Fórum RP/PvE/PvP serveru Legenda


  Koreny krve/ Roots of blood

  Share
  avatar
  Altash

  Posts : 25
  Join date : 10. 11. 15
  Age : 30
  Location : Frankurt am Main Deutschalnd

  Koreny krve/ Roots of blood

  Příspěvek pro Altash za Tue Nov 24, 2015 11:36 am

  male info na zaciatok:
  Pri 8 kapitole som sa rozhodol pisat po anglicky a prekladaju my do cestiny dobrobolnici

  Odohrava sa priblizne 8 rokov po Prvni z poslednych

  Kapitola I.:
  Temná noc halila krajinu pod svůj tmavě modrý plášť. Husté mraky nad Alterackýmy vrchy bránily měsíčnímu světlu a kraj se topil v husté tmě. Chlad se plazil při zemi a hledal nic netušící oběti. Jediná světla v kraji byla ze svíček ospalých věsničanů. Avšak daleko na severu hned pod úpatím Alteraku bylo světla i tepla na rozdávání. Osamělý domek na nábřeží jezera stál v plamenech, které osvěcovaly celé údolí. Žár roztápěl zmrzlé kapky rosy v trávě. Zvuk pohlcující ticho bylo přerušováno hlasitým praskáním drevěné stavby. Nedaleko domku plameny olizovaly nohy čtyřem postavám, nehybně ležímcí na zádech. Jejich oči byly zavřené a ústa zahalená šátkem. Každá z postav měla hlubokou řeznou ránu, přesně mířenou na životně důležité orgány. Náhle zadunělo hlasité prasknutí a z domku vyšlehly plameny vysoko k nebi. Silná záře osvítila pátou postavu, která dění sledovala ze stínu nedalekých stromů. Štíhlá postava si na ochranu před září překryla oči rukou. Po chvilce ji však znovu zahalila modrá temnota noci. Střecha domku se po chvíli zřítila a záblesk světla znovu osvítil okolí, avšak postava už pod stromem nebyla.

  Od nočního požáru přešlo několik dní než se zpráva o něm dostala i do Tarren Millu.

  "Dům shořel do základů ale to prý nezabilo ty bandity. Každý z nich byl zabit jediným přesným řezem," nahlas mluvil jeden z obyvatel v místní hodpodě.

  "Proč o tom vůbec mluvíme? Nemáš lepší téma než místní drby?" unaveně k němu zdvihl oči jeho přísedící.

  "To nejsou drby, jsem slyšel dokonce dva strážný, jak se baví o tom, že ty bandity nekdo zabil břitvou," řekl první s ohrnutým nosem.

  "Každý druhý den naletíš na nějakou ptákovinu. Čtyři muži byli zabiti břitvou. Slyšíš se vůbec?" kroutil přísedící hlavou.

  "Na zlatý zub mýho dědy ti přísahám, že jsem to tak slyšel!" bušil se první do hrudi.

  "Vždyť tvůj děda zemřel před dvaceti lety," řekl přísedící se zdvihnutým obočím.

  "A proto mám jeho zub teď já," řekl se širokým úsměvem první, "hmm ať je to jakkoli, na jednu stranu jsem rád, že nás jich zbavili, ale na druhou stranu... Může to být i někdo

  horší. Když si vezmeš... ti banditi nebyli amatéři je to již nekolik let, co byli hledáni... a ti, co je zabili, nepřišli ani pro odměnu. Co když je přišli jen nahradit."

  "A co když odměnu chtěli, ale velitel stráže jim za prvé nevěřil, protože jedna osoba to nemohla udělat? Za druhé byl chamtivý a odměnu si chtěl nechat pro sebe a podal hlašení, že ti banditi byli zabiti jeho muži?" ozval se dívčí hlas opodál.

  Oba muži se ohlédli za hlasem a spatřili postavu nižšího vzrůstu, sedící opodál, jak pokojně jí polévku. I když bylo horko, postava měla oblečený černý plášť a kápě ji zakrývala tvář.

  "Slyšel jsem něco o tom, že velitel stráže je zkorumpovanej, ale vždy jsem to bral jako nepravdivou pomluvu," řekl první z mužů.

  "Nikdy se vám nezdalo divné, že i když ti banditi zabili lidi, nebyla vyslaná ani jedna hlídka na cesty, kde nejčasteji loupili?" zeptal se dívčí hlas.

  "Těď když to říkate....," muži koukli jeden na druhého, "nevzpomínám si, že by na tu cestu byla někdy vyslána hlídka."

  "A jako kdyby to nestačilo, velitel se cítí ohrožen tím, že někdo přišel na to, že se spolčoval s badity a tu osobu chce za každou cenu odstranit," řekl dívčí hlas.


  V té chvíli se dveře hospody rozletěly dokořán a dovnitř napochodovali tři vojáci.

  "Osobo v černém plášti, zatýkam vás za čtyřnásobnou vraždu a vyhožování veliteli stáže!" řekl rázně jeden z vojáků. Pohledy všech v hospodě skákaly z vojáků na postavu v plášti.

  "Než půjdem, můžu alespoň dojíst polívku? Od včera jsem nic nejedla," hlas dívky prolomil ticho, které následovalo příchod stráží. Očividně zaražení odpovědí, vojáci jako kdyby nenacházeli slov. Po chvíli však jeden z nich procitl, přistoupil k postavě zezadu a natáhl ruku po jejím plašti. Jeho ruka se však sevřela naprázdno. K překvapení všech osoba v plášti teď sedela pod pultem a dále v klidu jedla polévku. Voják, viditelně podrážděn jejím chováním, tasil meč a namířil ho na postavu.

  "Vstávej osobo!" přikázal rázně.

  Postava v plášti právě dojedla poslední lžíci polévky, postavila se, misku položila na pult, slušně poděkovala hospodskému a otočila se k vojákovi. Vzrůstem mu nedosáhovala ani k rameni.

  To, co se stalo pak, nikdo z přítomných nečekal. Rychlým přískokem se postava v plášti dostala přímo před vojáka, úderem do lokte a zápěstí mu vzala meč. Kopnutím ze zadu do kolene ho poslala na kolena, a pak ho poslala do světa snů uderem jílce jeho vlastního meče. Voják ještě nedopadl na zem a ona postava už stála u jeho spoločníků, kteří právě tasili meče. Z pod pláště se vynořila noha v zelených nohavicích a dřív, než jeden z vojáků tasil meč, silným kopem mu meč zarazila zpátky do pochvy, a hned na to ho na chvíli znehybnila úderem dlaní ze spodu do brady. Druhý voják už stihl vytasit meč, ale na nízkou postavu to nestačilo. Rychlým přískokem se mu ocitla u těla a za použití jeho vlastní ruky jako pomůcky vymrštila nohy do vzduchu a kopla vojáka do hlavy až jeho helma zazvonila. Za pomoci gravitace a vlastního momentu hybnosti složila vojáka k zemi.

  Kápě jí padla dolů a z pod ní se vynořily krátké zlaté vlasy a smaragdově zelené oči. Dívka vypadala tak na čtrnáct, ale její oči byly starší. Oba muži, pořád stojíc u pultu, naráz polkli. Krásná dívka se ani nezdála být z tohoto světa. Ještě jednou se ohlédla po vojácích ležících na zemi a vyrazila ke dveřím. Muži se rozběhli za ní, ale než doběhli ven, už bylo po všem. Na zemi leželi další tři vojáci v bezvědomí a dívka nebyla k nalezení.

  "Tak kdybych tohle neviděl na vlastní oči," řekl druhý muž, "pokládal bych to za další tvoji ptákovinu."

  "Tak vidíš," plácnul ho první po zádech, "nekteré z mých "ptákovin" jsou docela skutečné. A teď pojď dopít pívo, nebo bude teplé."

  Ješte ten den byly vyvěšeny plakáty s podobou dívky po městě s nápisem: "Odměna živá 1000 zlatých, mrtvá 5000 zlatých".
  Kapitola II.:
  Od Nayelina výstupu v hospodě uplynuly přesně dva dny a dvě noci. Zesílené hlídky dávaly najevo, že ji konečně lidé začali brát vážně. Sedíc na jedné z nespočetných střech Tarren Millu se usmívala dolů. Nikoho totiž ani nenapadlo, že od toho incidentu neopustila město. Nayeli si přešla rukou po krátkych zlatých vlasech. Pak si oprášila zelené nohavice, urovnala běloučkou košili, povzdecha si, a pak si lehla na hromádku plakátů, co té noci nasbírala. Silně ji zakručelo v břiše. Poslední, co jedla, bylo pár jablek, co se ji podařilo ukrást na trhu. Zlatovlasá dívka si zakryla tvář rukou. Hned, jak zavřela, oči se ji vybavil elf s ostrými rysy tváře a modrými vlasy. Už to budou tři roky, co ho naposledy viděla. Mladá elfka si vzpomněla, jak ji přivedl do Hinterlands. Tam na ně už čekala Mihewi, která ji pak učila magii.

  Nayeli se natočila na stranu a sáhla po meči v pochvě, který ležel opodál. Kousek ho povytáhla a sledovala čepel. Stříbrná rukojeť a čepel s modrým nádechem jakoby tancovaly v slunečním světle. Nayeli se postavila, jeden a půl ruční meč upevnila na záda. Přes sebe i meč přehodila plášť. Rukama si přešla po uších a ty se zmenšily na normální, lidské. Následně si rukou přešla i po tváři a ta okamžite zestárla, ješte zatřásla hlavou a její vlasy změnily barvu ze zlaté na šedou. Už to nebyla mladá dívka ale paní ve vyšším věku. S hbitostí veverky slezla ze střechy do uličky. Když se otočila, uvědomila si, že ji vidí nekolik ušmudlaných dětí. Nayeli se na ně mile usmála a přiložila si prst k ústum, sáhla do kapsy a každému z dětí dala po jedné stříbrné minci. Děti se na ni zeširoka usmály a ona kulhavým krokem zašla za roh. Procházejíc ulicemi nepřitahovala žádnou pozornost. Dokonce se jí jeden z vojáku zeptal, jestli nepotřebuje pomoci.

  "Nevíte, kde najdu toho velitele?" zeptala se změněným hlasem a vytáhla plakát zpod pláště. Ochotný voják ji nejen nasměroval, ale i osbně doprovodil na velitelství městské stráže.

  "Děkuji ti synku," děkovala Nayeli a mněla co dělat aby nevybuchla smíchy, "kéž by můj vnuk Altash byl alespoň z polovice tak hodný jako ty."

  Voják zrudnul, pozdravil a odkráčel zpátky na hlídku.

  Na velitelství bylo plno vojáků, nekteří se vraceli z hídek, jiní zase jen vyráželi, další psali hlášení a někteří měli právě asi přestávku.

  Rázným klepáním někdo ohlašoval svůj příchod do velitelovy pracovny.

  "Vstupte," řekl velitel nezaujatým tónem a dále se přehraboval v dokumentech. Pracovna by nebyla ničím vyjimečná, kdyby okno na severní stěně nebylo rozbité. Do místnosti vstoupil voják ve zbroji a zasalutoval.

  "Pane, přišla jedna stařenka a říká, že má informace o té dívce, co hledáme."

  "Proč mi to hlásíte, vojáku? Znáte postup... Vyslechnout, kategorizovat, ověřit věrohodnost, vyslat hlídku," zamračil se na vojáka.

  "Pane, ta paní říká, že ty informace podá jen vám osobně," odpovědel voják.

  Velitel překvapeně zvednul obočí, po chvilce ticha pak řekl: "Přivedte ji tedy."

  Voják znovu zasalutoval a zmizel ve dveřích. Po chvíli se znovu objevil se stařenkou a ta se rozhlížela na všechy strany. Zdálo se, že jí vše kolem fascinuje. Velitel ji pečlivě sledoval.

  "Tedy paní," promluvil na ni, "prý máte informace o hledané osobě."

  "Ano?" optala sa stařenka zmateně, "nejsi ty jeden z mých vnuků? Adam... Jakže to bylo? Ah ano, Adam Toostupid?"

  "Ne paní," Velitel provrátil oči, "Kapitán Richard Evan Oldwood. Velitel Tarrenmillské stráže."

  Stařenka k nemu přistoupila a upjatě na nej koukala.

  "Tedy ty informace paní!" zopakoval podráždeně.

  "Ach ano, informace. No ... Ta dívka je poblíž."

  "Poblíž? Můžete být konkrétnejší?"

  "Blíže, než si myslíte?" dodala stařenka.

  Velitel na ní zaujatě koukl. V te chvíli se před ním blýsklo neco modravého. Iluze pominula a před kapitánem stála Nayeli ve své podobě s lidskýma ušima. Na velitelově tváři se objevil široký úsměv, když spatřil Nayelino zmatení. Úder, co ho měl smtelně zranit, vykryl velitel dýkou.

  Zhluboka se nadechl a zařval:

  "Poplách!"

  Nayeli uskočila dozadu a znovu sekla po veliteli, ten však útok znovu vykryl dýkou.

  "Jsi talentovaná, škoda jen, že toho víš více, než je zdrávo," řekl a zaútočil na dívku dýkou.

  Nayeli měla co dělat, aby vykryla útoky, nebo se jim vyhla. Po chvilce se ve dveřich objevili i vojáci a Nayeli byla zahnaná do koutu pracovny. Její oči běhaly od útočníka po místnosti, aby našly sebemenší náznak možnosti, jak prchnout.

  "Okno!" proběhlo ji hlavou.

  Dlouho nezahálela, odrazila poslední útok, prosmýkla se kapitánovi mezi nohama, chytla se parapetu a vyšvihla se oknem ven. Hned, jak doskočila na zem, ucítila ostrou bolest v levé ruce. Přímo zpod ramene se jí z rány asi šest palců dlouhé valil proud krve. Zlatovlasá divka vrátila meč do pochvy, a priložila na ránu pravou ruku.

  "Oheň," zašeptala tiše a její zuby se okamžitě secvakly bolestí.

  Nayeli potřásla hlavou a dala se do běhu, protože zpoza rohu se už za ní valili vojáci s kapitánem v čele. Bylo jí jasné, že kapitána podcenila.

  Honička pokračovala do severního lesa. Pronásledované psy a celé od krve ji nezbývalo nic jiného, než jít hlouběji do lesa.

  Najednou stíny v lese zhoustly a vítr ustal. I když bylo poledne, neviděla na deset kroků před sebe. Šustění listí ustalo a ptáci přestali zpívat, jen sem tam bylo slyšet stěkot psa.

  Nayeli se zastavila a opřela se o strom, pak pomalu skouzla dolů a posadila se do mechu. Zespodu košile odtrhla pás látky a obvázala si levou ruku. Najednou se její pohyb zastavil a jeji uši sebou cukly.

  Dívka vyskočila na nohy a zpod plášte tasila modravý meč. Před ní se ze stínů vynořili tři psi tahnoucí za sebou kapitána.

  Když spatril zlatovlasou dívku, koutky jeho úst se roztáhly do širokého úsměvu.

  "Trhej!" Vykřikl nečekaně, a pustil psy.

  Nayeli zaujala bojový postoj zády ke stromu a byla připravená bojovat. Náhle vzadu uslyšela prasknout větev. Dřive, než se stačila ohlédnout, spoza ní se oddělil velký stín, jediným skokem ji přeskočil a dopadl přímo před psy.
  Kapitola III.:
  Stínové zvíře mělo v kohoutku kolem šesti stop, psi proti němu vypadaly jako štěnata. Nervózně na něj štekali.

  Okolím se neslo hluboké vrčení, které se dalo i cítit. Kapitánův úsměv také zmizel. Po chvíli vrčení se psi konečně odhodlali a zaútočili, avšak boj to byl kráktý. Černé zvíře chytilo jednoho ze psů a hodilo ho proti nedalekému stromu. Smrtelné zakvílení zarezonovalo lesem a poslalo ostatní psy na útěk.

  Černé zvíře se teď zaměřilo na kapitána. Stín se odrazil zadníma nohama a doslova přiletěl ke kapitánovi. Jeho tlama se však zacvakla jen nad chráničem předloktí, ale bylo slyšet hlasité prasknutí. Kapitan připraven s taseným mečem se ohnal po zvířeti, ale jeho úder nikdy nedopadl. Jeho pohled sklouzl dolů, mezi přední nohy zvířete.

  Tam spatřil zlatovasou dívku s modravým mečem v rukou. Jeho čepel procházela mírně nalevo od středu jeho hrudí. Nayeli vytáhla meč a otřela z nej krev do své košile a vrátila ho do pochvy na zádech.

  Les se znovu naplnil světlem a začal vát teplý vánek. Nayeli se opřela o černé zvíře a pohladila jej po srsti.

  "Díky, Sami," řekla tiše a zvíře k ní otočilo hlavu. Byl to velký černý vlk, dokonce i jeho oči byly černé. Vlk si lehl na zem a Nayeli se na něj vytáhla. S Nayeli na zádech se pak postavil a vykročil směrem na východ.

  Tys vyrostl," Nayeli poznamenala, "co jsem tě posledně videla, nebyl jsi větší než ti psi," řekla s úsměvem. Vlk jen odfrkl a kráčel dál.

  Po chvilce se mezi stromy vynořila postava v modrých šatech. Její bílé vlasy se třpytily v paprscích odpoledního slunce.

  "Víš, že i když nejsi moje dcera, beru tě tak a klidne ti mohu naplácat na holou, holčicko," řekla bělovlasá elfka nazlobeně, jakmile přisli blíž.

