistuje způsob, jak zjistit, o jaké rozpouštědlo se jedná, ani zdali je polární, či nepolární). Důležité je, že se NEJEDNÁ o fel krystal(o kterém jsem psal výše) hozený do rozpouštědla, jelikož jak jsem psal již dříve, v onom případu se jedná spíše o krystal naplněný felem, nikoliv o fel samotný.
  Podstatné také je si uvědomit, že krystalický fel je záležitost velice mocná(a drahá) sama o sobě. Proto bývá namíchána s obyčejnou manou a podle toho v jakém poměru se určuje cena konečného produktu. (Neberte to tak, že třeba jen 10% roztok bude záležitost levná a přístupná i pro chudinu, ale dalo by se říct, že se bude dát sehnat snadněji, než roztok 50%. 100% roztok pak bude úplná rarita přístupná snad jenom pro nejvýše postavené elfy, nejbohatší elfy ...takže se podle toho zkust nějak zařídit, ať nemají všichni to nejlepší na trhu:-))


  Co se týče účinků...ve čtvrtém odstavci zhora, jsem popisoval účinky felové magie na mágy samotné. Bylo to především proto, že účinky felových krystalů a felových roztoků se od nich odvíjejí, ačkoliv jsou většinou slabší.
  Mezi účinky opět hraje prim pocit velké moci, avšak je nutno dodat, že obzvláště felové krystaly magickou moc opravdu zvyšují. Poté je tu opět ztrácení logického myšlení, paranoia...šílenství a bolestivá smrt by však nastat neměla.

  Něco jiného jsou abstinenční příznaky. Zatímco pro fel-mágy je šance, že nebudou moct kouzlit velice malá, šance pro obyčejného elfa, že nesežene potřebné množství felu(ve správné podobě) docela dost velká. (Zvláště když platí, že pokud jste zkusili dejme tomu 20% roztok a jste na suchu, tak vás obyčejný krystal, nebo slabší roztok neuspokojí).

  Abstinence se projevuje ze začátku krutými bolestmi, šílenstvím a nakonec zcela jistě bolestivou smrtí.

  Nuže, to bude vše. Doufám, že vám to pomůže při hraní elfa závislého na felu, a že si uvědomíte, že fel není jen tak obyčejná droga, a že závislost na ní nemůžete hrát jako závislost na drogách typu heroin, nebo pervitin.

   Právě je Wed Jan 16, 2019 3:25 pm