Fórum RP/PvE/PvP serveru Legenda


  Jména Sin´dorei

  Share
  avatar
  Blanch
  Admin

  Posts : 133
  Join date : 05. 09. 15
  Location : Quel´thalas

  Jména Sin´dorei

  Příspěvek pro Blanch za Mon Dec 07, 2015 10:14 pm


  Spousta rodových jmen Vznešených elfů je odvozena od pradávné spojitosti s přírodou, podobně jako je tomu u elfů Nočních a obsahují slova jako: breeze, storm, wind apod.

  Naopak na rozdíl od Nočních elfů(jejichž jména často obsahují: moon, night, shadow, star) je ve jménech Vznešených elfů patrná spojitost se sluncem – obsahují: bright, dawn, day, light, morning, sun.

  Další typická slova v elfských rodových jménech jsou: blade, fire, gold, hawk, reaver, silver, singer, song, spear, weaver, wing a další.

  V době, kdy si Vznešení elfové začali říkat Krvaví, rovněž někteří z nich přijali nová jména obsahující slovo blood. Některá jména mohou též naznačovat zaměření svého nositele, např. hawk a wing bývá typické pro rangery, fire a weaver pro mágy, blood a light pro paladiny apod.

  Příklady: Bloodsworn, Bloodwrath, Brightblade, Brightsong, Brightstar, Brightsun, Brightwing, Dawnblade, Dawnbreeze, Dawnrose, Dawnsinger, Dawnstar, Firestar, Goldenlight, Lightrend, Lightwing, Morningsun, Silverblade, Silverhawk, Spearsong, Sunblade, Sunchaser, Sunreaver, Sunsorrow, Sunstrider, Sunstriker, Sunsworn, Swiftwind, Windrunner.

   Právě je Wed Jan 16, 2019 3:24 pm