  "Co bys dělala, kdyby tě Samael nenašel, ha?" opřela si ruce v bok.

  "Omlouvam se, Shando," řekla Nayeli se sklopeným zrakem, "nečekala jsem, že narazím na človeka, který je lepší než já."

  "A pravě proto si skoro přišla o život. Teorie a praxe je jedna věc, ale nejvíce záleží na zkušenostech a ty získáme jen časem, obezřetností a poznáním vlastných hranic," povzdechla si elfka.

  "Máš před sebou ješte dlouhou cestu než se co jen přiblížíš zkušeným šermířům a kouzelníkům. Takováhle zkratka te může hodně rychle připravit o život, Nayeli," řekla elka starostlivě a ladným pohybem se vyšvihla za Nayeli na hřbet vlka.

  "Omlouvam se, Shando." zopakovala zlatovlasá dívka. Elfka kolem ní ovinula ruce a zezadu ji políbila na hlavu.

  "Mihewi?"

  "Hmm?"

  "Proč nepřišel taky?"

  "Víš, že tě nechce rozmazlovat, a poslal ti odvoz, tak si nestěžuj," řekla Mihewi s úsměvem.

  "Nerad dává najevo, že mu na někom záleží, ale někdy to dělá dost špatně. Po těch letech sis uz určite všimla. Nejdříve jsem si myslela, že je bez emocí, nebo mu je to prostě jedno, ale čím déle jsem ho znala, tím více jsem se o něm dozvědela a tím více ho dokázala pochopit. Říkala jsem ti, že znal mého starého otce?"

  Nayeli zakroutila hlavou.

  "No... můj starý otec mi říkal, že za mlada byl pořádný rebel. Vadila mu pravilda a autorita a proto chtěl být nejlepším šermířem ze všech. Taky poctivě trénoval, ale v očích starších byl pořád jen dítě. Mohlo mu být jen šedesát, když se prvně potkal s Malanorem.

  Bylo to v jednom z přístavů Quel'thalas. Malanore přijel lodí ze severu a chtěl se ubytovat v místním hostinci. Mému starému otci hned padl do očí meč, co měl Malanore u sebe. Podle něj silní si mohli dělat, co chtěli, a slabí mohli jen přihlížet. Tedy první, co ho napadlo, bylo, že ten meč prostě tomu slepci ukradne.

  Vyčkal do noci, a pak se vplýžil do Malanoreho pokoje. Tehdy byl Malanore ješte více nemilosrdný. Když se můj starý otec dotkl toho meče, ztratil vědomí. Když se vzbudil, visel hlavou dolů v tom samém pokoji, byl nahý a Malanore byl pryč. Poté co se mu konečně podařilo se osvobodit, vyhledal Malanoreho a vyzval ho na souboj o ten meč. Pět zlomených žeber, jedna ruka zlomená, druhá vykloubená, levá noha zlomená a to Malanore nevytáhl zbraň. Prostě ho zmlátil. Možná to začalo už tehdy, co můj rod trochu obměkčil Malanoreho.

  Po souboji spolu vedli dlouhý rozhovor a na naléhání mého starého otce ho Malanore nakonec vzal do učení."

  Zatím, co mluvili, vlk tiše kráčel lesem na východ, než narazil na pohoří. Odtud šel chvíli na jih, a pak, když mu to pohoří dovolilo, znovu na východ. Nakonec narazil na průsmyk a vydal se směrem na sever. Pomalá cesta trvala několik hodin.

  "Jak jste mě vůbec našli?" zeptala se Nayeli.

  "No, původně sme jeli naslepo do Tarren Millu. Zmínila jsi, že budeš v okolí. Jak sme šli lesem, Samael zachytil tvůj pach a našel tě," odpověděla bělovlasá elfka a pohladila černěho vlka.

  Pomalu se schylovalo k noci. Jakmile vstoupili do Hinterlands, Nayeli se zhluboka nadechla a rozhlédla. Koutkem oka spatřila něco bílého, ale když se ohlédla, už to tam nebylo.

  Listy stromů tancovaly ve večerní písni chladného vetru. Asi do hodiny dorazili k domku u hor na jihu Hinterlands. Díky úplňku mesíce nebyla viditelnost skoro vůbec omezená. Malý dům z hlíny byl obehnán zeleninovou zahradou. Zralé ovoce na stromech hlásalo období sklizně. Před domkem stál elf s dlouhými modrými vlasy a přetahoval se s červeným raptorem o velkou kost. Elf mněl oblečenou dlouhou zeleno-hnědou koženou róbu a oči převázané černou páskou. Když byli asi na čtyřicet kroků od něj, vlk náhle zastavil a lehl si do trávy.

  "A je to tu zas," povzdechla si Mihewi a spolu s Nayeli sesedly z vlka a ten se začal tiše plížit k domku.

  "Co to dělá?" překvapeně se zeptala Nayeli.

  "Podle Malanoreho se snaži získat dominantní postavení ve smečce."

  "Vždyť cestují jen dva, ne?"

  "I dva členové mohou tvořit smečku," odpovědela bělovlasá elfka. Nayeli si přešla rukama po uších a ty se změnily na elfí, zatřásla hlavou ze strany na stranu a koukla se směrem k domku.
  Kapitola IV.:
  Černé stíny nočního světa si hrály mimo dosah měsíčního světla. Mezi ně se pomalu plížil i mladý vlk. Mihewi a Nayeli tiše sledovaly jeho počínání. Zkušeně se plazil v trávě až na několik kroků od elfa. Tady chvíli držel pozici a pak vyskočil ze svého úkrytu směrem na elfa. V stejné chvíli elf dovedl, za pomoci veliké kosti, raptora vlkovi do cesty. Vlk se ve vzduchu srazil s raptorem a byl odhozen na pár stop. Raptor si přestal hrát a koukal z elfa na vlka, pak ale znovu hravě chňapnul po kosti. Vlk se postavil na nohy a otřásl se, pak se kouknul na elfa a zavrčel. K překvapení elfek, které už byly na cestě k domku, elf zavrčel zpátky na vlka. Raptor znovu přestal tahat kost a koukal z elfa na vlka. Navzájem na sebe vrčeli dobrou minutu. Přerušil je až raptor který do elfa šťouchnul tak silně, že elf ztratil rovnováhu. Raptor si pak sebral kost a šel s ní za domek.
  "Anu belore dela'na, quel Altash." Nayeli pozdravila elfa vstávajícího ze země. Elf zastříhal ušima a zdvihnul hlavu k zlatovlasé dívce. Přes oči mněl převázaný šátek sivé barvy.
  "Elune adore, quel Nayeli Sungazer." Zněla odpověď od slepého elfa. Altash pak vstal a otočil se k domku. Nayeli tuhle chvíli využila, zezadu ho objala a hlavou mu jemně udeřila do zad.
  "Tři jara, tři léta, dva podzimy a dvě zimy... kde ses flákal, zmetku?"
  Po chvíli ticha ji Altash beze slova pohladil po rukou, na což ho Nayeli pustila. Pak se navečeřeli a šli spát. Té noci se Nayeli zdál znovu jeden z těch hezkých snů. Normálně je mívala každý večer, od kdy byla s Altashem, dokud znovu neodešel. Pak je mívala jen občas, když byla smutná nebo měla pocit úzkosti. Tentokrát znovu lítala vysoko v oblacích nad stromy a horami Azerothu. Při tom všem si vzpomněla na to, co ji téhož dne říkala Mihewi. Napadlo ji, že vlastně ani neví,  jak Altash poznal Mihewi. Věděla, že ji střetnul ještě moc mladou, ale jak a za jakých okolností...? Scenérie lesu a hor náhle zmizela. Snový svět se ponořil to temnoty, ale Nayeli mala pořád stejný pocit jako při létání.
  "Tohle pořád není můj sen." Proběhlo jí hlavou. Najednou se svět naplnil odstíny modré. Tráva stromy dokonce i země jako by byly nakreslené jemnými tahy slabými odstíny modrého světla. Po chvilce si Nayeli uvědomila, že aniž by otočila hlavu, viděla do stran a dokonce i za sebe, jako kdyby prostě cítila co tam je. Trvalo ji dobrou chvíli, než se vůbec zorientovala. Nayeli seděla na levhartovi z modrého světla, který běžel krajinou. Pevně se ho držela jednou rukou za srst a jako by uměla číst každý jeho pohyb. Na zádech ji svítilo světlo ve formě úzkého jeden a půl ručního meče a v druhé ruce držela malé světýlko. Světýlko bylo silně modré barvy a mělo tvar malé holčičky. Scenérie se opět náhle změnila. Nayeli se teď ocitla v okrouhlé místnosti. Po stranách bylo mnoho dveří z různých materiálů. Mladá elfka koukla nahoru. Dřevo, ocel, měď, stříbro, žula, některé dokonce vypadaly, že je tvoří nějaká kapalina. Dveře po obvodu se vrstvily do pater a patra mizela nahoře v temnotě. Zvláštní bylo, že ke dveřím nevedli žádné schody. Nayeli se otočila a uviděla otevřené dřevěné dveře se scenerií, kde před chvílí byla. Ještě jednou nakoukla dovnitř, a pak dveře zavřela. Následně zkusila otevřít ocelové dveře hned vedle. Nayeli stiskla kliku a zatlačila, ale těžké dveře se ani nehnuly, až když se zapřela celou silou, dveře se pootevřely. Ze skulinky se okamžitě vyvalila pára a ticho místnosti přetnul ženský řev tak ohlušující, že Nayeli pustila kliku a zacpala si uši. Mučivé ječení ani na chvilku neutichalo. Nečekaně se zpoza Nayeli natáhla ruka z modrého světla a dveře zavřela. Opět nastalo ticho. Elfka si pustila uši a pomalu se otočila. Před sebou uviděla malý orb z modrého světla. Po ruce co dveře zavřela, nebylo ani stopy. Orb se vznášel ve výši jejích očí a Nayeli mněla nepříjemný pocit že si ji ta věc prohlíží. Najednou se její hruď naplnila teplem jako poté když ji Altash pohladil po vlasech. Nayeli sebrala odvahu a pokusila se orbu dotknout. Jakmile se však elfka natáhla jeho směrem, orb se o stejnou vzdálenost vzdálil.
  "Co jsi zač?" Zeptala se spíše pro sebe, ale dostala i odpověď.
  "Správce." Zaznělo šeptem z každé strany. Elfka zastříhala ušima.
  "Kde to jsem?"
  "Někde, kde nemáš co dělat." Ozval se hlas klidným tónem. Dříve než stihla něco říct, modrá koule přiletěla k ní a dotkla se jejího čela. Věž zmizela a místo toho se Nayeli ocitla venku, na trávě. Nad její hlavou svítily hvězdy a oba měsíce.
  "Jsi ještě tady?" Zeptala se nahlas.
  "Jsem." Uslyšela znovu šeptem z každé strany, ale nikoho neviděla. Najednou ucítila, jako by ji někdo pohladil po hlavě, a jemné šustění ze strany. Když se otočila, byla tam modrá koule. Pak si všimla něčeho ještě divnějšího. I když se orb vznášel ve vzduchu, tráva pod ním byla uležená, jako by tam někdo seděl.
  "Tohle není tvá pravá forma." Řekla podezřívavě.
  "Tohle je svět myšlenek a snů. Tvoje hlava se snaží zpracovat to, co vidíš nejlépe, jak to jde, protože tady ani ty ani nikdo jiný nemá fyzickou podobu. Můžeš se na mě dívat roky, desetiletí i staletí a pořád budu jen orb, protože ačkoli se na mě díváš, nevidíš mě. Tvoje hlava neumí dát tvar tomu, co tvé oči vidí, proto si vybrala jednoduší tvar.
  "Mluvíš stejně komplikovaně jako Altash." Podotkla.
  "Ale je to divné, i když jsme jinde, pořád mám pocit, že ten sen je stejný. Ať to bylo to lítáni v oblacích, nebo ten modrý svět." Řekla a zahleděla se na hvězdy. "Kde jsme vlastně teď? Zdá se my to tady povědomé."
  "Na místě, kde sedíš, v skutečném světě spíš."
  Kapitola V.:
  Nayeli se probudila do pozdního rána, sama překvapena jak dlouho spala. Lehká bílá košile odkrývala její pravé rameno. Jemnými doteky prstů si přešla po pěti jizvách, které přerušovaly hladkost její bělavé kůže. Její oči se zaleskly a pohled se změnil na nepřítomný.  Z venku se ozval známý štěkot a vrátil mladou elfku do přítomnosti. Ohlédla se. Postel Mihewi byla prázdná a ustlaná a na stolku byl krajíc chleba a džbánek.  Nayeli se protáhla jako kočka a převlékla se. Po tom, co se najedla, vyšla ven. Mihewi sbírala ovoce ze stromu, raptor se válel na sluníčku sledován Samaelem ze stínu. Altash nebyl k nalezení. Bělovlasá elfka ji spatřila a usmála se. Po letech společného žití se stala více než jen její učitelkou, byla její nejlepší kamarádka ale také něco jako máma. Nayeli úsměv opětovala a připojila se ke sbírání.

  „Tedy?“ Mihewi přerušila mlčení. „Co jsi provedla tentokrát?“

  Nayeli jen omluvně sklonila pohled.

  „Naposledy sis musela odříznout vlasy, abys utekla, teď skoro odřízli něco jiného. Nevím, jak dlouho v tom chceš ještě pokračovat, ale jestli nezačneš používat více toto!“ Mihewi ji šťouchla prstem do čela. „Bojím se, že ztratím svojí studentku.“ Povzdechla si. Nayeli jen mlčky hleděla do země.

  „Jaká je nejsilnější zbraň mága?!“ Zeptala se Mihewi vážným tónem.

  „Mysl.“ Řekla Nayeli tiše, skoro až šeptem.

  „Přesně. Tedy jestli ji nebudeš používat častěji a budeš se vrhat do nepromyšlených věcí, dopadne to hůř než pár modřinami a řeznými ranami.“ Tentokrát ji Mihewi píchla prsem do levé ruky a Nayeli sebou cukla.

  „Asi ti bude zapotřebí lekce s Malanorem.“ Řekla Mihewi jako by to měl být trest, ale na tváři zlatovlasé elfky se objevil úsměv.

  „Buď si nepamatuješ jeho lekce jako já… anebo jste se ještě nedostali tak daleko.“  Bělovlasá elfka zdvihla obočí.

  Zbytek dopoledne strávily sběrem ovoce a obstaráváním zahrádky. Odpoledne dostala Nayeli za úkol číst knihu o magii a Mihewi prala. Nayeli se stále divila nad tím, že Mihwei dělá skoro všechny věci ručně. Nejednou při hodinách magie Mihewi ukázala něco, co Nayeli doposud považovala za nemožné. Ale vždy, když se Mihewi zeptala, proč všechno nedělá jen magií, Mihewi jen řekla:

  „Když se naučíš zpívat, přestaneš od té chvíle mluvit a budeš všechno jen zpívat?“

  Bylo už několik hodin po obědě, když se Altash vynořil z lesa. První kdo reagoval, byl Samael, který se postavil a odkráčel do lesa hodnou chvíli před tím, než vůbec Altashe zahlédly, jen aby přišel zpátky po jeho boku.

  Po té co se najedl, vyslýchal Nayeli, co dělala v Taren Millu. Po pravdě, Nayeli některé věci Mihewi neřekla, nebo neřekla celou pravdu, ale nikdy jí nelhala a Mihewi byla spokojená, neuvědomujíc si svou nevědomost. Naopak Altash, i když se snažila něco skrýt, nebo neříct, ji vždy zaskočil přesně mířenou otázkou, jako by tam sám byl s ní. Nayeli dost rychle zjistila, že i kdyby chtěla lhát, neměla by šanci. Altash vypadal celou dobou zamyšleně, ale nepřerušil její vyprávění. Po čase se už naučila číst jeho náladu i s jeho páskou přes oči. Po tom, co ji Altash vyslechl, jeho čelo se svraštilo a jeho tvář vypadala trochu rozzlobeně. Altash zůstal tiše, jako kdyby nenacházel správná slova, nebo pořád přemýšlel co říct. Nayeli si uvědomovala, že její počínání nebylo zrovna šikovné a bylo hodně jiných možností, jak to mohla řešit, ale byla připravena hájit své konání. Nedočkala se však ani kárání, ani pochvaly, ani diskuze, nebo trestu. Altash prostě odfrknul přes nozdry, postavil se a vyšel ven. Nayeli zůstala v mírném šoku, žádná reakce byla horší než špatná. Hlavou se ji začala honit všechna možné vysvětlení Altashovy reakce.

