Fórum RP/PvE/PvP serveru Legenda


  Vztah elfů k ostatním rasám

  Share
  avatar
  Blanch
  Admin

  Posts : 133
  Join date : 05. 09. 15
  Location : Quel´thalas

  Vztah elfů k ostatním rasám

  Příspěvek pro Blanch za Mon Dec 07, 2015 9:52 pm

  Při roleplay dříve nebo později narazíte na zmínku o jiných rasách Azerothu, či na hráče, kteří za ně hrají. Můžete samozřejmě improvizovat nebo si upravit vztah vaší postavy k rase podle jejího charakteru a zkušeností. Ale dříve než začnete, je třeba vědět, jak tyto rasy vnímají elfové obecně.

  A nenechte se zmást. Elfové jsou velice inteligentní bytosti schopné přetvářky. Proto vždy přemýšlejí dopředu, zda budou mít z rozhovoru nebo spolupráce s cizincem užitek. A pokud ano, nezáleží na tom, že se jim ona bytost nelíbí nebo dokonce hnusí. Sin´dorei jednoduše dokážou se sebezapřením spolupracovat i s tím, koho nemají příliš v lásce. A to tak, že si protějšek jejich nelibosti obvykle ani nevšimne. Jsou-li ale mezi svými, dávají své sympatie a antipatie veřejně najevo.


  Horda  Většina Krvavých elfů je velmi xenofobní. Prožité utrpení, selhání a tragická minulost je naučila nedůvěře a pohrdání. Příslušníci Hordy se od elfů obvykle dočkají jen opovržení. Elfové vnímají orky, trolly a taureny za polozvířecí bestie.

  Trolly vnímali elfové odpradávna jako své nepřátele. Vzájemná nevraživost jde stranou většinou jen při diplomatických setkáních. Tato nesnášenlivost byla v minulosti ještě podpořena chytáním elfů a pojídáním jejich uší i těl (RP info z Czechdreamu). Trollové kmene Darkspear se však této libůstky vzdali a tak nic nebrání náhodné spolupráci těchto dvou národů.

  Někteří starší orkové mohou s elfy soucítit, protože sami kdysi prožili posedlost po démonické síle. Sin´dorei však většinou vidí v orcích zbabělce. Nemají je příliš v lásce, protože ač měli být v očích elfů orkové dost silní na to, aby ovládali démonické síly, nezvládli to a upadli pod nadvládu démonů. Přesto si elfové váží typické orčí cti. A mnozí tuto vlastnost často a rádi zneužívají.

  Taureni jsou pro elfy stále velkou neznámou. Do styku přišli až se spojenectvím Hordy. Většina elfů vnímá taureny pravděpodobně jako národ, který se narodil, aby žil v míru, nikoho neobtěžoval a poté svými ostatky pohnojil Matku Zemi. Jinými slovy jsou k neškodným taurenům velmi lhostejní. Taureni naopak poměrně často kritizují to, jak elfí magie přetváří přírodu.

  Nejbližšími spojenci jsou pro elfy Opuštění (rasa nemrtvý). Sdílí totiž společné cíle, kterými jsou pomsta Arthasovi a Pohromě. Elfové si zajisté všímají odpudivého vzhledu, pachu a nevhodných projevů Opuštěných. Je to pro ně ale malé zlo a navzdory tomu vnímají Forsakeny jako nejinteligentnější ze svých spojenců.


  Aliance  Národy Aliance se vřelých objetí také nedočkají. Elfové se cítí zrazeni a opuštěni, a proto se lidé, gnomové a trpaslíci mohou dočkat pouze opovržení a hořké nenávisti. Rasy Aliance nejsou v této studené válce pro Sin´dorei nic jiného než nepřátelé. Sama Aliance představuje vše, co elfové na světě nenávidí.

  Kal´dorei, noční elfové, nejsou kupodivu jejich úhlavními nepřáteli. Sdílejí toti společný původ a i přes značné rozdíly jsou si tyto rasy stále blízké. Elfové jsou totiž velice hrdým národem. Na druhou stranu noční elfové nemají vůbec žádné pochopení pro posedlost po moci a magii. Krvavý elf se u nich proto málokdy dočká vlídného přijetí. Připomínání minulosti sblížení těchto národů také nepomáhá.

  Pro Draenei jsou Krvaví elfové úhlavní nepřátelé. Právě elfové je totiž vyhnali z Tempest Keep a poškodili Exodar natolik, že havaroval na Azerothu.

  Ostatní rasy jsou nenáviděny už jen pro pouhou příslušnost k Alianci. Přítel mého nepřítele je můj nepřítel.  Ostatní  Goblini jsou jedinými obchodníky, kteří prodávají elfům zboží bez předsudků. Alianční nebo hordský obchodník totiž často elfovi své zboží ani neukáže. A pokud ano, automaticky navýší cenu. Elfové vnímají gobliny jako drzé, malé bytosti. A elfky se jim pro jistotu už zdálky vyhýbají.

  Kříženci jsou samostatnou kapitolou. Krvavému elfovi se obvykle takový tvor hnusí. U této zvláštní skupiny ale vyvstává otázka "kdo s kým?". Což je pro konečný názor elfa velice důležité.

  Můžeme se setkat s křížencem různých ras. Například ork+troll, tauren+trpaslík (v případě, že je to geneticky možné. Ale vzhledem k zamotanému blizz lore raději ani nezjišťuji). Na tyto křížence pohlíží Krvavý elf s despektem. Zaujetí pro tohoto tvora je asi takové, jako by se spářila zvířata různých druhů a vyvedla mladé.
  Daleko větší problém nastává v okamžiku, kdy je křížencem potomek Sin´dorei a příslušníka jiné rasy. Takový tvor nemá podle elfa na světě co dělat. Už jen pomyšlení na spojení elfa/elfky s jiným druhem přivádí slabší povahy k mrákotám. Pro elfy je to nechutné, nevhodné a často neestetické. Rodiče potomka jsou často zavrženi a na samotné dítě bývá pohlíženo s nenávistí. Degenerace rasy je nepřípustná.


  Ostatní elfové  Otázka Scyers (elfové, kteří následovali Kael´Thase do Outlandu, ale pod vedením Voern´thala zradili Illidana a připojili se k Naaru ze Shatthratu. Víra v Naaru jim pomáhá bojovat s posedlostí po magii) je v elfích kruzích často diskutována. Někteří s nimi sympatizují. Jiní naopak ne protože stále zůstávají v zemích Outlandu. Určitě v nich ale nevidí své nepřátele, protoe se odvrátili od zrádného prince.

  Naproti tomu na armády prince Kael´Thase pohlížejí jako na zrádce a nepřátele. Jsou zde zahrnuti i Felblood elfové.

  Wretcheti jsou elfy vnímáni různě. Někteří s nimi soucítí a rádi by jim pomohli od jejich trápení a vyléčili je. Jiným se naopak hnusí a nedokážou si představit, jak může Krvavý elf klesnout tak hluboko a stát se něčím tak odporným.  Děkujeme Auroře za vynikající podklad k článku a omlouváme se Emeraldovi, máme tě rádi.

   Právě je Wed Jan 16, 2019 3:24 pm