  Přešlo pár minut, Nayeli zatřásla hlavou a probudila se ze svého transu. Její kroky směrovaly ven. Její oči se rychle rozhlédly po okolí hledajíce modrovlasého elfa.  Její oči bloudily hodnou chvíli, než zaslechla kvílení a její oči padly na černého vlka snažícího se vydrápat na strom. Nayeli zdvihla pohled a na stromě, na jedné z nižších silných větví, seděl Altash.  Povzdechla si, přišla pod strom, pohladila Samaela a svižně jako veverka se vyšplhala na strom a přisedla si. Vypadal unaveně. Od doby, co ho poznala, do teď ho ještě neviděla spát a byla si jistá, že nespal ani včera. Altash nehybně seděl na široké větvi a nebýt pásky na očích, koukal by se hluboko do lesa. Chvíli ho sledovala, několikrát dokonce otevřela pusu, jak by chtěla něco říct, ale potom si to rozmyslela. Pak se pokusila o něco, co začala trénovat s Mihewi po té, co Altash posledně odešel. Zhluboka se nadechla, uvolnila a její mysl se pomalu pohnula k elfovi. Nevěděla co čekat, ale i přesto se o to chtěla pokusit. Když trénovala s Mihewi, ta jí nechala část své mysli otevřenou, ale podstatná část byla chráněná kamennou stěnou. Tu a tam se ji pokusila „odtlačit“, ale stěna se nehnula ani o palec. Nayeli byla myslí na dotek od Altashovy, pomalu zkoušela vodu. Soustředěně a pomalu se její mysl dotkla jeho. Zlatovlasá elfka čekala odpor, vzdor, ochranu, ale ve chvíli, když se dotkla jeho mysli, měla pocit, že spadla do sirupu. Nayeli zatajila dech a snažila se uniknout, ale těžká lepkavá masa ji nechtěla pustit, dokonce ji začala tahat hlouběji a hlouběji. Když si uvědomila, že ztratila kontrolu nad svým tělem, začala panikařit. Avšak čím více se bránila a trhala, tím více ji to pohlcovalo. V tom ji něco popadlo a vytrhlo z lepkavého objetí. Nayeli se vrátila ke smyslům a dokonce se odtáhla od Altashe ke kmeni. Rychle lapala po dechu.

  Než Nayeli zklidnila své dýchání, uplynula hodná chvíle. I tak její srdce pořád silně bušilo. Světlo se tlačilo mezi listí a dopadalo na Altashovou tvář.  Altash seděl pořád nehybně na větvi a vypadal, že si ani neuvědomoval, že se něco stalo. Hluboko v hrudi jí zůstal pocit prázdnoty.
  Kapitola VI.:
  Nayeli se otřásla. Po tom, co nechala Altashe na větvi a slezla dolů, jí po zádech přešel mráz už asi třikrát. Pořád zmatená tím, co se stalo, zamířila do domku.

  Přítmí teplé místnosti uklidňovalo její myšlenky. Mihewi seděla na jedné ze stoliček a vyšívala kousek bílé látky.

  „Jsi v pořádku?“ Mihewi se zeptala překvapeně, jakmile ji uzřela. Nayeli se koukla na bělovlasou elfku a pak do kovového talíře, který visel na stěně u vchodu. Její tvář byla bledá a oční bělma protkaná jemnými červenými nitkami. Rukama si přešla po tváři.

  „Chtěla jsem se dotknout Altashovi mysli a…“ Nayeli se zasekla v půlce věty, když její oči dopadly na Mihewi. Bělovlasá elfka vypadala, jako by zapomněla dýchat. Její výraz byl rychle nahrazen panikou. Mihewi doslova vystřelila z křesla, vysypala vyšívací nitě, které předtím měla na klíně. Vzala tvář zlatovlasé dívky do obou rukou a koukla se jí do očí.

  „Nikdy … nikdy se o to nepokoušej bez jeho svolení.“  Bez mrkání se koukala na Nayeli, která byla jejím chováním vyvedená z míry. Nasucho polkla. Nayeli otevřela pusu, ale dříve, než něco řekla, Mihewi zopakovala:

  „Nikdy!“ a její očí se zaryly hluboko do Nayelina nitra. Na to zlatovlasá elfka jen beze slova přikývla.

  Nayeli pomohla posbírat nitě i vyšívání a přiložila do krbu. Z domku vyšla až po delší době, oblečená v zelených šatech, pod kterými měla lehké kožené brnění. Po tom, co se rozhlédla, zjistila, že Altash už na větvi nebyl. Samael spal na slunci a raptor na něm měl položenou hlavu a taky mhouřil oči. Nayeli se rozhodla provětrat. Vydala se přes les k nejbližší cestě asi tří míle od domku. Cesta jí trvala přes dvě hodiny a to si dala více na čas než obvykle. Před tím než se dostala na cestu, změnila za pomoci iluzorní magie svůj vzhled na lidskou dívku. Jemný vítr zvedal prach na cestě směrující ze severu na jih. I tady v lese byla cesta vyježděná, jediný kousek zeleně byl pás trávy, který se táhl prostředkem po celé její délce. Prašná cesta byla využívána jako obchodní trasa mezi lidmi z Arathoru a trpaslíky z Aerie Peak.  Vinula se přes les, pak se členila a vedla i do samotného Stromu. Za den po ní projelo i několik karavan či osamocených vozů. Jenže, jak se zdálo, právě teď neměla Nayeli moc štěstí. Rozhodla se kráčet na jih. Avšak neušla ani pár metrů, když spatřila dým dál na jihu nad stromy. Nebylo to nic zvláštního, jelikož tahle část cesty nebyla osídlená, karavany často zastavovaly nedaleko ní, aby se utábořily. I přesto měla nepříjemný pocit. Dýmu bylo až moc na jeden oheň. Rychlostí srnky přiběhla k zdroji za pár minut a ukryla se do stínu.

  Před ní ležely tři převrácené vozy. Jeden z nich byl v plamenech, ostatní dva měly bílé plachty s občasnými pásy a kapky rudé.  Ve středu ještě pořád hořel oheň s převráceným kotlíkem a na zemi ležely napůl rozestavené stany. Nayeli napočítala sedm těl, než ji přerušilo prasknutí z opačné strany zničeného tábořiště. Postava muže oblečeného v lehkém koženém brnění s kápí přehozenou přes hlavu, pomalými kroky přecházela do středu tábořiště. Nayeli v něm rychle rozpoznala Altashe. Ulehčilo se jí, když poznala známou osobu, už se chtěla postavit, ale v okamžiku ji přerušil divoký řev. Proti Altashovi z lesa vyběhli dva muži v těžkém koženém brnění, s tasenými meči. Nayeli se automaticky stáhla zpátky, zčásti z překvapení, z části ze zvídavosti. Byli to přeci pouze dva muži a ona zatím Altashe neviděla pořádně bojovat. To, co se pak odehrálo, se pro ni stalo zklamáním i důvodem k zamyšlení.

  První z mužů máchnul po Altashovi mečem. Elf v kápi se vyhnul meči do levé strany tak efektivně, že meč byl jen pár centimetrů od jeho ramene. Altash pak pravou rukou chytil muže zápěstí a levou mu vrazil do lokte. Ruka muže se nepřirozeně prohnula a muž zařval ještě víc, než předtím. Altash mu následně vytáhl meč z ruky, otočil ho čepelí proti muži a zarazil po jílec do jeho krku. Muž přestal řvát a klesl na kolena, a pak nehybně na zem, jako pytel brambor. To už u Altashe stál druhý muž. Tomu se také Altash vyhnul doleva a chytil ho za pravé zápěstí, ale levou ruku mu ovinul okolo krku a nasměroval ho k Nayeli. Do mužovy hrudi se v okamžiku zabodly dva šípy. Vše se odehrálo v rámci chvíle. Ale oči Nayeli zachytili i ten nejmenší detail, hned věděla, co dělat. Rychle se rozhlédla a spatřila oba lučištníky sedící ve větvích. Jako veverka vylezla na strom prvního lučištníka. Než si uvědomil co se děje Nayeli mu vytáhla dýku z pochvy a podřízla hrdlo. Rychle se otočila k druhému, ale ten napínal znovu luk se založeným šípem a pak pustil tětivu. Nayeli se zhoupla do strany, ale šíp ji škrábl na rameni. Zlatovlasá elfka využila točivý moment svého uhýbání a mrštila po lučištníkovi dýku. Muž na větvi se jí vyhnul, ale ztratil rovnováhu a spadnul dolů. Nayeli hodila letmý pohled směrem k Altashovi, jen aby spatřila, jak muži, kterého držel, zlomil vaz a následně se rozběhl do lesa. Nayelin pohled klesl k lučištníkovi dole. Muž ležel bezvládně na zemi a z pod jeho hlavy tekl malý potůček rudé.

  „Tak to je vopruz.“ proběhlo jí hlavou a povzdechla si. Následně slezla dolů a odtáhla jednoho po druhém do tábořiště. Těla položila jedno vedle druhého a začala vyrovnávat i ostatní. Když se Altash vynořil z lesa, táhl za sebou tři těla svázaná opasky. Z pravého ramene mu trčela dřevěná střela z kuše.
  Kapitola VII.:


  Zlatovlasá elfka začala procházet věci karavany. Látky, koření, jídlo, stále nenacházela žádné masti, ani léčivé rostliny. Natrhala tedy pár látek na obvazy a otočila se k Altashovi. Modrovlasý elf už seděl
  u ohniště, těla banditů, která dotáhl, ležela nedaleko něj, jejich ruce a nohy svázané. Nayeli přešla k němu.

  „Masti ani bylinky jsem nenašla, byli to obchodníci s látkami a kořením. Zkusím se ohlédnout po okolí…” Řekla. Altash beze slova přikývl a hodil do ohniště čepel jednoho z mečů. Jiskry vyskočily z rozdmýchaných oharků do vzduchu.  Nayeli se rozhlédla po okolí, a pak její pohled padl znovu na Altashe. Najít náhodně léčivé bylinky v lese nebylo moc pravděpodobné. Zakroutila hlavou a přistoupila ještě blíž k elfovi. Střela z kuše mu vstoupila zepředu do ramene asi dva palce pod klíční kostí, to špatné na tom bylo, že neprošla skrz.  Altash se natáhl po opeření střely.

  „Já to udělám.“ Řekla Nayeli a odstrčila jeho ruce. Chvilku střelu zkoumala, pak ji chytila oběma rukama a zlomila napůl. Elf sebou škubl bolestí. Z jeho ramene zůstal trčet kus dlouhý tak čtyři palce. Nayeli pak jeho róbu rozvázala vepředu a stáhla z jeho ramene. Rána nekrvácela moc, takže žádná větší tepna nebyla porušena, ale i tak to nevypadalo dobře.

  „Budu ji muset vytáhnout, nemůžu ji prorazit skrz.“ Povzdechla si. Pozice střely silně naznačovala, že to, co ji zastavilo, byla vnitřní strana Altashovy lopatky. Nayeli se znovu ohlédla, hledala něco dost ostrého a malého na rozšíření vstupního otvoru.

  „Uděláme to v až v domku.“ Řekl Altash a levou rukou si vytáhl róbu zpět na rameno. Elf pak vzal rozžhavený meč z ohniště a otočil se k tělům banditů, které dotáhl z lesa. Chvíli se zastavil a zdálo se, že je studuje i přes pásku, co měl přes oči. Pak přistoupil k jednomu, rozřízl mu nohavici a rozžhavenou čepel mu přiložil na vnitřní stranu stehna. Tělo na zemi se zacukalo bolestí, jeho či se otevřely a muž vykřikl do ticha.

  „Ještě je naživu.“ Proběhlo Nayeli hlavou. Altash odtáhl meč. Muž na zemi se zmateně začal rozhlížet, nakonec jeho pohled skončil na Altashovi.

  „Světlo mě ochraňuj před stvůrami z temnot…” muž začal tiše zaříkávat, ale Altash no přerušil doruda rozžhavenou čepelí.

  „Když se modlíš, tak alespoň začni od začátku.“ Procedil skrze zuby a položil pak meč znovu do ohně. Nayeli tiše sledovala dění.

  „Mám ti pomoci?… Světlo, veď mne, aby mohl být nástrojem míru…” Řekl Altash suchým tónem a zvedl obočí. „Můžeš být rád, že je tvůj bůh buď ignorant, nebo není vševědoucí.“  
  Pohled muže se po Altashových slovech skoro zabodl do modrovlasého elfa.

  „Za tvé zločiny vůči vlastní rase, víře ale hlavně vůči lidskosti všeobecně, svěřuji tvůj osud do rukou těch, kterým jsi ublížil nejvíce.“ Řekl Altash a otočil hlavu ze strany na stranu, jako by se rozhlížel. „… ale jelikož jsem poslední, komu jsi ublížil, a ostatní jsou buď po smrti, nebo nepřítomní, vybírám pro tebe trest nejvyšší.“ Altash znovu vytáhl meč z ohniště a zdvihl ho nad hlavu.

  „Počkej, můžu být užitečný, mám spoustu informací…” muž se snažil Altashe přemluvit, “můžu ti říct… ne můžu ti ukázat, kde máme skrýši, a dát ti zlato, co jsme nakradli!“ Altash jeho slova ignoroval a spustil meč dolů a ten pomalu nabíral v jeho rukách rychlost.

  „Když mně přivedeš zpátky, můj velitel, lord Sadžek, se ti odmění!“ vykřikl muž a meč se zastavil nad jeho hrdlem. Altash chvíli vypadal dost překvapeně.
  Od hořícího vozu se ozvalo hlasité prasknutí, dřevěná konstrukce se poddala žáru, co ji olizoval.
  Po chvíli ticha promluvil.

  „Lžeš.“ Řekl Altash téměř šeptem. I když byl výraz jeho tváře neutrální, Nayeli při pohledu na něj přeběhl mráz po zádech. Znovu dostala stejný pocit, jako měla po obědě. Zlatovlasá dívka udělala automaticky krok zpět od Altashe. Něco temného, chladného a … hlubokého? Ano hlubokého… se dotklo její mysli. Nayeli se okamžitě uzavřela, ale pořád cítila, jak to něco přechází kolem ní a pomalu ji obklopuje jako mlha. Muž na zemi se ze začátku usmíval, ale pak jeho úsměv zamrzl a jeho oči se široce otevřely. Nayeli okamžitě poznala ten výraz, i když ho sama nikdy neviděla.

  „Muž bez jakéhokoli tréninku podlehl té černé mlze snadno.“ Prolítlo jí hlavou. Po chvilce muž přestal dýchat a mlha v okamžiku zmizela. Nayeli pohlédla na Altashe a polkla naprázdno. Po všech těch letech, co ho znala, z něj nikdy neměla strach… až do teď. Modrovlasý elf chvíli jen stál na místě bez pohybu, pak sebou jeho dlouhé uši cukly. Uši  Nayeli, i když zdánlivě lidské, to zachytily také. Jemné fňukání se ozývalo asi tak patnáct stop za nimi. Otočila se a její oči se rozběhly po okolí. Zdrojem byl malý hoch asi tak deset let starý, stojící za jedním z převrácených vozů. Jeho malé hnědé oči, se skleněným pohledem, těkaly kolem. Nayeli rychle přešla vzdálenost mezi nimi a zakryla mu tak výhled na mrtvoly a Altashe. Zlatovlasá dívka natočila hocha od těl, poklekla a vzala ho do náruče. Chvíli vzdoroval, ale po chvilce už jí fňukal do ramene. Nayeli viděla Altashe, jak se sehnul pro meč, co předtím upustil, a zabodl ho jinému banditovi, kterého také dotáhl z lesa, do krku. Ozvalo se tiché kloktání, a pak znovu ticho, přerušované občasným praskáním ohniště a hořícího vozu. Altash se potom otočil k tělům obchodníků a hodnou chvíli je sledoval, vypadalo to, že chce něco říci. Jenže když otevřel pusu, z jeho úst vyšla slova v řeči, kterou neznala.

  „Óíkh gvehn-nehn nah vah-nahth ah nah dín.

  Aho óíkh gvehn-nehn nah ring-irn ahm-bar hen.

  Boh nide bain gvahn-nah-thar,

  Boh kóél bahn fear-í-thah.

  Boh nire gbahn-nah-thakh.“

  Altash pronesl ta slova s jemnou pomalou melodií v hlase.


  Naposledy upravil Altash dne Tue Nov 24, 2015 11:50 am, celkově upraveno 1 krát
  avatar
  Altash

  Posts : 25
  Join date : 10. 11. 15
  Age : 30
  Location : Frankurt am Main Deutschalnd

  Re: Koreny krve/ Roots of blood

  Příspěvek pro Altash za Tue Nov 24, 2015 11:38 am  Naposledy upravil Altash dne Sun Nov 05, 2017 8:21 pm, celkově upraveno 4 krát
  avatar
  Altash

  Posts : 25
  Join date : 10. 11. 15
  Age : 30
  Location : Frankurt am Main Deutschalnd

  Re: Koreny krve/ Roots of blood

  Příspěvek pro Altash za Tue Nov 24, 2015 11:40 am

  Cesky
  Kapitola VIII.:
  „To bylo překrásné.“ Řekla Nayeli s knedlíkem v krku. Nasucho polkla a odhrnula tak pramínek vlasů z obličeje, elegantně tak překryla utírání slz.

  „Co to bylo?“ Zeptala se, teď už normálním hlasem.

  „Modlitba za mrtvé.“ Altash tiše odpověděl, bez zájmu to dále rozebírat. Nayeli se podívala na chlapce, který byl stále v její náruči, a usmála se. Jeho lesklé oči vypadaly prázdné a lhostejné.

  „Co s ním?“ Zeptala se. „Určitě bychom ho neopustili tady, v divočině.“ Podívala se na modro-vlasého elfa a viděla jak si s tou myšlenkou pohrává.

  „Hej!“ Vykřikla. Altash sebou trhnul. „Ani na to nemysli!“

  „Přestaň ječet.“ Altash na ni zavrčel a třel si dlouhé ucho dlaní.

  „Co tedy s ním?“ Nayeli se znovu zeptala. „Mohli bychom ho vzít do nejbližší vesnice, tou je...“

  „Tarren Mill.“ Altash dokončil její větu.

  „To je skoro půldenní cesta.“ Povzdychla si zlatovlasá dívka. Koukla se nahoru, začínalo se stmívat. Dokonce i s jejím elfím zrakem by ta cesta v noci nebyla jednoduchá. Altash svraštil čelo, pak přiložil dva prsty ke rtům a zahvízdal vysokým tónem. Nayeli se usmála, věděla, co to znamená. S chlapcem se přesunula blíž k ohništi a posadila se zády k tělům s chlapcem v klíně. Pokoušela se ho utěšit, ale věděla, že moc nezmůže. I přesto že byl chlapec zdánlivě bez zranění, jeho jizvy byli hluboké, a jediný lék na tento typ zranění byl jen čas sám. Uplynula asi půl hodina, než z lesa vyběhl veliký stín vlka. Na zádech mu volně visel postroj s brašnou na každé straně. Určitě do něj vlezl sám. Jazyk visel zvířeti z tlamy a se svýma temnýma, oheň-odrážejícíma očima se rozhlédlo po tábořišti. Vypadalo spíše jako pes hledající svého pána, než divoká šelma, kterou mělo být. Jeho pohled skočil z Nayeli k chlapci, a pak na Altashe. Oba se postavili.

  „Jdi domů, děvče. Já ho vezmu.“ Řekl Altash, rukou přivolal Samaela a současně kráčel k Nayeli. Samael k němu poslušně doklusal. Altash upevnil opasky na postroji. Nayeli využila šanci, vyskočila Samaelovi na záda a začala se přehrabovat v brašnách. Vytáhla hrst bylin, pečlivě vybrala jednu, a pak přiskočila ke chlapci.

  „Sněz to.“ Řekla podávajíc bylinky chlapci. Nevěděla, jestli to bylo ze strachu, důvěry nebo prostě automatická reakce, ale chlapec vzal bylinky a začal je žvýkat.

  „Co jsi mu dala?“ Zeptal se Altash.

  „Nějaké sedativum.“ Odpověděla. Altash přikývnul.

  Trvalo jen několik minut, než si chlapec promnul oči vyčerpáním. Altash se vyhoupl na záda černé šelmy a Nayeli mu podala chlapce. Samael se otočil a vydal dolů po cestě.

  Byla už tma, když se Nayeli vrátila k domku. Jemné blikající světélko zářilo přes okna a měsíční světlo dopadalo na střechu. Po otevření dveří našla Mihewi spát v jednom u křesel u krbu, knihu položenou na jejím bílém nočním oděvu. Tiše za sebou zavřela, aby udržela chladný vzduch venku. Něco dobře zavonělo. U krbu stál kotlík guláše. Nayeli se mile usmála. Byl to uklidňující pohled a rychle zahnal hrůzy dne. Vzala deku a opatrně se ji pokusila přehodit přes bělovlasou elfku. Ke svému překvapení potkala její pohled a Mihewi se mile a jemně usmála.

  „Takže vrabec přiletěl nakonec zpátky domů.“ Řekla nonšalantně. I když bylo Nayeli 26 let, Mihewi s ní jednala tak, jak Nayeli vypadala, jako děcko sotva starší 13 let. I když to bylo frustrující, většinu času ji za to stejně milovala. Podle elfích standardů byla stále ještě dítě. Sama často zapomínala, že bělovlasá elfí slečna před ní nebyla jen mateřská postava v jejím životě, ale také mocný mág, kterého i Altash nazýval géniem arkanické magie. A i když vypadala na 26, byla mnohem starší. Například Mihewi pamatovala Thaloka ještě jako štěně a on se dožil více než 150 let. Tato skutečnost občas nutila Nayeli se zamýšlet nad tím, jak ona sama musí vypadat v očích lidí.

  „Ano, jsem doma.“ Řekla Nayeli s úsměvem, a pak její pohled padl na podlahu. „Další karavana byla dnes zmasakrována.“ Řekla skoro šeptem. Mihewi se napřímila na židli a veškerá únava z jejího obličeje se vypařila.

  „Myslela jsem, že to přestane s těmi třemi, které jsi našla předtím.“ Řekla Mihewi s povzdechem.

  „ Také jsem si to myslela, ale vypadá to, že jich je ještě více, než těch sedm co jsme zabili dnes.“ Řekla Nayeli a její oči se setkali s Mihewinými. „Altash tam byl taky.“ Dodala okamžitě při pohledu na vrásky objevující se na čele starší ženy. Nayeli si přitáhla židli vedle Mihewi, sedla si, zvedla nohy nahoru a objala si kolena.

  „Dostal...“ Mihewi začala větu, pak se zastavila a povzdechla si. „...z nich nějaké informace?“

  Nayeli se na ni podívala a viděla, že Mihewi je dobře obeznámená s s Altashovím způsobem získávání informací. Její pohled znovu klesl na podlahu.

  „Jen jedno jméno, Lord Sajek.“ Povzdechla si. „Pak se zlomil, nebo co, a...“ Nayeli byla přerušena tichým zajíknutím a podívala se na Mihewi. Elfka si zakrývala pusu a její oči, její oči vypadaly jako by křičely v naprosté hrůze.

  „To není možné.“ Řekla Mihewi po krátké chvíli ticha přes ruku na ústech. Pak se podívala Nayeli hluboko do očí.

  „Jsi v pořádku?“ Zeptala se Mihewi. Překvapila tím zlatovlasou dívku otázkou, kterou chtěla položit sama.

  „Chtěla jsem se tě zeptat na to samé. Co je s tím jménem? Altashova reakce byla skoro stejná.“ Nayeli se zeptala.

  „Řekni mi, co přesně se stalo po tom, co Altash slyšel to jméno.“ Naléhala Mihewi.

  „No, Altash ho nazval lhářem a z jeho tváře zmizel jakýkoli výraz. Pohled na jeho obličej mne děsil. Vypadal tak... prázdný.“ Nayeli se rozpomínala krok za krokem na city a pocity z té události. „ Najednou jsem cítila chlad, jako by padala mlha, i když na mne svítilo slunce. Vzpomínám si, že jsem uzavřela svou mysl, i když nevím proč. Ta věc, ta mlha mě ignorovala, ale cítila jsem to kolem sebe, pomalu se rozpínala do všech směrů. Divné je, že mi to připadalo stejné, jako když sem se dnes chtěla dotknout Altashovi mysli.“ Po zádech ji přešel máz při vzpomínce na ten pocit. „Chtěla jsem se tě předtím zeptat, proč to nemám zkoušet znovu?“

  Mihewi se zhluboka nadechla.

  „Taky jsem to přežila, ale tehdy jsem byla starší než ty, a měla více zkušeností. Jak to jednoduše vysvětlit?“ poklepala si na spánek. „Pamatuješ, jak trénujeme mysl? Když se snažíš rozšířit svou mysl a dotknout se mé.“ Nayeli přikývla. „Uvnitř mám bariéry, aby ses nedostala hlouběji, ale v určitém okamžiku budeš dost silná na to, abys je prolomila a dostala se tak k mým vzpomínkám a v konečném důsledku i ke mně. Altash je jiný, on tyhle bariéry nepotřebuje.“

  „Nebojí, se že se mu někdo dostane do mysli?“

  „Nemusí se bát, protože… no, jak to vysvětlit, představ si, že mysl je knihovna a každá vzpomínka je kniha bez popisku. Když se dostaneš do něčí mysli, vstupuješ do jeho knihovny, vybíráš knihy, přečteš si je, a pak se vrátíš. S každou novou vzpomínkou a zkušeností dostane knihovna novou knihu. Takže, nakonec je moje knihovna větší než tvoje… a Altashova ... no.“ Mihewi odbočila na chvíli ve svém monologu. „Můj dědeček mi kdysi řekl, že v době, kdy se setkal prvně s Altashem, Altash byl už prastarý, dokonce i podle elfích měřítek. Můj dědeček si myslel, že Malanore byl jedním z Kaldorei, předchůdců našeho lidu, takže to by ho dělalo nejméně deset tisíc let starým. A teď si představ, jak veliká jeho knihovna musí být.“ Obě utichly.

  „Byla by jako oceán knih.“ Nayeli přerušila ticho.

  „Bez průvodce by ses ztratila, co více, zapomněla bys, kdo jsi. Čas v mysli není konstantní, myslíme rychle nebo pomalu, ale stejně jako se ve snu sekunda se může stát rokem, minuta desetiletím, hodina celým životem, a pak...“ Mihewi začala větu a Nayeli ji dokončila

  „...tělo bez duše pohasne a uvadne.“

  „Ale co to jméno?!“ Nayeli změnila téma. „Proč by ho tak zlomilo?“

  „Lord Sajek, je jméno, které si dal můj otec.“ Řekla Mihewi.
  Kapitola IX.:
  "Myslela jsem, že při zmínce o tvém otci budeš šťastnější," řekla Nayeli pořád objímajíc svá kolena.

  "No… náš vztah byl vždycky… komplikovaný, z té větší části proto, že ho můj dědeček považoval za mrtvého," řekla Mihewi klidným tónem.

  "Mrtvého?" zeptala se krátkovlasá dívka, zmateně.

  "Měla bych začít od začátku," Mihewi se s povzdechem postavila, vzala konvici, naplnila ji vodou a zavěsila ji nad ohniště. Pak se znovu usadila.

  "Po pravdě, nikdy jsem nepoznala svého otce, ani svou matku. Terrian a Luviana Sunhawk, tak zněla jejich jména. Vše, co o nich vím, jsem se dozvěděla od dědečka. Sunhawkovi nebyli nikdy starou nebo prestižní rodinou. Jak jsem již říkala, dědeček žil většinou sám pro sebe. Když potkal Malanoreho, bylo to v pravý čas, jak sám rád říkával, Malanore do něj vtloukl rozum. Poté, a po letech sebezdokonalování, se dokonce stal kapitánem stráží u jednoho z bohatých rodů v Silvermoon. Oženil se a měl tři syny, z nichž byl Terrian nejmladší, a dvě dcery. Řekl mi, že můj otec byl talentovaný arkanista a že takhle poznal i Luvianu z rodu Morningrise. Neuvěřila bys tomu, ale byla jeho učitelkou. Dědeček miloval vyprávění o těch časech. Rozdíl v jejich věku byl značný, ale to neodradilo Terriana od jeho pokusů. Dvořil se Luvianě, i když ho jasně odmítla, ale on se nevzdal. Dědeček říkal, že mu trvalo přes dvě dekády, než mu Luviana podlehla," řekla Mihewi s úsměvem na tváři, "na chvíli žili spokojeně a v míru. Dědeček vyprávěl, že změna se v otci projevila pomalu. Malé změny, které vyplavaly na povrch, třeba když se mračil nad věcmi, které si předtím užíval, nebo že se čas od času odloučil od ostatních a byl raději sám. Dědeček vždy věřil ve své děti a Terrian nebyl výjimkou. I po tom, co si dědeček přál smrt svého syna, v určitém směru to chtěl jen pro Terrianovo vlastní dobro, aby ho zbavil utrpení. Tyhle věci mi vysvětloval, jako kdyby mě to chtěl donutit pochopit, jako kdyby potřeboval, abych pochopila, že to tehdy musel udělat. Tenkrát mi to nevadilo a trvalo mi roky, než jsem porozuměla. Byla jsem tehdy jen dítě, které tak jako tak neznalo své rodiče. Jako by mi vyprávěl o cizincích. Teď vím, že doufal v mé odpuštění," Mihewi si povzdechla. Postavila se a přinesla dva pohárky ze skříně, dala do nich sušené listy a zalila je horkou vodou. Jeden z pohárků podala Nayeli a s druhým se posadila.

  "Terrian velice miloval mou matku. Dědeček říkal, že to byl důvod, proč můj otec utekl. Věděl, že svými činy se jí vzdaloval a že jí to ubližovalo. Myslím si, že to je důvod, proč dědeček nikdy neztratil víru v něj. Bohužel, má matka také milovala Terriana, takže nebylo nic, co by ji zastavilo a co by jí zabránilo ho hledat. Dokonce přemluvila zbylé dva bratry, aby jí ho pomohli najít. Tehdy se můj otec změnil úplně. Dědeček mi řekl, že na začátku se mu otec svěřil, že slyší v hlavě hlas, který mu říkal, aby dělal věci, zlé věci… strašlivé věci. Přestože to můj dědeček odbyl jako výplod Terrianovy živé fantazie, později toho litoval. Má matka byla nejmladší dcerou rodu Morningrise z něhož pocházelo mnoho talentovaných mágů. S jablkově-rudými vlasy byla ve své rodině zvláštností. Jako většina ostatních z jejího rodu se stala učněm a později učitelem, a tak potkala Terriana. Vždy celá zářila a smála se. Dědeček říkal, že i když byla starší než Terrian, byla tou dětinštější v jejich vztahu. Dědeček o ní moc nemluvil. Myslím si, že viní sám sebe za to, co se stalo. Ale je tu jedna věc, kterou si pamatuji i sama za sebe," řekla Mihewi se smutným úsměvem na tváři. Nayeli se k ní natáhla, jako kdyby ji chtěla pohladit po rameni, ale pak si to rozmyslela a ovinula ruce znovu kolem svých kolen. Mihewi začala broukat. Byla to pomalá jemná melodie, trošku podobná té, co slyšela od Altashe onoho dne.

  (Tohle překládat nebudu, protože nechci.)

  "Close your eyes, it’s time to sleep.

  Night has fallen, gone is the day.

  Shades are growing no time to weep.

  Until the Sun's first ray.  Little bundle of joy, silently sleep

  Piece the dream's shards together.

  Put them in pocket, safe to keep

  Gently like a feather.  The time has come for you to dream.

  Little bundle of joy.

  Imagine hills out of whipped cream.

  Don't be too coy.  My little joy."

  Mihewi zpívala tiše, skoro jako by to šeptala praskajícímu ohni v krbu.

  "I když to bylo krátce, tohle my zpívávala. To je vše co si o ní pamatuji, to je vše, co o ní vím. Ta slova a melodie jsou mojí jedinou vzpomínkou na Luvianu Morningrise," Mihewi si povzdechla.

  "Je smutné, že po všem, po všech zlých věcech, co Terrian udělal, ho Luvianna stále milovala. Ironií je, že nepotkal svůj osud díky nějakému vykonavateli spravedlnosti nebo pomsty. Zemřel na zlomené srdce, když jeho činy přivodily smrt Luviany. Mě… mě našel Malanore, jak ležím v krvi vlastních rodičů. Dědeček ho poslal nás najít, ale přišel pozdě. Někdy si myslím, že mi Malanore neřekl pravdu a lhal i dědečkovi o tom, co se v ten den doopravdy událo. Toho dne byli jen dva přeživší a jen jeden z nich byl schopen pochopit, co se dopravy stalo. Jedinou vzpomínkou, co na to mám, jsou mé vlasy," Mihewi si roztržitě pohladila vlasy, "které zestříbřely toho samého dne, jak my bylo řečeno."
  Kapitola X.:
  Nayelli odvrátila pohled, když si sluneční paprsky našly cestu do jejích očí. Hustý les zářil životem, krátká mokrá tráva ji lechtala na bosých nohách a k uším jí dolehl ptačí zpěv. Ucítila známý pocit.

  “Sen… je to všechno jen sen. Povídala jsem si s Mihewi a pak jsme šly spát.” ujistila se “Není žádná možnost, že bych byla vzhůru.”

  “Mihewi!” začala mluvit nahlas “Leopard, divné vize, dítě v mém náručí.” začala se pomalu rozvzpomínat. “Byl to Altash, tím jsme si jistá, držící Mihewi v náručí, jedoucí na bílém leopardovi kterého jsme potkali ve vesnici v Gurubashi.

  I když nevěděla, jestli to má nějaký smysl, zavřela oči a soustředila se.

  “Musím vědět, co se stalo předtím.” zašeptala do větru “Prosím?”

  Přemohl ji náhlý neklid a otevřela jedno oko. Scéna se změnila. Slunce bylo nyní vysoko na horizontu a před ní se rozprostíraly nekonečné vodní pláně. Pod nohama cítila teplý písek a uši jí sebou trochu škubly, když ji zvuk drtících se vln přistihl nepřipravenou. I když věděla, že je to sen, mohla cítit teplo a vlhkost z té scény. Bylo to neobvykle skutečné. Perfektní vzpomínka.

  “Ann´da!” zaprosil malý pískavý hlásek. Nayelli sebou trhla směrem ke zvuku a uviděla malou elfskou holčičku kolem čtyř let s dlouhými stříbrnými vlasy. Byla oblečená v lehkých zelených letních šatech se zlatými květy v rozkvětu rozložené rovnoměrně látce. Hrála si s něčím, co vypadalo jako bílé štěně.

  “Ann´da! Můžeme si ho nechat?” znovu zaprosila. Nayelli se rozhlédla, hledající na koho vlastně dívka mluvila a uvědomila si, že sedí vedle ní. Elf s krátkými modrými vlasy a kusem látky zakrývajícím oči a zavázaným vzadu na hlavě. Oblečený v těžké kožené vestě a kalhotách v odstínu zelené. Seděl na kameni hned vedle Nayelli drtíc nějaké zelené lístky jiným kamenem, tvořící cosi, co vypadalo jako pasta.

  “Pak se o něj ale budeš muset postarat, Zin-Sunhawk.” odpověděl elf hlasem, který Nayelli znala až moc dobře. Pařil Altashovi, o tom nebyl pochyb.

  “Takže to dítě bude asi Mihewi.” problesklo jí hlavou.

  “Ann´da? Proč mi pořád říkáš Zin-Sunhawk?” zeptala se zvědavě.

  “Copak to není to, co jsi maličká? Sláva Sunhawků?” odvětil klidně, stále drtíc lístky.

  “Možná, ale stále mi jsou jen čtyři, takže bys mi místo toho mohl říkat Mihewi, Ann´da.” odpověděla s úšklebkem. Nayelli se scéna zdála těžko uvěřitelná. Altash se zdál uvolněný, příliš klidný a laskavý, tři věci, které nezapadaly do repertoáru jeho osobnosti.

  “Ann´da znamená otec, ne?” zeptala se Nayelli sama sebe. Její Thalassianština byla poněkud nepoužívaná, stále si však vybavovala význam toho slova.

  “Tak poslouchej škvrně.” Nayelli málem vyskočila, jak se Altashova nálada změnila, přerušil práci a obrátil se k Mihewi. “Říkal jsem ti to snad stokrát: neříkej mi tak! Nejsem tvůj otec, víš to moc dobře.” Očividně se snažil dítě zastrašit, ale s Mihewi to ani nehlo a dál si vesele hrála se štěnětem.

  “Děda mi řekl, že máš mnoho jmen. Tulák, Slepý strážce, Bezesný poutník,” ztišila hlas jak vyjmenovávala všechna jména která jí byla řečena “Strážce bolesti, Lovec lidí, Krvezrádce, Nositel muk, Modrá smrt a moje oblíbené,” zašeptala se zlověstným tónem “můj Ann´da.” Mihewi propukla v pronikavý dětský smích následovaný Nayelliným.

  “Nikdo se neodváží mi tak říkat, jen ty.” povzdechl si a vrátil se k drcení lístků.

  “Vidíš ann´da? Když ti tím jménem někdo říká, pak to určitě je tvé jméno. Tak či tak jsi odmítl mi říct své pravé jméno, takže budeš můj Ann´da.” Mihewin tón byl téměř velící. To čtyřleté dítě si z Altashe dělalo legraci a argumentovalo s ním způsobem, který Nayelli nikdy nepovažovala za možný. Krátce si vzpomněla na své první setkání s Mihewi a uvědomila si, že jejich vztah zůstal přes všechny ty roky téměř stejný. Usmála se pro sebe.

  “Vidím, že se vždy snažím uniknout ze snů, které jsem pro tebe připravil!” hlas nepatřil malé Mihewi ani Altashovi. Věděla, že už ho jednou slyšela.

  “Dítě, přísahám, že jsi stejně uspěchaná jako byla kdysi ona.” dodal hlas. Nayelli se otočila hledajíc zdroj. Nalezla ho vznášející se přímo nad ní, jako by se k ní skláněl stojící při jejich zádech.

  “Správce?” znovu ujistila sama sebe.

  “Koho jiného jsi čekala?” zeptal se modrý orb světla srdečně. “Tohle je moje území. Třeba že je tak velké, nemohu dávat pozor na celou celistvostí tohoto místa. A přesto je tu tohle smítko přítomnosti, které prostě nemůže zůstat v pro ni určené…” odmlčel se jak hledat to správné slovo “oblasti.” To bylo slovo, pro které se rozhodl.

  “Jak to že tu tentokrát nejsou žádné odstíny modré a scéna je plná barev?” zeptala se ignorujíc jeho kárání. Správce si vyhradil delší dobu na vysvětlení, jako by si neuvědomoval, co viděla.

  “Tvá hlava…” začal odpovídat “ a mé nádherné, velkolepé, mimořádné schopnosti,” jasně se vychloubal “umožnily, že můžeš vnímat celek tohoto mého skvělého díla.” Nayelli cítila, jako by se orb usmíval celou dobu, kdy tvořil tu větu.

  “To toho moc nevysvětluje Správče.” poznamenala.

  “Já vím,” povzdechl si “ale nemám ani ponětí, jak se ti podařilo podrobit si tuhle vzpomínku, tak abys ji mohla pochopit. Jsem ohromen, protože jsi zjevně ještě dítě.”

  “Chtěla jsem vědět, co se stalo ten den, kdy zemřeli Mihewini rodiče, ale skončila jsem tady.” snažila se to vysvětlit “Můžeš mi přinést tu vzpomínku?”

  “Nemohu ani, kdybych chtěl. I když je to mé území, jsou zde pravidla, kterými se musím řídit dokonce i já, jako je pojetí času a pochopení věci.” broukal orb opět v srdečném tónu.

  “Takže…” Nayelli se to pokusila vysvětlit sama “dokud nepochopím vztah mezi Altashem a Mihewi, nemohu se dostat přes bod, který už jsme viděla?” chvíli bylo ticho.

  “Nesnáším tě,” povzdechl si orb “potřebuješ mě vůbec… jako mám tu vůbec bzučet nebo ti mám prostě dát klíče od všech místností tady? Ano, ano, máš pravdu.” řekl orb a Nayelli se na něj usmála. Pak se podívala zpátky na scénu.

  “Takže tohle je Altash, Mihewi a Tallok.” řekla si spíš pro sebe a hřejivý pocit jí naplnil hruď.
  avatar
  Altash

  Posts : 25
  Join date : 10. 11. 15
  Age : 30
  Location : Frankurt am Main Deutschalnd

  Re: Koreny krve/ Roots of blood

  Příspěvek pro Altash za Tue Nov 24, 2015 11:46 am

  English
  Chapter VII.:
  “It was beautiful.” said Nayeli with a bulge in her throat. Gulping on air, she removed strands of hair from her face, gracefully masking the swiping of her tears.

  “What was it?” she asked, now with a clear throat.

  “A prayer for the dead.” Altash quietly responded, with no eagerness to explain. Nayeli looked at the boy she was still holding in her arms and smiled a bit. His glossy eyes made him look empty and indifferent.

  “What of him?” she asked. “Surely we won’t just abandon him here, in the wilds?” She looked at the blue-haired elf and saw him play with the thought.

  “Hey!” she cried out. Altash flinched.  “Don’t even think about that!”

  “Stop yelling.” Altash growled at her and rubbed his long ear with the palm of his hand.

  “What of him, then?” Nayeli asked anew. “We could bring him to the nearest village, which would be…” she was thinking for a moment.

  “Tarren Mill.” Altash finished her sentence.

  “That is about a half day trip.” The golden hair girl sighed. She looked up, it was getting darker. Even with her elven sight it would be no easy trip at night. A big frown appeared on Altash’s face. He put two fingers to his lips and whistled in high pitch. Nayeli smiled, for she knew, what it meant. She moved with the boy to the camp fire and sat down, with her back to the dead bodies and the boy in her lap. She tried to comfort him, but knew that there was not much she could do. Even though the boy seemed uninjured, his scars were deep and the only thing that could heal that kind of injury was time itself. About half an hour passed, until a big shade of a wolf trotted out from the forest. A harness with a bag on each side hung loosely on his back. Surely he put it on by himself. The beast’s tongue was hanging down from its mouth and it looked with its dark fire reflecting eyes around the camp. He looked more like a dog searching for his master than a wild beast, which he was. His gaze jumped from Nayeli to the boy and to Altash. They both stood up.

  “Go home girl. I will take him.” said Altash motioning Samael to him, while simultaneously walking toward her. Samael obediently trotted to him. Altash fastened the belts on the harness. Nayeli took the chance, jumped on Samael’s back and started to ravage through the bags. She took a handful of herbs, carefully picked one out and then jumped to the boy.

  “Eat this.” she gave the herbs to the boy. She did not know if it was from fear, trust, or simply an automatic reaction, but the boy took the herbs and started chewing on them.

  “What did you give him?” Altash asked.

  “Some sedative.” she responded. He nodded.

  It took only several minutes until the boy rubbed his eyes exhausted. Altash pulled himself on the black beast and Nayeli handed him the boy. Samael spun and started to walk down the road.

  It was already dark when Nayeli reached the hut. Gentle flickering light shone through the windows and moonlight was setting on the roof.  After opening the door she found Mihewi sleeping in one the chairs next to the fireplace. A book nested on her white night garment. She softly closed the doors behind her to keep fall’s cold air out.  Something smelled good. A cauldron of stew lay next to the fireplace. Nayeli smiled pleasantly. It was a calming sight and it quickly brushed away the dismay of that day. She took a blanket carefully trying to put it over the white-haired elf maiden. To her surprise their eyes met and Mihewi smiled gently.

  “So the sparrow flew back home finally.” She said yawning nonchalantly. Even though Nayeli was 26 years old, Mihewi treated her for what Nayeli looked like, a child of no more than 13. Although it was frustrating, most of the time she loved her for it. By elven standards she was still just a child. She herself often forgot that the silver-haired elf maiden before her was not only a motherly figure in her life, but also a powerful mage, even Altash himself sometimes called Mihewi a genius of arcane magic. And although she looked 26 she was much older. For example, she knew Thalok as a puppy and he lived to be over 150. That fact made Nayeli wonder, how she herself looked like to the eyes of a human.

  “Yes, I am home.” Nayeli smiled and then her gaze fell on the floor. “Another caravan was slaughtered today.”  She almost whispered. Mihewi pushed herself upright in the chair all tiredness fading from her face.

  “I thought it would stop with the three that you found before.” She gasped.

  “I thought the same, but it seems like there are even more than the seven we killed today.” said Nayeli and her eyes met Mihewi’s. “Altash was there too.”  She added immediately seeing a frown growing on the older woman's face. Nayeli dragged a chair next to Mihewi,sat down on it, than pulled her legs up, and hugged her knees.

  “Did he …. “ Mihewi started a sentence, then stopped and sighed. ”… get any information out of them?”

  Nayeli looked at her and saw that Mihewi knew Altash’s way of getting information very well. Her gaze dropped to the floor again.

  “Only one name, Lord Sajek.” Nayeli sighed. “Then he snapped or something and …” Nayeli was interrupted by a faint gasp and looked at Mihewi. The elf maiden was covering her mouth and her eyes … her eyes looked like they were screaming in utter horror.

  “That is not possible.” Mihewi said after a short pause, still covering her mouth. Then she looked Nayeli deep in her eyes.

  “Are you alright?” Mihewi asked surprising the blond girl with the question she herself wanted to ask.

  “I wanted to ask you the same question. What is it with that name? Altash’s reaction was almost the same.”  Nayeli asked.

  “Tell me exactly what happed when Altash heard the name.” Mihewi insisted.

  “Well, Altash called him a liar and his face went blank. The look on his face terrified me. It looked so... empty.” Nayeli remembered step by step the feelings and sensations of the event. “I felt cold suddenly as if a mist was falling, even when the sun shone down on me. I remember how I closed my mind, even though I don’t know why. The thing… the mist ignored me, but I felt it around me, slowly creeping in all directions. It oddly felt the same as today when I tried to reach Altash’s mind.” Nayeli’s body shook involuntarily, remembering the feeling. “I wanted to ask you before, why is it that I don’t try it again?”

  Mihewi took a long deep breath.

  “I also experienced it, yet I was way older then you are now and had more experience. How to explain it simply…?” she tapped her temple.  “Do you remember when we trained the mind? When you tried to expand your mind and touch mine.” Nayeli nodded. “I have barriers inside so you would not reach further, but at some point you can become so powerful that you could overwhelm them and in this way get access to my memories and ultimately… to me. Altash is different, he does not need them.”

  “Isn’t he afraid that someone would tap his mind?” Nayeli asked surprised.

  “He does not need them, because … well how to explain it… imagine that the mind is a library and each memory is a book without cover. When you access someone’s mind, you enter his library, pick the books, and read them and then you go back. With each new memory or experience the library gets new books. So… ultimately… my library is bigger than yours and Altash’s… well…" Mihewi trailed off for a bit in her monologue. "My grandfather once told me that by the time Altash met him, Altash was already ancient, even by elven standards. My grandfather thought Malanore was one of the Kaldorei, the ancestors of our people, so that would make him more than ten thousand years old at least. Now imagine how big his library must be.” Both of them went silent for a while.

  “It would be like a dark ocean of books.” Nayeli broke the silence with a whisper.

  “Without a guide, you would get lost, what more, you would forget who you are. Time in the mind is not constant, we can think faster or slower, but like in a dream a second can become a year, a minute a decade, an hour a life time… and then…” Mihewi started a sentence and Nayeli finished it.

  “…the body without the spirit would just fade.”

  “But what about the name?!” Nayeli changed the subject. “Why did it make him snap?”

  “Lord Sajek, was the name my father took.”  Mihewi said.
  Chapter IX.:
  “I would think you would sound more cheerful, mentioning your father.” Nayeli said, still hugging her knees.

  “Well our relationship was always … complicated, mostly because he was presumed dead by my grandfather.” Mihewi said calmly.

  “Dead?” the shorthaired girl asked, puzzled.

  “Well I suppose I should start from the beginning.” Mihewi stood up sighing, she took a cattle filled it with water and put it over the hearth. After that she sat down again.

  “To be completely honest, I actually never knew my father nor my mother. Terrian and Luviana Sunhawk were their names. Everything I know about them I learned from grandfather. The Sunhawks were never an old or prestigious house. As I already told you, my grandfather lived for himself most of the times. When he met Malanore, it was the right time, as he liked to say, Malanore beat some sense to him. After that and years of self-improvement he even became a guard captain in one of the wealthier elven houses in Silvermoon. He married and had three sons, from whom Terrian was the youngest, and two daughters. He told me my father was a skilled arcanist and that is how he even met Luviana of the house Morningrise. You would not believe that she was actually his teacher. Grandfather loved talking about that time. The age difference was notable, but it did not discouraged Terrian's advances. He courted Luviana even after she clearly rejected him, but he did not give up. Grandfather said it took him about two decades until Terrian finale made Luviana fall for him." said Mihewi with a smile on her face." There was peace in their life for a time. Grandfather mentioned that the change in my father was subtle. Small changes started to surface, like he would frown on things he enjoyed before, or that he would seclude himself from time to time. Grandfather always believed in his children and Terrian was no exception. Even after he wished for his son's death, in a way he wanted it for Terrian's own wellbeing, to relieve him of his suffering. He explained these things to me as if he wanted to make me understand, like he needed to make me understand, that he had to do it. I did not mind that time and it took me years to understand. I mean I was a child that did not know her parents anyway. Now I know he was seeking my forgiveness." Mihewi sighed. She stood up again and brought two cups from the cupboard put dried tea leafs in them and poured hot water into the cups. She handed one to Nayeli and sat down with the other. "Terrian loved my mother very much. Grandfather said that it was the reason why my father ran away. He knew that the things he was doing made her closed to him, sad. I think this is why grandfather never lost fate in Terrian. Sadly my mother also loved Terrian, so there was nothing that could make her stay behind. She even persuaded the two brothers to help her find him that time my father changed completely. Grandfather told me that at the beginning, my father mentioned to him, hearing a voice in his head that told him to do things, bad things…horrible things. Yet my grandfather dismissed them as the product of Terrian's vivid imagination, an act that he late regretted. My mother was the youngest daughter of the house Morningrise, which produced many talented mages. With apple-red hair she was somewhat an oddity in her house. As most of her family she became a scholar and later a teacher where she met Terrian. She was bright and always smiling. Grandfather said that even though she was older then Terrian she was the childish one in their relationship. Grandfather did not talk about her much. I think he blames himself for the course of actions. But there is one thing I can remember of her for myself." Mihewi said with a sad smile on her face. Nayeli reached out to her as if to stroke her shoulder but rethought the action and wrapped her hand back around her knees. Mihewi began to hum. A slow gentle melody, somewhat similar to the song she heard Altash singing that day.


  "Close your eyes, it’s time to sleep.

  Night has fallen, gone is the day.

  Shades are growing no time to weep.

  Until the Sun's first ray.


  Little bundle of joy, silently sleep

  Piece the dream's shards together.

  Put them in pocket, safe to keep

  Gently like a feather.


  The time has come for you to dream.

  Little bundle of joy.

  Imagine hills out of whipped cream.

  Don't be too coy.

  My little joy."

  Mihewi sung quietly, almost like she was whispering to the crackling fire in the hearth.

  "Even if it was for a short time, she used to sing to me. That is all I can remember of her, it is all I know of her. Those words are my only memories of Luviana Morningrise." Mihewi sighed. "It is sad that after everything, after all the bad things that Terrian has done, Luviana still loved him. What is more ironic is that he did not meet his demise by any justice-holder nor revenge-bringer. He died of a broken heart when his actions brought the death of Luviana. I ... I was found by Malanore lying in a pool of my parent's blood. Grandfather sent him to find us, yet he was late. Sometimes I think he did not tell me the truth and had lied even to grandfather about what really happened that day. There were only two survivors of that day and only one of them was able to grasp what was really happening. The only memento that I have is my hair." Mihewi stroked through her hair absentmindedly. "Which turned silver that day as I am told."
  Chapter X.:
  Nayeli averted her gaze as the beams of the morning sun found their ways into her eyes. The dense forest streamed with life, the short wet grass ticked her bare feet and songs of the birds brushed against her ears.  A familiar feeling came upon her.

  “Dream … It is all just a dream. I talked to Mihewi and then we went to sleep,” she assured herself, “there is no way I am awake.”

  “Mihewi!” she even started to talk out loud. “The leopard;  the odd vision;  the baby in my arms,” she slowly started to recollect the memory,  “it was Altash I am sure of it, holding Mihewi in his arms, riding on the white leopard we met in the Gurubashi village.”

  Even though she did not know if there was any point to it, she closed her eyes and concentrated.
  “I need to know what happened before,” she whispered to the wind, “please?”

  A sudden uneasiness overwhelmed her and she opened one eye. The scene has changed. Sun was now high on the horizon and an endless plane of water spread before her. With her feet she felt the warm sand and her ears twitched a bit when the sound of crushing waves caught her unprepared. Even though she knew it was a dream she could feel the warmth and moist of the scene.  It was unusually real. A perfect memory.

  “Ann’da!” a small squeaky voice pleaded. Nayeli jerked into the direction of the sound and saw a small elven girl around four years old with long silver hair. She was clothed in a green light summer dress with golden blooming flowers spread evenly on the fabric. She was playing with what seemed like a white dog pup.

  “Ann’da! Can we keep him?” the girl pleaded again. Nayeli looked around searching for the one she was talking to and realized he sat right next to her.  An elf with short blue hair with a piece of cloth covering his eyes bound at the back of his head. Wearing heavy leather chest and trousers in the shade of green. He was sitting on a rock right next to Nayeli while crushing some green leaves on it with another rock, making what looked like a paste of some kind.

  “You would need to take care of him then, Zin-Sunhawk,” the elf responded with a voice Nayeli knew all too well. It belonged to Altash, there was no doubt about it.

  “Then the child will be Mihewi,” a flash of thought crossed her mind.

  “Ann’da? Why do you always call me Zin-Sunhawk?” the child asked curiously.

  “Isn’t it what you are, little one? The Glory of Sunhawks?” he responded calmly still crushing leaves.

  “Maybe, but I am still only four so you could call me Mihewi instead, Ann’da,” she responded grinning. Nayeli found the scene somewhat hard to believe in. Altash seemed at ease and too calm and caring, three things that were not in his personality inventory.

  “Ann’da means father doesn’t it?” Nayeli asked herself. Her Thalassian was a bit unused yet she could remember the meaning of the word.

  “Now listen here, pipsqueak,” she almost jumped as Altash’s mood changed and he stopped his work turning toward Mihewi, “I told you countless times: don’t call me that! I am not your father, you know that very well,” he obviously tried to intimidate the child but Mihewi was not moved by it and cheerfully continued to play with the pup.

  “Grandfather told me you have many names. The Wanderer, the Blind Watcher, the Dreamless Wayfarer,” she lowered her voice as she continued naming all the names she was told, “the Keeper of Pain, the Human Hunter, the Kinslayer, the Anguish Bearer, the Blue Reaper and my favorite, “ she whispered the last one in an ominous tone, “my Ann’da.”

  Mihewi broke into a high pitched childish laughter, followed by Nayeli.

  “No one dares to call me that, but you,” Altash sighed and returned to crushing leaves.

  “See, Ann’da, if someone calls you that name, then it’s clearly your name. Anyhow, you refuse to tell me your real name, so you will be my Ann’da,” Mihewi’s tone was almost commanding. This child of four was mocking and reasoning with Altash in a way Nayeli never thought possible. She remembered her first meeting with Mihewi briefly and then she realized that their relationship remained almost the same through all those years. She smiled for herself.

  “I see you are always trying to escape the dreams I set up for you!” the voice didn’t belong to the small Mihewi nor Altash. She knew, she heard it once already.

  “Child, I swear you are as hasty as she once was,” the voice added. Nayeli turned around to look for the source. She found it hovering right above her, as if it would bow down on her standing at her back.

  “Keeper?” She asked to reassure herself.

  “Who else did you expect?” the blue orb of light asked warmly. “This is my domain. Although it is so vast I can’t keep my eye on the whole entirety of this place. And yet, there is this little speck of presence that can’t just stay in her designated…,” he paused as if to search for the right word, “…area.” That was the word he decided on.

  “How come there are no shades of blue this time and the scene is full of colors?” she asked ignoring his scolding. The Keeper took now longer time to explain as if he did not realize what she was seeing.

  “Your head…,” he started to respond, “and my beautiful, magnificent, extraordinary skills,“  he was clearly boasting, “made it possible, that you can perceive the totality of this exquisite work of my art.” Nayeli felt as if the orb was smiling the whole time he was forming the sentence.

  “That is not much of an explanation, Keeper,” she noted.

  “I know,” he sighed, “but I have absolutely no idea how did you manage to bend this memory so you can comprehend it. I am amazed since you clearly are only a child.”

  “I wanted to know what happened that day Mihewi’s parents died, but I ended up here,” Nayeli tried to explain, “can you bring me to that memory?”

  “I could not even if I wanted to. Even if this is my domain, there are rules that even I must obey, such as the conception of time and understanding of the subject,” the orb hummed in a warm voice once again.

  “So…,” Nayeli tried to explain it herself, “as long as I can’t understand the relationship between Altash and Mihewi, I can’t go past the point I have already seen?” there was a moment of silence.

  “I hate you,” the orb sighed, “do you even need me… like to buzz around here, or should I just give you the keys to all the rooms around here? Yes, yes, you are right,” said the orb and Nayeli smiled at it. She then looked back at the scene.

  “So this is Altash, Mihewi and Tallok,” she said mostly for herself and a warm feeling filled her chest.
  Chapter XI.:


  It was still dark when Nayeli woke up. She slowly slid out of her bed to compose herself and get her mind straight. Last night was a bit trying. She spent more time in that vision observing Altash and little Mihewi as they were travelling around yet with a specific destination set in their minds.

  Then she put on her breeches, shoes and buttoned up her shirt. Walking out she realized, that Mihewi was still sleeping, so she slipped out silently. Even though the dark clouds above covered the world in twilight, she recognized a darker shade lying down under a tree with a smaller one sitting right next to him. Samael lifted his head as she approached and his tail started to twitch but he seemed not interested in standing up. She sat down on her heels facing Altash. He was not sleeping, she knew that. Altash never slept, yet in this state his senses were dimmed. She reached for his tunic and cloak to brush it aside, curious about the wound caused by the bandit bolt earlier. There was nothing, no bolt, no scar, as if he was not injured at all in the first place. Altash had to be in a deeper meditation than usual because he seemed not to mind her. She leaned over to the side and received an unexpected token of love from Samael who managed to cover her face in saliva completely with a single lick. She giggled and wiped her face off with her sleeve. Facing Samael she sat down leaning against Altash’s back, to which he reacted by straightening his back to offer them both more support and comfort. Neither of them said anything. Samael placed his head into Nayeli’s lap and she started stroking his fur. It was thick and dark, undercoat as well as the top fur, as it slid between her fingers.

  “An impressive beast isn’t he?” a male voice asked from above her. There was no previous sound or any other indication that someone was in the tree above them. Her eyes darted up but she kept calm, surely if that individual had an ill intent, Altash would intervene. An elf wearing green boiled leather and pants was sitting on a branch above her. His apple-red hair contrasted with the green leaves. Two short swords hung on him, one on each side of his belt, sheathed in their scabbards. As he leaned down she saw that his face was slightly elongated but kind of attractive.

  “Fair maiden, would you be so kind and tell me your name?” he asked and jumped down in front of her, making Samael snap at him and snarl.

  “Shouldn’t you introduce yourself first?” Nayeli asked defensively.

  “Well, that would be fair I am…,” he started the sentence but was interrupted. At the same moment Nayeli was suddenly grabbed by Altash and pulled to the side. A fireball targeted at the elf flashed right in front of her yes. It came from the direction where the hut stood. Samael darted away with squealing as the fireball exploded after hitting the tree under which they were seated.

  “He is leaving!” Mihewi yelled, as she stood in the door, still in her night-gown.  The elf hit his sleeve to douse the flame on it.

  “Oh come on!” he yelled back at Mihewi. “Don’t tell me you are still mad at me? It’s been thirty years already. You can’t possibly be still angry?!”

  Nayeli tried to get on her feet but when she got her balance back she found herself sitting in Altash’s lap.

  “You filthy pig! How could I ever forgive you for cheating on me?” Mihewi retaliated.

  “I did not! It was just a kiss and I was on a mission… and she had information. If I knew you would come to that same inn at the same time I would approach her differently! And I’ve said I am sorry for thousand times already! I MISS YOU!” The elf yelled back in desperation. As Nayeli glanced over to Mihewi she saw that the words struck her deep. She just stood there with her mouth opening and closing occasionally, staring at the elf. They stood like that for a while and Nayeli glanced from one to the other.

  “Get inside and talk about it,” Altash’s voice broke the silence. Both of them looked at him and spoke at the same time but in different tones.

  “Shan’do!”

  The voice of the elf sounded happy, while Mihewi’s sounded begging or desperate.

  “We have important business to do. Get as much time as you need and finally get over this patty grievance. You knew, Mihewi, no matter how far you ran he would find you eventually,” Altash said and after that Mihewi sighed and vanished inside leaving the door open. The elf looked quickly at Altash and then back to the door. With quick long steps he almost ran to the house and also disappeared inside closing the door. For a brief moment Nayeli heard nothing, but then a muffled discussion broke out inside.

  “Who is he?” Nayeli asked after a while, still comfortably seated in Altash’s lap.

  “Relirin of House None.”

  “House None?”

  “House None is an orphanage for war victims in Quel’Thalas. Both his parents died in the war against the Zul’Aman trolls. He was my student at the same time Mihewi was. The children there are supported by the government and most often end up as soldiers and take the name of the orphanage as their surname.”

  “So what is their relationship?”

  “They are… married, by elven standards,” Altash responded.

  Nayeli pondered about that topic for a while. Elves and men were so different from each other… holding a grudge for three decades for such a thing? She remembered she heard elves don’t practice marriage ceremonies as men do because of their long lifespan, but take partners for how long they like each other, but also lifelong partners were common. She leaned on Altash, feeling the warmth of his body thinking about what it would be like…
  Chapter XII.:


  Hours passed before Mihewi left the hut. Nayeli could not see if she was upset, crying, or just genuinely irritated. She was busy so the time flew by. Few minutes after Relirin and Mihewi went inside, Altash took her to train.

  “Till now I taught you how to swing the sword and not to hurt yourself,” he said, “I think it’s time to refine what you learned.” Nayeli was confused she took the lessons he gave till now as the final step. That day he gave her a gift, a long slender sword, shorter than the blue one and a bit heavier, yet it was still a splendid work of art.

  “Dwarves,” said Altash when she asked him who made it. “Their smiths are the best on Azeroth when you don’t count magical smithing.” It was a relief when she took it in her hand. Even though it was heavier it was lighter to wield than that blue sword which siphoned her stamina or mana or whatever it fed on. Thin layers of red and gray steel went through the whole length of the blade.

  “There are several weapons and each weapon has several fighting stiles. Their focus differs as many of them were created for specific arts of using the weapon.  Some use aggressive moves yet they lack the defense, others are built solely for counterattacks, others focus on overpowering yet others on energy conservation for prolonged fighting,” Altash explained as he took his usual stick. “No matter how strong your enemy is or how much endurance he has, your technique wins above all. We will start with the basic form which you can build upon and later specialize as you progress. However, remember this: even though you can know them all, it still takes ages to master them. Still, knowing them at least gives you adaptability, which can be a life-death advantage.”

  “A fight is a messy event and usually it will involve more than one opponent. The first form I’m going to teach you is the Form of Kraken. It’s based on random slashes as not to be predictable and you will find it useful in many situations.” Nayeli just nodded as he continued to explain.

  She was dead beaten when they finished and it seemed Altash was not pleased by her performance. Even though he called this style the easiest form she would not.

  “Form of Kraken?” a male voice sounded as she sat down to a tree. “It’s way harder that he described it, isn’t it?” It was Relirin.

  “Yes,” she sighed.

  “Well but you, were not bad. I mean … I saw worse,” he tried to cheer her up.

  “Yes but if only Altash would at least use a proper sword to teach me… the stick is just… “

  “…annoying?” Relirin finished her sentence “I know, I went through that too…  but… even now… after all the time… with that stick he could beat me any time.”

  Nayeli turned and stared at the apple-red haired elf.

  “I mean… you had to notice it already…” Relirin encouraged her, but she just stared blankly at him, not knowing what he was pointing at.

  “When did you last see him with a sword?” Relirin he asked then and went silent.  Nayeli thought and a sudden realization took her.

  “Yes when he unsheathes a sword, it’s only to kill, he does not wear one either… he just uses the one at hand,” Relirin smirked. Nayeli remembered all the time she did not see him with a sword except the blue one. Each time they trained he used a stick. Each time he used a sword, he left bodies behind.

  “A weapon is only as good as its master.  He used to say… Oh and I saw you picked up the Blue reaper?” Relirin said.

  “Blue reaper?” Nayeli looked puzzled.

  “Yes, the thin blue shaded one and a half handed sword? That one…”

  “So it does have a name. No one wanted to tell me.”

  “Well actually, it does not. I don’t know why. Shan’do told us it got lost. The name I mean… well the sword was also lost for a time, but anyway. Blue reaper is the name I and Mihewi used to call it… Did she touch it already?”

  “Mihewi? No I don’t think so,” Nayeli responded and the elf frowned. “Why? Should she touch it?”

  “No, never mind, it’s a thing of the past,” Relirin put a fake smile on his face.

  “I learned you were his student, along with Mihewi?” Nayeli tried to change the subject.

  “Yes, she was my senior,” Relirin responded now with a genuine smile. “Well and she is … you would not want to see her mad.”

  Nayeli tried to say something but Relirin interrupted her: “That? No, she was not mad … when she is mad… hmm, well for example… the inn she was talking about… where she saw me as I cheated on her… well… she ripped it apart in five seconds,” Relirin laughed, “that is how I knew we can make up again.”

  “And did you?”

  “It will take work, and time, but I think we are on a good path.”

  “You would not believe, but I always thought she was Altash’s lover,” Nayeli said lauder then she intended.

  “Well, she was, but that was long time ago,” Relirin agreed and Nayeli could just stare at him, saying nothing.

  “They, we have a long past and I think even longer future before them… so… Welcome to the team. It was a long time back that I had a junior student. Take care of us… you are a part of our family now.” Relirin smiled gently and patted her on her head. “It’s really good that he’s found someone he can trust again… it has been too long,” the elf seemed to be dosing off in memories of past, “too long indeed, little one.”

  “Do you have any children?” Nayeli broke his memory trip abruptly.
  Chapter XIII.:
  “We had many, in a figure of speech. Have you ever heard about the Silent Rain?” Said Relirin as he sat down next to Nayeli.

  „No I have not.”  Nayeli confessed.

  “They were a group of bandits. Well … vigilantes, whom we created with Mihewi by passing down the teachings, from Shan’do. We picked up orphans and gave them home and education. He … was not pleased. We tried to show him the good side of them, but Shan’do just sighed and went away. Problems show up when second generation started to lose their way. As we were elves and the majority of them were humans, they removed us from the leadership and placed their own blood at the top. Such prejudice even after all we taught them. Somehow he already knew how it would end. If it was in the nature of humans or our own failure, we don’t know. In the end it was just me, Mihewi and Gurhtak, the only human who remained true to the teachings. Tiger, Silver Reaper and Avalanche… we were called,” a smile escaped Relirin for a second before his face grew serious again. “Those were the happy days. From time to time we would meet up with Shan’do and we would talk and laugh, like a family.”

  Even though Relirin looked like he was happy talking about the days of past, Nayeli could tell something was bothering him and it was lying heavy on his chest.

  “Is… is everything all right?” She asked probing his mood slowly.

  “Grim clouds are gathering, little one,” he turned and looked her directly in the eyes, which made her blush involuntarily. “Even Shan’do feels it, that’s why he started to train you even more.”

  “Grim clouds?” Nayeli asked puzzled.

  “One can run only so far… until his past eventually catches up with him. We are our teacher’s students, we are not good, yet just, but sometimes we forgive too much. Shan’do is not different. I heard what happened to you from Nayeli.” As he said it she could see pity and sadness in his bright blue eyes.

  “Altash…,” Nayeli attempted to change the topic, “he taught me that even though our past shapes us, it’s not good to dwell upon it.”

  Relirin started to laugh.

  “You like… love him, don’t you?” he asked after his laughter passed. Nayeli turned her gaze and nodded slightly. “There is help in that and it was bound to happen eventually. I’m sure he loves you in his own way. If you want my advice… it’s up to you to make the first step. He is… different and… no. That’s it: he is different,“ Relirin smiled.

  Nayeli turned her gaze back to the apple-red haired elf and smiled, too. Her eyes opened wide when she saw a female figure behind Relirin. A blade slowly slid his shoulder under his neck.

  “Are you… flirting… with… pups… now?” Even though it was almost a whisper, Mihewi’s voice echoed in Nayeli’s mind.

  “No! Sun forbid! I care for her like for my own daughter!” Relirin gulped and pleaded.

  “Good,” Mihewi removed the sword,  then she looked at Nayeli and smiled with her warmest smile. “We have some magic to learn.” She took Nayeli aside and sent Relirin to hunt. He did not utter a word, just smiled, took his bow and went off.

  “Can you tell me more about the Silent Rain?” Nayeli asked after they finished the lesson.

  Mihewi looked surprised by her question but she complied: “What about it?”

  “How big of a group it was?”

  “Well I don’t know how many members they got now, but when we left they had over two hundred. Now it can be up to tree battalions.”

  “Fifteen hundred?” Nayeli blurted, and Mihewi nodded

  “They even ‘acquired’ a keep from what I’ve heard, somewhere in the north-east of Alterac, some old fort from the age of Arathorian Empire. They are now sell-swords and cutthroats. Not what we intended for them to be. They were supposed to be much, much greater, but I guess it was our own greed and selfishness that reflected in them. Yes and… now that Shan’do is teaching you the Kraken, we will start implementing it into our training,” she changed the topic abruptly.

  “You know what I am right?” Mihewi asked.

  “A sorceress?” Nayeli answered unsure.

  “I am a spell-sword. I am as skilled with magic as with a sword,” this response struck Nayeli unprepared.

  “But I never saw you wielding a sword,” she said quickly. “I prefer to use my magic yes, but…,” she straightened her right arm next to her torso and a sword appeared in it, first translucent but then it gained shape and mass. Nayeli saw as it settled in her teacher’s hand. Mihewi then brought the sword up and stepped back. In the span of a few minutes she displayed the whole kata of the Form of Kraken.

  “I am my teacher’s most talented student,” she said when she finished. “I mastered the Form of Kraken, Wasp, Turtle, Hawk, Boar, Dragon and Panther. The Form of the Dragon is what I use the most. It can be used like the Form of the Wanderer, swordless, yet it still retains its effectiveness. The one who picked it for me and taught it to me chose well, even though I didn’t agree at first, but … yes. The Form of the Dragon is a spell-sword fighting style. One day it I will teach you this form, as for us it is the most effective from all of them. Relirin has found his match with Hawk, Gurthak has found his own with the Boar, but our form needs magic to be applied in the fight. It’s extremely hard to learn, but not as demanding as the Form of the Panther or Wanderer,” Mihewi said and Nayeli noticed something extremely odd.

  “It was not Altash who taught it to you?!” she noted.

  “No, the one who taught it to me, was not the one you call Altash.”
  Chapter XIV.:
  “Keep up, little one!” Relirin called out to Nayeli as they raced through the forest's shadows. They were on the move for two days already, after Relirin decided they have to scout the surrounding area. First they secured the perimeter around the hut then they moved further away, northwards. She could move faster and longer with her new sword on her back then with the Blue Reaper. It was a big relief.
  Relirin stopped occasionally and both of them listened. Once, it was a doe, then a group of merchants, then a bear, too and lastly a group of armed men. Unlike guards or the army they didn’t move on the road but through the forest.

  "I see twenty of them," Relirin whispered, "does not seem like they have an officer with them." They followed the group silently until the men stopped to take a rest. Taking cover in trees they got above the group so they could listen in.

  "I am telling you, they scream like piglets," one of the men said laughing.

  "... and then, when we were done, I said we will take the cow, too," added another one and the whole group laughed.

  "I am telling you, you little dick," the first man told a visibly younger one ... almost a boy, pointing his knife at him which he used to cut an apple just a second ago, "you ain't a real man until you take a cunt and a life."

  "When I was just a lad, I took both from the same person," another one laughed and the group joined him.

  "I am fairly sure that we found who we were looking for," Relirin whispered. Nayeli almost didn't hear him, as her blood was already boiling. She was preparing to jump down and attack them when Relirin grabbed her hand and shook his head.

  "There are twenty of them, heavy armed and organized, one would surely manage to slip away and report, while we are occupied, if not already dead," Relirin whispered as he tightened his grip on her hand, "this time, we just watch and listen." Nayeli nodded as he released her wrist, yet she still shook with anger.

  "How about we burn a village down next?" one of the men asked and the moment Nayeli pinpointed him out, another man from the group hit him so hard he send him rolling in the dirt.

  "Watch your mouth or I will let you hang as the bandit you behave like," the man who hit him said. He was older, 40 or even 50, maybe. Nayeli saw other man jerking away from him.

  "That would be the leader," Relirin said, "a bit old, though, for jobs like this," he commented. "Seems like they are actually a patrol group… well provisioned, it might be days before they head back to their base. Still ... let’s watch them for a while." Both Nayeli and Relirin climbed higher hiding even more in the leaves.

  "We were both still kids," Relirin broke the long silence first, "even though Shan'do brought her back to her grandparents and aunt an uncles… she rather spent time with him. Her laughter is like the ringing of bells and has always been," Relirin said smiling slightly with his eyes looking down into the camp.

  "I... I... might have dreams about Mihewi... I mean... I think they are... it feels like they are memories but odd ... I know they are not hers and," Nayeli tried to explain herself but Relirin interrupted her.

  "It's Shan'do. I felt him from you ever since I came," he paused, when Nayeli looked at him and sniffed her cloths. "No, not like that... well... you have his scent but what I mean... it is his presence around you. He influences you as he did with Mihewi and yet it is not the same... maybe it is because you are different from her." Relirin turned his head to see Nayeli staring at him. "I didn't mean it in a bad way."

  "Did you hear something?" the elves suddenly heard from down below and stiffened.

  "I swear I heard something!"

  "Don't be paranoid!"

  "Must have been a squirrel, you drunk twig."

  "It must be a side effect of the balding."

  "I am not losing my hair! I am telling you for the last time!"

  "Yesterday as the sun shone... I could see myself in your scalp when you took your helmet off."

  "On your feet, ladies!" the oldest yelled the order and the chatter stopped. The soldiers put themselves on their feet and soon began to move. Relirin and Nayeli followed them in the trees and shadows till the evening when the group stopped and set up a camp.

  "Really… how mankind survived till these days is a mystery for me," Relirin commented as they passed the sentries with ease and sneaked into the camp. They stayed for a few hours, but didn't overhear anything important. In the night both elves sneaked out again and moved south back toward the direction they came from.
  Chapter XV.:
  "...so teach me... how to behave and fight," a boy's voice sounded behind Nayeli.
  She tried to turn but realized she could not, it was another dream, but she was just a spectator, this time though, her view point was fixated. She tried to close her eyes. It helped. It was one of those dreams where she saw more after she closed her eyes. Another world unveiled before her, made only by the colour blue and its shades. Blue grass, blue trees, blue, blue… blue. Although it was calming, it still felt unnatural as she could see even behind herself. The boy was about five feet tall and a big hat sat on his head. She could see the outlines of his long pointy ears. His features felt somewhat familiar, yet foreign at the same time, as if the picture in her head didn't match what she saw completely. He wore a rugged shirt and stretched out pants.
  "No" a manly voice said through her mouth and she began to move.
  "Why not?"
  The elf boy argued. He got no answer.
  As Nayeli still walked away, he started following her.
  Suddenly, the scene vanished and a new one appeared. It was a well travelled road surrounded by grass that stretched out for miles. Now she could see Altash walking down the road, being followed by the boy, however the elf boy seemed several years older.
  "Why not?"
  The elf boy asked again. Still he got no answer back.
  After a few moments the scene changed once again. It was dark this time, heavy rain fell down and created big puddles on the road. Even she could feel the rain dripping on her face, droplets sliding down to her chin.
  Two human shapes came into her view as lighting struck. Both with heavy hood on their heads and covered with cloaks. Through all the sounds Nayeli could hear one of them saying:
  "Why not?"
  Still no answer came.
  As the two shapes continued to walk the one following fell down into the mud, the first one took a few steps and stopped. The one in the mud took off his hood and spit. It was the elf boy, now almost a man. He rose to all fours and stayed like that for a moment. Nayeli could see that he was exhausted.
  Lightning flashed again and she almost jumped back when she saw that the first shape appeared, towering over the elf boy.
  "Are you going to give up now?" the standing one asked.
  The boy looked up and smiled.
  "Not yet, not ... yet," he said.
  The standing man stretched out his hand which the boy took and used to pull himself up.
  "Walk with me, then," the figure said and grabbed the boy over his back to support him.
  The next time the lighting struck, Nayeli was blinded and after her sight came back the scene changed once again.
  Now, she was standing inside of the tower with many doors again. Looking down she found she was dressed in a light white dress and grinned in amusement.
  "Keeper?" she looked around searching. After a while a blue orb descended from the darkness in the top of the tower and came to hover right before her. There was something different about it. This time, she could feel warmth radiating from it.
  "Keeper?" she said again, almost a whisper. She stretched her hand out as if to touch it. To her surprise, it had mass this time, she could reach inside the orb and her fingers touched something soft and warm. She stayed like that for a few moments. Suddenly the orb jerked back moving out of her reach. The warmth subsided, but she could still feel it faintly. The hovering orb drew a circle with its movements. She felt it was looking at her intently.

  "Is everything all right?" she asked unsure.
  "Yes," an instant answer came, "follow me," a familiar voice said and the orb flew up. She felt the force that was holding her down vanishing, with a slight push she begun to float in the general direction of the orb. Nayeli felt like being pulled by some unknown leash which corrected her trajectory and thus she flew behind the orb.

  "Where are we going?" Nayeli asked confusedly as they moved higher into the tower. She didn't get an answer.
  She could still see the ground after they stopped in front of a door. The door looked very old made of intermingled green and brown roots. The blond haired elf girl could not recognize either the door frame or the handle. A deep red liquid was oozing between the roots and dripping down but vanished into thin air after it left the door's premises. It looked like the door was alive, breathing slowly and steadily. She looked from the door to the orb still hovering in the air.
  "Where does this door lead to?" asked Nayeli carefully studying the door.
  "To beginnings and ends, hopes and despair, life and death, to the roots of blood," the orb answered. "Do you still want to see what lies behind it?"

  Nayeli gulped on air not sure of her own feelings. Firmly, she reached out her hand and touched the door. The roots withdrew almost immediately leaving only the opening filled with crimson light. There was no sound coming out from the arch.
  Stretching, she touched the floor behind the door with her foot and slowly glided in. Still standing on the premises, she looked back hoping the orb would follow but it was already gone. Taking a breath she took a step inside and was consumed by the light.

  "You need to help him. Please, save my family, Malanore," a familiar manly voice said.
  Chapter XVI.:
  Nayeli looked around and saw only white shapeless space, she could move neither forth nor back. Something was holding her here. For a while she could hear voices whispering but couldn't distinguish any words that were said.
  Only after the voices vanished she was free to move again. A familiar warmth appeared over her left shoulder and blue light spilled down her white dress. She turned her head to the blue orb vibrating and buzzing next to her. If it was due excitement or fright, she knew not. Trying to reach out with her thoughts toward it she realized it was not going to work in this place. Shaking her head she looked in front of her. This time there was no flash to blind her. The scenery unfold right before her very eyes. The world started as a shade of blue again, until it was filled with colours. However when she closed her eyes, she could still perceive the world in its raw shades of blue. Nayeli found herself standing in a forest, out of breath leaning against a massive fallen tree trunk. Her viewpoint was fixed once again.
  "Where are we?" her voice came out as whisper even though she did not intend to do so.
  "Deep in the woods north east off Kalimdor, the Kingdom of Lordaeron. One of the oldest kingdoms of men," the Keeper's voice responded. Blinking, her eyes slowly adjusted to the forest twilight. Heavy aroma of pine needles and moulding bark hung in the air. There was also another odour, something subtle yet distinctive and unpleasant. She blinked and was startled as dark patches appeared in the blue world. Scattered in the woods, these black patches circular in shape and about 2-3 feet in radius didn't exist - or at least were not visible - in the colour world.
  "This is odd," she said out loud but her mouth didn't move. Then she realized that the aroma she identified was more like a presence then an odour.
  "This world is wrong," she added for the Keeper to hear
  "Indeed so, little one," she heard the Keepers respond yet suddenly couldn't see him.
  Nayeli felt her body shift as she started to walk slowly. Relaxing she let the memory play out. Fatigue came over her, yet it seemed more mental than physical. Coming up to a pond she knelt down and refreshed herself, only to realize that there was no reflection. It took her a while to realize that it must be due to the conversion of the blue world in her mind. A sharp sound alarmed her. Still as an observer, her hand reached behind her head. Nayeli felt an accustomed sensation as her fingers touched a familiar hilt. Oddly enough the moment her fingers closed around the hilt of the slender blue sword its features vanished. The sword turned into radiant blue light as if Nayeli’s mind could not convert it from the blue world. Nayeli could see it even though it was behind her. Slowly she drew it over her shoulder and stood up. The tip of the blade was shimmering inches from the ground slightly angled away from her right leg. She focused toward the direction the sound came from, but couldn't see anything. The excitement made Nayeli's tiredness leave in an instant. There was nothing except the echo of the sound which alarmed her, still resonating through the forest. Battle ready, she began to strife deeper in the woods. Each shadow, each sound was evaluated. With each step she made she could see further and clearer than before, as her senses sharpened. She had already left great distance behind her when she suddenly came to a halt. An overwhelming feeling of being trapped came to her. She started to count shadows.
  "Too many, too late," she heard Altash's voice whisper while exhaling. Nayeli closed her eyes, but could not see what he meant. There was nothing extraordinary.
  "One, two, three," Altash's voice whispered. Nayeli opened her eyes. It didn't help, there was still nothing to see. She could not understand how that was possible.
  "Keeper!" her mind reached out.
  "Shades, abhorrent disembodied souls of those who were sacrificed in the name of their master. Revolting beings, which came to be by raping the laws of magic and life," Echo said with distinctive disgust in its voice.
  "Are they invisible?" Nayeli asked but then realized that neither stealth nor invisibility should influence the perception of the blue world. "Where are they?" she changed her question
  "On the spirit plane. Shades are very dangerous. Though they exist on the spirit plane they are still able and willing to influence and interfere with the living plane. A travesty of life."
  Suddenly she felt a cold on her right side and her breath became visible. Lightning quick the sword flashed slicing through the air and she paced back tree steps. A horrible scream pierced the silence. She felt like she was being ripped apart. She lost her sight and clutched her hands to her ears, yet she still passed out.

  When she came to her senses she opened her eyes and found herself lying on the ground. Her eyes grew wider in surprise when she saw Altash lying in front of her. Confused she looked around. She was still in the forest. After a moment she saw Altash standing up. She was no longer bound to his body.
  "Keeper!" Nayeli called, her voice a whisper. Nothing happened. Altash still playing out his memory took a defensive stance holding the hilt of the sword at his left hip with both hands and the tip at the right side of his face. She looked around as if still searching for the Shades. Without a warning an immersive coldness pierced through her, and knocked her breath out.
  Chapter XVII.:

  Nayeli's body shook violently from the extensive cold that passed through her. She fell to her knees her hands clutched tightly around strands of grass as her muscles contracted in pain. This memory was different from others, she could tell assured. Recuperating she managed to look up and saw Altash fighting against... plain air. He slashed upwards then stepped back, turned to the side and brought up the sword as if to parry, then backed up again. She noticed he didn't fight as fluid as she was used to see him doing, rather as if he awaited for any sign for the enemies to give up their position. The weirdest thing was that she could hear something was hitting the sword, even though both the foe and sword seemed incorporeal. Suddenly Altash lunched forward and holding the sword of blue light in both hands, he thrusted it directly in front of him and jumped back immediately. Nayeli's muscles tightened as another piercing scream resonated through the forest. She managed to stay on her knees, only to see Altash fall to the ground. Mustering what was left of her strength she managed to stand up. She felt that his agony and his pain only multiplied her own, yet somehow she managed to get closer to him. As she tried to touch him, her hand passed directly through him. She almost forgot.
  "This is just a memory!" she reminded her self vigorously. "An echo of happenings of old..."
  Though her mind begun to doubt itself already. "This memory is too vivid to be just a memory and still... what else could it be?"
  As her mind contradicted herself her focus wavered. Nayeli staggered when Altash jumped on to his feet abruptly slashing at an invisible enemy again. Slowly pushing him away from her with a fury of blows.
  With one final slash he leaped back and took a defensive stance once again, waiting. Waiting. Waiting. He stood there for more over an hour motionless before he relaxed.
  "The last one fled," a familiar voice said.
  "Keeper!" Nayeli exclaimed with relief. "Where were you?"
  "I have been ... struck by the vividness of this memory and it caught me unprepared", was the only response she got. Although Nayeli accepted it, she didn't believe in it wholeheartedly.
  It was then that the blue orb finally flickered into existence in front of her. She could feel its confusion. Wordless it flew over to Altash then back to her. If Nayeli would guess, she would say it was puzzled by her current state.
  "You are no longer taking his perspective," the Keeper stated the obvious. But what he said next puzzled her even more: "You have assumed mine."
  She wanted to ask more when suddenly Altash relaxed and came to a tree. He leaned against it and slid all the way down to sit on the ground. After letting go of the sword, the weapon's light subsided and it became the sword Nayeli knew and remembered. Carefully Altash removed his leather armour and tunic, thus exposing hand sized dark patches on his skin.
  "Frost burns," Nayeli said, immediately remembering the pain she felt. If that was what she felt, how badly it must have hurt a real body. His injuries and exhaustion became apparent only now. She could not remember when she last saw him even out of breath. She observed him with great interest. Exploiting her new perspective, Nayeli came up face to face with him. Altash looked the same... same as ever. Even though his eyes were hidden behind a piece of cloth he could stare in your very soul. At least that was how Nayeli felt.
  "How long ago is this memory?" she asked the Keeper, her voice a whisper.
  "It's fairly recent," the orb answered buzzing above her right shoulder, clearly observing her behaviour.
  "Hmm," unsure, Nayeli pulled back and sat down directly opposite of Altash.
  Altash rested for long time, he even entered the trance like state he used instead of sleeping. The memory sped up and Nayeli saw the sun moving between the leaves. Altash sat motionlessly the whole time, the only sign of life was his steady breathing. When he finally decided to move on, Nayeli noticed that most of the black patches on his skin vanished and others shrunk in size. This was very unusual, because without healing magic or potion it was just not possible, even with heightened regeneration it would take days to heal to this extent.
  "What are you?" words slid out her mouth. No answer was given.
  Altash stood up and put his tunic and leather armour back on. He began to walk again in south-western direction and Nayeli followed him on every step. Although he was exhausted a few hours back, Altash seemed invigorated once again as they kept walking till the late afternoon. It was then when she began to hear voices in common language. She closed her eyes and saw a bunch of blue figures about 400 yards directly in front of them. Altash must have seen them for a while now. Turning her head to the right she almost jumped in surprise. Just a few yards to their right a group of blue shaped figures was stalking them through the undergrowth. Her ears twitched in excitement before she reminded herself once again that this was just a memory.
  "Many memories decay over time, but there are some that bur themselves inside of a mind so realistically that it's hard to tell them apart from reality. Without a guide, if one forgets where he is, he could end up wandering forever." Said the Keeper as if he had noticed her struggle

  Nayeli didn't know if he said it to reassure her or to explain the struggle she had. Shaking her head she dismissed those thoughts. As they closed the distance to the figures in front of them, she saw them move and form a half circle facing ... Altash? Did they know he was coming?
  He reached them in a few moments. Emerging from the forest they came up on a clearing. Nayeli opened her eyes. She saw the half circle was composed of humans and few elves. Their faces were expressionless, except for one elf who stood in the middle. With fiery red hair, the elf was clothed in a red robe with golden ornaments and held a large wooden staff in his left hand. But his eyes... his eyes...
  Nayeli never saw such black eyes, no iris visible just solid black orbs staring at her.
  Next to him stood a head shorter, beautiful elven woman in a robe matching his. Her arms were wrapped around a bundle of light
  "A star?" crossed Nayeli's mind. She blinked a few times and finally then she could see it clearly. It was a baby. The woman was holding a baby in her arms.
  "Welcome, Malanore," the black-eyed elf's voice boomed.
  “Welcome and good riddance." he lowered his staff. In one second Nayeli saw Altash draw his sword and dash forward, then a flash came out of the elf's staff and she could see nothing more.
  avatar
  Altash

  Posts : 25
  Join date : 10. 11. 15
  Age : 30
  Location : Frankurt am Main Deutschalnd

  Re: Koreny krve/ Roots of blood

  Příspěvek pro Altash za Thu Oct 26, 2017 1:44 pm

  English
  Last Chapters of Roots of Blood
  Chapter XVIII.:
  As Nayeli regained her sight, it shifted back to Altash's point of view. The world was blue once again. The conclave of people joined their master and a barrage of spells was shot at Altash. He darted to his left while reaching for his sword. It begun to shine bright again as it rested in his hand as if it released all the bonds it had ever had to the physical world. Altash was able to dodge and to Nayeli's amazement even to deflect a few using the sword, nonetheless some of them still hit him still. Even though it singed his cloak and armor beneath Altash payed no mind to it. In a split second he reached to the first person on the left. Receding, the now recognizable human male was bringing his staff down upon Altash. Stepping to the side Altash evaded the blow and bringing his sword up he cut against the man’s hands. The blade bit through leather, flesh and bone as easily as through paper, severing the man's hands at the wrist in a clean cut. As the man yelped in pain Altash spun around his left foot, thus bringing the man between himself and a new volley of spells.
  Crouching down. Altash plunged forward to the next human. Before he could close the distance the man quickly drew his own sword and slashed at Altash's waist. Atash was unable to dodge mid-flight so he brought his own sword up in parallel with his body pointing down to deflect the attack. As the man's sword bounced off, Altash swung his blade in a full arch toward the man with such strength, that had he managed to hit him, he would surely slice the the human in half. Nonetheless the man parried, letting Altash's sword slide down his blade until they locked. Altash heaved their swords up and with a flourish he disarmed and second later cut him from right shoulder to left hip, leather armor or not.
  Nayeli's ears started to tingle and she felt her face burning. A fire spell exploded in front of Altash's eyes. He stumbled backwards grasping his face. She smelled the aroma of burned flesh and hair, the taste of blood filling her mouth.
  Altash took a full second to recover, a most precious second, a second almost too expensive, as another volley of spells were on their way.
  Once again Altash crouched and darted forward avoiding the oncoming spells. The moment he reached the nearest human mage he stabbed up and pierced the man's throat. A blue silhouette appeared abruptly from behind and swung down his sword.
  Altash spun, releasing the hold of his own weapon which immediately went dark. He grabbed the man's hands with his left hand, shoving them to the left. Altash stepped forward and dragging the man closer he pulled  his right hand back for a punch. While pressing the man's hands down Altash brought his right fist against his forearm. The bone made a loud cracking noise as it gave way. The man released the sword he was holding shaken by the sheer pain. Immediately Altash snatched the enemy's sword with his left hand and holding it backward he turned and buried it in the man's back. He then proceeded to jump back as spells hit the place he was standing a split second ago almost vaporizing the human he just stabbed. The pure heat of the spells turned his skin red.
  Plunging forward once again Altash snatched his sword with his right hand while still holding the acquired sword in his left, then he stopped dead in his tracks. Nayeli felt an uncomfortable tightness around her chest and legs. Looking down she saw tight magical bonds wrapping around her. Without losing any precious time Altash twisted his right hand and... cut the bonds! The sword carved through the magic and he was released immediately.
  Even among all the commotion she could hear someone cursing as clearly as if he was standing right beside her.
  "Amin delotha lle!"

  Even Altash twitched but still proceeded to the next enemy. Gradually it became harder to face them just one on one. Little by little they started to swarm from all sides as more and more men joined the fight. Fifteen, eighteen, twenty-one.

  Altash swung both swords at the nearest character exchanging a series of furious blows. Abruptly he had to pull back and twist to block an incoming attack from the left side. Parrying the blow with the backward held sword he deflected the attack to the side and simultaneously cleaved the foe with his right hand. Sharp pain erupted on Nayeli's right side. The man to Altash's right managed to recuperate faster, than expected and slashed him, carving a gash from his right shoulder down to his waist. Altash promptly returned his attention to his previous foe and slashed at him with both hands at the same time, taking them in full circle around to block attacks from both sides. However, he spread him self too thin and his left hand gave way as the man overpowered his block. Altash somehow managed to fall back, gasping heavenly as the skirmish took it's toll. He was preparing to slash at them anew, when a massive force wave hit him as well as everyone standing around him. It was so powerful it even pushed Nayeli out of Altash's body.

  "Enough!" a booming voice yelled. "This charade has lasted long enough."

  Altash tumbled, rolled and landed on his back a good few yards from his previous position. A group of swordsmen immediately crowded around him and disarmed him. While still shaken a hand grabbed him and pulled him up just to push him down to his knees and thrust his face into the dirt.

  "What a splendid performance, malanore," the red-robed elf sarcastically clapped his hands. His voice didn't feel natural at all. All others switched from heavy breathing to chuckles, well at least those who were still breathing. Not paying heed to their slayed comrades, two man begun to haul Altash toward the elf. He did not struggle and let himself be dragged. When they closed the distance one of the man yanked Altash's hair back forcing him to look up. Even though the elf's eyes had no iris, Nayeli felt as his black orbs focused on Altash.

  "Beautiful!" He exclaimed, reaching for Altash's blindfold to rip it off promptly. Grasping the white eyed elf's chin between his thumb and forefinger he turned it from side to side frowning.

  "What have you done to yourself my child? You had such beautiful eyes full of magic and power… . You are nothing but a husk of your former self," the red-robed elf turned his head from side to side, clearly disappointed.
  "Such a shame that you had to betray me, the one that gave you all you ever wanted. You understand why I had to do what I did, don't you?" He let Altash's chin fall down on his chest.
  "And there you are, my love," the elf looked past Altash.

  The elven woman was coming back carrying the Blue Reaper. Nayeli noticed something very odd. The woman didn't struggle to carry the sword at all... and what more, the weapon glowed red.
  When she focused on it, she saw dim red flames dancing along the blade slowly reaching the tip and then withdrawing.

  "This accursed blade. For all the years you kept it, you must have loved her very much," the Elf said mockingly. When the woman reached him he outstretched his hand as if to grasp the sword then pulled it back again. No ... that wasn't it he yanked his hand back quickly.

  "Nonetheless," he continued casually, as if nothing has just happened, "it will be a great gift when my child awakes," he grinned.

  The woman came to stand by his side resting both her hands on the hilt of the unsheathed Blue Reaper. Nayeli positioned herself behind Altash. Suddenly, a cold feeling ran down her spine, so she looked up and saw the Elf looking... at her? That couldn't be ... she shook her head dismissing the thought and moved her gaze to the woman.
  She stood there expressionlessly, looking at Altash, but her lips moved slowly for a brief moment.

  "Sorry, sorry, sorry..." That was all Nayeli could read from them.
  Chapter XIX.:
  "I have decided," the red-robed elf's voice boomed, "because of our past acquaintance...," he smirked at Altash, "that I will let you witness the rebirth of the Great Empire. It will once again be fuelled by pain, blood and suffering... just like in the past."
  A man came close and lowered his head. The elf looked at him in acknowledgement.
  "Lord Sajek, the ritual is prepared at your earliest convenience," the man then proceeded to bow deeply. The elf nodded and looked back at Altash. He started to walk and his cohort dragged Altash alongside him.

  "No matter how much you struggle or fight against it, you are just one being... one lone wolf that has no chance to stop the stampede of a new era. As a matter of fact, in your foolishness you once again contributed to my scheme." the elf spread his hands out toward the dead. "Look at it! Look at their beautiful sacrifice, ah pain, suffering, and death! Just what I needed!"
  They stopped next to an elevated stone rise surrounded by hooded figures and he looked back at Altash: "And more is to come... collect the blood!" he commanded and a servant that stood behind them till now rushed forward with a stone bowl.
  It was then when Altash began to fight. He struggled against his captors with all his might. Nayeli felt shock and fear from him to such extent that it resonated throughout her. Other four man joined the two already holding Altash. With their combined force of all six they managed to subdue and pin him down. Lord Sajek looked at the elven woman with a smile.
  "If you wouldn’t mind, my dear," though he frowned immediately as he realized she was not paying attention to him. Clutching the sword tight to her chest she was staring at a servant holding her baby.

  "Luviana!" the elven woman almost jumped as Lord Sajek yelled her name. It made her drop the sword which she picked up quickly and stepped closer to Altash.
  While holding him on his knees, the six man wrestled to pull his torso straight up. The red-robed elf lifted his hand and Nayeli felt as Altash's body succumbed to an unexpected paralysis. Luviana came closer and holding the sword backward with both hands she pressed the blade against Altash's chest diagonally from his left hip to right shoulder. Leaning slightly forward she pulled the sword up ever so slowly. The servant with the stone bowl also hurried forward and put it under the sword's point. Altash clenched his teeth as the sword bit through cloak, armor and flesh. A thin stream of dark blue liquid started to stream down the blade and into the bowl. About ten ounces of blood came out before Luviana removed the sword. The servant collected the half-full bowl and hurried off.

  "Everyone has to pay his due to the Great Empire my friend," lord Sajek smirked at Altash and turned away, "the time has come, my loyal subjects... a new age cannot come soon enough."
  As the red-robed elf spoke to his followers, the six men let go of Altash and hurried into the crowd to join their comrades, leaving Altash to fall on his stomach, face down and hitting the dirt hard. Since his body was still paralyzed and more blood oozed out of his chest, Nayeli felt his pain and desperation. The only one that was standing close was Luviana still holding the bloody sword to her chest. She knelt down and put her hand on his blue hair whispering.

  "Shan'do," sadness bound her words, "shan'do, you can't save us anymore. We have strayed too far from the path you once showed us. I am sorry I couldn't keep him safe. But even after all... all that...," She shook her head and looked up still stroking Altash's hair.

  "Witness now, my disciples, as the greatest power on Azeroth is born once again!" lord Sajek continued his speech. "Witness the true ruler of this world!"
  He motioned with his hand and the servant holding the baby climbed atop the stone rise and walked to the centre. Another one carrying the stone bowl filled with Altash's blood which emanated thick blue mist by now joined him in a moment. They force-fed the blood to the baby after which it stated to cry and scream from the top of its lunges.

  "Hear the voice of our prophet as he rages at the world, at its irony and ridiculosity!" lord Sajek exclaimed.
  "I love him, I can't live without him," Luviana whispered to Altash, "yet I know it's not him anymore. It took over, he gave in," Nayeli positioned herself so she could see Luviana. She was as beautiful as Mihewi, lose streams of hair slid down her face as she tried to wipe her tears.
  "I am sorry, no matter what, I still can't allow you to kill him," she turned Altash on his back and put her hand on his chest. A piercing pain erupted in Nayeli's chest it took her in such surprise she didn't realize for a few seconds that Luviana was cauterizing Altash's wound shut.

  "My daughter is tainted. The ritual must proceed but it can't be completed," Nayeli saw such a fierce determination in her eyes that only once person she knew came ever close to it. Mihewi.
  "Save my daughter Shan’do." She pleaded and pushed the Blue Reaper onto Altash's chest.

  Meanwhile the servants put the baby down in the middle of the stone table and Lord Sajek joined them.
  "With your sacrifice, our prophet will become stronger!" as he claimed it, the servants pulled down their robes and lord Sajek whipped out a dagger out of thin air. To Nayeli's horror he slit both the servant's throats. Nayeli watched as the baby's hair turned from apple red to snowy white. The blood gushed out spilling everywhere but mostly on the crying baby, bathing it in red once again. He then started turning back to Luviana.

  What happened next took just a few seconds. The moment he began turning, Luviana grabbed Altash and the sword. She outstretched her right hand, the air shimmered and a vague shape of a sword appeared. Nayeli was able to notice how the wide smirk on lord Sajek's face turned into pure horror. With her hand on Altash Luviana stepped through space appearing right next to lord Sajek. She then let go of Altash and standing up the sword in her right hand finally materialized. Luviana drove it up and stabbed lord Sajek pushing it upward through the left side on his waist until the fingers on her right hand touched his body. With such length and angle Nayeli was sure the blade had to reach his heart. Lord Sajek's eyes widened and he moved his hand grasping Luviana by the throat with such vigor that he lifted her small body up from the ground.

  "Treason! From you! You! You! You!" with the dagger still in his hand he stabbed at Luviana's left side, right under her arm. Luviana gasped and looked at Atlash who was already on his knees holding the baby tight to his chest.

  "Flee, I can't hold it for long. Save my daughter, Shan'do," she pleaded and in the same instance she started turning into blue ash which the wind picked up.

  "No, no, no, no, no," lord Sajek started to yell in an inhuman voice as he realized, what was happening. It shook Nayeli to her core. Lord Sajek was pinned down and couldn't move.

  Altash crouched and lunged himself from the stone table holding the baby as if it was the most precious thing in the whole Azeroth. Two men blocked his way as he rushed from the ritual stone. He crouched down again, sheathed his sword and jumped, extending himself out with such force Nayeli was almost sure he must have broken at least one of his legs. He flew over the men and outside of their reach. Landing hard on the ground he rolled absorbing the force of the impact with the baby still protected. Altash leapt back on his feet and proceeded to run away as fast as he could.
  While moving away he reached into his pocket and brought up a blue shining stone which he threw in front of him. Another presence appeared the moment the stone hit the ground, alien yet still familiar. The air shimmered and after a short while a massive white jaguar jumped into existence running along Altash. Altash jumped on it and clinging tight to its back he rode it away. It took only few seconds and a massive blast wave caught up with them. Nayeli felt figures appear as shades blasted away by its force and their presence fade as their lives were extinguished. Altash sat firmly on the back of the mana beast which run at an incredible speed away from the scene.

  Nayeli woke up as someone shook her vigorously.
  "Wake up Nayeli!" it was Mihewi. Nayeli became aware of the sweat covering her brow. She look around and focused on Mihewi who looked very disturbed.
  "Get up!" said Mihewi with intense despair in her voice. "Put your armor on immediately!"
  Still confused, it took Nayeli a few seconds to fully grasp the situation. Mihewi was wearing her armor already. Nayeli jumped up and Mihewi helped her to put on the leather armor and fastened her sword on her back. They run out the hut. There she saw Altash with Blue Reaper unsheathed and Relirin holding both his short swords in a defensive stance. Samael was growling at the darkness between the trees. A sudden flare of magic startled her as Mihewi summoned her magical blade and took an unknown stance. Nayeli shook her head to sharpen her senses. Taking the default stance for Kraken she observed her surroundings eagerly.
  They stood there for ten minutes at least, and during the time Nayeli became aware of at least fifty shapes hiding in the shadows. They were surrounded. With the tension almost bursting a silhouette unexpectedly appeared from the darkness striding casually towards them. Human male, leather armor covered partly with a bright brown cloak. He had his longsword fastened at the hip and a wooden shield on his back. Messy raven dark hair stood on his head as he smiled toward them. He opened his arms toward them in an odd an unexpected friendly gesture, perhaps meant to calm them.

  "Greetings, my name is Rain."

  Sponsored content

  Re: Koreny krve/ Roots of blood

  Příspěvek pro Sponsored content


   Právě je Wed Jan 16, 2019 3:27 pm